Oblíbenost rádců

Od: Datum: 19.08.16 11:40 odpovědí: 30 změna: 20.08.16 13:46
avatar

Vážení rádcové a všichni kolemjdoucí. Včera večer mě napadlo sestavit si TOP 10 svých oblíbených rádců. Začala jsem snadno: Kapkanaděje, Hejkal, Ladinpraha, Sebod, Ivzez, Suzimon, Wamp, Ben, Bruno, Babajaga, Babkazov...a tu jsem se zadrhla a konstatovala, že 10 je málo a že na někoho určitě zapomenu.

Máte i vy své oblíbence a dokázali byste vybrat TOP 10? Hezký den L.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gast
Datum: 19.08.16 11:46

Babajaga nejlepší

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 19.08.16 11:53

Filip... kluk jeden :) a Vy přeci taky,. Milancukrar a další...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radce
Datum: 19.08.16 11:58

Co to je rádce matematika kartaginec, x pak petapeta, c238 či tak nějak kam zmizly

Voda martincakl

Chemie jabraka

Ti dva zbývající na které jsem zapomněl ať prominou

No ale všechny skoro nahradí jeden universální rádce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 12:09
avatar

culdabulda !

- ale z ostatních, kromě Vámi jmenovaných : "magdon", "ria", "72mona3" , "humbucker" - jistě bych si vzpomněla na další - ale sestavovat žebříček jenom z 10 lidí je dost těžké i nespravedlivé, protože oblíbenost je individuální pocit. Např. Karel Gott je jistě asi nejlepší profesionál (anebo alespoň byl) - ale u všech šmahem oblíbený nebude.

Já mám vlastně ráda všechny "rádce" - protože každý do "Poradny" přinese něco zajímavého - a to mluvím jenom o "volné diskuzi".


doplněno 19.08.16 14:57:

"lucie", "janm", "blesik" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 14:14
avatar
Lidus - já pomalu nezvládnu sestavit TOP 10 svých nejbližších *hi*
Zde jsou rozdílní lidé, schovaní za avatary. Dennodenně se tu potkávají, radí a nechávají tu zlomek svých vědomostí i sebe sama.
Tak se tu oťukáváme - přeme i podporujeme. Zvykáme si na rozdílnosti. Nikdy jsem nad tím neuvažovala... Jsem oblíbená? Trpěná? Pamatuje si mě vůbec někdo? ( Culdabulda1 potěšila ;) )
Oblíbenost je velmi relativní pojem a myslím, že doopravdy nezvládnu sestavit "postupku" *nevi*
Protože tu ale jsem "pečená vařená", asi je mi tu dobře. Díky vám ostatním. *frajer*
Mona
doplněno 20.08.16 09:04: @babkazov *placni*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 07:09
avatar

Mono, můžu se k vám přidat? Cítím to naprosto stejně jako vy. Naprosto a úplně. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 14:54
avatar

Deset je fakt málo, při tom počtu rádců. Souhlasím s Liduš a ještě bych některé přidala, alespoň z těch, co odpovídají často. Třeba Monu, Culdabuldu, ale jistě bych jich našla víc, jen se mi teď nevybavují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.08.16 14:57
avatar

Ivzez - nikdy jsem neviděl špatnou informaci/radu, přitom kvalitně sepsáno a vždy k věci. Ostatní už jsou "jen" dobrosrdeční rádci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 15:38
Mám své oblíbence ale připadá mi nefér je jmenovat.Vím,že na jejich odpovědi je možno se spolehnout.Ať se jedná o překlad z jiného jazyka, úkol z matematiky,stavební práce,auto administrativa,počítače,Android,pracovní právo...
Dík patří všem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.08.16 16:38
avatar

