Energetičtí upíři - zkušenost?

Od: Datum: 17.08.16 22:27 odpovědí: 56 změna: 23.08.16 00:31

Jaké máte zkušenosti s energetickými upíry?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 22:34
Ano, jednu takovou znám. Bývalá kolegyně. Stačí chvilka a už jsem "vyšťavená". Naštěstí se už moc často nevídáme. M.
Datum: 17.08.16 22:37

Dobrý den. Ano, znám takovou osobu. Nebudu jmenovat. Ale vysává ze mě energii a chytá mě z ní migréna. Takže jsem vždycky velmi šťastná, když jí mohu udělat pápá...

Datum: 18.08.16 01:10

Já měla 8 let blízkou kamarádku, kterou jsem měla moc ráda, ale když jsem pochopila, co mi nevědomky dělá, musela jsem s ní přerušit kontakt. Neustále si na něco stěžovala, na manžela , švarovou, tchýni, lidi v práci i na své pacienty, a to tak sugestivně, že na mně vždycky všechno do mrtě přenesla a já od ní chodila domů úplně vyřízená, se staženým a třesoucím se žaludkem, úplně zesláblá. Zjistila jsem, že řešit nic nechce a nebude, jenom to potřebuje na někoho přenést, aby jí bylo líp. Když přišel manžel domů, tak to bylo ňuňuňu.Trvalo mi řadu let, než jsem si to uvědomila, že mi to asi neprospívá a že bych se tomu měla vyhnout. Tehdy se o nějakém en. upírství nic nevědělo, ale dělalo mi to hrozně zle. Pomohlo mi až přestěhování do jiné části města, kdy jsem ji nepotkávala a styk ukončila.

Datum: 18.08.16 07:57

Dcera, když byla na střední škole, si přivydělávala. Chodila k pacientům masírovat. Jednou za týden chodila úplně vyčerpaná. Ale opravdu naprosto. Po nějakém čase si uvědomila, že takhle je vyšťavená, když má jednu klientku. Sledovala a potvdrdilo se jí to. Jen nevěděla, jak z toho ven, protože ta paní opravdu masáž potřebovala. Vyřešilo se to tak, že paní dostala žlučníkový záchvat. A pokud trvá, masáže být nesmí. Paní i odoperovali a mladá té práce nechala, protože školu dodělala. Několikrát se ty dvě potkaly a paní vyjadřovala lítost, protože masáže od ní byly jakoby se znovu narodila. Mladá dodnes na ni vzpomíná a ví že to funguje.;)

Od: maky®
Datum: 18.08.16 08:04

je to celkem běžná záležitost, převážně to lidé nedělají záměrně, pozoruji to, třeba mluvím s vystresovanou známou a najednou začnu slábnout, až mám pocit, že si budu muset sednout. No a ona pookřeje, ožije a ´je jí lépe. Když si uvědomím, co se dějě, doplním si energii a je vše v pořádku. Jednou přiběhla vnučka celá vyšťavená nevím už odkud, stoupla si vedle mě a něco nám vyprávěla a já měla pocit, že mi začíná být na omdlení, cucla si ode mne pořádně...horší je, když jde o klasického upíra, který toto dělá záměrně a vyhledává lidi pro svůj prospěch, to je nepříjemné.

doplněno 18.08.16 08:10:

náš vnuk si chokdil psát úkoly ke své prababičce, aby měla trochu rozptýlení, ale vracel se domů malátný a vždy usnul.No jasně, vysávala ho, dokonce si stoupla při jeho odchodu přede dveře a nechtěla ho pustit domů, sála z něho pořádně a dělalo jí to dobře, aniž by o nějakém upírství věděla. Tak jsme museli udělat opatření...

Datum: 18.08.16 16:16

Vyjadřujete to naprosto přesně.

Datum: 18.08.16 08:10
A nemají společný znak sebestrednost? Ne že by nedokázali chvíli naslouchat, ale převážně řeší jejich pocity, stresy a potíže, tak sugestivne je u toho prožívají, že máte pocit, že se to nestalo jim před týdnem, ale právě teď to prožíváte za ně.
Znám to jen u žen. U chlapů jsem toho svědkem nebyl. *smich*
doplněno 18.08.16 08:26: Našel jsem si nějaké články, kde upíři byli většinou muži. *smich*
Za život jsem potkal takové dvě a bylo to fakt náročné. Člověku se uleví, když se jich zbaví.
Datum: 18.08.16 08:20

vůbec ne, například ta naše vnučka je velmi skromná, nerada o sobě a svých úspěších mluví, nikdy se nechlubí, ale to se dostala do situace, že to potřebovala ventilovat...jeden společný jmenovatel zde je, že ti lidé mají momentální nedostatek energie...

Od: ben®
Datum: 18.08.16 08:21

Dobrý den, potvrzuji, že jako muž jsem se s tímto také nesetkal - bude to postihovat jen ženy, které od přírody řeší i neřešitelné. Opravdu nechápu, jak by mě měl někdo energeticky vysávat. Ovšem, já zase znám princip postupné a přenositelné nas*anosti a ten funguje dokonale . Zdravím!

doplněno 18.08.16 08:34:

maky - opravdu to neznám a jsem zvědav, kolik mužů se zde svěří, že to takto vnímají. Jenže, muži se vzájemně moc nesvěřují, tak se asi energeticky nevysávají. No, možná jsem to pocítil při setkání s člověkem, který se neustále vyptává na to stejné a člověk musí odpovídat. Ovšem, i takový rozhovor lze ukončit (někdy i rázněji).

doplněno 18.08.16 08:42:

maky - jo, to budou asi pracovníci ČEZu .

