Jít mládí vstříc

Od: Datum: 13.08.16 19:24 odpovědí: 16 změna: 14.08.16 19:37
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.16 19:25
avatar

Mladě myslet a konat... i ve starším věku. Ovšem v tom smyslu, že je člověk stále aktivní a má nějaké cíle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 19:33
avatar

Nepropadnout depresi stáří a marnosti...žít stále svěže a s chutí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 20:31
avatar

Dobrý den, to znamená, že např. cestou na poštu pro důchod ženy "diblíkují" a muži se dívají vstřícně a mlsně na mladé slečny . Zdravím!


doplněno 13.08.16 20:49:

hejkal - hloupé je, když se starší snaží o to mládí, ale ono nemá zájem .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 20:41
avatar
Mám dojem, že mnozí z nás chodíme pro důchod každý den...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 23:49
avatar

Mně připadá, že je to tak trochu básnický výraz, ale spíše staré a otřepané klišé minimálně tak z 50. let, ne-li z konce 19. století, pro člověka, který je stále duchem mladý, nezahořklý a s pochopením pro mládí, nebo se o to aspoň pokouší. Nic ve zlém, ale myslím tím spíše duchovní stránku věci, než přízemnosti, o jakých se zde rozepisují Ben s Hejkalem, ehm.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 00:32
avatar

- taky mi to připadá takové budovatelské .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 14.08.16 00:47

tifany máš pravdu. Jít mládí vstříc se sice používalo za socialismu, ale používá se to i dnes ve smyslu - vykonejme pro mladí vše co můžeme.

Tím se myslí vstřícnost k mladým lidem, například učitelů k žákům, politiků k mladým lidem co chtějí založit rodiny a nemají kde atd. Zkrátka i dnes je hojně používáno zvláště ve vztahu při hledání práce. Nikdo nejde vstříc stáří, ale všichni jsou vstřícní k mládí. Tím nemyslím nic špatného, jen vysvětluju, jak to chápu já. Také myslím že Hejkal s benem význam moc nepochopili. Není to o slečnách, ale o přístupu k potřebám mládí, nikoliv o přání být mladý třeba, nebo si na mladé hrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 01:53
avatar

Fany, taky to takhle vnímám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 01:29
avatar
Jaké přízemnosti? Ben jasně napsal:
...muži se DÍVAJÍ vstřícně a mlsně na mladé slečny ...
který chlap se (nejen) ve zralém věku NEPODÍVÁ mlsně na mladé slečny? Snad jen slepý,nebo ten 4%... O jiné činnosti nebo aktivitě jsem nepsal.
.
Také myslím, že někteří smysl mé poznámky moc nepochopili. Zdá se mi, že někdo chodí s klapkami na očích, aby nebyl přízemní...
.
Souhlasím s příspěvky Eulalie a Lucie.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.08.16 05:52
avatar

Dobrý den, mám dojem, že "jít mládí vstříc" není ono budovatelské "mládí má zelenou" - je v tom rozdíl.

A jak je vidět, tak ani rozesmátá žlutá tvářička za textem nepomáhá k pochopení onoho textu, resp. pro někoho je asi zbytečné tam "žluťáka" vkládat. No, možná se ozval i nějaký dotčený diblík . Zdravím!


doplněno 14.08.16 16:47:

tiffany - omlouvat se nemusíte. Prostě jste odpověděla na dotaz pohledem z jiného úhlu a vážněji.

Diblík možná nejste nebo jste diblík stále rozkošný .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 14.08.16 12:40

Dalo by se to vyjadrit jako " vstricnost k mládí" - čili podpora mladym a zrodilo se to opravdu v padesatych letech.

V dnesni dobe zacina byt v kurzu "vstricnost ke stáří" hlavne pred volbama se tim lákají duchodci k volebnim urnam :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 17:33
avatar

Dik, Bene, hned se mi ulevilo..., ano, to jsem celá já, hrozně vážná , pěkný den !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.08.16 16:20
avatar

Já to věděla ! Ach jo, toho diblíka si zasloužím ;)), musím se samozřejmě omluvit Benovi i Hejkalovi, nebylo to nic ve zlém, ale právě naopak, jako vtípek, takové téměř přátelské dloubnutí s pochopením věci . Dobře, ale v zásadě jsem to myslela tak, jak to pochopily Culdabulda, Blešík, Fany i Coco. Takže... "mladí vpřed a staří na svá místa" ? Dnes až krutě vládne kult mládí, hlavně pokud jde o zjev ( ano, aspoň to nutí nás, ostatní, abychom se taky snažili, dokud to jde). Jenže celek, společnost, tvoří mladí i starší, takže přehlížení starších a jejich potřeb je stejně krátkozraké, jako kult mládí za každou cenu. Obojí se té společnosti může vymstít, prostě z přednosti se stane nevýhoda, problém, což je škoda všech. Takže fandím snahám o zlepšení školství, aby to nebylo jen o tom zjevu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 16:56
avatar

Protěžovat mladé, vyzdvihovat jejich sebevědomí, dávat jim přednost před středním věkem a staršími lidmi. Mladí nesou svěží vítr, nové, neotřelé nápady. Jsou pozitivní, rychlejší, mají nové poznatky ze škol, nejsou zatížení stereotypy, a zkušenostmi, které mohou být zatěžující a brzdící. Jsou tvárlivější, a také bohužel lépe ovladatelnějšími.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 14.08.16 19:08

A kde ti mladí nesou neotřelé nápady nebo dokonce nové? Ani nevím, jaké práce kromě managerského postu by si vlastně mladí přáli vykonávat. Z práce pedagogů vycházejí naprosto nepoužitelná individua a o nějakých nových nápadech nemůže být řeč. Máte prosím nějaký konkrétní případ? Například pozorovat čerstvého vyučence, jak štětcem natírá, tak je to k pláči. Že je vše kolem včetně něj nebo nich od barvy je samosebou. A to je hloupé natírání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 19:37
avatar

- no, vždyť je to také heslo z "komunistické" éry (anebo onu éru připomínající) - kdy si i mladí uměli leccos sami udělat, nebo si s lecčím poradit i bez příruček, nebo přiblblých manuálů - a dokázali dokonce něco i samostatně vymyslet - nejenom pi...oviny, jako jsou hrdé pochody gayů apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.