Kam si odkládáte jazyk v ústech?

Od: Datum: 13.08.16 20:40 odpovědí: 44 změna: 15.08.16 21:55
avatar

Dobrý den, otázka je "testovací" a nějaké vysvětlení bych dodal později. Tedy, kde máte umístěn svůj jazyk v ústech za normální, pohodové a klidné situace? Děkuji Vám za odpovědi a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.08.16 21:17

Za zubama*smich* Nikam si jej neodkládám, nemám jej vyndávací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 21:25
avatar
Vzhledem k mobilní verzi (tablet), nemohu hlasovat.
Jazyk mám na patře. Horním. Mám malou pusu *smich* Nevěděla jsem, že existuje i dolní :) M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 21:36
avatar

Dobrý den, tady si nelze založit seriozní dotaz, protože se hned najde někdo, kdo z toho udělá komedii . Já si myslím, že když je něco horního, tak naproti bude něco dolního. Zdravím!

Od: pt®
Datum: 13.08.16 21:42
avatar

Mně se odkládá sám a to vlevo. Vytrhli mi nedávno tři stoličky vlevo a jazyk se mně cpe do té škvíry, jako když chce utíkat z domečku za zubama a leze ven rozbitým oknem, no...*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 21:49
avatar
No, Bene, seriózní...u vás jeden neví... *smich*
Čekám, co z toho vzejde...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 21:58
avatar

Dobrý den, ano, původně to měl být seriozní dotaz, ale už ani já nevím, co z toho vzejde .

A aby to nevypadalo, že je v tom velká záludnost, tak já jsem hlasoval pro horní patro (bohužel).

Zdravím!

Datum: 13.08.16 22:38
avatar
Proč bohužel? Zatím je náš většina...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 21:53
avatar

Jazyk si najde místo zcela bez vašeho vědomí a válí se tam, jak je mu přirozeno. Neuvědomujeme si ho. Jazyk volně vyplňuje celou ústní dutinu. Leží tam mrcha v klidu, válí se po spodní části, lehce se dotýká jak zubů, tak horního patra. Jazyk je oblý.

Teprve po našem uvědomění se, má jazyk tendenci se trochu stáhnout dozadu, trošku se smrsknout, jazyk se vytvaruje do špičky, špička se opírá o zadní stranu dolních, předních zubů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 22:02
avatar

Vypadá to u mě na horní patro. Jenže můj jazyk je neklidný a stále šmejdí po zubech, na kterých je drát, a kontroluje, jestli dobře drží...


doplněno 13.08.16 23:01:

No vida. Tak takové je vysvětlení této záhadné otázky. Takže horňáci jsou nerváci. Jo a ten drát je z estetických důvodů :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 22:10
avatar

Dobrý den, nějak to moc komplikujete - drát v ústech není snad normální a vrozená záležitost .

Zdravím!

Od: fhbh
Datum: 13.08.16 22:33
To moc nechápu, jazyk přeci vyplní celou pusu a dotýká se úplně všeho. Určovat, jestli je nahoře nebo dole je přeci nesmysl.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 22:56
avatar

Dobrý den, omlouvám se, jestli nebyl dotaz přesný či málo pochopitelný. Mělo by jít o jazyk zdravého jedince (bez otoku jazyka, bez drátů v ústech a s poměrně kompletním chrupem). A zřejmě jsem měl formulovat, že jde hlavně o špičku jazyka. Takže, ještě jako jinoch jsem četl takovou teorii, že pokud člověk zrovna jazyk vědomě neovládá, tak ho nechává volně spočinout v ústech v nějaké poloze, o které nerozhoduje. A když si tuto polohu uvědomí, tak jsou dvě možnosti - buď je špička opřená o horní patro (zuby) nebo o to dolní patro (zuby). A prý to znamená, že kdo opírá "hore", tak je stále v napětí, vnitřním stresu a neuvolněný. A kdo si odloží jazyk dole, tak je naopak uvolněný kliďas bez vnitřního napětí či stresu. No, ptal jsem se už hodně lidí, ale všichni tvrdí, že si odkládají "hore" - což svědčí o tom, že kliďasů je nějak málo. Zdravím!

Datum: 13.08.16 22:58
avatar
Áha. BOHUŽEL tedy opravdu nahoře. Asi se z toho ještě více "stresnu" ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 22:59

Ahoj BENe.