Datum: 18.08.16 08:25

bene, to mě nikdy nenapadlo...ale kamarád mi vyprávěl, jak ho navštívila dcera a byla nějaká rozhozená a tak si od něho nasála energii, že si musel sednout, zřejmě někteří lidé to ani nepostřehnou, že by je mohl někdo vysát, jiní jsou zase na to vnímavější a uvědomí si, co se děje...

Datum: 18.08.16 08:36

bene, sem asi nenapíšou, znám několik mužů, kteří se s tím setkávají, oni jsou na to hodně vnímaví, protože se věnují práci s energií, tak proto.

Datum: 18.08.16 08:25

Mívala jsem jeden obchod přes 20 let na jednom místě. Za ty roky byla spousta zákaznic "stálých". Měla jsem pocit, že si některé přišly jen "odložit", často jsem zavírala a připadala si jak vyždímaný hadr.

Bohužel se nedá jen vyslechnout a hodit za hlavu, to jsem neuměla. Různé příběhy, nemoci, problémy, tak jak píše život, to bylo fakt náročné období...

Od: coco
Datum: 18.08.16 09:16

Ja tohle znam moc dobre a nekompromisne takove "upiry" odhánim jednoduše NEzájmem ! Klidne skočim do reci a otočim tema, jsem za to u nich neoblibena a pomlouvana, ale nevadi, myslim sobecky na sve dusevni zdravi a aspon zustavam čilá a optimisticky ladená, pratele si vybiram. Vyjimkou je nejblizsi rodina, tem trochu toho vysáváni dovolim :)

Od: pt®
Datum: 18.08.16 10:05

Říká se sdělená bolest, poloviční bolest a sdělená radost, dvojnásobná radost. Takže opravdu, když se někdo vypovídá ze smutku, uleví se mu a druhého to zasáhne, protože s takovým soucítí. Pokud někdo sděluje něco radostného, může mít radost i ten druhý, jen musí umět radost druhému dopřát. Možná, kdyby si lidé sdělovali více radostné věci, byli by víc spokojení a měli i dostatek energie.

Od: nikc®
Datum: 18.08.16 13:22

Pt máte pravdu, ale člověk není povinnen poslouchat stále jen nářky. Stačí odejít nebo změnit téma. Pokud si např. žena najde špatného partnera a stále si kamarádce nebo dceři na něj stěžuje, to se nedá donekonečna poslouchat.

doplněno 23.08.16 12:51:

Blešíku i samota je energetický upír. Mám to vyzkoušený. Když jsem seděla sama v buse a jela 12 hod na dovolenou, byla jsem vybitá a unavená z cesty jako baterka. Zatímco když jsem s někým cizím, i třeba nesympatickým seděla, vybitá a unavená jsem nebyla. To mám vyzkoušený a nikdo mi to nevezme.

Od: flaskus
Datum: 18.08.16 10:11

Třeba rozsvícená světla u auta, některé wifi routery

Datum: 18.08.16 10:13

Energetický upír .. to je můj soused, před nedávnem za ním přijeli dva dřevené kolíky z energetiky - kradl elektřinu *smich**smich*

Datum: 18.08.16 13:12

Energetický upír může být i člen v rodině. Např. mi vadí na mámě, že si stěžuje na děti. Nikdy je ráda neměla a dodnes to říká. Nemá ráda ani muže, lidi atd. A když jí řeknu, ať to neříká, tak řekne, "vždyť je to pravda". Její pravda.

doplněno 18.08.16 13:36:

Někteří lidé vysávají energii a ani nemusí nic říkat. Zkrátka si lidé nejsou sympatičtí.

doplněno 19.08.16 13:59:

Babkazov děkuju za podporu. Mějte se!

Datum: 18.08.16 17:22

Nikc, říkala jsem si už dávno, že vy máte obrovský problém s nejbližší rodinou. Je to moc smutné. *mala*Jen jsem vám chtěla napsat podporu a politovat vás. Děvče, držte se! Snažte se od rodiny zdrhnout na druihý konec republiky a žít si svůj život. *slunce*Hodně štěstí vám přeji z celého sdce.

Datum: 18.08.16 14:55

Jaké máte zkušenosti s energetickými upíry?

Osobní. Stavte se u nás. Tchán spolehlivě vysaje každého, kdo se nechá. Tchyně je na pravdě Boží, moje žena opustila jejich společnou domácnost jakmile to šlo a švagr tráví čas raději jinde než doma, momentálně je totálně vysátej. Než sdílet jeden dům, byť jen o víkendech, radši jsme zabrali nejvzdálenější část pozemku a vážně uvažujeme o stavbě plotu. (Vysává nejen energii *ee*)

Od: iveta*
Datum: 18.08.16 15:50

Bohužel mám a je to moje vlastní rodina...rozuměno- moje matka a můj jediný syn.Manžela nemám.A to je skutečná tragedie.Dlouho jsem nemohla přijít na to,proč jsem v jejich společnosti tak nervozní a unavená,mám migrény a cítím se,jako onen vyždímaný hadr.S maminkou jsem omezila kontakt,co to jen šlo.Se synem je to horší,ale přes týden je na koleji a jezdí jen na víkendy. Teď ho tu mám celé prázdniny a už počítám minuty,až odjede.Naštěstí alespoň sestra mi naopak energii dodá.

