Urazili by jste se?

Od: Datum: 13.08.16 10:33 odpovědí: 36 změna: 17.08.16 10:58

Tak nevím...letitá dobrá,hodně dobrá kamarádka se podruhé vdává.Po 10ti leté známosti si v září řeknou s partnerem své ANO.Znám je dobře oba,celých těch 10 let.Čekala jsem,že mě pozvou a ono nic.Prý jen oni a svědci.Pak,že nakonec hostina,ale jen malá v kruhu rodiny. Nedávno mě zvala na kávu,myslela jsem,že třebas dostanu pozvánku. Pak z ní vylezlo,že chtějí jen upéct svatební dort(mám to jako koníčka).Nechci být vztahovačná,ale intuice mi našeptává,že to kamarádství z její strany nebude tak horké...Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.16 10:38
avatar

Dobrý den, pokud to bude svatba v rodinném kruhu, tak už se tam nikdo další nevejde - respektujte to a neurážejte se. Já bych byl vděčný, že tam nemusím být . Zdravím!


doplněno 13.08.16 10:43:

Jinak si myslím, že opravdu dobří kamarádi se "používají" jako svědci, tak nejlepší kámošky asi nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 13:03

bene,to je právě trošku paradox,že když mi onu novinku sdělovala,doslova řekla...říkám ti to jako první,své nejlepší kamarádce:))..že budu za svědka jsem sice nečekala,ale jsem z jejího chování trošku zmatená..

Datum: 13.08.16 10:46

Přinejmenším na svatbu Vás pozvat mohla, na hostinu se zvou pak v krajním případě jen příbuzní a dobří přátelé. Holt až budete mít svatbu či něco jiného Vy, tak ji také nepozvěte a pokud by se jí něco nezdálo, tak jí to vmeťte do tváře. Nebo to holt přejděte a pozvěte ji také. Jiné řešení asi není a vtírat se na svatbu, kam Vás nepozvali není vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:46
avatar
1) je to druha svatba , to jiz nikdo nic nehroti
2) jen rodina a vy rodina nejste , neni proc se urazet
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:47

svatba a hostina je rozdíl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:54
avatar

Na svatbu se jako divák, může jít podívat každý. Tedy i Vy. Jinak je normální, když se dohodli, že jen rodina, tak rodina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:01

Jste vztahovačná... kamarádka není rodina a pokud je hostina jen v úzkém kruhu rodiny, tak se tam necpěte.

Na svatbu jako takovou se přeci podívat můžete. Když znáte termín a místo, tak si na obřad klidně zajděte, podívejte se, pogratulujte a jděte domů.

Před lety jsem měl také svatbu v kruhu rodiny. Nikoho z kamarádů jsme nezvali, přesto jich na obřad dorazila pěkná řada a nikdo nebyl uražen. Takže já bych se také neurazil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 13.08.16 11:01
avatar

rozhodně bych se neurazila, mám výborné kamarádky, ale vzájemně na svatby jsme se nezvaly, ono je dost lidí i jen z rodiny, nikdo se nikdy neurazi.


doplněno 13.08.16 13:53:

je škoda ztratit kamarádku kvůli takové malichernosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:05
avatar
Já bych si to moc osobně nebrala. Zjevně chtějí opravdu jen minimální výdaje, minimální počet lidí. Pokud pozvou vás, jak potom vysvětlit ostatním, že vy ano, oni ne...je to potom jako lavina. Udělejte jí krásný dort, běžte jí omrknout před radnici a oslavte to později u sklenky vína nad fotkami. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 13.08.16 11:19
avatar

Za prvé: Znáte-li se jen 10 let, není to zas tak moc, tak to nepřeceňuj.
Za druhé: Na svatbu (na obřad) se nezve. To se jen oznámí a kdo se chce podívat, ten přijde. Jestli jsi dostala oznámení, je to naprosto dostatečné.
Za třetí: Zve se na svatební hostinu. Koná-li se ale hostina jen v rodinném kruhu, je to prostě tak a není důvod se nějak pohoršovat. Možná by kamarádů bylo moc na to, pozvat je všechny (nezapomeň, že kamarády mají obě strany), takže než někoho zklamat a nepozvat, když jiného pozvou, tak radši nikoho. Není to řešení špatné, kvůli kterému by se někdo měl urážet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 13.08.16 11:48

