E-mail z jižní afriky

Od: Datum: 14.08.16 09:58 odpovědí: 15 změna: 19.10.16 07:15

Zdravím, nedávno mi přišel e-mail z jižní afriky, togo ...
Psalo se tam že po obdržení emailu mám odepsat abychom se na nčem mohli domluvit... Jednalo se údajně o nějakého zemřelého příbuzného. Bylo to napsáno v češtině, sice asi překládané na googlu, nebo nevím, ale rozumět tomu bylo. Odepsala jsem, že se nejspíše jedná o omyl, ale dotyčný jako by viděl jen odpověď a napsal mi dlouhou esej, že mám zavolat na nějaké číslo (volat teda rozhodně nebudu, vždyt já neumím dobře ani anglicky, německy trochu a pochybuju že bych se s dotyčným domluvila, navíc, já bych teda nevolala ani kdybych se dorozuměla...)
něco o nějaké transakci a převodu na účet a body o tom, že to nemám nikomu říct, nesmím ho zradit atd...
Je to nějaký tamější právník/doktor. Napsala jsem tedy anglicky po překladu do aj a pro jistotu i zpět že je mi čtrnáct a nejspíše se spletl... Mám si jeho e-mail bloknout? Dotyčný mi psal ze svého osobního i nějakého jiného mailu a já mám strach. Nejdříve jsem si myslela že je to spam a někdo si ze mě dělá srandu, tak jsem prostě odpověděla, dobrý nic se nestalo, ale ted další email, já vážně nevím, co mám dělat. Už si nikdy nebudu dávat email v jiném jazyce s jiným jménem. Rozhodně to nemůžu říct rodičům...
Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.16 10:12
avatar

Ano, to jsou podvody na důvěřivé a naivní lidi.

Dej si to do spamu.

A příště se raději poradit s někým dospělým, člověk v tvém věku je moc důvěřivý a myslí si, že něj ve světě čeká veliké štěstí. Opak je pravdou, zvláště v dnešní době. Tvoje rodina je to, kde najdeš pomocnou ruku, na kterou se můžeš spolehnout. Člověk nemusí být za každou cenu světový. Jinak je to náhodně oslovování poteciálních obětí.

Podívej se na na třeba ,,nigerijské dopisy,,. kvůli nim se i vraždilo. A vždycky to je kvůli penězům. Peníze jsou naše ,,zlaté tele,, kterému se klaníme.

Máme české přísloví - papír snese všechno. V tomto případě klávesnicí napsaný text.

wladi - je lepší nereagovat vůbec


doplněno 14.08.16 10:15:

a ani příště e-mail neotvírat a označit SPAM.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 10:12

Jsou to podvodníci, stále to zkouší, někoho připravit o peníze.Napiš odpověď:GO TO HELL což je něco jako běž k čertu a odešli.Určitě tě nebude dál otravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 10:23
avatar

Afričtí čmoudíci hledají dalšího mugu. *slunce*


doplněno 14.08.16 10:35:

Ačkoliv, africké podvody mohou mít vícero podob...víte přece, jak to říkal Bertík Einsteinů o dvou nekonečných věcech...jist si byl jen jednou z nich. *smich*


doplněno 14.08.16 19:04:

Jednou jsem o těch nigerijských černoušcích četl jakýsi článek. Je jim kolem dvaceti let, dřepí v kanclu někde v Lagosu a rozesílají e-maily. Jsou vysmátí a uvolnění. O živobytí strach nemají; jak jeden řekl, denně rozešle kolem tří set e-mailů. Ozvou se dva až tři "mugu" z Evropy, tím je spolehlivě vyděláno. Jak čmoudík spokojeně dodal, evropská chamtivost nezná mezí a vždy někdo zareaguje. Případná popuzená reakce (fu©k you, smelly nigga!) černouška nikterak nerozhodí, je to jen důkaz, že je e-mailová adresa aktivní. Takže asi tak. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 14.08.16 10:25

tyto podvodné maily se čas od času řeší v televizi, příběhy lidí, kteří nalítli a zašli tak daleko, že posílali peníze a zadlužili se.

