Koncentrační tábor Osvětim

Od: Datum: 22.08.16 07:54 odpovědí: 7 změna: 26.08.16 07:21

Rádi bychom navštívyly koncentrační tábor Osvětim.Pročítám různá fora,všude jsou jiné informace ohledně vstupu,podmíne atd.Někdo píše,že vstup jen s průvodcem,jiný že do devíti hodin i bez průvodce.Další.že fronta na pokladny je i na hodinu,jiný že jen předem přes internet atd atd atd.Byl bych rád,kdyby někdo napsal aktualní info.I ostatní,kteří uvažují o návštěvě by byly jistě rádi.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 08:27

Bez průvodce je možné navštívit tábor bezplatně, avšak v době od 10.00 hod do 15:00 je možný pouze placený vstup s průvodcem. Mimo uvedenou dobu tedy v žádné frontě stát nebudete.

Od: zoy®
Datum: 22.08.16 08:32

Byla jsem tam cca před 3 roky a pokud si pamatuji, mohla jsem si vybrat, jestli půjdete sami, nebo s průvodcem. Nepamatuji si ale, že by tam byl i český. Vzhledem k tomu, že bydlíme u polských hranic, čekala jsem na polského průvodce a byla jsem ráda. Přece jen Vám k tomu řekně více, než vidíte sami, protože sám to pouze procházíte. Známá procházela sama a vůbec netušila, že po prohlídce se ještě jede na druhé místo, kde jsou plynové komory, další domy. O objednávce na internetu nic nevím a ani nikdo ze známých, kteří byli navštívit Osvětim, nic takového neříkali.

Od: stir
Datum: 22.08.16 23:03

byli jsme tam tuto sobotu. Od 10-15hod je vstup placeny, mimo tuto dobu je zdarma. Placeny vstup je s pruvodcem,cesky je v 10,12 a 14 hod. Listky doporucuju koupit pres net

http://visit.auschwitz.org/

ulozit v mobilu nebo vytisknout,nemusite pak stat ve fronte,slecna si je pak jen oskenuje, a jdete v urcenou hodinu. my jsme jeli naslepo, byli jsme tam asi o pul devate, fronta byla jeste malá, ale poslední 3 lístky v cestine na desatou, byli jsme ctyri,ale polaci nesmlouvaji,takze bud cekat do dvanacti nebo vzit na jedenactou jeste volné slovenské, kterych bylo jeste 11 volnych. Samozrejme muzete vzit v polstine nebo anglicky, tech je nejvic a chodi se co patnáct minut. Pokud ovládáte jazyk neni problém. Ale bez pruvodce to nema smysl, nevite vo co go a to nema smysl. Ted vim, ze by slo koupit treba anglického pruvodce na desatou a za branou se pridat k ceskemu pruvodci, jen si na sluchatkach naladit jeho frekvenci.. Takze je lépe si zaplatit listky na urceny datum a hodinu pres net,pokud pojedete naslepi, tak brzo rano, a jeste treba nejaky lístek sezenete českyslovensky, ale nemusi to byt v deset hod,ale treba az ve 12nebo 14 hod. Jinak da se platit kartou, neni treba menit penize ve smenarne, banky mají o neco lepsi kurz.Vstup stoji 45zlotych os, parkoviste 13zl, ale da se zaparkovat i ze zadu nekde v ulici..Po prohlidce Auschwitz vas pak autobus doveze do Bikernau a zase zpez, to je v cene.

doplněno 22.08.16 23:11:

jinak smenarna je i primo tam v aeralu, pokud nemate kartu.

Datum: 23.08.16 17:34

Díky za kvalitní odpověd.Jen zase trochu dilema,na forech jsem četl že průvodce vezme jen do určitých daných míst,ne všude a zbytek neprojde.Lepší pak jít zbytek sami.Tak nevím,Ale i tak díky za podstatné věci.

Od: stir
Datum: 25.08.16 15:42

ano to je pravda. sestra i manzelka byly podruhe a minule videly zase jine veci. takze da se to potom projit vse zadarmo, rozhodne bych ale sel napred s tou pruvodkyni, bez ni se nic nedozvite. Na druhou stranu ta prohlidka cela trva okolo tri hodin , cca dve hod auschwitz a hodina Birkenau, cca 5-6 km, coz je v horku docela narocne a my jsme jeste cestovali tam a zpet 400km, takzw clovek toho ma za cely den dost.Jeste doplnim - zadne zavazadla ani batuzky si neberte, co je nad 30x20cm s tim vas tam nepusti. Je tam udajne nejaka uschovna, ale my si nechali vse v aute. Jeste dodam, ze jedina zplynovaci a spalovaci zachovala komora je prave v te prvni casti - Auschwiť. Birkenau je nekolikanasobne vetsi, ale nemci ty velké komory na konci valky vyhodili do povetri, takze je tam jen hromada suťin. Taktez ta muzska cast je shorena, ty budovy byly ze dreva, takze tam stoji jen zdene kominy, jinak temer nic. My jme byli v zenske casti, ta je zdena, ale taky uz nestoji vse.. Takze prohlidka v Birkenau je rychlejsi,ale kdo si to chce projit, tak muze,ale hodne se nachodi, je to opravdu obrovské. Na konci u tech zborenych komor je postaveny pamatnik, jsou tam i cisticky odpadnich vod, Nemci si planovali provoz na minimalne 50let.A do toho Birkenau nam uz vstupenky nikdo nekontroíoval a dokonce se k nam venku pridali nejake holky,takze to mely s pruvodcem zdarma.Jinak jsem konecne pridal foťky na net tak jestli se chcete podivat

https://stirecek.rajce.idnes.cz/Osvetim_2016/

Datum: 26.08.16 07:21

Díky za podrobné info a fota.Snad mě tam pustí alespon s flaškou mattonky.Moc díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.