Co mám dělat?

Od: Datum: 18.08.16 20:37 odpovědí: 5 změna: 02.09.16 18:45
Prosím pomoc má ehm no teď bývalá kamarádka, u mě byla na přespání na 3 dny a ukradla mi mou cennou knížku řekněme něco jako deník. V té knížce je spousta informací které by mohli poškodit mě nebo mé okolí, tedy ovšem jestli tu knížku dá na veřejnost. Vím určitě že to byla ona protože za 1) Nikdo jiný ke mně nechodí a za 2) když jsem jí ukazovala moje knížky, tak tu která mi záhadně zmizela jsem jí ukázat nechtěla a vrátila jsem jí do poličky. Ale světě div se když moje kamarádka odjela tak ta knížka tam už nebyla prohledala jsem vše ale nic takže kdo jiný. Prosím o pomoc, předem děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.16 20:44
avatar

máš dvě možnosti bud se sní rozumně dohodneš nebo jí chytíš pod krkem *cert*

víc se dělat nedá se divim že sis tak důležitou věc nezabezpečil líp

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 21:50
avatar

Vyspi se na to a zítra v klidu zkus dením znovu najít. Podívej se o do míst, kde bys jej nečekala, nebo běžně nehledala. Obvinit kamarádku je snadné. Ale co když deník po několika týdnech někde najdeš? Já bych s tím obviněním počkala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 22:18
avatar

Ach jo... zapni hlavu, nebylo to třeba tak, že jsi tu knížku sice vrátila na polici, ale pak, když se Ti to rozleželo, sis třeba řekla, že by bylo lepší knížku uklidit někam, kam kamarádka nemůže, třeba do jiného pokoje, do prádelníku mezi prádlo a tak. Když si to promyslíš a na nic nepřijdeš, řekni jí jestli si náhodou, omylem, nepřibalila tu knížku, kterou jsi jí nechtěla ukázat, víš, kterou... Když řekne ne, popros ji, aby se raději ještě pro jistotu doma podívala. Možná ji to pohne, aby se opravdu podívala a zároveň jí umožníš, aby se mohla vymluvit na "omyl". Důvěra je zřejmě pryč, ale za pokus to stojí. Buď na svoje věci pozorná a opatrná, to je životní nutnost !

Nebo druhá možnost, vnutit se na rychlonávštěvu a prohlédnout, co se dá... jé podívej ty tu máš tu moji knížku, to jsem ráda, že jsem ji našla !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 08:18
avatar

Nenechávat u sebe přespávat neprověřené kamarádky.Taky mám špatnou zkušenost. Pomohla jsem, za mlada, jedné nové spolupracovnici, když přišla o podnájem. Než si něco najde, umožnila jsem jí týden u mně spát, než se manžel vrátí ze studijního pobytu. Odměnila se mi tak, že mi ukradla všechno oblečení, dokonce i špinavé z pračky! Přitom na to vůbec nevypadala. Intelientní, upravená, hezky oblečená. V práci se už neobjevila. Nahlásila jsem to na Policii (neměla jsem na sebe nic), narychlo dokoupila to nejnutnější a po čase se mi věci přes Policii vrátily. Ty zničené musela zaplatit. Zkuste to nahlásit, pro obavu z diskreditace. Pokud by to někde prosáklo, tak můžete vymáhat odškodné. Jinak to můžete nenápadně "kamarádce" nadhodit, že se Vám deník ztratil a že jste to nahlásila. Myslím, že si pak rozmyslí riskovat zveřejnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaarel
Datum: 02.09.16 18:45
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.