Vlakové jídelní vozy - máte zkušenost?

Od: Datum: 23.08.16 20:26 odpovědí: 4 změna: 24.08.16 16:25

Dobrý večer,

budu jezdit vlakem delší trasy (cca 200-300 km), hlavně trasu Praha - Brno - Hulín a jejich kombinaci, hlavně Brno - Praha. Občas Praha - Ostrava. Teprve budu zjišťovat, jaké spoje kterých společností jezdí, zatím jsem jel pouze několikrát vlakem IC 551 Zlínský expres, který má řazen jídelní vůz a pokud je volné místo, tak jej využívám. Ne vždy kvůli jídlu, ale většinou ano, případně pivo, čaj, dle situace tam vždy nějakou útratu nechám. Libí se mi prostor a taková ta pohoda. Ovšem časově mi bude vyhovovat jen občas.

Dotaz na ty, kteří jezdí uvedenou trasu a jídelní vozy využívají, máte nějaký tip? Spoj, jak komu chutnalo a co konkrétně (chápu, že většina jídel bude asi z polotovarů, nebo co bylo dobré dnes, zítra nemusí být či být na jídelním lístku, ale třeba můžou mít stálou "poctivou" polévku atd.). Nebo že to moc "drncá", bylo horko nebo naopak příjemně a podobně.

Díky za náměty.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 20:29

Pokud jedu dál tak jen se soupravou s jídelním vozem, kvalita JLV je na vysoké úrovni a i cenově se to dá zvládnout, tedy za mne doporučuji.

Datum: 23.08.16 20:43

Několikrát jsem jedl v Pendolinu,předpokládám,že se bude jednat o stejnou gastro firmu jako u běžných spojů,za mě spokojenost,až tedy na poslední návštěvu jídelňáku,v nabídce byl smažený řízek a svíčková.Ten řízek vypadal na fotce v menu úžasně,skutečnost však byla zcela odlišná.

Nezanevřel jsem,určitě budu služeb využívat i nadále,jen budu opatrnější při výběru

Co se cen týká,nepostřehl jsem,že by byly o moc vyšší než běžně v restauraci.

V Pendolinu to nedrncalo vůbec,stoleček na jídlo byl dostatečně velký,pravdou je,že jsem tam jedl sám,tak jsem se tam trošku "rozložil".

Datum: 24.08.16 16:18

200 300 km? Jak dlouho to jede? :-D Trošku to odlehčím, nevadí? Měla jsem kamarádku a několikrát jsme od ní z chaty z Beskyd do Ostravy, jeli vlakem. Od chaty na nádraží jsme jeli autobusem. Když jsme do vlaku nastoupili, kamarádka vytáhla tašku s jídlem a děcka se na ni vrhla jako kobylky. Jasně že i ta moje. Všecko vehementně zapíjely. Přišlo mi to srandovní, protože teprve před hodinou a půl jsme měli teplé jídlo. A to se ani nebudu zmiňovat o tom, jak pak chodili crnkat na to šííílené wecko.:-D Tak mám pocit, že I.P.Pavlov by se potěšil. Místo zvonku, vlak. *vtip*

Datum: 24.08.16 16:25

Jednou jedinkrát jsem byl ve vlakovém jídelním vozu a musím uznat, že to je paráda. Je to kapku dražší, ale s tím se musí počítat. Jídla byla výborná, obsluha normál. Bylo to před rokem a jeli jsme z Olomouce na Prahu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.