Stesk, a smutný pocit pod dovolené

Od: Datum: 14.08.16 16:23 odpovědí: 7 změna: 16.08.16 00:15

Vrátili jsme se s rodinou z týdenní dovolené. Dovolená byla super, byly tam skvělí lidé, spousta zábavy, velice jsem si rozuměl se straší dcerou kamarádky sestřenice. Prostě super týden. Ale teď jsme přijeli z dovolené a na mě padá ten stres. Sice mám ještě pár dní prázdnin, ale cítím se opravdu mizerně. Na dovolené člověk vstal, a byla plná chata lidí, spousty možností co dělat a s kým se bavit, ale doma není nic z toho. Měl jsem každoročně tento stav, kdy se mi stýskalo po dovolené, ale letos je to silnější. Původně jsem myslel že bych letos jel naposled, ale určitě se budu snažit jet i příští rok.

Potřebuji se z toho stavu nějak dostat... Skoro nic se mi nechce dělat, nic mě nebaví. Přemýšlím kam bychom ještě s rodinou, nebo ideálně s širší rodino mohli jet do konce prázdnin.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.08.16 17:07

Dobrý den, prožíváte poměrně normální "syndrom návratu do starých kolejí", který za pár dní pomine. Pokud pojedete s rodinou na další dovolenou, tak ho budete prožívat 2x (tedy. dvojí trápení). A máte nějaký konkrétní dotaz? Zdravím!

Od: ogar
Datum: 14.08.16 17:23
Jestli tomu dobře rozumím, není to jen prázdnota z návratu do zajetých kolejí, ale rozuměl jste si tam se zmiňovanou dívkou, se kterou teď nebudete v každodenním kontaktu, a to vam asi bude chybět nejvíc. Zároveň se možná bojíte, aby to nepřerostlo v silnější vztah. Ano,i to je na dovolených obvyklé Ale jak už bylo napsáno, každodenní řád vás té tesknoty zbaví, pokud si ji sám "nezpestříte"
Datum: 14.08.16 23:58

Taky mívám ten pocit, že po dovolené bych potřebovala dovolenou.

Datum: 15.08.16 00:06

vidíte - nemáte jezdit na dovolenou ! - když Vás to tak bere ...

Datum: 15.08.16 00:13

A nebo něco změnit, tak abyste zažíval podobné super chvíle častěji. Znal jsem chlapíka, který se jednoho dne sbalil a sedavé zaměstnání vyměnil za salaš v Beskydech. A byl konečně šťastný. Taky přibývá lidí, kteří mohou pracovat odkudkoliv. Třeba z míst, kam většina lidí jede jen na pár dní dovolené. ;)

Od: nikc®
Datum: 15.08.16 00:38

Po dlouhodobé nemoci je to něco podobného. Zvyknete si, až se vrátíte do školy nebo práce.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.