4 roky vztahu,zklamani,beznadej

Od: Datum: 13.08.16 08:59 odpovědí: 42 změna: 13.08.16 22:02
Stala se mi vec kterou by asi nikdo nechtel prozit.Nasel jsem si lasku...po 2 letech jsme cekali dvojcata .. Ted dvojcatum byl 1 rok a prisel jsem domu z prace a cekal na me dopis ...Moc jsem te milovala ale odesla jsem za byvalym.Nemohl mit deti a tak jsem si to zaridila od tebe,celou dobu jsme se tajne schazeli a zkouseli to i spolu ... Daroval jsi mi kus zivota a ja si toho vazim,alimenty zadne nechci ale prosim nevyhledavej nas...S laskou Andrea
Je to tyden a ja nechodim do prace ani ven ... Jsem uplne v prdely :(

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.16 09:12

Na děti máte normálně nárok. S rozchodem se budete muset vypořádat. Pokud alimenty nechce, tím líp pro Vás (můžete to dětem třeba spořit a pak jim to dát až budou plnoletí).

Asi bych to šel oznámit na OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí - tzv. sociálka), podal na okresním soudě žádost o předběžné opatření (aby s dětma nemohla utéct bůh ví kam, možná nechat přezkoumat její duševní stav, jelikož tohle normální člověk neudělá), případně podal oznámení na PČR (asi o pohřešování?).

Otázkou je, jestli skutečně utekla tak jak píšete a nebo jste jí třeba nemlátil (to potom nevyhrajete ani u OSPODu, ani u soudu ani u PČR.


doplněno 13.08.16 09:20:

Přinejmenším obvolat její kamarády či příbuzné, aby jste se ujistil, že jsou v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 09:16
Moje deti i pritelkyne meli maximalni moznou peci .. Jako kamionak vydelam 60-70 mesicne.Nikdy jsem nikoho nemlatil,rodiny jsem si vazil :(
Od: fany
Datum: 13.08.16 09:46

radekvomol - nechci se Vás dotknout, ale jako kamionák, abyste vydělal tolik peněz, jste nejspíše nebyl pořád doma...

A ten druhý ano, ten asi u vás doma byl častěji než Vy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 09:43

repkine, matka nemá právo odmítat alimenty, patří dětem, ne matce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:03

Asi si to trošku pletete, pokud je matka dostatečně finančně zajištěná (což patrně je, když alimenty nechce), tak to právo má. Hlavně pokud matka alimenty nepožaduje, tak jí je žádný soud nepřiklepne. Tazatel nepíše nic o tom, že by alimenty platit nechtěl. Proto píšu, aby jim dával peníze nastranu (aby z nich ani do budoucna nemohla profitovat ona) a dal je dětem až jim bude 18. Pokud by dával na každé dítě 2.500,-, tak za 18 let je to 540.000,- pro každé dítě, to už je si myslím pěkná sumička do začátku (na školu, auto, byt, startovací částka na domek apod.), když to dá na spořící účet, mohlo by to být o něco málo víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.16 09:15
avatar

Dobrý den, chápu, že jste tam, kde uvádíte. Otázkou je, co vlastně chcete - politovat, empatii nebo soucit? Podstatné je, že jste (zřejmě) uveden v rodném listě dvojčat jako otec a tak máte práva a povinnosti ke svým dětem. Takže, pokud chcete něco řešit, tak si najděte advokáta. Zdravím!


doplněno 13.08.16 09:43:

Škoda, že tazatel nemá žádný dotaz - myslím, že se potřeboval jen vypsat ze svého zklamání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 09:28