Datum: 18.08.16 23:39

Myslím si, že člověk málo empatický asi být vysáván nemůže, protože si to nebere k srdci, ale takový člověk to zas ani nedokáže dlouho poslouchat, už jenom proto, že hlubokou lítost k druhé osobě , takovou, aby ji sám prožíval sám na sobě, není schopen cítit. Něco člověk vydrží, ale upíři deptají hodiny a hodiny. Ta kamarádka dokázala vysávat běžně 6 - 7 hod. v kuse, než se jí chtělo spát. Ale potkala jsem i takové 2 chlapy v životě. Ti nevysávali tolik hodin, ale byli to lidi, kteří dokázali druhým nakládat na hřbet, jak jim nic nevychází, jak nic nemá smysl, jak nestojí za nic a jak by bylo nejlepší to trápení ukončit. Nikdy ho neukončili, ale otravovali lidi, kteří s nimi cítili, pořád do kola a nikdy se sami nezměnili. Jak získávali energii z utěšitele, dostávali se víc do pohody a utěšitel se scvrkával a scvrkával, že by si tu smyčku kolem krku uvázal místo něj sám. Ale spíš je méně empatických mužů, kteří je budou úposlouchat.

Datum: 18.08.16 23:40

Přesně vím, o co jde, ale popíšu trochu jinou zkušenost. Já mám odmalička energie strašně moc - myslím tak moc, až mi to trochu překáží v běžném životě. Dřív jsem nevěděla, co to je (i když nějakou nejasnou představu jsem měla), ale kolikrát jsem nemohla spát - celé hodiny jsem ležela v posteli a cítila jsem, že jsem celá doslova nabitá nějakou elektřinou, jen se rozletět na kousky. Tak jsem zatínala celé tělo a snažila jsem se to ze sebe nějak dostat - moc to nepomáhalo. Vím, že jednou (ale ve dne) to bylo tak nesnesitelné, že jsem prostě velmi prudce mávla rukou v nějaké naději, že si tím alespoň trochu ulevím - v tom směru, kterým jsem mávla, se okamžitě začal rychlostí blesku protáčet klíč ve skříni. Otočil se asi 20x. Vím, že to zní divně, mě to tehdy také hodně vyděsilo. Později jsem zkoušela různě soustřeďovat energii v rukách a vyhánět ji z těla tímto způsobem. Dneska to ale rozhodně vidím tak, že nejužitečnější je právě někomu dělat "vrbu", a proto se to snažím dělat při každé příležitosti. Jsem moc ráda, když to někomu pomůže a mně je od toho, koneckonců, také lépe... :) Jinak energie je nejsnadněji získatelná právě z vyzařování druhého člověka (než třeba někde jinde), a proto také lidé, kteří jí mají chronicky málo, to nějak podvědomě cítí.

Datum: 19.08.16 06:43

Ildiko, to je moc zajímavý, tro jsem ještě v reálu neslyšela. Vím, že existují lidé s mimořádnou mentální silou a viděla jsem, nebo četla, co dokáží, ale tohle čtu prvně. Jo, dává to smysl. V mládí jsem přebytek energie vyháněla tím, že jsem závodně sportovala, kromě toho ještě jezdila denně 20 a víc km na kole. Pokud to někdy nestačilo, vybíhala jsem schody do 2. patra. Pokud vysávání energie tělu nevadí, tak proč nepomoci, ale když Vás to oslabuje a je to skoro denně, tak věřím, že z toho můžete i onemocnět. Mně tehdy vždy po nějaké době začala být zima a nakonec jsem se klepala, jak ratlík a do rána mně zábly mnohy, i přes léto. Trpěla jsem tou dobou vleklými záněty, tak jsem asi na rozdávání en. neměla. Pro toho vysávajícího člověka je to určitě zdravé, vypouští neg. energii z těla ven. Asi byste byla dobrá léčitelka reiky. Nezkoušela jste tu enerii nějak léčitelsky využít?

Datum: 20.08.16 01:27

Bohužel, na mě fyzická námaha nějak nefunguje - když je jí opravdu hodně, můžu být třeba úplně rozlámaná, ale stejně neusnu (vlastně nejsem vůbec unavená). Celkově mám kvůli tomu už od dětství velký problém se spaním. :( Ale je fakt, že i já mám svoje "energetické upíry" - nejsou to lidé, nýbrž některé činnosti, které mě vůbec nebaví *smich*. Z nich jsem někdy úplně vyždímaná a usnu potom natotata, ačkoli nijak namáhavé nebo náročné nejsou. Co se týče reiki apod - tak já jsem křesťanka, to se moc neslučuje s východními léčitelskými proudy. :) Já jsem tedy zkoušela různé věci, to je zase pravda, hlavně v dospívání a ještě trochu i potom. Ale mimo jiné právě proto vím, že podobné záležitosti pro mě nejsou - z nějakého důvodu to má na mě zcela fatální následky (dějí se se mnou potom velmi podivné věci). Dám příklad - někdy na střední škole jsem se dočetla o způsobech rozeznávání aury. Uvědomila jsem si, že vlastně auru vidím odjakživa, akorát že jsem nikdy nevěděla, co to je a nevěnovala jsem tomu žádnou pozornost. No ale od té chvíle, kudy jsem chodila, tudy jsem zkoumala, jakou má co auru - hlavně její barvu a sílu záření. NIcméně neuplynul ani týden takových pokusů a jednoho dne jsem ráno vstala a bylo mi hodně divně - vůbec jsem necítila tělo - respektive cítila jsem ho s velkým zpožděním. Když jsem otočila hlavu, pocítila jsem to až za vteřinu nebo za dvě, to stejné, když jsem zdvihla ruku apod. Když jsem šla, zdálo se mi, že snad plavu ve vzduchu a moje nohy jsou někde vzadu... cítila jsem je jakoby za sebou. *ee*.Byla jsem z toho dost vedle a napadlo mě, že je to pravděpodobně nějaká divná nemoc - a že raději zůstanu doma, abych ještě někde neskončila pod autem. Tak jsem si šla zase lehnout. V pokoji bylo tma a jakmile jsem tam vstoupila, úplně jsem se vyděsila - moje tělo se na některých místech trochu rozdvojovalo a ta druhá část byla průzračná, sytě modře zářivá. *sok* S hrůzou jsem zapadla do postele a pevně jsem doufala, že až se trochu prospím, skončí to. Skončilo to, a tím ovšem také skončilo moje pozorování aury. :-D Podobných věcí se mi po takových (zase jiných) pokusech stávalo více, takže jsem toho fakt nadobro nechala. Navíc mi to i překáželo v duchovním životě (jiného druhu). Co se týče léčitelství - za mnou občas chodí známí, abych je namasírovala nebo jim dala baňky, že jim to ode mě dělá dobře. Jinak ovšem asi nějaké léčitelské nadání nemám - jediné, co poznám, tak to je místo, kde se nachází nějaký zánět (když přejedu rukou asi 10-15 cm nad povrchem těla, cítím v těch místech chlad, i když kůže je teplá). Ale toto dokáže více lidí.

