Pepřový sprej

Od: Datum: 13.08.16 15:14 odpovědí: 9 změna: 13.08.16 19:41

Ahoj, chtěla jsem si koupit pepřový sprej na obranu, jenže jsem se dočetla, že ho prodávají jen osobám 18+
a nesmí se používat na osoby mladší 15 let nebo naopak satrší...
Fajn, to je v pohodě, ale, ... Mně není osmnáct, ale přesto se bojím, kdyby mě někdo napadl. Kdybych se někdy pozdě vracela domů třeba přes park, nebo na nějakém zapadlejším místě... prostě musím mít něco, čím se můžu alespoň trochu bránit, běhat opravdu rychle neumím a nevěřím tomu, že bych v šoku, kdy nebudu vědět která bije byla schopna reagovat rychle a utéct...
A kdyby byl útočník mladší patnácti, nebo naopak starší člověk? Jako obranu bych to mohla použít? Stejně si myslím, že třeba ve tmě bych nepoznala, kolik let osobě je. Navíc bych sprej nepoužívala jen tak, ale jen na obranu.
Děkuji za ujasnění.


doplněno 13.08.16 15:21:

A četla jsem, že bych neměla poslouchat písničky ve sluchátcích. Já jsem na hudbě závislá, kdykoliv výjdu z domu, mám sluchátka a vyřvává mi metal, nebo rap. Ale za to sleduji okolí, sem tam se kouknu co se děje za mnou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.16 15:25

Není pravda, že nelze použít sprej na mladší nebo starší. Pepřák je možné použít v jakémkoliv případě, kdy by ses cítila v ohrožení. Takže toto vůbec neřeš.

Co se týče nákupu, tak tam je to skutečně od 18 let, nicméně pokud to koupíš přes internet, nikdo věk kontrolovat nebude, popřípadě klidně požádej rodiče. Pochybuji, že by tě odmítli. Použít se to bát nemusíš, nikdo by to neřešil.

Další věc. Doporučuji vybrat sprej v tzv. peně (foam). Z pohledu použití se jedná o nejpraktičtější formu, dosah až cca 2-3m. Ještě se dělá v trysce (nedoporučuji kvůli nutnosti velmi dobře mířit, což ve stresu nejde) a nebo pak v aerosolu - mlze (ten je zase náchylný na vítra a klidně by mohl zasáhnout tebe),


doplněno 13.08.16 15:33:

Jinak doporučuji konkrétsně STOPER2, o velikosti cca 40-50ml. Funguje to přibližně takto:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: elis*
Datum: 13.08.16 15:37

Děkuji za radu :) na ten stoper2 kouknu :)

Datum: 13.08.16 16:02
avatar

Nebo taky je dobrá značka Sabre Red.


doplněno 13.08.16 16:57:

Reálná zkouška pepřového obranného spreje SABRE RED

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elis*
Datum: 13.08.16 16:08

Děkuji :)

Datum: 13.08.16 16:20

Na sabre jsem taky slyšel dobré ohlasy, ale zatím mě nikdo nedokázal pořesvědčit, že tekutá střela (tryska) je to právé pro sebeobranu. Když si představím reálnou situaci, kdy je člověk ve stresu, tak těžko bude někomu mířit na obličej, navíc např. ve tmě. V tomto ohledu jsou určitě lepší spíše plošnější spreje.

Běžný aerosol ale zase rozfouká vítr, takže právě proto doporučuji spíše tu pěnu.


doplněno 13.08.16 17:19:

Tady ty ukázky znám, ale stále je potřeba myslet na to, že figurantka byla v naprostém klidu, protože věděla, že ji nic nehrozí, takže ani s mířením nemá pak člověk problém. V reálném nasazení tak ale bude klidný málokdo a je riziko, že útočníka vůbec nezasáhne s ohledem na to, že ten sprej vydrží pár sekund.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 18:38
avatar

Jo, tryska je pro netrénovaného jedince spíše problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 18:30
avatar

