Působí na vás, když je měsíc v úplňku?

Od: Datum: 19.08.16 08:53 odpovědí: 21 změna: 20.08.16 17:50

Měsíc působí na příliv a odliv, možná někdo upřesní. A tak je tu otázka, jaký má vliv Měsíc a úplněk na člověka?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.16 08:58

Určitě! Jsem od půl páté vzhůru, vždy minimálně 2 dny špatně spím.

Od: makyŽ
Datum: 19.08.16 09:02

Vypozorovala jsem, že při úplnku je manžel o mnoho víc protivný, než normálně,vždycky zuří kvůli hloupostem.Ma mě úplněk působí pozitivně /vyjma toho manžela/, svítí mi vždy přímo do okna /když nejsou mraky/.Každý člověk je jiný, proto úplněk vnímáme různě.

Datum: 19.08.16 09:10
Ne , je mi to fuck
Od: iveta*
Datum: 19.08.16 09:30

Na mě teda úplněk působí..Také minimálně dva dny před tím nespím a také jsem trošku:)protivná.Ale čím to přesně je jsem nezkoumala,Budu si muset o tom něco vygooglit.

Datum: 19.08.16 09:45

pt

- Pavlínko - jako každej slušnej vlkodlak se proměním a jdu lovit ...

Ale vážně - nikdy si toho ani nevšimnu, protože jsem buď takový ignorant, anebo už příznaky vlivu úplňku nerozpoznám od běžných typických příznaků mého nemladého věku. Ale, jak si tak matně pamatuju - ani v mládí jsem si žádného vlivu - tedy alespoň měsíčního - nepovšimla (asi jsem měla tehdá jiné starosti). Tak ahoj, zdravím.

Od: zoyŽ
Datum: 19.08.16 10:41

Ano, kvalita spánku je určitě jiná. Hlavně, alespoň já, mám problém usnout. A ráno se taky brzy probouzím, což mi až tak moc nevadí, protože jdu na delší procházku se psem, než se vydám do práce.

Pěkně je to popsáno v článku:

https://www.novinky.cz/zena/s…as-spanek-ale-i-psychiku.html

Pěkný a hlavně sluníčkový víkend všem *slunce*

Datum: 19.08.16 11:32

Myslím, že nepůsobí ale kdo ví?

Datum: 19.08.16 11:57

Na mě trochu,ale na dceru autisku víc.Ze středy na čtvrtek usla až ráno po třetí hodině.Přemýšlím o nějakých zatemňovacích závěsech,jestli by to alespoň trochu nepomohlo.

Datum: 19.08.16 12:54

Zjistila jsem párkrát v posledních letech (obvykle zpětně), že na mě úplněk působí. Přináší rozjitřené emoce a živé, ne moc příjemné sny.

Datum: 19.08.16 13:05

Na mě působí špatně, a to z toho důvodu, že mi svítí přímo do okna. Na spaní potřebuju úplnou tmu. Ovšem když si tam na to období pověsím třeba 3 vrstvy silného závěsu (žaluzie nechci), tak se to zlepší. :-D

Od: nikcŽ
Datum: 19.08.16 14:04

Na mě vliv nemá.

Datum: 19.08.16 14:12

Mám ten samý problém jako ildika.Včera byly už skoro 3hod a já nemohla stále zabrat, jako ostatně vždy, když je úplněk.Převalovala jsem se jak ryba na suchu-šílený! Usnu až když začně svítat. Měsíc mi svítil přímo do okna a nepomáhá ani stažená žaluzie.Jako by mě ten měsíc přitahoval k sobě. Jsem asi blázen.:-DKdybych k tomu ještě chodila po bytě s napřaženýma rukama, tak si myslím,že jsem náměsíčná:-D,ale z toho mě vyvedli,že náměsíčnost je něco jiného. Hezký den všem, co jsou na tom stejně jako já.

Datum: 19.08.16 14:27

Na mě působí, často se v noci budím, mám takové neklidné spaní. Ani zatažené žaluzie mi moc nepomáhají :(.

Když jsem ještě bydlela v bytečku, kde jsem měla jen závěsy, chodila jsem spát bud do ložnice nebo do obýváku na gauč. Podle toho kde zrovna svítil měsíc (každý pokoj byl na jinou sv. stranu).

Od: coco
Datum: 19.08.16 14:46

Pusobi na vsechno a na kazdeho prilivem energie, elánem nebo nervozitou..., ale nekdo si to neuvedomuje, nesleduje se, ani treba nerozlisuje charakteristicke a bezne se opakujici pocity :)

Datum: 19.08.16 19:23

Ahoj.

Tak třeba na mě působí dost negativně. Už několik dní je docela nízko a dokonale mi svítí přímo do kuchyně. A to pak vidím na cestu do špajzu nebo lednice i bez rozsvícení. Zanechává to drobné přírůstky. A to jsem za poslední měsíc zhubnul asi 6 kilo. Jinak mi svit Tondy nevadí.

Datum: 19.08.16 19:29
No posledních pár dnů nálada nic moc. Ale dneska, dneska bych vraždil. Všechno si moc beru a jsem ze všeho hodně vytoceny. Ale nebývá to u každého úplňku. Často si tak při úplňku ležím, a pozorují měsíc
Od: xy
Datum: 19.08.16 21:11

Nepůsobí. Ale tentokrát mi vadí, chtěla bych se dívat na meteory a ten měsíc všechno přesvětluje

Datum: 19.08.16 21:52

Nee.

Od: uskaŽ
Datum: 19.08.16 22:10

Myslím, že na mě vliv nemá a nebo to nevím. Ne, že bych neměla špatné noci, to mám i bez úplňku. Ale nikdy jsem nesledovala úplněk a zdravotní stav. Ani do budoucna se nebudu koukat do kalendáře. To abych se bála už 3 dny předem, že bude hůře - ne a ne a ne.

Datum: 19.08.16 22:36
Měsíc miluju. Je to moje noční sluníčko ;)
Bohužel přes žaluzie vidím pouze světlo lamp. Ale pokud má vliv na příliv a odliv, tak věřím, že má i na nás. Není to pravidlem, ale když měsíc dorůstá, mívám větší pocit plnosti. Trochu se mi zabrzdí chod zažívání.
M.
Datum: 20.08.16 17:50

Mono, taky jsem ráda, když mi svítí do ložnice a ráda se na něj dívám. Spím jak andělíček. Ale je dokázané, že na spoustu lidí vliv má, je zvýšená nehodovost a např. více porodů, čehož se děsí mí přátelé porodníci, když je čeká tu noc služba. Naříkají už předem: "To zas bude noční!"

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.