Datum: 20.08.16 10:10

Ildiko, to je fantastické! A škoda, že zrovna Vy, která máte takové schopnosti, je nerozvíjíte, zatímco jiní poctivě dřou, aby je rozvinuli. Možná to byl už jen krůček k vytělesnění. Asi Vám byl dán velký dar, je škoda ho nechat ladem. Kdybyste se s tím naučila pracovat, tak by Vám byl naopak ku prospěchu, naučila byste se ho ovládat a využívat k duchovnímu růstu a třeba i pomoci jiným. Nejde o východní směr, dneska se tím zabývá spousta lidí, kteří se zabývají duch. růstem a vedou je lidi, kteří mají podobné zkušenosti, celý život se zabývají jejich zkoumáním a rozvíjením. Naučili se je využívat k vlastnímu prospěchu, i prospěchu druhých. Dokonce je využívají k prospěchu celé planety, k ovlivňování pozitivních záležitostí a duch. rozvoje lidstva. Pro nezasvěcené Sci - fi, ale v myšlence je obrovská síla, která se neskutečně zesiluje množstvím vysílajících lidí. Je škoda, že se to neslučuje s Vaší vírou. Mně to vždycky bolí, když narazím na lidi, kterým je to překážkou. Ale mám to sama doma. Můj muž se dal ke křesťanům asi před 6ti lety a praktikuje to velmi usilovně. Akceptuju to, i když náboženství jakéhokoliv druhu považuju za překonané, ale co mi zbývá. Je to překážkou v našem společném hledání, každý si jedeme po své linii, tedy pouze v duch. vývoji, jinak si rozumíme. Jak by to bylo bezvadný , kdybychom i tohle mohli spolu sdílet! Teď se chystáme do Chorvatska na duch. a léčebný kurz vedený biologem a terapeutem Petrem Chobotem. Učí lidi využívat schopnosti, které nám byly dány.Taky manželovi bránila víra, tak jsem to vzdala, že nikam nepojedem a za týden přišel, že teda jo. Mám z toho obavy, protože nakolik P. Chobot Boha uznává, náboženství nesnáší. V tom je pro manžela jediný problém, tak jen doufám, že se tam o tom nebude zmiňovat, aby mi manžel z kurzu neutekl! Jestli budu mít možnost, tak se P.Chobota nzeptám, co se s Vámi dělo. On se vytělesňuje od dětství, dlouho si myslel, že to tak mají všichni. Všechny tyto energie učí pozitivně využívat. Kurz se koná v Biokovo, což je silové místo pův. křesťanů, Bogomilců, s mnoha silně vyzařujícími obelisky. UNESCO je zařadilo do chráněného území. http://petr-chobot.eu/cs/chorvatsko-biokovo-97/a/ Doufám, že se to zkopírovalo.

doplněno 20.08.16 10:11:

Můžete mi napsat do schránky, ať tady neotravujeme ostatní.

Datum: 20.08.16 22:41

"blesik", máte na mysli tohoto pána? To myslíte vážně?

"Aby bylo jasno všem naivním důvěřivcům a příznivcům ,,božského,, Petra Chobota, díky soudnímu líčení byla zveřejněna i psychiatrická diagnóza Petra Chobota – soudní znalci psychiatrie zjistili, že trpí těžkou schizoidní poruchou osobnosti a jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti jsou téměř vymizelé."

http://www.czechfreepress.cz/…uvi-nebezpecny-psychopat.html

doplněno 20.08.16 23:00:

další čtení:

http://karolinaloskotova.blog…cz/1008/co-je-zac-petr-chobot

http://www.minarcik.cz/noviny/dolezal_cajicek.htm

http://prave-lidstvi.cz/index…ot-a-bludy-nizkych-jasnovidcu

Datum: 21.08.16 02:01

Ano, to jepravda. Nějak ho museli dostat z vězení, kterí mu hrozilo, že nezkontroloval připravené čaje a někdo mu tam schválně podstrčil něco jedovatého, aby ho odrovnali. Ale to je jedno, někdo psal ošklivé věci, naštěstí všichni ostatní si ho roky nemůžou vynachválit. A když ho poznáte, tak klobouk před ním dolů. Nemíním ho tady obhajovat, ale nevěřte všemu, co nějaký závistivec napíše. Za něj mluví práce a výsledky. Je to takový formát, že je nad ty pomluvy povznesen, ví o nich a ani je ze svých stránek neodstraní. Ví, že lidi, co znají jeho, a jeho práci, se tomu jen vysmějí.

