Kam mizí tuk při hubnutí?

Od: Datum: 06.09.16 22:07 odpovědí: 14 změna: 07.09.16 09:15

Otázka je daná, ví to někdo z vás? Na tuto záhadu jsem odpověděla špatně, třeba vám se to podaří. Odpověď sdělím později, pokud budete mít zájem. . Zkuste si tipnout. Uška

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.09.16 22:20

Dobrý den, fakt to hodím od oka - já bych řekl, že se nějak přeměňuje na něco jiného. Zdravím!

doplněno 07.09.16 08:52:

Už se těším na řešení - to bude nějaká převratná informace, která posune medicínu zase o kousek dál .

doplněno 07.09.16 09:47:

No, tak je to přeměna na oxid uhličitý.

Od: jh®
Datum: 06.09.16 22:26

Napřed jsem bez přemýšlení chtěla střelit "spálí se".

Ale pak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno kdesi četla článek, že většinu prostě a jednoduše vydýcháme... :)

doplněno 06.09.16 22:29:

Při pohybu, pochopitelně. :-D

Datum: 06.09.16 22:33
Dodrý večer. Já správnou odpověď neznám, jen tipuji: tuková buňka vydá energii - jakýmsi chemickým procesem se "rozpustí" do krve a tou putuje tam, kde je zužitkovávána? M
Od: uska®
Datum: 06.09.16 22:34

Zatím děkuji a těším se na další:)

Od: jh®
Datum: 06.09.16 22:45

Já taky. Mezitím jsem našla hafo článků na toto téma, ale věřte tomu, co kde kdo píše na internetu, že? :-D

Datum: 06.09.16 22:59

Tuk působí jako zdroj "pomalé" energie, která se spotřebuje. V případě, že těchto zásob v těle ubývá, tak se tukové buňky zmenšují, čímž se docílí efektu zhubnutí. Tukové buňky jako takové ale v tělě na svém místě i množství zůstávají.

Datum: 07.09.16 06:43

Kdysi, tuším doktor Doleček, tvrdil rotéž, co píše mytrix®. Buňka se zmenší na minimum, ale nezmizí. Jen si hoví a čeká, až se zase nakrmí, aby mohla zvětšit svůj objem. Nikdy nezmizí úplně a nastálo. *plac*

Od: veronica
Datum: 07.09.16 00:03

Tuk se pomalým spalováním (oxidací) přemění na vodu a oxid uhličitý a uvolní se tepelná enrgie. Mechanická energie svalů, na kterou se část tuku (transformovaného) použije, se taktéž mění v teplo, a to jak přímo ve svalech, tak i mimo tělo jako vedlejší produkt práce.

Datum: 07.09.16 07:37

V případě liposukce je tuková buňka odsáta, tedy zničena.

V případě "klasického" hubnutí dojde jen k jejímu zmenšení, buňka zůstává.

Od: wamp®
Datum: 07.09.16 07:56
Spolu s močí a stolicí odchází na věčnost :-D
Datum: 07.09.16 08:21

Už tato otázka je kladena neseriozně.Nechci říci,po žensky.Pokud se rozhodne člověk hubnout,pak se prostě tuk nevytváří a ten,co už máme,slouží jako energetická zásoba,se spotřebovává.

JB

Od: axus®
Datum: 07.09.16 08:49

To neni zadna zahada.

Clovek prijima potravu, ktera se v lidskem tele meni na glukozu, coz je zakladni zdroj energie lidskeho tela.

Podle mnozstvi inzulinu v krvi je glukoza odebirana z krve do jednak svalovych bunek, kde se z ni stavi glykogen, coz je zasoba energie pro okamzitou potrebu (vetsi svaly = vetsi zasoba energie pro okamzitou potrebu) a jednak do tukovych bunek, ktere v tele jsou od narozeni a u dospeleho cloveka jsou uz v danem nemennem mnozstvi, kde je glukoza ulozena ve forme mastnych kyselin jako dlouhodoba zasoba energie - do te doby, nez zacne klesat hladina inzulinu v krvi.

V pripade potreby se glukoza z tukovych bunek vraci do krevniho reciste a je distribuovana do svalu, kde pomoci chemickych procesu dojde k jejimu vyuziti. Neco z energie se spotrebuje na samotnou praci svalu (ztazeni svalu), neco se uvolni ve forme tepla a take dochazi ke vzniku dalsich chemickych latek, ktere mohou byt vylouceny opet skrz krevni reciste a treba vydychany nebo jinak vylouceny z tela.

Samotne tukove bunky ale nikam nemizi. Pouze dochazi k jejich plneni a vyprazdnovani.

Datum: 07.09.16 09:10

No jo, když vy někteří odpověď znáte, já mám mezery ve vzdělání:-D

Zde napřed špatné tipy (pokud se tomu dá věřit)

3 nejčastější mýty o tom, kam mizí tuk při hubnutí
Vyplavuje se spolu s potem

Ano, ale jen okrajově. Tělo pocením vyrovnává teplotní rozdíly. Zbavuje se při tom hlavně vody, některých iontů a odpadních látek, které jsou ve vodě rozpustné. Jde především o chlorid sodný (proto je pot slaný a tvoří "mapy" na oblečení), hořčík, draslík nebo vápník.

Přeměňuje se na svaly

Bohužel, tak jednoduché hubnutí není. Svalovou hmotu tvoří převážně bílkoviny. Ty patří z chemického hlediska do úplně jiné skupiny látek než tuky.

Pokud jste variantu přeměny tuků na bílkoviny někdy připustili, váš profesor chemie by z toho radost neměl.

Spaluje se

Tuk nemůže ani při sebevětší fyzické aktivitě "jen tak zmizet". Je to stejné jako při tepelné úpravě v kuchyni. Ani tam se při vysoké teplotě olej ani sádlo nevstřebá.

Datum: 07.09.16 09:15

Údajně správná odpověď je tato:

"Tuk se při hubnutí vylučuje do vzduchu! Vydýcháme ho v podobě oxidu uhličitého," zjistil fyzik Ruben Meerman, který si tuto otázku položil poté, co sám prošel redukční dietou. Až 84 % tuku tak odchází přímo z plic. Zbylých 16 % vyloučíme spolu s potem, slzami a dalšími tělesnými tekutinami

Přečti si více na: http://www.bezhladoveni.cz/ve…m-kdyz-hubneme/#ixzz4JYH210HT

Děkuji všem, pobavila jsem se, po ránu i zasmála.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.