Asi to nebude moc zajímavá odpověď, ale mám to podobně jako Pohanka. A když vidím hezký kousek ženský, tak mi leze ven a olizuje rty. To se mi stává. Poněkud, jak by mohl zůstávat NAHOŘE?

Hurá, tak já jsem ten klidnej a v poho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 23:14
avatar

Dobrý den, jo, Vy patříte asi k menšině, která je klidnější a vnitřně vyrovnaná. A ta většina, i když si myslí, že je v klidu, tak vlastně není. Jo, je to zajímavá teorie (nějaký lékař by to asi vysvětlil lépe). Zdravím!

Od: fbjb
Datum: 13.08.16 23:30
Aha. Hm, tak to jsem vynucený klidas, protože když zavřu pusu, tak mám horní zuby před spodnima, čili si na horní dat špičku nemůžu, i kdybych chtěla. Kurna, to mají lidi normálně přední zuby nad sebou? To pak nemůžete pořádně zavřít pusu, ne? Nebo máte tak mrnavy zuby?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 23:49
avatar

Dobrý den, také mám horní zuby přes ty spodní, ale nijak výrazně, resp. stane se tak až po stisku.

A i při zavřené puse (normální a uvolněné) se dostanu jazykem na horní i spodní zuby. Ovšem, nevím, jak to má být správně - jsem rád, že má ústa fungují a najím se . Zdravím!

Od: nellka
Datum: 14.08.16 06:50
Mam to uplne stejne kdyz zavru pusu tak horni zuby mam trochu vic vepredu, nez dolni, jazyk mam lehce opren o ty spodni. Pritom nemam zadny predkus, jen jako by horni celist byla vetsi, delsi a zuby v ni mam, oproti spodnim, tez mohutnejsi. Take si neumim predstavit, ze zuby "licuji" a pri zavreni ust jsou horni a dolni na sobe :-O
Jo, a nervak jsem poradny
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 01:42
avatar

Teda Bene, Vaše starosti bych chtěla mít! Nojo. Chlap. Já myslím, že když má člověk jazyk běžného číslování, tak se mu do pusy vejde a lehne. Snad jen nadměrně velký jazyk leze v puse do kopečka! Majitelé přerostlých jazyků, jak to máte? Vejde, nebo nevejde? Mně leží dole, jsem kliďas - ale jen, než mně něco vytočí... Cha, cha...


doplněno 14.08.16 01:47:

Asi máte vzpurné jazyky, když řeknu "lehni!", tak lehne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.08.16 06:13
avatar

Dobrý den, já mám své starosti jen o kapánek větší než běžná žena, tak v tom problém není .

Navíc se starám hlavně o ten svůj jazyk. Chtěl jsem se jen podělit o jednu teorii (asi psychologa) s tím, že by to mohlo někoho zajímat. Ovšem, to vyžaduje pochopení otázky a je zbytečné řešit velikost jazyka nebo zubů. A poručit svému jazyku umí každý - jenže, o tom to není. Zdravím!

Datum: 15.08.16 00:47
avatar

Berte tro jako humor, tak na mně zapůsobila i Vaše otázka. Nic ve zlém. I teorie psychologa může být humorná. Myslela jsem, že na Vás zapůsobila stejně, že proto jste ji sem dal. Nerada bych se Vás nějak dotkla, nebylo to míněno zle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 06:38
avatar

To je tedy otázka. Už asi půl hodiny zkoumám, jestli jsem dostatečně uvolněná :). Chvíli ano, chvíli ne. Ale zřejmě mi ve chvílích uvolnění maličko klesne spodní čelist a zuby se od sebe oddálí (ale to musím vypadat jako dement!). Jazyk pak mám v té lepší (?:)) spodní části úst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.08.16 06:49
avatar

Dobrý den, to je právě ta chyba, že se zkoumáte a jste s problémem seznámená (musel jsem to už vysvětlit, aby nebyla otázka podezřelá). Zkuste si na toto vzpomenout v okamžiku, kdy budete cítit pohodu a uvolnění - a než se jazyk "rozkouká", tak zjistit jeho polohu (nesmíte na to myslet předem).

Ovšem, nyní (po prozrazení důvodu) zde bude asi už většina kliďasů, protože se nikdo nepochlubí, že je v neklidu a napětí . Zdravím!

