Lidi, je mi z Vas zle

Od: Datum: 11.03.13 22:55 odpovědí: 32 změna: 14.03.13 08:20
avatar

Zvas, znas... stydim se za to jaka sme spolecnost.

http://www.novinky.cz/krimi/2…im-centru-nikdo-nepomohl.html

Co si o tom myslite? Ta lhostejnost? Ta agresivita? Lhostejnost ze strany ublizeni, nebo strachu ze ja budu mit problem. Mel bych snad problem kdybych vytocil tisnovou linku? A ochranku tam nemaji? Tohle me opravdu vzalo.:(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jack®
Datum: 11.03.13 23:11

Víte ono je to tak a z nám to z vlastní zkušenosti. Budeme mu říkat pan M (je to můj známy, jméno psát nebudu). Jednou šel a poblíž lesa uviděl jak pitbul jednoho ze sousedů napadl maminku s dětmi. Jelikož si šel zastřílet do lesa ze své legálně držené zbraně (9mm) tak neváhal, několikrát psa okřikl a snažil se ho odehnat až ho asi po 5 minutové krvavé potyčce zastřelil. Měl potrhanou jednu ruku, maminka šrámy, dítě pokousané ruce, děkovala mu na kolenou za záchranu, zavolala se policie, sanitka, byl za místního hrdinu. Dokud však na něho soused nepodal žalobu kterou bohužel vyhrál a pan M dostal 4 roky podmínku, vzali mu zbraň a díky vesnické morálce je za naprostého grázla.

Posuďte sami jestli v této republice má cenu pomáhat a chránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 06:11
avatar

jacku. Nemohu nějak uvěřit tomu, že za zastřelení napadajícího pitbula který pokousal tři lidi včetně dítěte, dostane obránce trest. Podle toho, jak jste to popsal -trvající zdraví a život ohrožující nebezpečí, "pětiminutová krvavá potyčka"- by se evidentně mělo jednat o krajní nouzi (pokud budeme předpokládat, že se čin stal v době, kdy se na psa ze zákona pohlíželo jako na věc).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:23
avatar

Nelze si jen tak zajít zastřílet z legálně držené 9mm pistole do lesa. To je zakázané i když má člověk zbraň legálně. Možná kdyby byl myslivec a měl dlouhou zbraň tak by teoreticky mohl jít střílet do svojí honitby, těžko by ale šel střílet do míst, kde se pohybují lidé. Z pistolí se u nás smí střílet pouze na střelnicích nebo pokud máte povolení pro nošení, tak v sebeobraně.

Můžete dát nějaký odkaz, pokud se to stalo jak píšete, určitě o tom na webu něco bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 11.03.13 23:24

Taky jsem na to hleděl nevěřícně, asi bych taky nebyl za jednotlivce - hrdinu, ale určitě bych aspoň zavolal pomoc! A ten zamilovanej páreček nalevo, tak to je fakt nádhera, jak se k tomu staví absolutně lhostejně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 00:08
avatar

Tak to je humus. Vůbec nevím, co bych dělala. Asi by nebyl hnědej jen ten útočík, ale i moje kalhoty *ee*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 12.03.13 03:58
Ano je to hnusný až neuvěřitelný.Byla jsem taky svědkem bitky a ze zkušenosti můžu říci že se vetsinou čeká, jeden na druhého aby zavolal pomoc.Nikdo nechce byt hrdina a taky se všude apeluje na to aby se každý staral sám o sebe.Kdyby útočník vytáhl nůž nebo zbraň pak možná by to někoho trklo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 06:22
avatar

Tak nějak mne napadá pouze jedna otázka k problému. Obchodní centra do jednoho mají vlastní ochranku a tak se ptám, kde byla a proč nejednala. Tím neomlouvám ostatní. Za sebe mohu prohlásit, že bych použil telefon, ale zcela určitě bych si nehrál na hrdinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 06:39
avatar

Nevíme, co se vlastně stalo. Tohle je problém vynášení soudů po jednostranném naservírování informací bulvárním plátkem. To, proč se nikdo nevrhl na útočníka je zřejmé. Útočník je evidentně vyšší postavy a fyzické dispozice, než ostatní kolem a podle pohybů a tepláků se bude nejspíše jednat o takové to individuum typu ochranka, mafie, co má více ve svalech než v mozku atd. Ale třeba je to spořádaný taťka rodiny, který právě viděl, jak se mladík obul do jeho rodinky a byl neurvalý na jeho ženu a dítě nebo jim dokonce něco ukradl a okolostojící váhali se i přidat. To napadení nebylo jen tak bezdůvodné, i když třeba zpočátku se mohlo jednat o vymáhání spravedlnosti, nicméně se zvrtlo v nepřípustnou brutalitu...

