O kom si řeknete to je mrcha?

Od: Datum: 17.08.16 13:29 odpovědí: 13 změna: 18.08.16 20:41

Dobrý den. Mystlíte si o někom, že je fajn, ale později Vám vrazí kudlu do zad tím, co řekne udělá... Např. kolegyně v práci. Stalo se Vám to teď někdy? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 17.08.16 14:44

Si pod tím představuji "kamarádku", která mne vidí bavit se pro ni s cizím chlapem a pak to žaluje mému manželovi.Ještě se to nestalo, ale jestli se to stane, tak mě to nepřekvapí.

Datum: 17.08.16 15:09

Stalo se mně to několikrát a ještě se to mnohokrát stane. Lidé jsou chamraď, svoloč, šepleť, verbež, ksindl. Ale naštěstí nikdy nešlo o fatální záležitost, pokaždé jsem to nějak rozdejchal. *slunce*

Datum: 17.08.16 16:25

Mě by hodně zajímalo, jestli já jsem někdy někomu ublížila, třebas jsem o tom ani nevěděla. Ale myslím si, že nejsou lidi neomylní a ti, na které sedí slovo mrcha. Chybujeme, ubližujeme všichni, aniž bychom o tom věděli. *sok*

Datum: 17.08.16 20:43

Mrcha byla moje tchýně. Objetí a slza v oku a zezadu cítíte zajíždět nůž. Přetvářka a lži a jak říkal tchán, když polkne hřebík, vysere vývrtku. Ubližovala vědomě i když jen slovy.

Datum: 17.08.16 20:49

- no, ženskejm moc věřit nemůžete !

doplněno 17.08.16 21:40:

- ale ony za to nemůžou - příroda je takhle stvořila - jsou slabší a musí chránit děti, musí být tedy lstivější a proradnější.

doplněno 18.08.16 09:40:

bene

- myslím, že jste to vystihnul dobře. Ale on i tzv. "dobrý" člověk dokáže jinému pěkně ublížit, aniž by si to třeba i uvědomoval. Já říkám - pravdu má každý​ a záleží na tzv. úhlu pohledu.

Datum: 17.08.16 23:43

Nemám ráda podobné stereotypy, ať už se to týká kohokoli. Spíš jsem si všimla, že lidé, kteří jsou prostě povahově zkažení a nedá se jim věřit ani "dobrý den", mají tendence si to různě omlouvat a vykřikovat, že je to normální a že by to jinak dělat nemohli. *stop*Takovým jedincům se vyhýbám na sto honů, protože mám asi štěstí a vždy je rychle prohlédnu.

K tomu, aby si člověk v životě poradil, stačít nebýt hloupý a líný. Žádné zákeřnosti ho daleko nedovedou.

Datum: 17.08.16 22:24

Mrcha, to je životní zkušenost. Dokud se nepoučíme a nebudeme opatrní (týká se i mužů), tak budeme dostávat od života lekce. Kdo je nepotkal?

Od: ben®
Datum: 18.08.16 09:27

Dobrý den, já si myslím, že mrchu vnímá více člověk, který mrcha není a proto ho takové chování rozhodí, je mu nepříjemné, neočekává to a zraňuje ho to. Mrcha s jinou mrchou si asi rozumí a ani mrchu nepozná nebo neřeší - jsou stejné, tak se s nějakým podrazem i počítá předem. Zdravím!

doplněno 18.08.16 09:48:

culdabulda1 - každý člověk může někomu ublížit, ale on si to třeba později uvědomí (má svědomí).

"Ortodoxní" mrcha to má v genech a svědomí má nicotné.

72mona3 - Vaši myšlenku musím analyzovat, neb je pro mě moc složité. Třeba to pochopím později .

Datum: 18.08.16 09:37
@ben - Mrcha je ta, která jiné mrše něco či někoho "vyfoukne" či ji jinak "podrazí" :)
Pokud nějaká mrcha udělá to samé, ale "nemrše", není (nazvána) mrchou, ale prostě jen zklame. *smich*
doplněno 18.08.16 09:53: Bene, i na mě by to bylo ještě před rokem složité, ovšem díky novému pracovnímu kolektivu v tom mám jasno. *smich*
Od: ben®
Datum: 18.08.16 10:09

Dobrý den, jo jo, a tipuji, že se jedná o pracovní kolektiv ženský nebo převážně ženský - tam bývá takto "veselo" . Zdravím!

doplněno 18.08.16 15:48:

nikc - Vy si myslíte, že mrcha má někoho dalšího ráda? Tak, to já si nemyslím (maximálně má rada sebe).

Od: nikc®
Datum: 18.08.16 12:55

U nás je kolektiv smíšený. Záleží taky na tom, jak si mrcha s tou dotyčnou "sedí". A na tom jestli ji má ráda nebo ne. Je to zajímavý, protože ta co mi nesedí, si rozumí s kolegyní, se kterou si rozumím.

Od: pt®
Datum: 18.08.16 13:06

Lidový slovník říká:

mrcha - potvora [zlý/ špatný/ neposlušný tvor/ zvíře, nebo třeba bolavá noha] http://lidovyslovnik.cz/index.php?dotaz=mrcha

Od: fezomi
Datum: 18.08.16 20:41
To mně se taky stalo má nejlepší kamarádka s kterou jsem se znala 7 let, mě vyměnila za kamarádky se kterými se zná jen rok :( dost to bolí když mi jak se říká vrazila kudlu do zad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.