Od: maky®
Datum: 14.08.16 06:59
avatar

Někdy držím jazyk za zubama, ale to by znamenalo, že někdy mám jazyk před zubama a to nevím, jak bych to udělala...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.08.16 13:29
avatar

"maky", to jste dobrá, udržet jazyk za zubama...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 14.08.16 13:34
avatar

peto ono mi to ve skutečnosti dá hodně práce ho tam udržet :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 13:51

Jako by nestačilo, že se snažím dávat špičky od sebe, držet narovnaná záda, vtažené břicho, úsměv na tváři a jiné, teď k tomu musím myslet na to, jak mám jazyk v ústech. Dělá mi to ale to přemýšlení rýhu mezi obočím. Tak se teď budu učit nemyslet na jazyk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.08.16 16:51
avatar

Dobrý den, jo jo, a ještě je nutné myslet i na ovládání svých prdíků . Zdravím!

Od: pt®
Datum: 15.08.16 08:49
avatar

"bene", tak to pozor na krátkou kůži, to když zavřete oči, otevře se něco jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 15:03
avatar

tak jsem se nějakou dobu sledovala a můžu zodpovědně nahlásit výsledek - když jsem v pohodě, jazyk leží, když jsem něčím zaujatá nebo se na něco soustředím, skousnu a horní patro tak přimáčknu k jazyku a jazyk k patru... a teď babo raď, jak mám hlasovat... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 19:19
avatar

Když nemluvím a ani nemusím být v pohodě, třeba jsem něčím rozčilená, tak i přesto mám jazyk prostě nahoře, dotýká se horního patra, přesně v místě kde přechází horní zuby v patro. Tam ho cítím asi do třetiny jazyka, pak už se nedotýkám v puse ničeho. Nemám ho přilepený na patře. Jazykem nijak nešmejdím, nepřevaluji, nic nehledám, neboť nemám co. Teď jsem si zkusila dát ho do dolní poloviny a nejde to. Teda jde to, ale pro mne to není přirozené a ihned se mi jazyk samovolně vrátí nahoru. Neustále se mimovolně usmívám, i ve spánku, takže jestli to nebude tím. Když jsem jazyk dala dolů, protáhl se mi nějak obličej a už jsem se nemohla usmívat. Takže já hlasuju pro jazyk nahoře. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 14.08.16 20:26

Ja mam ve zvyku mit jazyk mezi zubama, asi aby do sebe nenarazely - mozna podvedome je šetrim :) a casto povystrkuji spicku jazyka, kdyz neco delam, jako zrovna ted jak pisu a zaroven si tak vlhcim rty (suche nesnasim), koren jazyka je u horniho patra skoro porad a brani tak vdechovani okolniho vzduchu primo do krku ! stop infekci, dycham prevazne nosem.*jasne*


doplněno 15.08.16 11:10:

Bene, dosud to byvalo opravdu nevedome a asi odjakziva automaticke, teprve po soukrome pitve zvlastni otazky jsem si to ujasnila, nekdy je takova osobni analyza opravdu zajimava, navic jsem zjistila, proc asi netrpim na zanety v krku *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 00:50
avatar

Teda,Vy to máte propracované!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.08.16 09:48
avatar

Dobrý den, jenom zopakuji, že jde o polohu jazyka, kde se nachází bez našeho vědomí a bez manipulace vědomé - tedy, když na to nemyslíme, ale tu polohu si uvědomíme až dodatečně (a začneme ho ovládat).

Zdravím!


doplněno 15.08.16 11:27:

coco - asi není nutné hlouběji se problémem zabývat, resp. má to být jen takový test vnitřního napětí či uvolnění.

Datum: 15.08.16 16:34
avatar

Mám ho tam pořád. Fakticky s ním nic nedělám ani vědomě, ani nevědomě. A když si to uvědomím, kvůli čtení této otázky, tak ho mám pořád na tom samém místě...

Docela mne začalo zajímat co Vás k této otázce vedlo. Mám všelijaké divné nápady, ale bádat nad tím kde mám jazyk,to mne teda ještě nenapadlo. Já si totiž ten jazyk ani neuvědomuji. To Vás Bene začal nějak bolet, nebo svrbět?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.08.16 16:43
avatar

Dobrý den, k dotazu mě vedla dávná vzpomínka, o které píši v příspěvku viz odkaz. Zdravím!

https://www.poradte.cz/volna-…adate-jazyk-v-ustech.html/#13

Od: axus®
Datum: 15.08.16 14:58
avatar

Tak teda pekne dekuju...odtedka mam zase o starost vic..blazene nevedomi...