Ať tak nebo tak, to kopání na zemi asi v pořádku není, ale jak víme, že nikdo nezavolal pomoc? Proto, že nám to sdělil pisálek z novinky cz, který to neviděl na záběru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 07:57

Myslím, že to není lhostejnost, ale nastavený právní stav v tomto podivném státě, kdy někteří indiáni mají využívají požitků rasizmu naruby, kradou, obtěžují hlukem po nocích a běda, kdyby se o ně někdo slušně otřel. Pak se není čemu divit, že se občas někdo naštve a výsledek je tento, nebo dotažený do konce jako v Tanvaldě. Osobně bych v tomto případě taky nepomohl, protože 1. Pomoc by se v případě konfliktu obrátila proti mně ze strany státních orgánů (vlastní zkušenost), 2. Riziko zranění je příliš velké. Pistoli, boxera, slzáky nebo nože nosí hodně gaunerů , 3. Předat si s těmi individui žloutenku musí být také terno. Ten napadený má podle jeho reakcí pod kloboukem, 3. Mám svých starostí dost, tak proč si přidělávat další, 5. Jen taková úvaha...Jestlipak by pan Velíšek znovu zopakoval svůj jistě lidský a chválihodný čin znovu, kdyby věděl, jak dopadne...Tím nechci vůbec tvrdit, že bílí jsou svatí. Prostě všechno je v lidech...

doplněno 12.03.13 08:00:

Ona i policie se chová alibisticky, když nemusí, neřeší, také moje vlastní zkušenost. Potom se stává, že za ní řeší jiní a to tímto způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 08:19

nevim jak vy, ale na videu vidim, ze napadeny ma hlavu plnou dredů. tim padem mi to evokuje myslenku, neni on dealer... nedostal nakladacku za spatny matroš, nebo nedostal nakladacku za zniceny zivot syna/dcery utocnika?

domnivam se ze slo o vyrizovani uctu, mohlo jit o konkurenci v prodeji drog. Kazdopadne kdo nosi na hlave dredy bude patrne nejake to brčko mit po kapsach.(jeste jsem nepotkal dredace, ktery nema)

myslim si, ze to bezduvodne nebylo, jen nam to tak podala media. klasicka masáž.

jinak musim uznat, ze takove utoky, cilene mirene rany a kopy to je taky umění. A nechapu tedy napadeneho ze uz po prvni facce neutekl, a nebo ze se nebranil. To nema pud sebezachovy zakladni zvireci instinkt kdyz vlka napadne medved vlk se take brani i kdyz je medved silnejsi a vetsi, spise mi prijde ze napadeny byl zrovna v jinem svete resp. byl pekne naklepanej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 12.03.13 10:11

Jsem téměř skálopevně přesvědčen, že tento stav, tato nevšímavost, jak popisuje ve svém příspěvku p. "jack", vyplývá z a je příčinou nastaveného právního prostředí dnešního režumu - PŘIMĚŘENÁ OBRANA! Teby pokud vás pokouše pes, nezbývá vám nic jiného než jej také pokousat. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 21:49
avatar

Že věříte blbostem a jste s prominutím přizdisráč, je to váš problém. Pokud vás kouše pes, můžete jej zlikvidovat. Právní prostředí to dovoluje. P. "jack" buďto dostal špatné informace anebo neříká tak úplně vše jak bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 18:11
avatar

Miro, děláš si legraci, ale mně ale to kdysi doopravdy stalo. Šla jsem na procházku s dvěmi malými vnoučaty a se 2 menšími psy. Oba psi byli na vodítkách, děti běhaly kolem.

Vtom vyběhl ze sousedovic zahrady jejich vlčák. Plot byl často děravý, pes nebyl veden k poslušnosti, majitel se věnoval především flašce. Vlčák napadl mého psa na vodítku a zakousl se mu do hlavy. Já na něj vlítla, děti řvaly, já psovi rozvírala hubu, ale nepomohlo nic. Pořád víc toho mého svíral. Už jsem v zoufalství nevěděla, co dělat, zamávala jsem rukama, zařvala, popadla vlčáka za hřbet a vší silou se mu do něj zahryzla! FUJ!

Pomohlo to, vlčák mého psa pustil a otočil se po mně. Vím, že vyloženě agresívní nikdy nebyl, tak jsem se ho až tolik nebála, jen jsem potřebovala, aby otevřel hubu. A to se stalo. Znovu jsem zařvala DOMŮŮŮŮŮ, pes stáhl ocas a mazal pryč. Mému pejskovi se nic nestalo.