V této situaci je mnoho mužů. Ženy ví, že jim stát pomůže dávkami, otec dětí musí platit alimenty a tak netrvají na manželství, novodobá kudlanka klidně zničí muži život, ona má děti, které by se měly v dospělosti o ni postarat a co je jí do toho, že muž nemá nic, ani nárok na své děti, to se vždy nějak udělá, aby sociálka muže označila za gaunera, který má právo platit ale stýkat se s děckem ne i když je to jinak slušný člověk.
Velkou chybou dnešních mladých lidí je tedy, že neuzavírají manželství a mají děti ve volném vztahu.
Je mi jasné, že to původně vzniklo tím, že máme nedokonalé zákony a manžel či manželka musí platit dluhy, které neudělali, protože banka neinformuje manžela že jde o uvěr a že by se to v rodině tedy mělo vědět, když za něco ručím ze zákona. Tak bych měl, měla, mít i nějaká práva.
Ale matky bystře svou šanci, jak mít děti, peníze a klidný život bez chlapa, co pořád něco chce, pochopily a nikdy jsme neměli tolik samoživitelek..mimochodem i muž je samoživitel, také přece vyživuje a tím se stará o děti.

Jinak to vidím na krevní testy, že chcete platit na svoje děti, aby svého otce znaly a chcete se s nimi stýkat, k tomu Vám pomůžou - snad - i naše zákony. Jistě soud pochopí, že jste neměl v umyslu fungovat jako spermobanka zdarma, bez nároků na své děti a otcovství nepopíráte. Něco mi říká, že jde i o vědomý trestní čin, že Vás oklamala.
Protože si musíte uvědomit, že se velmi hnusně zachovala ke svým dětem a upřela jim jejich kořeny a příbuzné. Na to nemá nikdo právo, pokud nejste asociál a o své děti se chcete starat. Co je za otce v rodných listech dětí? Jestli Vy, tak platit budete. Doufám, že paní nebyla vdaná, to byste to tedy vymnouk. Dělat děti vdané ženě...Jinak do budoucna manželství a pak děti..Takže jděte na testy a pokud jsou děti Vaše, tak se musí změnit i rodné listy, kde otcem je někdo jiný podvodem matky, opakuji, že jde o podvod i na děti.


doplněno 13.08.16 09:37:

Jinak bych to ještě viděla na trestný čin unosu, když nevíte, kde jsou Vaše děti. Policie je povinna Vám je pomoci najít. Na láskyplné kecy ve vzkazu od unoskyně se vykašlete, je to jen manipulace Vámi. Vzkaz okopírujte a poskytněte policii. Originál si nechte k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 09:48
avatar
Souhlasím v podstatě se vším až na to, že naopak ženy kudlanky se vdávat chtějí, protože pak mají nárok na polovinu majetku, na který vydělal podstatně více vydělávající manžel. Jsou to naopak movitější muži, kteří se nehrnou do ženění nebo ženy, pokud vydělávají podstatně více a rozvodem by mohli přijít o značnou část majetku. A exekutorský zákon samozřejmě sňatkům též nepřeje.
Ale myslím, že i tak převažují samoživitelky, které mají alimenty 2000 a na tom se fakt zbohatnout nedá a mají co dělat, aby si stihly při péči o malé dítě, ještě nějak přivydělat.
Jinak bych milující Andrejku vyvedla z omylu a domáhala se svých práv k dětem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:12
O unos se na 100% nejedna.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 11:10

repkine a jak to víte? Že se nejedná o unos? Vážně mě to zajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:30
Chcete toho napsat tolikze tazatele akorat dopletete. Reagujete na neco, co on ani nenasal. Napisete A ale uz ne B, Vase odpovedi jsou hodne obecne a zavadejici.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 11:08

repkine, Znovu jsem si přečetla, co jsem napsala. Mám právo na svůj názor a tazatel mi nepřišel dementní, že by nemohl pochopit, co mu radím a jaký mám postoj k jeho situaci. Jestliže se jeden z rodičů sebere i s dětmi a zmizí bez bližších informací, tak děti jsou v nebezpečí, jedná se o unos a policie se tím zabývá, pokud myslíte, že tomu tak není, zkuste si vyhledat náš právní řád o unosu dětí. Něco jiného je, když druhý rodič ví, kde děti jsou.A pokud máte na mysli domáci násilí, tak tam je to sice trochu jinak, pachatel násilí se nedozví o pobytu dětí, ale tady tazatel říká, že spolu klidně žili a bez násilí zmizela i s dětmi. To, že nechala vzkaz, že je u milence, nevypovídá, jak se mají a žijí jeho děti. Otec, tedy tazatel je snad zapsán v rodných listech. Kopie si může vyzvednout na matrice. Aby měl doklad pro policii, že se jedná o jeho děti a jeho hlášení je důvodné. Co je špatně z Vašeho hlediska?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 13.08.16 09:32