Jestliže ti do uší řve muzika ze sluchátek a ty vůbec nevnímáš okolí, vůbec ti nepomůže sebelepší obranné zařízení. Nestihneš ho ani vytáhnout! V místech kde se bojíš, muziku vypni a okolí sleduj!*hej* Dá se koupit poplašné zařízení. Je to velké jako menši krabička od zápalek a jen se vytáhne pojistka na poutku a kravál tak šílený, že se sama lekneš. Tohle vyděsí každého, to si piš! Stojí to cca 100kč.


doplněno 13.08.16 18:38:

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Osobn%C3%AD+alarm#utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=14102+%7c+Produkty-hobby-a-hracky_%5bSRCH-CPA-KWS-TXT-PROD-MAN-NOT%5d&utm_content=Osobn%c3%ad+alarm&utm_term=osobn%c3%ad+alarm

Třeba tohle? Skoro 100 decibelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 19:16
avatar

Slzáky mám dva,jeden "na rozptyl" a druhý s tryskou,vozím jej i na kočárku.Také ti může postačit i malý lak na vlasy,který koupíš v každé drogerii(takové ty malinké cestovní,většinou to mají v regálech u pokladny)

Sluchátka taky nosím a měla jsem je i když mě napadl cizí člověk.Šel proti mě sympatický,usmátý blonďák,hudbu jsem i tak v kapse vypla a v druhé kapse,v ruce jsem měla slzák.Nikde nikdo nebyl,tak to tak dělám vždy.Jak mě ten člověk míjel ,skočil po mě a věř,nestihla jsem ani vytáhnout ruku.Potom šel dál a agresivně na mě řval a šel pryč,takže bych jej jedině s tím slzákem musela dohonit.Samozřejmě nějakou obranu u sebe nos,protože nikdy nevíš,jen někdy tomu nejde zabránit.


doplněno 13.08.16 20:45:

ildika-asi taky nějaký schizouš."Jen"mi hodil džisku,kterou měl pře rameno na hlavu a praštil mě přes hlavu.Jak jsem se vysmekla,tak už poodcházel a agresivně mi nadával a vyhrožoval"ať utíkám a rychle..."no já už byla ve 4měsíci těhotenství,takže jsem si na hrdinu nehrála a pelášila pryč.

Potom asi za měsíc jsem na něj narazila u Lídlu.Zase se usmíval,díval se po nějaké ženě a jak jsme se míjeli,slyšela jsem jak mluví agresivní nadávky a usmívá se na tu ženu.Hned mi došlo,že je to on.Pak mi ještě volala kamarádky prodavačky z drogerie,že tam byl a byl sprostý a divný.S tím člověk nic neudělá,dokuď ten člověk neprovede něco vážného.


doplněno 13.08.16 21:43:

ano,to fakt člověk neví co s toho může být.Já to byla hned nahlásit na měštáky,ale to bylo vše.Potom jsem se byla ještě ptát jestli někdo nehlásil další takové napadení a nic mi vlastně neřekli,jen že to předali dál,žádný zájem jsem necítila*nevi*nejhorší je,že to byl pěkný,upravenýmladý kluk...to by nikdo nečekal.Věřím,že i kamarádka má dodnes nervy a pořád na to musí myslet.Já už čekám kdykoli,cokoli a jak jsem psala,mám slzák i na kočárku a hlavně když jedu na nákup autem.Třeba v zime se brzo stmívá a ty parkoviště u nákupáků jsou pro úchyly jak stvořené,ale i teď v létě bych se nedovolala pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 19:41
avatar

Okradl vás, nebo to byl "jen" nějaký blázen? Kamarádku takto bezdůvodně zmlátil jeden cizí člověk na ulici, skončila s otřesem mozku - ale byl to nějaký schizofrenik.


doplněno 13.08.16 21:27:

No fakt hrůza... já na takové lidi také občas narážím, např. v Brně mezi bezdomovci jich není málo. Naštěstí se nezdají útoční, jen si pro sebe vykřikují různé nadávky. Ale člověk tedy neví, co jim sedí v hlavě, viz váš a kamarádčin případ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.