Registrační pokladny

Od: Datum: 21.08.16 07:42 odpovědí: 24 změna: 28.09.16 10:58

Dobrý den. Chtěl bych napát muj názor na registrační pokladny které již budou muset od listopatu provozy mít. Pan Babiš to myslí v dobrém pro stát a opět získat další miliardy do rozpočtu. Ale již proti němu jdou jiní že má machinace v zahraničí atd aby ho znemožnili a pokladny vubec nebyly. Že jsou pokladny drahé pro ty co jich budou muset používat ale že tito lidé si dovolí koupit telefony za 15000kč a více na to již mají atd. Kdyby se všude ve státě provedly danové uniky v podnicích a jinde určitě by to byly miliardy pro stát ale kdo si to dovolí udělat? Dále OKD a jeho tak vysoká zadluženost do tak vysoké výše proč až tak vysoko že vysocí manažéři kteří kteří pobírají vysoké platy a jsou odpovědni za podnik nikdo z nich nebude potrestán ale že dělníci co pracují že pro ně není na výplaty to nikomu nevadí. Dělník v jakékoli profesi udělá škodu špatný výrobek atd tak dostane finanční postih a kyž to nestačí tak dostane výpověd atd. Televize co ukáže divákum co se děje ve státě danové uniky atd je jenom zlomek teho špatného. Nebo si poslanci schválí již tak k vysokým platum navýšení 14000kč a více ale duchodcum se nemužou dohodnout přidání žádné nebo 50kč 100kč? Jaké jsou Vaše názory na všechno? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.16 08:32
avatar
Registracni pokladny? Proc? Protoze 90% podnikatelu lze a udava male prijmy nez maji.
Manazeri? Vsak tak to je , kdo muze krade a ma velke prijmy tak je spokojeny a sam sebe nevyhodi. Je to u politiku (berou prachy a ted meli 3tydny prazdniny? Kde to kua jsme?) Je to u podniku (manazer bere sta tisice a delnikovy dam 10tisic...) Bohuzel , co jsme chteli v 89 to tu mame.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 08:35

K osobě pana Babiše se nebudu vyjadřovat, mimochodem případ Čapí hnízdo mluví za vše.

Ale chápu, že lidé, kteří v životě nepodnikali, někteří by ani nebyli schopni, mu tleskají.

S EET nesouhlasím, je potřeba si uvědomit, že zavedení systému bude v řádu stovek milionů, roční provozní náklady také, nutnost nových správců daně, atd...nechci spekulovat o funkčnosti systému-viděli jsme např. na registru vozidel..

Náklady na straně podnikatelů, jednak jednorázové a potom i průběžné, např.za vedení účetnictví. Předpokládám, že někteří skončí na pracáku.

Takto získané informace, ke kterým by se stát jinak těžko dostal, mohou mít pro někoho cenu zlata.

Vytvářet veřejné mínění reklamami ve stylu, že z takto získaných peněz by mohli např. důchodci dostat měsíčně xy set, mně přijde "úsměvné", zlaté oči, které to viděly.

Stát není ani schopen vyčerpat dotace EU, což je bez komentáře...

Jinak jen dodám, EET se na mě nevztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 08:46
avatar
No vidite a ja s eet souhlasim. Proc ja jako zamestnanec musim odevzdavat vsechny dane a podnikatel vedle me si napise , ze ma prijem 10tisic , odpocty dph a pritom ma nove auto a barak? Zbytek jde do kapsy...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 08:57

Kdo ti brání si podávat vlastní daňové přiznání? Tam si napiš, co chceš.

Ty jsi další, kdo vůbec nechápe, jak DPH funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 08:58

Já se s Vámi vůbec nepřu, je to Váš názor. Ale o tom tu právě píši...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 14:18

Bežte podnikat člověče,když je to takový zlatý důl. proč se zahazujete v zaměstnání?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 09:27

U EET mi vadí, že bude překážkou pro vylepšení rozpočtu rodiny u "chudých" lidí. Tyto lidé budou mít na výběr. Buď budou podnikat načerno a nebo nebudou dělat nic.