Pak jsem stála, plivala psí chlupy a bylo mi na zvracení.*blee* Nakonec se mi ale žaludek uklidnil.

Dneska bych to už asi nezvládla, tedy, nevydržel by to určitě můj chrup. Jaga.

A tak jsem skutečně jedna z mála, která pokousala psa. Ale zasloužil si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.03.13 20:50
avatar

"jaguško", to klobouk dolů, když kdysi vlčák napadl našeho psíka nebylo možné ho odtrhnout, neměl vodítko ani obojek, tenkrát by pomohlo taky vlčáka kousnout. Bohužel se všechno seběhlo tak rychle. No už jsou oba, jak vlčák, tak náš Pupíček ve psím nebíčku. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.03.13 11:25

A proč ze MNE?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 21:56
avatar

Protože´s tam nebyl bránit spravedlnost, když majsterjoe nemohl *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 12.03.13 12:59

jednou jsem řešil slovní útok na dceru a mojí ženu . Vracel jsem se do auta pro doklady a tak jsem šel tak 5metrů za nima . Nějaká špinavá fetka je začla slovně urážet , protože chtěl peníze a manželka se s ním vůbec nebavila a šla dál . Naklusal jsem k němu a jen slovně jsem mu řekl ať táhne ven a neobtěžuje slušný lidi . Chtěl se prát já ne ,ale bránit se jsem musel . Na konec jsem byl já ten špatnej protože jsem ho napadl .Mam zbroják a tak se vždy raději drží dál,ale když mi někdo sáhne na rodinu má smůlu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:12
avatar

Jinak - pokud se někdy dostanete do situace, kdy se na vás někdo vrhne (a není to krásná žena čekající polibek, pánové :D) a vy potřebujete pomoc (platí to i u nehod atd.), tak není moc účiné volat "pomoc", ale podívat se na konkrétního člověka, který jde kolem (když se nikdo k ničemu nemá). Pak kouká třeba 10 lidí a každý si říká "já pomáhat raději nebudu, určitě to udělá někdo jiný", ale když se zaměříte na konkrétního člověka a řeknete něco jako "hej, vy pane v tom modrém tričku - pomozte mi", tak už moc na vybranou nemá a je větší šance, že pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:17
avatar

To je zkušenost z bojiště nebo z nějaké psychologické příručky?*smich* Totiž...ten týpek co dostával nakládačku podle mě neměl moc příležitostí na někoho prosebně civět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:19
avatar

Říkali nám to ve škole při nějakém hasičském cvičení, ale viděla jsem to potom i v nějakém videu (už nevím kde). Ani nemusíš civět. Ten kluk, kdyby zařval "hej vy dva cicmáci!", tak by měl větší šanci. Bohužel ani nekvákl, no.

doplněno 12.03.13 22:19:

Taky je možnost, že je hluchoněmý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:33
avatar

Jo, měl by šanci, kdyby po první ráně neměl rozbitou hubu zralou na drátování a mohl ze sebe něco vydat, že ti dva cicmáci utečou. Jistě by se ti zaláskování cicmáci nevrhli na golema evidentně se skillem rváče. Teorie ve třídě je fajn věc, než se něco skutečně stane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:41
avatar

Když se každý postará o sebe, bude postaráno o všechny. Je tragickým omylem většiny lidí, že se odmítají bránit a starat o sebe sami a tak nějak čekají, že je bude chránit policie, ochranka, kolemjdoucí, bůh a já nevím kdo ještě. To je zásadní chyba se kterou počítají útočníci. Jako každý, i oni kalkulují. Útočí zásadně na jedince, nad kterými cítí převahu a u kterých předpokládají, že se bránit nedokážou. Jak by asi dopadl důchodce v Tanvaldu, kdyby čekal až mu někdo pomůže? Dozvěděli bysme se vůbec o jeho smrti? Ale naštěstí byl moudrý a svůj fyzický hendikep vyrovnal jinak. Jen díky tomu přežil brutální napadení zezadu.

To je jediné řešení v dnešní době. Dokázat se bránit. Není nutné hned nosit ostrou zbraň, i taková plynovka nebo pepřový sprej dokážou uklidnit vyhrocenou situaci. A hlavně - pokud má člověk i třeba jen tu plynovku, nemusí už jen stát a koukat jak někdo ukopává druhého k smrti. Může bez rizika zasáhnout, spor ukončit a třeba tím zachránit napadenému život. V takových chvílích rozhodují vteřiny a čekání na policii může znamenat, že po příjezdu bude už jen ohledávat mrtvolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.03.13 22:27
avatar

Podle mého názoru to docela vystihl Miro... *palec*

Obecně - byli (a stále jsme) vychováváni v principu "každá snaha musí být po zásluze potrestána", tak se nedivme, že se chováme tak jak se chováme, Když ubližují jinému, tak máme klapky na očích, případně kamerujeme mobilem. A když náhodou začnou ubližovat nám, tak si stěžujeme že nikdo nepomohl.