doplněno 21.08.16 09:46:

Trochu mně zaráží, že jste vybrala jen všechny neg. příspěvky a ani jeden z těch desítek kladných a nadšených. Asi proto, že je píší jen hlupáci, pomatenci a lidi na nízké duch. úrovni? P. Doležal je pro mně jen sebestředný"hulič", jehož ulítlé názory mně dávno nezajímají. A kdo je p. Krajíček? Neznám. Co dokázal? Nevím. Má názor tvrdošíjného Křesťana a píše o něčem, co nezná. Těžce na sobě pracuje. Jak? Že se denně modlí a čte si v Bibli? Jsou i jiné cesty, což je pro Křesťana nepřijatelné, protože to nepřipouští Bible. Co dokázal pro druhé? Komu on pomohl? P. Chobot je velice pracovitý člověk, který se nepovažuje za žádného guru, ani jen duchov. učitele. On je terapeut a na tom si trvá. Přes 25 let pomáhá zachraňovat deštné pralesy v Peru, dováží vzácné indiánské byliny pro léčbu lidí, dělá přednášky po světě, kurzy v Chorvatsku, léčí lidi a to i na dálku, pořádá léčebné meditace po našich i cizích městech, vystupuje v soukromých TV, rádiích, píše knihy, nahrává spousty videí , vše zdarma pro lidi, vše lze shlédnout bez poplatků. Všude má plno, už tolik let je o něj tak velký zájem. A ani neg. příspěvky tomu nezabránily. Jsou lidí, kteří na to mají a jezdí s ním do Peru každý rok a nadšeni. Pak přijde nějaká zpovykaná, rozmazlená madam, která čeká v pralese Hillton a že se bude věnovat jen jí osobně (přeci si zaplatila) a pak ho vzteky očerní. Ne, já bych vždycky věřila většině, co se týká ohlasů. Chápu, že ho křesťané nesnáší, protože on zavrhuje jakékoliv náboženství, vč. Křesťanství a každý si hájí to své. Jeden o druhém si myslí, že je pomatenec a kde je tolerance, láska k bližnímu? Nechte na lidech, ať si vyberou sami, co je jim bližší, co chtějí a čemu jsou dnes ochotni věřit. Neměla byste odsuzovat, ani zesměšňovat, není důležité náboženství, ale víra v Boha a to, jaký člověk je, jak žije. P. Chobot Bohabez výhrad uznává, používá i "Kristovy meditace". Nechte lidem svobodnou vůli. Nic ve zlém, jen v rámci diskuse.

Datum: 21.08.16 12:14

"blesik", to víte, že jsem zkoukla i jeho povídání na YT i na Gosha, ale pokud jste se v tom pánovi našla, tak nazdar hodiny. Vždyť on motá páté přes deváté, nemá na nic názor. Toto vážně nevidíte? Je to člověk, který chce upoutat pozornost, mluví, jak se mu to zrovna hodí. Mně to úplně stačilo a skutečně bych tomu pánovi už nevěnovala ani kousek času. To jsou pro mně přednášky RNDr. Jiřího Grygara, Docenta Miloslava Krále, RNDr. Petra Kulhánka a Prof. Vladimíra Smékala úplně jiné kafe. Jejich přednášky mají hlavu a patu a jsou poučné, od nich se něco nového dozvím. Ale chápu, že každý jsme jiný, někomu stáčí málo. Asi mám větší nároky.

Datum: 21.08.16 12:39

Asi jo. A to Vám nevadí, že doc. Král by taky hospitalizovaný na psychiatrii a dokonce opakovaně? A bže byl považován za blázna?

Datum: 21.08.16 12:58

"blesik", to jako vážně chcete srovnávat Docenta Krále a pana Chobota? Doopravdy, vážně?...:-D hhhmmm

A kolik jste četla knih docenta Krále?

Kolik jste slyšela přednášek mých výše jmenovaných?... hhhmmm

Ale respektuji Vaši svobodnou vůli a Vaše rozhodnutí. Přeji hezký nedělní den...

Datum: 21.08.16 19:54

Právě že nemůžete srovnávat nesrovnatelné, ani na každého brát jiný metr. Blázen je blázen, ať je to ten, nebop ten. Nelze míchat dohromady a posuzovat dohromady vědu, duchovno, psychiatrii atp. Všechno je to o něčem jiném a vědci neuznávají duchovno, ale zase netuší nic o duchovním světě, jenom ho z vědeckého pohledu popírají. (To by se snadno dalo otočit i proti náboženství a děje se to, ne?) Od Doc. Krále jsem četla dvě, mám je doma. Nebo děláte z lidí nadřazeně pitomce? Promiňte, ale přednášek je plný internet a zajímá mně všechno, pracuji i na zahradě se sluchátky na uších, abych náhodou nemarnila čas. Ale nebudu se tady předhánět, jestli jsem slyšela více, nebo méně než Vy. S Vámi je to opravdu těžké. O co Vám vlastně jde?hhhmmm

doplněno 21.08.16 19:58:

.Když někoho dobře neznáte, neměla byste o něm špatně mluvit, na základě povrchního souzení. Jestli Vás P. Chobot neoslovil, máte na to právo. Já končím, už mně to unavuje. Každý má právo na svůj názor, tedy i Vy. Hezký večer.