Dobrý den, to je zajímavá otázka, protože jde pouze o oblibu a nemusíme rádce hodnotit, posuzovat jejich vědomosti nebo odbornost - stačí jediné kritérium a to je to, jak jsou nám sympatičtí. Mně jsou sympatičtí všichni rádci, kteří rozpoznají umístění dotazu (např. Volná diskuze vs. rubrika tématická), dotaz pochopí, vyhodnotí a podle jeho obsahu či závažnosti potom s rozmyslem (a pokud to tam"pasuje", tak i s humorem a nadhledem) odpoví. Dále mně jsou sympatičtí rádci, kteří respektují jiný názor a jen neprosazují ten svůj, zbytečně nespekulují, nehádají se a pokud prudí, tak jen tak mile a přívětivě (potom je to skoro jako pohlazení). Hodně si cením rádců, kteří případné neshody či jiný názor "nepřetaví" v trvalou nenávist, ale později jsou zase schopni normální komunikace třeba v jiné otázce (a to nezvládne každý). TOP nemám, ale obecně zde mám raději veselé holčičky - kluci více trpí pod tíhou odpovědnosti za chod celého světa a je to na nich vidět (na jejich odpovědích). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 19.08.16 16:40
avatar

to je jednoduché, mám je ráda všechny, až na zanedbatelnou výjimku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babusa
Datum: 19.08.16 16:45

Tak já si nikoho nevyberu,protože jste každý jiný,někdo píše k věci,jiný si "poplkává",ale oblíbené mám všechny.Protože moc nečtu rady k autům nebo různé opravy přístrojů,tak tyto rádce moc neznám,křivdila bych jim,kdybych je nejmenovala.Dřív jsem se taky víc "rozkecávala",zezačátku jinýma jménama,teď už jsem jen babuša.Nezapojuju se zas tolik jak bych chtěla,protože mně někdo odpovědí předběhne a je mi hloupé psát to samé,ale už Vás rádce tady znám.Čítávala jsem kdysi ráda "dejavue",už ji moc nevídám,od ní to byla střela do problému.Ráda čtu i babujagu,je taky "plkánek" jak já a to mi vyhovuje.VšechnyLidky ,Lidušky co píšou,babkazov,suzymon ,vlastně všechny,co jsou uvedeny tady už jinými,Hrdáalena ,sebod,ivzez atd.prostě všechny co tu radí.TOP bych nevybrala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 17:45
avatar

Ben má pravdu, ono jde víc o sympatie než o odbornost rad i když někdy už vím koho se ptát a napíši mu přímo do pošty. Celé odpoledne mám špatné svědomí, vybavují se mi další a další jména, které jsem neuvedla, všem na které jsem zapomněla se omlouvám. Skrátka je tu hodně dobrých lidí co dokáží poradit nebo jen pohladit po duši.

Datum: 19.08.16 18:01
avatar
Mojí nejoblíbenější radci uz tady nejsou. A jinak mám rád všechny ostatní, krom pár výjimek. Jinak od každého si můžu vzít něco užitečného a za tu dobu jsem si na ty lidi tady zvykl. Ale nebudu tady hledat někoho koho budu obdivovat jako boha, nebo někoho, kdo mi bude vynahrazovat přátelé. Tady mi nehorázně vadí to, ze spousta hodnoceni je jen díky sympatiim daného člověka a ne jako objektivní rada. To jsou ti bohové
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 20:42
avatar

Ano souhlas,hodnotí se převážně podle sympatii lidí co se zde navzájem pohybují dlouho.Oblíbenost nemá nic společného se správnými odpověďmi,protože oblíbenost souvisí se společnými názory,že někomu sednete.Takže pokud mohu odpovědět,tak za správné rádce"ivzez" a taky v rubrice auto"diesel"

...ale zde to není jen o "holých"radách,takže rozhodně by mi chyběla "culda"je zajímavé,že jak jsem viděla její foto,přesně mi sedlo k mojí představě,kterou jsem měla podle toho co psala.Přesně takovou paní jsem si představovala,je sympatická i vzhledem.Dále zmíním "bena"sympaťák co má vždy rozvážnou odpověď,pokec.Také "babajaga","babkazov","blesík","72mona","suzymon","uska"...bohužel se zakladatelkou"liduš"mě nepojí sympatie(nebo stejné názory,postoje),asi to bude tím,že je z Brna*smich*a teď třeba z "PT"mam i strach,ale to bude tím,že podle odpovědí si člověk dělá představu a kreslí v mysli jak asi ten člověk vypadá a jak se chová.


