Sebejistota a úsměv

Od: Datum: 13.08.16 16:46 odpovědí: 8 změna: 14.08.16 02:25

Ahoj, opravdu vypadá usměvavý člověk sebejistě? Já se teda většinou tvářím, já nevím. Nijak. Mám prostě poker face. Nesměju se, ale ani se nemračím. Prostě jako by mě nic nezajímalo. Proto mne zajímá, jestli vypadá víc sebejistěji když se člověk usmívá, já si myslím, že vypadá přátelsky a vstřícně, ale že by byl sebejistější? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.16 17:16
avatar

Dobrý den, když se člověk občas usmívá na ostatní, tak je zřejmě v dobrém rozmaru a zdá se být vstřícný, ochotný, klidný a vyrovnaný. Také bych neřekl, že je to výraz sebejistoty - sebejistý je spíše člověk arogantní a podmračený. Ovšem, lidé si venku nasazují "masku", tak jistota není u nikoho, kdo se neprojeví až později a v soukromí. A možná se někdo trvale uculuje, protože si je nejistý a maskuje to (vypadá potom jako neinteligentní či naivní). Zdravím!


doplněno 13.08.16 18:00:

Obecně je lepší usmívat se na lidi, ale nesmí se to zase přehánět - záleží na situaci a náladě. Stále se jen mračit můžete do sluníčka, protože tomu to nevadí .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slunickoo
Datum: 13.08.16 17:46

Děkuji za odpověď. Tak mě rodiče říkají že se vyloženě mračím, mi to příjde jako neutrální výraz a sebejistě se necítím.
No a ti co se usmívají mi taktéž nepřijdou nijak sebejistí, jen moc uculení.

Datum: 13.08.16 17:51

Docela paradox o sobě psát že máte poker face nebo se dokonce mračíte a pak si dát nick "slunickoo" :D

Každopádně jak již bylo napsáno, tak úsměv značí vyrovnanost. Samozřejmě nesmí být vysmáty až moc, ale takový dencetní občas neuškodí. Hlavně v komunikace s jinými lidmi.

Je to všeobecně věc neverbální komunikace, možná by bylo vhodné si o tom něco přečíst. Jde o to, že můžete takto i nechtěně vysílat negativní signály okolí a podle toho se pak k Vám mohou i někteří chovat.

Když budete mít vedle sebe dva lidi, z nichž jeden působí jako morous a druhý v pohodě, tak téměř každý si vybere pohodáře :) Je to prostě podvědomé jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slunickoo
Datum: 13.08.16 18:03

Děkuji za odpověď.
Ten nick právě pro to, že to byla otázka hlavně na ten úsměv :D

Datum: 13.08.16 18:41
avatar

Přijdou mi srandovní modelky na molech. Tváří se jako nasr*ná bestie. Nevím, proč to tak je. Proč nemohou mít alespoň negatívní grimasu. :-D


doplněno 13.08.16 19:15:

Sluníčko, víš čemu s říká emoční inteligence? A právě to, jak se lidé tváří, k tomu patří. Udělej si chviličku a přečti si TADY


doplněno 14.08.16 07:02:

Blešík, vím to, ale stejně nechápu. Ta jejich načuřenost a zmalované obličeje, odvádí pozornost víc, než mírný úsměv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 02:12
avatar

Ty modelky to mají nařízené. Slyšela jsem to v Tv. Prý nemají odvédět pozornost od modelů. Hold, jsou jen ramínky na šaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 18:45

Když je člověk sebejistý, asi má bíže k úsměvu ale samozřejmě není možné se usmívat asi při každé situaci. Jen když je k tomu důvod. Úsměv je důležitý, sám člověk se lépe cítí když se usmívá a působí to dobře i na druhé. Samozřejmě nemělo by to být falešné a sobecké ten úsměv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 02:25
avatar

Preo mně je přirozený se na lidi usmívat, i třeba na prodavačku, kidyž chci salám. O to je to pak horší, když je protivná, nebo nevrlá, to si vždycky vzpomenuý na lidi s vážnou tváří a slibuju si, že už budu taky taková a nepůjdu "se srdcem na dlani", ale ono mi to nějak nejde a zase se spálím. Ale, řekla bych, že úsměv, až na vyjímky, otevírá dveře, je to přeci projev přízně. Svědčí spíš o povaze, naladění, než o sebejistotě. Ale, sebejistý člověk může být taky dobře naladěný, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.