Pár příkladů.

1. Známá si k zaměstnání přivydělává pedikůrou. K lidem jezdí MHD. Za měsíc si vydělá pár tisíc kč.

2. Kamarádův děda cca 75let je v důchodu. Je to elektrikář. Pokud mu to jeho zdravotní stav dovoluje, tak se ještě snaží přivydělat nějakou korunu např. na dovolenou atd. Jezdí po lidech vyměnit třeba vypínač, zásuvku. Takové jednodušší práce. On řekl rovnou, že na to s EET kašle.

3.Známý dělá k zaměstnání defakto hodinového manžela. Hodí mu to také pár tisíc za měsíc. Ten se rozhodl, že bude podnikat načerno.Své zákazníky většinou už zná, takže jim bude věřit, že ho neudají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcan
Datum: 22.08.16 10:53

Pokud jsi správný občan a to jistě jsi. Pokud chceš žít v demokratické společnosti a to jistě chceš. Pokud chceš, aby tento stát byl právním státem a to jistě chceš. No a pokud ten nezdaněný příjem přesahuje jistou výši, pak máš přímo povinnost uvědomit příslušné orgány o páchání trestného činu, krácení daně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 21.08.16 12:39
avatar

Nejvíc kvůli EET řvou ti kteří si doteď mastili kapsy při odrbávání a šizení.

To že že je potřeba zabránit podvodníkům v jejich další činnosti schvaluje většina lidí u nás. Kromě Těch co podvádí.

To že v případě získávání dotací u Čapího hnízda byla využitá finta kterou schválené zákony a jejich mezery a dodatky umožňují je chybou pánů poslanců kteří neschvalují zákony pro lidi ale pro svoje přívržence.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 11:36

Babiš počítá, že díky EET vybere od jednotlivého podnikatele cca 1500Kč měsíčně více, než dnes. A to je jeho optimistický odhad. Když jim tyto peníze seberem, tak už nebudou mít na domy, drahá auta, dovolené... *smich*

Ohledně Čapího hnízda byla porušena pravidla dotace, jen to není jak dokázat a nebo není spíše vůle. To nebyla finta, to byl podvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 10:34

Na Slovensku sú registračné pokladne už roky.Stihli už sa aj generačne vymeniť lebo dochádzalo k podvodom už vo veľkom.Drobný remeselníci ich nemuseli mať ako napr.murár,elektrikár no kaderníčka už áno,lebo mala prevádzku,presné podmienky nepoznám.Dokonca je u nás bločková lotéria,kde ľudia registrujú bloček a sú tam výhry a štátu tak zisťuje nepoctivcov.Tie pokladne sú kvôli tomu,že nik nevie aká je výsledná cena a tým pádom daňové zaťaženie,má čierné peniaze a tým pádom na to vo väčšine trpí zamestnanec,lebo robí za minimum a ostatok má bokom a v starobe,na dovolenke,na marodke na to doplatí.Že potom štát tie peniaze štát rozbije je už len v rokách voličov,že im to umožňujú.Pre zníženie nákladov drobných remeselníkov štát zaviedol online registračné pokladne,kde po registrácii môže vydať 1000 bločkov na mesiac za prevedenú činnosť.Či ju použije vo všetkých prípadoch je už na jeho vôli a dohode,lebo ak sa dohodnú na čiernej práci,tak sú vtom rovnako čo sa týka zákona,jedine,že by dopredu spolupracoval s políciou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 22.08.16 14:26

Já jen čumím, jak všichni vědí, že malí podnikatelé podvádějí, neodvádí daně, mají telefony za 15 tisíc a víc, domy auta, drahé dovolené. Jak to všichni víte? Jestli z TV a ostatních médií, tak je mi vás líto. Nechali jste se zblbnout reklamou stejně, jako jste se všichni nechali ukecat při vstupu do EU, a necháte se ukecat kdykoliv v budoucnu, při jakémkoliv referendu. Takhle to toiž dopadá, když je potřeba ovlivnit "LID". Pustí se mezi něj cílené dezinformace, a lidi si pak přesně podle tvůrců "naskakují" na domnělé problémy. Že daňové úniky plátců daní kterých se týká 1. a 2. kolo EET jsou cca 15-20% z celkových daňových úniků vás zřejmě nezajímá. Že z těchto 15% jsou dvě třetiny úniky na DPH a jen jedna třetina na přímých daních, vás taky nezajímá. Proč, že? Když tomu nerozumím, tak to odsoudím, vždyť to říkali v TV, tak to musí být pravda.