doplněno 20.08.16 07:13:

PT-jsem ráda,že to berete s nadhledem.*palec*Prostě dle odpovědí na určité téma si zde děláme obrázek ke každému.Vás jsem zazanamenala u těch(pro mě)kontroverzních témat,takže proto ten můj strach.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radce
Datum: 19.08.16 21:01

Který pak z nich mi poradí kolik je jedna plus skoro nula to celé umocněno nekonečnem. Tím skoro nula myslím číslo, které se na číselné ose blíží nule z prava, ale ještě to není nula.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.08.16 21:07
avatar

Dobrý den, nepletete si oblíbenost s odborností (o které tento dotaz není)? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radce
Datum: 19.08.16 21:21

Já jsem si nevšiml, že to není poradna. Jdu si pustit 2,5 chlapa

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 08:23
avatar

radce

zřejmě bude lepší, když opravdu budeš koukat na tu televizi...

...jedna plus skoro nula to celé umocněno nekonečnem...

nějak jsi netrefil nebo nepochopil podstatu této otázky... ani do volné diskuze to nějak nesedlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.08.16 21:07
avatar

"lucie", ze mně opravdu nemusíte mít strach. Já jen musela být v životě hodně houževnatá, snažit se, a jít za svým cílem přes překážky, které život lidem klade do cesty, abych byla tam, kde jsem. Abych mohla mít rodinu, střechu nad hlavou, vzdělání a práci, nic mimořádného, jen základní věci k životu. Dnes jsem v důchodu, máme dvě hodné, dospělé děti a vnoučátka, která denně vyzvedáme za školy a o prázdniny hlídáme. Rodina, děti a vnoučata jsou pro mně všechno, ale úplně všechno. Fakt jsem ženská, jako každá druhá, nebo ne? Prostě, každý jsme originál ... :)


doplněno 20.08.16 10:33:

"lucie", bude to tím, že v poslední době se zde vyrojilo několik dotazů, kde se daly očekávat hodně protichůdné názory a já do nich přispívala po svém. Víte, že moje názory změnily i chování některých rádců vůči mně? Přesto, že jsme si dříve psávali? Těžko vysvětluju, že jsem to stále já. Jen ten okruh otázek a názorů nadělá předsudky. Já mám ráda všechny lidi, každý jsme nějaký a každého ovlivnila nějak rodina, společnost, výchova, život, ale nikdo nejdeme život ve stejných botách a tak jsme prostě odlišní a v něčem zase podobní a podle toho jednáme a mluvíme, ale nevěřím, že by tady byli lidé přímo zlí, to ne, jen máme někdy různou náladu, bolesti, nemoci nebo radosti. Ale to všechno Vy víte, vím to já a vědí to ostatní. Někdo se přes písmenka vyjádří pobaveně, druhý stroze, ale to nevadí. Tak se mějte pěkně a užijte si víkend. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 21:22
avatar

Pokud jde o oblíbenost rádců, tak TOP 1 = Samurraj, ... TOP 10 = Samurraj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 22:04
avatar

No, vidíte! A vylézají další jména, které si člověk hned nevybaví. Samurraj taky a jistě je jich hodně opomenutých jen tím, že si hned na všechny nemůžeme vzpomenout. Ale zaplať PánBůh, že jsou. Když ono je tu tolik příjemných a ochotných lidí a já už si tak rychle nevybavuju, jako před lety. Ach jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 07:29
avatar
Volit desítku se neodvážím, prakticky od každého někdy vypadne perla která člověka poučí a obohatí. Až na pár vyslovenych provokatérů. Seděl jsem tak jednou v hospodě v tričku "kde ti poradí" a slečna naproti mě najednou povídá . . . Jé poradna, tam to znám, tam vždycky hodím nějakou provokaci a bavím se tim, jak se na mě sesypou. To pak člověka zamrzí, že někdo sem chodí radit a někdo schválně prudit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 13:40
avatar