-

Jinak kam odkladam svuj jazyk v normalni pohodove situaci napisu kdyztak az po desate vecerni :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 18:47
avatar

Zdravím Vás Bene. Vy jste tak trochu šťoural, že? Mám na práci lepší věci a o tom kam si "odkládám" jazyk v ústech jsem doposud nepřemýšlela, díky vám, mám zase o problém víc. L


doplněno 17.08.16 20:36:

Tak jsem dnes konečně mohla hlasovat, musela jsem ale podstoupit studii kam s ním když honepotřebuji. Tisknu ho k hornímu patru a za horní zuby. Zajímavé je, že manžel ho ukládá (jazyk) na spodní patro a za spodní zuby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.08.16 19:46
avatar

Dobrý den, no, šťoural =? Ovšem, šířit osvětu mezi lid je někdy problém nadlidský . Zdravím!

Datum: 15.08.16 19:13
avatar

Hm. Tak já jsem si přečetla ten Váš důvod a protože se mi to vůbec nezdálo, zapátrala jsem trochu jinde. A dočetla jsem se, že normálně, pokud člověk nejí ani nemluví, tudíž je v klidu, leží špička jazyka opřena o PŘEDNÍ ZUBY. Tudíž z toho plyne, že jazyk se nachází v horní polovině úst, a dotýká se částečně horního patra, což mi připadá logické. Našla jsem to v odborném článku u strejdy Googla. Takže ten psycholog co vyprávěl, že ti co mají jazyk v této poloze jsou psychicky nevyrovnaní, nebo nervózní, bude mít sám nějaký problém. Nebo požívá "něco", co jemu lepí jazyk do dolní části úst. Schválně si to zkuste a uvidíte jak dlouho vydržíte mít jazyk dole. Je to nepříjemné a musíte se na to soustředit, abyste ho v té poloze udržel. A to by mne teda sakra znervózňovalo, abych se musela soustředit na polohu jazyka, když si sám od sebe "lehne" tam, kde má přirozeně být. Asi bych pak opravdu zavítala k nějakému psychologovi, nebo dokonce k psychiatrovi...


doplněno 15.08.16 19:17:

Takže já se vůbec nedivím, že Vám většina lidí odpověděla, že pokud nejí a nemluví, má jazyk umístěn v horní polovině ústní dutiny a protože jazyk je dost dlouhý, špičkou se opírá zevnitř o přední zuby, aby mu samovolně nevylézal z úst.*smich*


doplněno 15.08.16 19:53:

To jsem pochopila snad správně hned napoprvé, že nejde o vědomé ukládání jazyka. A podle toho jsem také odpověděla hned v první reakci. Ale pak jsem se vracela k otázce a začala mne ta divná diskuze zajímat. Teda vtip jsem pořád nepochopila, ale budu určitě natvrdlá, když ho ostatní pochopili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 15.08.16 19:43
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za úžasný zájem o tento problém. No, odkládat si špičku jazyka k zadním zubům by asi nebylo moc příiemné a technicky náročnější, tak vždy půjde o zuby přední (horní či dolní). Jinak, souhlasím, že většina lidí volí (bez své vůle) tu polohu "hore" a menšina tu dole - viz anketa zde. Takže, nemožné to není, ale je to méně rozšířené. Zkoušet si to nebudu, protože by "vtip" přestal býti "vtipem" (což se zde snažím vysvětlovat, ale poměrně marně - nejde o vědomé ovládání jazyka). Zdravím!


doplněno 15.08.16 20:02:

suzymon - ano, dost lidí to pochopilo hned, jiní později a někomu není dáno. Slovo "vtip" je v uvozovkách a berte to jako slovní obrat, který se běžně používá (nic vtipného v tom nehledejte).

Datum: 15.08.16 20:19
avatar
Pokud jsem tedy "horňák" a začnu si jazýček vědomě ukládat dolů, stanu se klidnějším a uvolněnější člověkem?
To by také stálo za úvahu *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 20:55
avatar

Hlasoval jsem pro horní, ale musel jsem si to nejdřív patřičně uvědomit - jak už tu bylo řečeno, on se odkládá sám...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 21:55
avatar
Pri uvolneni na vasi otazku mam odpoved,ze jakmile stisknu zuby k sobe,tak jazyk mi jde automaticky hned za horni jednicky,takze jak jsem se vyse od vas docetla,tak ani ja klidas nejsem a i to souhlasi.Jsem ohen,vybusna,neklidna,vznetliva.Holt jazyk me prozradil.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.