Uvědomujete si, že většina těch malých, začínajících podnikatelů jede na paušál? Na takový způsob zdanění, kde se na DPH nehraje. Spousta z nich si jen přivydělává ke svému platu. Proč? Protože jim ten plat nestačí na živobytí? Uvědomujete si, že právě tihle malí podnikatelé, vám přinášejí něco navíc? Že aby jste jim ty peníze zaplatili, musí přinést na trh něco, co vám masoví výrobci nikdy nedají? Lepší kvalitu zboží, lepší termíny služeb, kvalitnější materiály? Zkrátka něco, co mít po zavedení EET nebudete. Protože nejde o daně. Nějaké platí každý. Jde o to, že i právě takoví, budou muset vydat ze svého rozpočtu peníze navíc. Na SW, na tiskárnu, na telefon nebo na pokladnu, a hlavně každý měsíc na datové připojení na internet. Proč? Vsaďte se se mnou, že spousta těch malých začne přemýšlet, jestli jim to vůbec stojí za to. A doplatí na to kdo? No zase jen zákazníci To "lepší" co tihle podnikatelé přinášeli, prostě nebude. Nebo to bude dražší. A v případě těch, co skončí na pracáku? Bez komentáře.

Víte že v Chorvatsku po zavedení EET, skončilo s podnikáním 50tisíc podnikatelů? Víte, že v Chorvatsku po zavedení EET, nestoupl ani o trochu výběr daní? Nevíte? Proč by vám to někdo zdůrazňoval, že? Ticho po pěšině. Proč asi? Zpochybňovat EET se v našich médiích nenosí.

Tak si dál žijte v tom svém babišovském přesvědčení, jak je to vše v pořádku. "Naskakujte si" dál, na problémy, nastolené médii, a zapomeńte na skutečnost.

Chtít po lidech, aby sundali růžové brýle, je asi moc. A supervizorové kroužky to brzy zajistí dokonaleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcan
Datum: 22.08.16 14:50

Ptáš se jak to, že všichni vědí. Já se ptám jak to, že víš ty. Víš houbec jako vědí oni. Jen máš potřebu oponovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 20:26
avatar

V lecčems má jentak pravdu. Ta fakta o Chorvatsku nedávno zazněla, poprvé, v TV. Co se týče malých podnikatelů, tak to můžu potvrdit, patřím mezi ně. To, že mě to bude stát každý měsíc 500 za int, připojení, plus ostatní náklady, ty jsem vyčísloval na poradně tady, Čísla o výši daní se občas sem tam někde objeví. A nálady, názory podnikatelů? Stačí se projít mezi nimi, a občas hodit řeč. Můj názor je, že se jedná o poměrně střízlivé hodnocení situce, se znalostí situace, nikoliv o potřebu oponentury, kterou ale vidím spíš ve vaší reakci. V reakci bez jakýchkoliv argumentů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcan
Datum: 22.08.16 22:10

To je ono. Zprávy z TV. Jenže ty jsou často protichůdné. A která z nich je pravda. Já to nevím. Pak prostě někteří, kteří méně přemýšlí, si vyberou zprávu která jim vyhovuje a s tou argumentují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 23.08.16 14:13

nikdo: Ta zpráva o výběru daní a o ukončení živností v Chorvatsku není nová, už se o ní ví mnoho měsíců. Jen v TV zazněla snad poprvé. Určitě se jí nedává taková pozornost, jakou by zasloužila. Většinou ji někdo "kompetetntní" odbyde poukazem na hosp. krizi jako neprůkaznou.

občan: Takže TV sice věříme-nevěříme ale argumentujeme s ní. Co dodat? Moje rada: Víc si číst neoficiální a zahraniční zdroje na internetu, než ty zpovykané místní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcan
Datum: 23.08.16 15:05

Kdo argumentuje zprávami z TV. Já rozhodně ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 24.08.16 11:08

Proč si myslím že argumentujete zprávami z TV?

