České dráhy

Od: Datum: 22.08.16 16:37 odpovědí: 6 změna: 24.08.16 06:02
Dobeý den chtěl bych se zeptat co je to takzvaná "režijka".Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 16:40
avatar

Dobrý den. "Režijka" bývala jízdenka pro zaměstnance ČD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.08.16 16:42
avatar

Volná jízdenka (ačkoliv za nějaký relativně nevelký poplatek snad ročně) na vlak pro zaměstnance drah a jejich rodinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 22.08.16 16:44
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 17:34

Manžel také dělá na dráze, takže režijka je taková průkazka, zaplatí se 1000 korun za rok a pak můžete jezdit jakoby zadarmo ve vlacích ČD po celý rok. Týká se to zaměstnanců dráhy, manželů, dětí do doby ukončení studia a důchodců. Je zajímavé, že třeba pokud má pracovník u dráhy postižené dítě dospělého věku, tak toho se režijka netýká, ačkoliv kdejaká bába, která utýrala manžela, má do smrti na režijku nárok. Každý si musí spočítat, jestli se mu to vyplatí, pokud někdo jezdí vlakem minimálně, tak těch 1000 je fakt dost. Manžel to projede do práce, mně se to vyplatí jen kvůli tomu, že jezdím se synem do stacionáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlcice
Datum: 23.08.16 10:44

Já byla na tom, že režijky už se dávno nenechávají? Že byly zrušené? Taky jsme je kdysi s mužem měli, když jsme byli zaměstnanci "drah";) Výhodné byly cesty "zadarmo" do ciziny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 06:02
avatar

Dobře to popsala Dajka. Ano, zaplatí se 1.000 Kč na rok a pak se jezdí, kam je libo. Vnuk studuje železniční průmku a jako jediný ze třídy tuto výhodu obhájil. Po dosti přísné zkoušce. Nyní jezdí, kam ho srdce táhne. Do Ostravy, do Ceských Budějovic...Dal si totiž závazek, že projede postupně všechny tratě v ČR. Tak si je na velké mapě tratí barevně označuje. Má jich už asi třetinu.

Do režijní jízdenky ale nespadá úplně všechno. Pasažér může vézt ve vlaku rovněž zadarmo jedno jízdní kolo.

Pokud je ve vlaku povinná místenka, musí ji zaplatit i cestující s režijkou. Stejně tak lehátko či lůžko. Vnuk se vypravil s kamarádem do Košic. Vlaky měl zcela zdarma. Jen při cestě tam /Pendolino/ zaplatil 200 Kč za místenku. Při cestě zpět zaplatil 500 Kč za lehátko. V Popradu přerušili jízdu, vyjeli si zubačkou do Tater. Cena asi 2 €. Za ty peníze měl pěkný výlet takřka zadarmo. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.