Urazili byste se? Neurazila bych se. To je jejich věc. Chtějí mít malou svatbu, tak jim popřejte a upečte jim dorta . Já jsem svou druhou svatbu měla taky takhle. Každý pouze maminku / otcové už nežili/ a každý svého svědka. Jakmile bychom brali své dospělé děti, tak musíme i manžele, jakmile bych pozvala sestru, musela bych bráchu. Tak je to i s kamarádkami.. Se všemi jsme to zapili sólo dodatečně. Když nejní chuť organizovat velkou svatbu a ani peněz není nazbyt, tak nebudu machrovat, přetvařovat se a půjčovat si. Stačily prstýnky z bižuterie za dvacku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.08.16 12:25
avatar

Proč by to nebyla kamarádka. O svatbě víte, datum znáte, tak se běžte podívat, jako divák, ale na hostinu už ne, ta bude v úzkém rodinném kruhu. Takto se domlivili s manželem, s rodinou. Není to jen její sólo akce, tam už respektuje i přání svého partnera.


doplněno 14.08.16 13:22:

Buď jste opravdu kamarádky, nebo je to jen oboustranně výhodný vztah...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.08.16 12:34

Ani by mě nenapadlo, že by se kvůli něčemu takovému mohl někdo urážet ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 13.08.16 12:59

Urcite bych se neurazila, ale stalo se mi, ze jsem byla pozvana na svatbu byvale spoluzacky a nešla jsem (poslala jsem jen blahoprani) a ona je dodnes urazena, nevim proc se ji to tak dotklo, mozna chtela svatebni dar *ee* jako ode mne dostala nase spolecna kamoška, ktere jsem na svatbu predtim sla a obdarovala ji - mam ji proste radši :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 13:10

coco,nedivím se té uražené spolužačce.Beru to tak,že pozvání na svatbu je projev úcty a nepřítomnost je omluvitelná jen ze závažných důvodů.Jinak je to naopak projev neúcty ke zvoucí osobě.Ale to je můj názor,nikomu ho nevnucuju.

Od: gnvg
Datum: 13.08.16 12:50
No a vy byste tam radši mezi jejich rodinou seděla jako jediná, co z rodiny není, jen proto, ze jste jim pekla dort? Já bych si teda připadala trapně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 13:17

...asi máte pravdu,připadala bych si trapně...jak tak čtu všechny názory,došlo mi,že jsem měla dotaz více upřesnit.Něco podobného už se stalo na svatbě jejího syna,kde také slavili jen "v kruhu rodiny" a pak nad fotkami jsem se nestačila divit...kromě rodiny ještě sousedé z vedlejší chaty,i nějaká kamarádka tam myslím byla.Proto se tady ptám na Vaše názory...myslím,že ke mně není upřímná...

Od: gnvg
Datum: 13.08.16 15:15
Je taky otázka, jestli sousedi a kamarádka byli pozvani, nebo se vetřeli.

Ale jinak ano, pokud bych zjistila, že tam mela 10 kamarádek a že mi lhala, tak bych ji taky už nepovažovala za kamarádku.

Já osobně bych ten dort upekla jako svatební dar a platit bych si ho nenechala. Dar se přeci může dát, i když nejdete na hostinu. A na obřad se podívat můžete, určitě nebudete jediná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 13:15
avatar

- pokud jste očekávala, že Vás na svatbu pozve, tak chápu, že jste zklamaná. Ale když se urazíte - co bude dál? - přestanete se stýkat? Mimochodem, ten dort jste pekla jako svatební dar, nebo Vám zaplatili? -


doplněno 13.08.16 13:35:

- taky záleží na tom, co Vám toto přátelství dává...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 13:29

dort teprve budu péct.Jako svatební dar určitě nee,když nejsem pozvaná...nicméně pečení je můj koníček,tak peču jen za suroviny a náklady:).No povznesu se nad to,ale pokud bych zjistila,že hostina nebyla jen v kruhu rodiny a byly tam ještě nějaké další osoby,obávám se,že naše přátelství vezme za své...