Datum: 21.08.16 20:10

"blesik", chtěla jsem Vám ukázat rozdíl mezi esoterikou a vírou v Boha, jak se prezentuje jeden i druhý. Vy jste nakloněna esoterice, ta je založena na pocitech, ale ty jsou subjektivní a mohou člověka klamat. Mně jen překvapila ta hodnocení na p. Chobota a že je jich mnohem víc a jsou negativní a shodné, tak jsem zkoukla některá jeho videa a mám svůj úsudek. Mrzí mně, že když už jste slyšela tolik přednášek, tak Vás to nepraští přes uši a nevidíte ten obrovský rozdíl.

Jen jestli ta esoterika z Vás nesaje potřebnou energii, já poslouchat toho pána, tak jsem duševní mrzák. Třeba to máte jinak. S tím nic nenadělám, myslela jsem to dobře.

Datum: 21.08.16 21:24

Nepraští. Vyzkoušela jste jeho meditace? Léčebné i harmonizující, čištění čaker, Kristovu meditaci? Přesvědčovat Vás nebudu, ani sama se přesvědčit nenechám, vím své. Stejně tak poslouchám i p. Evu Puklovou, ta je jemného ladění a vyhovuje mi taky. Ale to, co dělá nejen pro lidi, ale pro celou Zemi by pro Vás bylo jen další Sci - fi. K tomu musí člověk duchovně dozrát. Proto tahle debata postrádá smysl. Dobrou noc a hezké sny.

Datum: 19.08.16 07:22
Mam. Muj tata je ukazkovy Energeticky upir.
Například takova jizda s nim v autě me vzdy totalne odrovna. Celou cestu jsem jak na trni, necitim se dobre. Vystoupim a jsem jak prázdný obal od pasty. Zato on pookreje
. Moje mamka, co s nim byla 20 let by mohla povídat sve.
Casto se i stava, ze tata, ktery je dost sebestredny, charismaticky a upovídány, casto lidi při rozhovoru uplne vysaje. Takovi lide casto chteji jiz odejit a on je treba i 5x vzdy vtahne zpet do hovoru.
Datum: 19.08.16 10:04

Tak to je taky pravda, i nekončící upovídaností lze zbavit člověka energie. Moje matka to umí taky. To jsou lidi, kteří nikoho nepustí ke slovu a melou a melou. Je jim jedno, jestli to lidi zajímá, pořád vyžadují pozornost a pokud Vás to nezajímá, tak to po delší době totálně vyčerpá a změní skvělou náladu na totální apatii, nebo až depku. S mou matkou stačí někdy telefonát 1/2 hod. a jsem vyždímaná. Pořád mluví jen o sobě, o svých potížích, nebo se Bohužel ve svém věku už začíná opakovat a vypráví mi dopodrobna záležitosti staré 30 let, 100X omílané - ale není k zastavení. Vyčerpávající! Cítím doslova, jak jdu s psychikou dolů a na konci hovoru jsem už bez enerie, vůle i nálady.

Datum: 19.08.16 11:19

Blešíku, to s vaší maminkou, to bude trošku jiné. Je sama, nemluví, je jako na samotce. A když konečně někoho potká, tak je celá happy, že může mluvit, že ji na chvíli z té samotky někdo vypustil. A mele, co jí slina na jazyk přinese. Nemá nové zážitky, vlastně jen sebe. Tak mele o sobě. ;) Víte, že staří lidé nemají soucit? Jen se tak tváří, protože vědí, že se to od nich očekává. Ale doopravdy soucit nemají. A to proto, že mozek má dost práce se svým tělem, poruchovým tělem, které vyžaduje jeho veškerou pozornost. *sok* Všichni si myslíme, že když starý člověk má nakoupeno, uklizeno, vypráno, že vlastně nic nepotřebuje. To všechno je lhostejné, protože to si každý starý člověk nějakým způsobem zajistí sám. Když ne, tak očekává, že konečně někdo příjde on si bude moci popovídat a konečně bude mít pocit, že o něho někdo pečuje. Ale nikomu nejde o nákup nebo úklid. Každý chce společnost. Cítit, že není někomu lhostejný, že nemusí předvádět své bolesti a své poruchy těla. *hej*"Dřystam moc"? (Kecám hodně?)

Datum: 19.08.16 13:46

Částeřčně. Ale rozumím Vám, tak to staří mívají. Jenomže ona má pořád ještě manžela a ukecaný jsou oba, ale on jako chlap, je v projevu kratší a výstižnější. Co ten si musí doma vyslechnout, to ho úplně lituju. Navíc má spoustu návštěv a všem to pořád vykládá. Tady jde přesně o to upírství. Kdyby si stěžovala a nechala poradit, tak to beru. Ale ona nsi stěžuje, ale nechce slyšet žádnou radu, nic zkusit, nic proti tomu dělat, jen s tím zatěžovat druhé. To strašně vyčerpává. Ona si rozhoduje i o tom, jestli vůbec začne brát léky, kt. jí Dr. předepsala, protože si byla stěžovat na potíže. Prý jsou tam vedlejší účinky a překroutí to, že to, co se píše na příbal. letáku, by měla. Né, že by mohla mít. Cokoliv jí přivezu (a nejen já), tak ani nevyzkouší, hned má sto důvodů proč. Jen je spokojená, když může o svých problémech pořád dokola mluvit a všichni ji opečovávají. Asi se to bude zdát ode mne cynické, ale číst pořád dokola své nálezy a pooperační zprávy 3 roky staré, s takovou něhou a procítěním, mně dohání k šílenství. Doslova se v tom vyžívá. A nedá se zastavit, ani když jí důrazně říkám, ať přestane, že mi to četla už x - krát, pořád mluví dál, dokud to nedokončí. Někdy, jako by měla pocit vnitřního uspokojení, že jí nic nepomůže, aby se mohla ještě více litovat. Vypadá to, že ji nemám asi ráda, ale tak to není. Ona mně má taky hodně ráda, ale zase takovým tím majetnickým stylem. Ale to nemá cenu rozvádět, to je celoživotní román, to bych tu napsala knihu. Táta jí pořád říká, že se s tím musí smířit, že jsou na tom lidi hůř a že už žijí přes čas, že každý v jejich věku má své problémy, ale je to stále dokola. Při tom já, ani táta tolik životní energie zdaleka nemáme. Bývám k večeru dost unavená, ale ona frrrr do patra, frrrr do sklepa, frrr na zahradu a já už mám baterky vybité a ona mně pořád někam volá. ´Jo, to je naše mamka. Říkám jí Nezmar.