1. Napsal jsem jasnou kritiku lidí, kteří věří TV a ostatním médiím.

2. Vy jste napsal: "Víš houbec jako vědí oni". Tedy pro mně jasná kritika mého postoje a obrana těch kritizovaných.

Proto se domnívám, že jste zastánce těch TV argumentů. Prostá logika, opřená o to, co bylo řečeno. Bylo-li Vámi řečené myšleno jinak, bylo to vysloveno neobratně, protože já to pochopil jinak. Pokud nemáte nic k dotazu, nic jiného, než kritiku mé osoby, není k tomu už co dodat. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcan
Datum: 24.08.16 15:32

Máš to všechno na ruby. To není můj problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 16:17

Nejen registrační pokladny. Ono by to chtělo přejít do vyššího věku, kdy každý jedinec ve společnosti bude disponovat čipem implantovaným do těla + snímacím zařízením nad zápěstím. Jakákoliv platba by byla prováděna tak, že nastavíš ruku a provedeš transakci. Výhodou by bylo to, že bychom nemuseli používat peníze a nezdržovali bychom se s převody do banky a čekáním na to než platba příjde. Prostě okamžitá platba na místě. Zajdeš si třeba do trafiky pro nabíjecí kupóny, nastaví ruku na scan a platba provedena. Pochopitelně výše částky bude pod tvoji knotrolou. Stát by měl mít přehled o veškerých převodech, i o půjčkách, darech atd. Žádná hotovost by neexistovala. Pochopitelně bychom tím nevymítili všechny úplatky protože obchodovat lze i službou za službu nebo zbožím za zboží. Ale problém daňových úniků by byl rázem vyřešený.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.08.16 18:39
avatar

Už se přechází... Neboť co jiného jsou platební karty, co jiného jsou nalepovací kupony do mobilů? A hlavně, lidi jdou za tím sami, dobrovolně. Vždyť je to bááááááááječnááááá věc. Brrrrrrrrrrr. Mrazí mě z toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 28.09.16 10:11

No a v případě nějaké nefunkčnosti nebo snad projevení nějakého nesouhlasu s politickým zřízením bude každý takový jednotlivec naprosto vyřízený.

Jak můžete vypotit takovou obludnost tušíte jen vy sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 28.09.16 10:47

Stát chce po občanech i firmách, aby plnili řadu povinností. Vyhovění jim stojí peníze. Rozumný požadavek se třeba zaplatí - například, že potraviny musí být nezávadné, protože v případě prodeje závadných potravin vznikne značná škoda. Některé požadavky jsou nerozumné, protože náklady na jejich splnění jsou vyšší, než přínosy. EET patří mezi nerozumné (část peněz od podnikatelů se přesune ke státu, ale další část se "ztratí" v nákladech na běh systému). Obdobně nevýhodný je třeba výběr mýta, kde hlavní ztrátu pro společnost představuje platba provozovali mýtného systému. Toto jsou prostředky, které jsou vytunelovány ze společnosti a přitom mýtný systém nepřináší žádný užitek. Pokud stát potřebuje vybrat od občanů/firem více peněz, má na to jiné možnosti, u kterých nedochází k takovým ztrátám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 28.09.16 10:58

Zase něco spíchlé horkou jehlou, to bude asi stejné jako s Kontrolním hlášením, spousty nejasností za chodu. To se ovšem týkalo jen plátců DPH, a tak nevzbudilo takovou vlnu v médiích ( i když ty pokuty za pozdní odeslání nebo odpověď na výzvu jsou fakt drsné )

obávám se EET , už jen když si přečtu Metodické pokyny , verze 1.0 zveřejněné GFŘ. Uvidíme, co přinesou verze další...

zajímavý článek o eshopech

https://www.souki.cz/eet-pro-eshopy-je-postavene-na-hlavu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.