Od: uska®
Datum: 13.08.16 13:36

Iveto, nekazte ži život žabomyšími válkami. O co vám jde? Doufám, že ne o dobrý žvanec. Naopak bych kamarádku pozvala po svatbě na kafe a nechala si podrobně vylíčit její dojmy ze svatby. Jako host na svatbě by stejně na vás neměla čas. Nevěsta má na svatbě jiné starosti jak se věnovat kamarádce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 13.08.16 13:57

No ja to na kafičko po svatbe nevidim, protoze to co by jini bagatelizovali, tak Iveta vnima negativne a jak uz vidno povahovy rys tazatelky - bez projevu ucty v podobe pozvani na svatbu ji bude brouk v hlave hlodat a nahloda pratelsky vztah. Uz ta polozena otazka je specificka pro cloveka zvlast citliveho na ruzne vztahove projevy *jasne*


doplněno 13.08.16 17:49:

Musim dodat, ze se spis da povazovat za urazejici ta zadost o dort a nevdek v pripade nasledneho nepozvani na svatbu, pusobi to dojmem prehlizeni a sobeckeho vyuzivani levne suzby, takze jestli se citite byt urazena, neposluhujte nevdecnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 14:53
avatar

coco

- já to zase až tak nevidím - třeba to ze strany tazatelky zase až taková přecitlivělost není - třeba očekávala ze strany své přítelkyně něco jako slušné jednání. Třeba ji kamarádka jenom využívá.

Ale pokud je takové jednání vůči mně vykompenzováno nějakým významným přínosem, které mi tento vztah přináší, jsem ochotna nějaké pochybení odpustit - to si musí tazatelka rozmyslet sama. Já bych se asi taky urazila - ale záleží na okolnostech - pravda je většinou na obou stranách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 16:18
avatar

Mě, osobně, by to velmi mrzelo. Nejspíše bych si poplakala. Nevím jak vy, jestli se budete stýkat dále jokože nic se nestalo nebo se jí budet vyhýbat. Já bych byla asi hodně rozpačitá. Očekávala bych, že když to je dlouholetá kamarádka, že to nepozvání nějak vysvětlí. Spíš bych čekala, že řekne, ať se příjdu podívat na radnici. A když by se o hostině nebo jak se tomu říká, nezmínila, pak bych to chápala jako jen obřad.*sok* Je možné, že ona vás jako velikou a důvěrnou kamarádku nevnímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 16:20
avatar

Kdybych se měl urazit, tak se urazím hned a nebudu jí péct nějaký dort.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 16:51
avatar

No, já když od někoho budu chtít upéct svatební dort jen za suroviny, tak ho automaticky pozvu na svatební hostinu, ať je to příbuzný, kamarád, či kdokoli jiný. To je prostě taková slušnost a úcta k jeho práci. Pokud bych sama byla ve vaší situaci, tak bych dort normálně upekla, odevzdala, ale na tu kamarádku bych si dávala tak trochu pozor... Chce to pozorovat, jaký k vám má vlastně vztah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 17:29

ildika,Váš názor asi nejvíc vystihuje můj pohled věc.Jinak děkuji za všechny názory,vidím,že 100 lidí,100 povah...sama jsem zvědavá,jak to skončí*nevi*

Datum: 13.08.16 17:30
avatar

A to tam bude jako svatební host třeba sama v koutě? Když tam bude jen rodina například o pár lidech?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 17:38
avatar

Proč by tam byla sama v koutě, pokud je kamarádka? Já osobně bych si svatební dort za takovýchto podmínek nechala udělat jen od dobré kamarádky - a dobrou kamarádku nemám problém pozvat na jakoukoli, i rodinnou oslavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zebuu
Datum: 13.08.16 21:39

Když jsem se já podruhé vdávala, byli jsme jen my dva a svědci a nikdo se neurazil. Je-li to podruhé, situace je jiná. To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 21:48

Iveto,ted bych to nehrotila.Pockala bych si,az na ty svatebni fotky jestli to opravdu meli v rodinnem kruhu.Pokud ano nehrotila bych to.Ale pokud ne,hodne by to poznamenalo me kamaradstvi s kamaradkou.A jeste neco,kamaradce bych udelala dort zcela zdarma.Rozhodne bych si nevzala od ni penize za suroviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 23:42
avatar