Datum: 20.08.16 13:41

Babko, je to přesně tak, vnímám to takhle od své maminky. Denně si večer telefonujeme (ke své ostudě přiznávám, že okamžitě začínám zívat, že by upírství fungovalo i po telefonu?) a v sobotu jsem s ní od rána - kdysi jsem chodila v 11 domů uvařit, teď to mám zařízené jinak a trávím s ní čas až do odpoledne. Ale přivleču se domů polomrtvá. A to o tom soucitu jsem nevěděla, ale přesně to sedí, je nepředstavitelně zahleděná do sebe, na svoje potřeby a to, že ještě musím chodit do práce a že mám velmi málo volého času, ji nezajímá. Mně přijedou dnes odpoledne děti, máme nového pejska, celý týden jsem chodila z práce večer, potřebuji uvařit, vyprat, poklidit... a když potřebuju od maminky odejít dřív, začne dělat "chudinku" nebo je uražená.

A to se máme taky rády, ne že ne.

Datum: 20.08.16 14:10

Někteří staří jsou zahledění jen do sebe a je potřeba s rozumem jim věnovat čas, ale chránit si i své zdraví a soukromí. Někdo mít rozum musí. Dělali to za mlada stejně, alespoň, co si sama vzpoimínám, tak babička by strhala mamku i fyzicky, protože byla mladší a že měla bolesti zad, babička odmítala vnímat. Prostě potřebovala umýt okna i když je měla čistší, než mamka, kterou bolely záda a mytí musela odložit. Tam nastoupil otec a babičku zprdnul, aby si to všechno uvědomila. Dnes se historie opakuje a mamka dělá to samé mně a táta ji zase odkazuje do patřičných mezí. Je to tak. I po telefonu Vám berou energii. Vyzkoušeno.

Datum: 21.08.16 07:04

Inžinýrko a Blešíku, je to tak jak píšete. Moje maminka si takhle stěžovala na svou maminku, mou babičku. Takhle jsem to měla já se svou mamkou. A když jsem si všimnu skleněného pohledu svých mladých, když něco vykládám, tak honem zabrzdím a otočím hovor jinam. Honem se zeptám na něco. Ještě že si uvědomuji, že se svým babičkám podobám já sama a mám snahu změnit to. :-D Občas se přistihnu, že se lituji. To se pak naštvu sama na sebe, zvláště, když místo politování slyším, co bych měla nebo neměla jíst, dělat, vymýšlet. A ihned mě ženou k doktorovi. Dokonce nabídnou odvoz. Šlak by mě trefil! Já jsem si potřebovala jen postěžovat, upoutat jejich pozornost. Ale stejně, mám co dělat sama sebe uhlídat! *bzum*

Datum: 20.08.16 14:31

Spíš by mě zajímalo, jak tu energii dostanete zas zpátky do normálu? Za jak dlouho se srovnáte zpátky do latě po styku s energ. upírem? A kdo je upír pro jednoho, nemusí být pro druhého. Záleží také na "chemii" mezi lidmi. Kdysi jsem chodila pro energii k psychoterapeutovi. Ten mě dával dohromady. Doma mě vysával otec i máma. Chodila jsem jako tělo bez duše.

doplněno 20.08.16 16:31:

Já vím. Už jsem na to reagovala.

doplněno 20.08.16 16:33:

Jinak děkuju, že se mnou komunikujete.

Datum: 20.08.16 15:56

Nikc, vyrolujte si stránku na 18.8. na 17.22h. *slunce*

Datum: 20.08.16 16:40

Určitě je to individuální, záleží jak silnou energii máte a jak dlouho a často jste vysávána. U mně, když je to jednorázové, tak stačí pár hodin (po hodině vysávání), jindy ji naberu přes noc. Pokud je to soustavné, což jsem s rodiči zažila, když se utopil brácha, tak jsem to odnášela na zdraví několik let. A než jsem se doma vzpamatovala, tak to trvalo týden i dva. Když onemocníte, máte energie ještě méně a je to o to horší.

doplněno 20.08.16 16:47:

Nikc, dá se dobíjet i meditací Dobíjení energetického pole, pokud to nezvládáte sama. Tehdy se o ničem takovém nevědělo. Najdete na Youtub - video, nebo audio.

Datum: 21.08.16 00:48

Blesiku s energií už nemám problém. To bývalo. Máte pravdu v tom, že silnější jedinci to vysávání necítí.

