Volební strany

Od: Datum: 04.10.16 10:12 odpovědí: 7 změna: 05.10.16 23:32
avatar

Dobrý den,

včera se nám ve schránce objevily volební lístky pro volby do zastupitelstev krajů. Hned jsme je študovali, a musím přiznat, bylo to lepší, než detektivka.

Strany se rozrostly, jako houby po dešti. Někde jsou k mání korýtka, proč to nezkusit? Vláda jedné strany tady už byla a nedopadlo to nejlíp, ovšem stačilo by seskupení pár, jak se v tom množství normální člověk má orientovat?

Objevila se opět i Republikánská strana Miroslava Sládka /č.67/, o tom jsem byla přesvědčena, že se už dávno povaluje v propadlišti dějin. A najednou se probral a znovu se hlásí o naši přízeň.

Jedna ze stran má ve svém názvu - PENÍZE RADĚJI PRO NAŠE LIDI. Tohle by měla prosazovat každá ze stran, neživit cikány, nemakačenka, imigranty. Nevím, proč se kvůli takové myšlence musí sestavovat zvláštní strana.

Co mě překvapilo: pod č. 37 se o přízeň hlásí Komunistická strana Čech a Moravy. Proč tam ale kandiduje i Komunistická strana Československa / č. 9/?. Československo je dávno v čudu, jak je možné, že strana dosud existuje? Docela by mě to zajímalo.

A tak vám všem přeji příjemné čtení. Občas je člověku do smíchu, občas zatíná pěsti. Uvidíme, jak to celé hemžení okolo korýtek dopadne. Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.16 10:40
avatar

Zdravím. Duplicity Komunistických stran jsem si povšiml také a docela by mě zajímalo, kolik občanů to přehlédne a namísto třešní bude volit srp a kladivo. Sládkovi moc nezávidím; živit náročnou Lauru není žádný med. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 11:15

Můj děda pravil, Miroslav Sládek byl také částečná slibotechna, ale po hedvábném sametu jako poslanec Parlamentu mimo jiné pravil, celou vládu naházet do Vltavy, když byl volen vrchní humanista presidentem, tak Sládka modro-růžovo-červené bratrstvo nechalo zavřít, kvůli jednomu protihlasu což šlechta nemohla dovolit aby milovaný Havel nebyl opět zvolen a mohl dále slibovat blaho v Česku. Neměl ten Sládek malinkou předtuchu o kvalitním budování kapitalistického-komunismu v české kotlině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 11:30
avatar

Jaguš, stačilo mi číst kdo známý u nás v jaké straně kandiduje. Jeden dlouholetý funkcionář KSČ za úplně jinou pravicovou stranu, další co nikdy nebyl ani pionýr zase za KSČM. Mám pocit, že kam koho vzali tam je, důležité aby se prosadil a bral peníze. Politika byla, je a bude vždycky hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 21:07

"pod č. 37 se o přízeň hlásí Komunistická strana Čech a Moravy. Proč tam ale kandiduje i Komunistická strana Československa / č. 9/?" - jedná se o dvě řádně zaregistrované politické strany; případů stran s podobnými názvy je víc.

"Československo je dávno v čudu, jak je možné, že strana dosud existuje?" - a proč by nemohla? Existuje např. i strana Koruna česká

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 21:15
avatar

Jestli můžu, něco k tématu. Myslíte si někdo, že Vám poradna pomůže získat politický přehled, co která strana prosazuje? Já si to nemyslím. Tak jednoduché to totiž není. Jediné co se dozvíte, kdo, čemu, a možná proč fandí. Nic víc. A to je, podle mně, na rozhodnutí ve volbách, zatraceně málo. Mějte se, a šťastnou ruku v pátek a v sobotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 23:20
avatar

Dobrý den, dovolím si tvrdit, že máte k celé věci špatný přístup. :) Máte jít k volbám s nadějí, že volíte lidi, co jdou do politiky s posláním, dělat jí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ne si vybírat člověka, kterému teda dopřejete to koryto...možná je to trochu naivní, ale opačný přístup se zas moc blíží rezignaci a tím ničemu nepomůžete :P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 05.10.16 23:32

Jsou to volby do kraje. Volte raději lidi a né strany. Lidi, co znáte . Když sledujete ty diskuse podle krajů, člověk si udělá trochu obrázek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.