Kamarádka je tak trochu trapně vypočítavá. Místo, aby ze situace vytěžila něco příjemného, tak z ní vytvoří trapas pro Vás i pro sebe. Jako dobrá kamarádka by měla mít radost, že bude mít svatební dort zrovna od Vás, samozřejmě ho zaplatit ( slušný dort je docela pálka a ten čas a práce k tomu...) a s radostí Vás pozvat a nebo Vám rovnou říct, víš, nezveme nikoho mimo rodinu, bylo by to nekonečný, takhle to bude jednodušší, pak to spolu probereme. Místo toho kalkuluje jak ušetřit na dortu ! Takže tak. Klidně byste taky mohla na ten dort udělalat rozpočet a zavolat jí, vyjde to na 500, je to ok? Nebo jí ho dát jako dar, ale v tomto případě bych měla nepříjemný pocit, že mně tak trochu využívá... a pamatovala bych si to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: xy
Datum: 14.08.16 14:15

třeba kamarádka nechce ušetřit na dortu, ale ví, že tazatelka umí krásné dorty, a ráda by si ho od ní objednala ( a zaplatila ), co my víme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 18:16

Dobrý den, já bych to nechala běžet, ale jak tu už bylo napsáno, dávala bych si na milou kamarádku pozor. Já jsem zažila něco podobného se svou bývalou nejlepší kamarádkou - vdávala jsem se mladá a chtěli jsme malou svatbu, tak jsem to všem řekla, když jsem se ovšem dozvěděla, že moje tehdejší nejlepší kamarádka všude vykládá, jak se těší na svatbu a jaké mi koupila krásné hrnky jako svatební dar, tak mi bylo trapné ji nepozvat, takže jsem ji pozvala, ačkoliv tam byla opravdu jen rodina. No za dva roky se vdávala a ačkoliv jsme spolu byly v kontaktu a já opravdu počítala, že půjdu na svatbu, nic. Strčila mi oznámení do ruky, jen jsem koukala. Brzy na to se odstěhovala, potkám ji tak jednou za 5 let ve městě a to se chová, jako bychom spolu mluvily včera. Takže tak, někteří lidi mají prostě svůj styl chování a vůbec jim nepřijde, že by snad mohli ostatním ublížit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 15:53
avatar

Myslím si, že nejlépe to vycítíte Vy sama. Jenom Vy víte jak se věci mají a jak moc jste kamarádky. Ale kdyby mi někdo řekl, že je moje nejlepší kamarádka a pak by to dopadlo jak popisujete, tak mne by se to teda dotklo. Já bych teda žádný dort určitě nepekla. Ono by se mi totiž ani nechtělo, leda že by si ho u mne objednali a zaplatili nejen za suroviny, ale i za práci. Jinak bych se zachovala, kdyby mne neoblbovala s tou "nejlepší" kamarádkou a rovnou mi řekla co ode mne potřebuje. V tom případě bych jí ten dort upekla z kamarádství za nižší cenu. Ale zadarmo také ne. Ale to je můj pohled na věc. Také něco ovládám a mám kamarádky, které ode mne potřebují mé služby. Já si to však pokaždé zaplatit nechám. Vůbec nevidím důvod, proč bych to měla dělat zdarma a nejlepší na tom je, že by to po mně ani nikdo z nich nechtěl. To bych pak tady mohla sedět a pořád něco dělat pro druhé a sama bych na své věci ani neměla čas. Prostě každá práce má být náležitě oceněna. Tam jde kamarádství stranou. A zrovna tak se pochopitelně chovám i já. Pokud něco od někoho potřebuji, tak mu to zaplatím. Když teda od Vás chce ten dort, a ví, že si za něj nic neřeknete, tak by od ní bylo slušné Vás na tu svatbu pozvat. Třeba byste tam ani nešla, ale jde tady o princip. Já bych k ní teda rozhodně velice ochladla a dort bych nepekla...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 17.08.16 10:58

Drahá Iveto,

dort jí upečte a nechte si ho zaplatit. Pokud se bude cukat, že si myslela, že ho od Vás dostane zdarma jako dar, asi bych pojala podezření, že to s tím přátelstvím myslí jinak, než Vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.