Hlídání pro dítě

Od: Datum: 22.08.16 16:04 odpovědí: 12 změna: 23.08.16 13:46

Ahoj,chtěl bych se zeptat možná pro někoho na stupidní otázku,ale já to nevím.Přítelkyně pracuje pro potravinářský řetězec a dělá pouze noční(kvůli dopravě odjíždí ve 20:30 z domu a ráno přijíždí v 8:30,nepravidelně v týdnu).Výplatu má okolo 21 000Kč čistého.Já jsem bohužel přišel o práci a nyní jsem na ÚP.Máme čtyřletou dceru kterou minulý rok nevzali do školky a jelikož nemáme žádné hlídání byl jsem s ní doma já.Teď v září jí do školky vezmou,ale nevím jak to udělat:Bylo nám řečeno,že ze začátku (tak na půl roku) jí vezmou pouze na čtyři hodiny od 8 do 12 a neexistuje jinak(snažil jsem se dohodnout s řiditelkou ale marně).

Já bych chtěl už konečně do práce-na stálo,ale bohužel nikde kde jsem se ptal mě logicky nenechají si vybírat směny.Přítelkyni směny nezmění.Jakmile bude chtít jinak,tak jí propustí za nadbytečnost a ani jí neposunou směnu.Už nechci být dalších půl roku doma zadarmo.Jak to dělají ti co jako my nemají hlídání a v práci jim nevyjdou vstříc?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 16:21

Milane. Budu k Vám upřimná, ano? Jak to dělají jiní? No, tak že se snaží daleko více jak Vy osobně. Vaše paní má velice hezkou výplatu, byla by škoda, aby šla dělat někam jinam. Vy si musíte najít práci, kde se pracuje pouze na ranní, případně odpolední. Ty dvě hodiny, které se Vám překrývají s manželkou si musíte najít někoho na hlídání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 16:27

Tak to vás lituji.My máme ještě babičku,ale jinak by jsme byli totálně v ... .Tady u nás hlídá děti pouze paní z druhé ulice...150Kč za hodinu a má narváno.Těžko radit,ale myslím že jakmile někam přijdete žádat o práci a řeknete že máte tento problém tak Vás nikam na stálo nevezmou.

Od: vilik
Datum: 22.08.16 16:36
Nuda, co?
Nebojte, prázdniny brzy skončí a snad se pak zabavíte lépe než vymýšlením si témat do poradny...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 16:40

vilíku. A zase to je pěkné, ne? Aspoň je na co odpovídat *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 17:37

Můžete se prosím, zeptat ředitelky, podle kterého paragrafu školského zákona ji přijmou pouze na 4 hodiny?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 17:48
avatar

Já jsem to řešila tak, že jsem se starala o děti sama a ještě chodila do práce,protože manžela už jsem neměla.

Když si pořídím dítě, tak se o něj musím starat. I když jsem neměla tolik peněz, děti taky vyrostly A nelituji, protože jsem si je aspoň užila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 17:56
avatar

U nás se přijímají děti na celý den. Pouze ze začátku na dvě hodiny /třeba i s jedním rodičem/, než si zvyknou, a pak se pobyt postupně prodlužuje. Za 14 dní již děti chodí do školky na celý den.

Ptejte u zřizovatele školky, protože potom je školka odpoledne nevyužitá. Platí se provoz školky a přitom tam děti nejsou, nebo jich je málo? To je divné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 20:27

Nevím odkud jste,ale u nás je to také tak.Dceru nám musela do školky a ze školky vodit babička.Ženě také řekli že jim z toho nebudem dělat holubník.Je to tak u všech a nebudou dělat vyjímky.

Datum: 22.08.16 20:45
avatar

Zkuste inzerci, je jich plno www.seniorum.cz např. moje sousedka hlídá za solidní peníz tři děti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.08.16 20:48
avatar

A zase jsme tu za blbce, že? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 07:48

Neva, já si díky tazateli 2x přečetla Vyhlášku o předškolním vzdělávání a projela Školský zákon.Pro mě dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 23.08.16 13:46

S tou školkou je to divné. Zvykací období tak měsíc, ale půl roku? U nás žádné zvykací období naštěstí nebylo. Nejřív šel syn ve 2,5letech do firemní školky 4x týdně na celý den, ve 3,5letech do státní 5x týdně celý den. Se zvykacím obdobím bych je poslala někam, ne každé dítě si potřebuje zvykat. Moja odmalička řvalo, že nechce ze školky tak brzo a zlobí se na mě kvůli tomu dodneška.

Udělat to lze různě. Třeba příštího půl roku ještě vydržet na krátkých dopoledních brigádách, za kasu do supermarketu berou. Nebo si najít pořádnou práci a s ní si najít a zaplatit soukromou školku. Sice vám moc po zaplacení školky nezbyde, ale pořád něco ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.