A sám za sebe - NEVÍM jak bych se zachoval, určitě by záleželo na konkrétní situaci, ale byl jsem (v něčem) vychován jako srab, navíc mi také v životě moc lidiček nepomohlo. Ale zase kdyby mi to připadalo HODNĚ nespravedlivé, asi bych si šel tu hubu nechat rozbít taky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:41
avatar

Proč ten plurál? Já bych ohledně výchovy a klapek na očích navrhoval, abychom mluvili každý za sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.03.13 22:46
avatar

Ano, souhlasím, mluvím pouze teoreticky, obecně, pokud jsem nebyl pochopen - samozřejmě mé tvrzení neplatí pro 100% lidí na světě. Bohužel asi platí pro 100% lidí, kteří šli okolo. Já jsem mluvil i za sebe. Za Vás samozřejmě mluvit nemohu a nebudu, třeba byste zrovna Vy byl ten Clark, který by všechno zachránil. Škoda že Vás ještě nenaklonovali...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:53
avatar

To netvrdím. Pošta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.03.13 23:11
avatar

1) Ochranku tam skutecne nemaji.

2) Problem, pokud by zavolali tisnovou linku by jiste nemeli, ale na vyvoji natocene situace by to vubec nic nezmenilo.

3) Dejiny pisou prezivsi, nikoliv mrtvi hrdinove = nezajem o situaci je pouze strach, pudovy, pomahajici nam prezit uz sto tisic let.

Nejde jen tak smahem odsoudit za netecnost. Lide, (alespon ti, kteri se objevuji pred kamerou) jsou spise jednotlivci. Sila je ale v davu. Pokud by bylo centrum plnejsi, sledovali bychom zcela jiste uplne jiny vyvoj situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 12.03.13 23:22
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: marenka*
Datum: 12.03.13 23:22

To je Vám zle až teď? Dosud jste neviděl zprávy, nečetl noviny, net? Je mi zle z týrání dětí, zabíjení dětí, zneužívání dětí, z bití a zneužívání žen, z ponižování a okrádaní starců, týraní zvířat, z konzumu, který hubí lidskost jak plevel... Před chvílí jsem sdílela hledání chlapce, zmizel a ve zprávách to ani nedávali.. sdílela jsem sbírku na utýraného psa. Podepsala pár petic. Vyhýbám se kosmetice testované na zvířatech, snažím se hned nepřijmout, co média předloží, ale podívat se z jiného úhlu... Možná se Vám zdá, že mluvím mimo téma, ale není tomu tak.

Víte, mě tohle už tak nějak nepřekvapilo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 13.03.13 08:58

Mně je rovněž velice líto z uváděných zlostí a neřestí. Doplnil bych ještě - nekalé využívání a zneužívání lidské práce. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 08:33
avatar

Tohle neni důsledek právního řádu ani výchovy nebo prohnilosti naší společnosti...tohle je naprosto normální sociologický jev! Žádná novinka...je prokázáno, že čím více lidí je svědkem nějakého zločinu, agresivity atd. tím je pravděpodobnější, že nikdo nezasáhne...každý spoléhá na toho druhého a sám se nechce angažovat, protože nechce být vystaven nebezpečí, když to přece může udělat kdokoliv jiný...Není důvod se za to stydět nebo být smutný z toho "jaká jsme společnost", protože to je daný, nezměnitelný fakt a třeba vy byste se s největší pravděpodobností zachoval stejně ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babava
Datum: 14.03.13 08:20

Taky se podělím o zážitek. je to už nějaký pátek, studovala jsem v Brně. Jeden den jsem se vracela ze zkoušky,podotýkám slušně oblečená, žádné vyzývavé oblečení,minisukně čí výstřih.Stála jsem na tramvajové zastávce před Tescem v centru města,spousta lidí okolo. Přistoupil ke mě " společensky unavený " chlap jak hora,dva metry,100 kilo.Začal mě obtěžovat nejprve slovně, když jsem nereagovala,vrhnul se na mě.Řvala jsem jak tur,a lidi stáli okolo a nikdo nehnul ani brvou! Poté co mi vytrhl náušnici z ucha a mě začala téct červená přicházející mladý muž pochopil že neřvu jen tak ze srandy a skočil na něj.Byla jsem v šoku,nicméně mladému muži se podařilo dotyčného zpacifikovat.Já byla ovšem v šoku z toho že se všichni koukali a nikdo nepomohl...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.