Rozhodnost - jak otestovat?

Od: Datum: 06.09.16 21:35 odpovědí: 4 změna: 07.09.16 01:12

Zdravím,

máte někdo nějaký tip, jak otestovat, jestli je člověk rozhodný? Měl by to být "test" pro jinou osobu. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 23:01
avatar

Otestovat? Jako že dotyčný odpoví na pár otázek a následně bude ocejchován na stupnici 1-10 jak je rozhodný?

Tak to fakt nefunguje. Jsou prostě situace, kdy se rozhodnost prokáže - ale to není o testu, to je o životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom*
Datum: 06.09.16 23:15
Takhle jsem to právě nemyslel. Je mi jasné, že takhle to nefunguje a je to nesmyslné. Proto se tu ptám, že třeba někoho napadne něco použitelnějšího.
Abych tedy sdělil důvod, máme si to připravit do školy, jak bychom něco takového otestovali třeba jako personalisté. Mě nic nenapadlo, a použít k tomu test s otázkami mi připadalo fakt hloupé řešení.
Datum: 07.09.16 00:17
avatar

Jestli je člověk rozhodný nejlépe poznáte ve chvíli konkrétní vzniklé situace, o tom žádná a teoreticky? Jedině metodou psychologického testu, ale nikdo vám nezaručí,že testovaný člověk odpovídá pravdivě,aby tato metoda měla při vyhodnocení absolutní platnost.Většinou při těchto testech má totiž člověk snahu dělat se lepším než je ve skutečnosti. Zkuste mu předložit tento test http://www.napadroku.cz/radce/osobnostni-test/ je zdarma a nebo malý testík viz http://krasna.nova.cz/clanek/…/test-umis-se-rozhodnout.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 07.09.16 01:12

K čemu? Jen pro zajímavost? Já bych si vymyslela několik situací, kde by jeden po druhém museli řešit totéž.Ták vážení, běžte za dveře, budete vstupovat, až vás zavoláme. Příjde do místnosti první a má za úkol třeba vybrat si oblečení a boty šátek, čepici z vystavených možností.. A mít tam různé varianty. A měřit čas tajně, zároveń sledovat . Pak by šli na druhý úkol, třeba vybrat si do batohu 5 nejdůležitějších z velkého množství věcí na výlet. Někdo bude bloumat a uvažovat, jinej se s tím nebude párat- chytne nůž, spacák atd. Nebo vybrat z mnoha třeba patery sušenky, tyčinky . nebo barvy podle pastelek, jakými by vymalovali třeba 4 pokoje. Ti lidé nesmí vědět, že u nich sledujete rychost rozhodování. Musí si myslet, že hodnotíte, jak vybrali. Budou mít až krajní limit. Ale rozhodnější budou hotovi rychleji. Tak nějak bych z toho vyrobila test.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.