Na maily od neznámých lidí, vůbec neodpovídejte. Kolik je vám let? Pokud si nějakým mailem nejste jistá, neodpovídejte na každý spam. Raději se v tom případě poraďte s rodiči . Je asi dost velkým nedostatkem pokud dnešní škola v rámci výuky IT neupozorní žáky na možná rizika...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 14.08.16 10:42

Toje hacker a podvodník. Ja mám angličtinu zablokovanú priamo na emailovom účte. Keď tú reč neovladám na patričnej úrovni, tak majú smolu aj legálni účastníci emailu. Mám len slovenské emaily a gmail.com , slov. verziu. Ostatní majú smolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 14.08.16 11:00

Z afrického kontinentu přichází jen špína, smrad a neskutečný bordel, jinak nikdy nic pozitivního.

Určitě to doktor medicíny není, možná doktor přes podvody, to jistě ano. Do Afriky ani zrnko rýže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 11:58
avatar

Je spousta pošty, kterou vůbec neotevřu a pokud nespadne rovnou do spamu tak mažu a mažu. Radím vám totéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 12:44
avatar

Úplně (doslova) to stejné mi přišlo někdy loni. Nereagovala jsem a adresu jsem přesunula do spamu. :) Rozhodně neodpovídat, a když už se tak stalo, tak v tom nepokračovat + všechny jejich dopisy označit jako "spam".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 18:53
avatar

Tak teda rodičům jste to měla říci ihned, ne že ne. Nevím proč by se zlobili. I oni dostávají podobné emaily. A odpovídat byla hloupost. Jak je vidět, mají ti podvodníci stále šance. Tohle je tak starý podvod, že jsem si myslela, že už na to fakt nikdo nereaguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 00:51
avatar

Váš případ je čajíček - já dostal 2x nabídku syna nigerijského prezidenta, abych mu dělal prostředníka - zastoupení k odblokování vlastnictví nigerijské těžby ropy. Za to bych dostlal 50% vlastnictví. Stálo by mě to jen pár tisíc dolarů odeslaných na ůčet.

V Čechách nějaký starý zubař naletěl a pak mačetou sekal nigerijského vyslance. Přišel o velký majetek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1980
Datum: 18.10.16 21:08
Zdravím, pritelovi přišel taky tento e-mail, snažila jsem se mu vysvětlit, ze je to podvod... Jenže i přes slib, ze už nebude odpovídat, mu dnes přišel nějaký dopis z UniCredit Bank! Zřejmě si stále mysli, ze to klapne :(Jedna se o dědictví po jeho bratranci, o kterém rodina přes 20 let nic neví. Jsem dost zoufalá, co z toho bude...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 21:17
avatar

A mně nabízeli dědictví po "mé zemřelé jihoafrické pratetě" (o které jsem nikdy neslyšela) *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 21:21
avatar

Prosím Vás, tyhle podvodné maily dostávám denně a je to po každé z jiného státu, tak tomu proboha nevěřte. Pošlete je někam..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1980
Datum: 18.10.16 21:51
Přesně, jenže teď jsem napnuta, co mu přišlo.Vypada to jako obálka s PINem ke kartě... Se z nej picnu...No, uderim na nej, ať nepokračuje. Četla jsem o tom hodně na netu a ti podvodníci to dotáhnout údajně až tak daleko, ze přijde nějaký sek nebo co a jakmile ho vyberete, ozve se banka nebo co...
doplněno 18.10.16 21:52: ...píšu, jak Tatar... omlouvám se
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 07:15
avatar

A mně zase začaly chodit všelijaké divné emaily kde není moje emailová adresa správná. Jméno je všelijak zkomolené a přesto mi to dojde na mou adresu. Dost dobře nerozumím tomu, jak mi to může dojít, když je adresa nesprávná. Já když neznám něčí adresu dobře, tak mi to vrátí, že je zpráva nedoručitelná. Jak je teda možné, že oni se ke mně dostanou, když je adresa evidentně chybná? Já to nerozklikávám a rovnou to mažu, takže nevím co mi tam nabízí, ale ve spamu jsem jich měla asi dvacet. Včera jsem všechno vymazala trvale.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.