Datum: 21.08.16 09:26
Podle mě energetičtí upíři neexistují, možné je všechno, uvědomte si že třeba jste měla dneska náročný den nebo jste moc nedbala na celodenní stravu , mohu vám říct že jsem to měl taky a dokonce sem si myslel jako že to muže existovat . Dave
Datum: 21.08.16 09:54

Ale to je to samé! Náročný den = ztráta energie. Jenže i bez náročného dne, kdy jste v pohodě, máte plno energie a chuti do života, Vás o ni, třeba po hodině, takový člověk připraví a můžete u toho jen sedět a povídat si. Psychicky Vás natolik zdecimuje, že jsten úplně vyšťavený a bez radosti. A ten člověk najednou pookřeje, dostane se do lepší nálady, protože to přesunul na Vás. To jste jistě už taky někdy zažil.

Datum: 21.08.16 11:32

Nikdy jsem se s nima nesetkala, nebo o tom nevím. Já jsem taková mrzutá a divná celkově, ale nikdy jsem nepozorovala, že by ode mě kamarádi chodili nějak unavení nebo tak něco... Jen rodiče a prarodiče jsou ze mě otrávení... vadí jim, jak se tvářím, prý svým mračením dělám ostudu. Ale celkově nejsou unavením, spíše jen na mě naštvaní. A já jsem nikdy nebyla z někoho nějak psychicky špatně, když jsem měla energii, měla jsem ji i po tom, co jsem přišla domů.

Datum: 21.08.16 12:01

Někdo je odolnější, nebo jste zatím nemusela s někým tak dlouho a do úmoru, řešit jeho starosti.

Od: iveta*
Datum: 22.08.16 12:04

tristess...Vám rodina řekla,že mračením děláte ostudu?*sok*A že to má nějaký důvod,to je nenapadlo?Místo,aby se zeptali,jestli nemáte nějaké trápení.A i kdyby jste žádné neměla a byla mrzutá od přírody,asi jste to po někom zdědila,že.Nenechte si od rodičů ani prarodičů srážet sebevědomí a ničit sebedůvěru! Pokud to vám samotné vadí,tak na sobě zapracujte,jinak se mějte ráda taková,jaká jste.

Datum: 22.08.16 15:06

Starosti ostatních řeším často... Hlavně když mě ti lidé nemají rádi, ale pohádají se s někým jiným, jsou schopni za mnou celé hodiny dolézat a říkat mi, jak je všechno hrozné a blá blá blá... Jak se s nimi přestala bavit kamarádka, jak jim lže, co všechno udělala, jako by mě to zajímalo, ale mě to štvalo a štvát bude. Nikdy jsem z toho ovšem nebyla bez energie.

Ivet, to mi říkají pokaždé, když někam jdeme, vlastně i doma.. Já si z toho už nic nedělám. Důvod to ani tak nemá, protože když má, tak vypadám ještě hůř, to už pálím pohledem :D
Vím, že babička se často mračila, ale vždycky mi říká, že ani ona se netvářila tak hrozně jako já. Prostě jsem zamračený typ člověka a úsměvy používám jen virtuálně, nebo jen občas. Větší spád to na mě mělo když jsem byla mladší, momentálně to jen tak přejdu s mračením :D

Datum: 23.08.16 00:17

Tristess - Aby Vám to bralo energii, to byste se naopak musela do lidí vciťovat. Proto je obrana nenechat se vysávat - citově se naučit neangažovat, umět přepnout, když je toho moc, nebo když se nechceme nechat vtáhnout do problému, protože víme, že nás to vysaje.

doplněno 23.08.16 00:27:

Co se týká zamračenosti, není příjemné se na takového člověka pořád koukat. Ani se jim moc nedivím. Člověk komunikuje nejen verbálně, ale i mimikou. Pohled na věčně zamračeného člověka bere náladu i druhým, působí depresivně. Možná je to jen Váš hloupý zvyk, kterým budete odpuzovat i potencionální přátele.

Od: ria®
Datum: 21.08.16 13:08

Byla jsem na terapeutickém cvičení, tento "kurz" navštěvovali zejména lidi s těžkými depresemi, po, nebo před ambulancí, součástí jedné lekce mělo být pomalé chození s pohledem "do blba" a pokud jsme šli s někým proti sobě, tak jsme se měli jemě dotknout rameny a pokračovat dál.. Byla tam jedna paní, která při takovém doteku se mnou úplně ožila, řela, že jde ze mě strašně moc pozitivní energie a snažila se mě pak dotýkat při cvičení co nejčastěji, zezačátku mi to lichotilo, ale na konci jsem se cítila jak zombie, a chtěla jsem se jen odplazit do postele, jsem si jistá, že ze mě paní vysála všechnu energii..

Datum: 21.08.16 16:25

Ria, to je přesně to, co označujeme jako energetického upíra. To, že někdo někoho unavuje kecáním, to není až tak. Je to jen únava z nudného povídání a na druhé straně je ožití, protože mozek konečně dostal jiná témata k myšlení. :-D

Od: kvetuse
Datum: 22.08.16 15:21

Dobrý den, znám spoustu případů, buď když vám někdo závidí (vědomé působení), potom můžete mít i zdravotní problémy nejasného původu, kdy si nikdo s vámi neví rady. Pomůže jedině, když toho ta dotyčná osoba nechá nebo pomůže nějaká ezoterička. Dále postačí když se vám někdo svěří se svým problémem (nevědomé působení), kdy se mu nesmírně uleví, ale vy jdete z práce jako "zpráskaný pes" a nevíte, co se to vlastně stalo. Je nutné si toto vysledovat a zkusit si vytvořit energetickou obranu.

Datum: 23.08.16 00:31

kvetuše - Na to se používá akt Odpuštění. Má svá pravidla a funguje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.