To by vysvětlovalo, co už mi delší dobu vrtá hlavou. Většinou jsou v rubrice "společnost" dost neuvěřitelné příhody, dotaz je položen a zpravidla žádná další reakce tazatele, ale vyvolá spoustu odpovědí. Mám pocit, že ale právě díky tomu je pro mnohé rádce ( hlavně rádkyně ) tato poradna atraktivní a zajišťuje to vysokou návštěvnost stránek. Naštěstí je pár dobrých rádců i v jiných rubrikách, takže ani tam nezůstanou dotazy bez kvalitní odpovědi. Za všechny mohu jmenovat @bmbx, @yakub a několik z již výše jmenovaných :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 07:31
avatar

Ono asi nelze zhodnotit toho NEJ rádce. Každý rozumí něčemu jinému, ke každému máme odlišné sympatie. Mě zde je mnoho lidí příjemných a mnoho nepříjemných a kdybych měl hodnotit toho NEJ rádce, tak tyto aspekty by to ovlivnily. Já jsem nedávno zadával otázku, nejlepší herec všech dob, a také se nelze shodnout, kdo by jím měl být.

Jinak s tím Samurrajem to byl vtip, aby bylo jasno, nejsem narcista *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 12:45
avatar

Ale jsi! Není nad zdravé sebevědomí a upřímnost! Chacha!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.08.16 12:51
avatar

*palec* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 08:58

Tahle otázka mne zprvu nadzvedla. Ne nadarmo odstranil admin žebříček hodnocení a dle mého z dlouhodobého hlediska ku prospěchu věci (poradny). Teprve pak jsem si uvědomil, že blbě čtu (chápu) smysl dotazu a @lidus jde právě o subjektivní hodnocení, tj. vlastní pocit toho kterého rádce. Jako takovou otázku beru a uznávám (ale odpovědět vlastně nedovedu).

Jak píšou ostatní, třeba naposledy @samurraj, je těžko odpovědět. V každé kategorii mám jiného "oblíbence" a vězte, že dobrá polovina jmen tu nepadla. Taky to může být tím, že jsem zaměřen poněkud více stranou, než běžný (průměrný, nejčastější - jaké je to správné slovo?!) rádce. Navíc - přidám jeden parametr, který tu nezazněl nebo jsem ho nezaznamenal. Záleží na tom, zda jsem si přišel pro konkrétní radu a nebo poradit, či se jen pobavit, případně si rozšířit obzory čtením cizích problémů a jejich řešení. V prvním případě u mne stoupne v kurzu rádce, který je odborně na úrovni, většinou specialista na daný obor, v dalších případech zaznamenávají kladné bodíky i oni zmiňovaní "dobrosrdeční rádci", jejichž projev a snaha pomoci jsou mi prostě v danou chvíli sympatické, byť je po odborné stránce někdo může trumfnout.

Zkrátka kladu proti sobě dvě kritéria hodnocení: Holý profesionalismus kontra osobní sympatie.

Z toho důvodu nemohu a ani nechci sestavovat nějakou TOP 10.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 09:42
avatar

Těžko říct. Kapka naděje, babka z Ocelového města, liduš, strejc, culda, dejavu (kde je jí konec?), i další...na druhou stranu zde není nikdo, kdo by mě vyloženě štval, to je také podstatné. Za ideální odpověď považuji takovou, kde se tazatel především dozví, co potřebuje a ostatní se při tom ještě pobaví. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 13:46
avatar

Liduš vy už jste zapomněla na klasiku, a na Paridův soud? Jak dopadl? Já bych ty jabka nechal na pokoji... Hi,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.