*sok*tak ten šok si ani nedovedu představit...ani nevíte,jak s Vámi soucítím. Vaše bývalá přítelkyně,nejen,že vás určitě nemilovala,ale je to pěkně vypočítavá potvora,která Vás jen využila,jako zploditele svých dětí a dál"už mě neotravuj"...Teď je asi nejdůležitější si dát čas, trochu se vzpamatovat a až budete schopen racionálního uvažování,vyhledat právníka.Na děti máte NÁROK...nějaké "nevyhledávej nás"úplně ignorujte.Držím palce!Budete potřebovat hodně sil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 09:40

Iveto, když jde o unos dětí, měl jednat hned, jakýpak čas. Můžou být už v cizině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 09:56
avatar

Já si myslím, že paní vám o problémech, které ona vnímala, vám říkala. Vy jste ale neslyšel. Měl jste pocit, že je všechno vpořádku. Všechno bylo na svém místě, tak žádný problém. Ale ona problém s vámi měla. Ale vy jste nevnímal. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 10:59

Pokud je pravda,co tazatel napsal, pak nic nedávala najevo, takže neměl o čem s ní mluvit. Dokázala se přetvařovat, asi by mohla dostat cenu Thálie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 09:56

Je docela možné, že tazatel jede své dálky...proto nemá možnost být celé dny na netu a diskutovat. Určitě, až se někde zastaví, si rád přečte, co mu tu radíme a jak se díváme na jeho situaci. I když je sobota, neznamená to, že profesionální řidiči mají volno. Jeho boj o své děti teprve začíná a tak mu přeji hodně štěstí, aby se děti vyvedly a svého tátu měly rády.

Sbohem lásko, já jedu dál...


Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 10:07
Dnes jsem odjel zas na dva tydny na okruzni jizdy ... Zajdu asi pak tedy na tu socialku a zkusim to vyresit i s tou Policii i kdyz mi to bude hodne neprijemne.Vyzivne jim budu sporit na jejich ucty,te mrse nedam nic...Vse si necham osetrit soudem a pravnikem.Budou to ucty na ktere nemuze nikdo sahnout jen tam posilat penize a budou je moct vybrat deti v 18 letech.jinak pritelkyne mi nikdy nerekla ze je nestastna,k praci me jeste podporovala .. Asi se ji libilo utracet me penize ...
Datum: 13.08.16 10:15
Hodne sil a stesti. Hlavne budte v klidu a dobre dojedte. Deti maji pravo na oba rodice, tak se v poradku vratte domu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 13.08.16 11:31
Jedna menší rada... Pokud dětem založíte účty,tak JEDINNĚ na svoje jméno. Založte si prostě 2 účty, na každej posílejte stejně peněz a pokud budete vidět že vaše děti žijí v 18-ti řádným životem a ty peníze posléze využijí na svůj osobní rozvoj ( škola, bydlení ), tak jim je prostě pošlete.
Aby se pak nestalo že dětem pošlete 2x milion a schrábne je ve finále vaše bývalá.
Bývalka je docela podrazačka čili proč by vás ve finále nedala za 17 let k soudu kvůli tomu, že nechcete dát jejím dětem peníze na který mají nárok.
Budou-li peníze na vašem účtu tak jsou vaše a vy s nimi naložíte jak uvážíte. Právně je z vás nikdo nevytáhne! A vy uvidíte jestli je pak dětem dáte ne nedáte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:10
avatar
Jestli jí šlo jen o to, mít děti, proč čekala tak dlouho? To je nějaké podivné...
Odejít mohla hned, jak otěhotněla.
*nevi*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 10:15
Na konte jsem koukal ze po dobu poslednich 4 mesicu vybrala 47 000 kc bez znamych duvodu :( jestli sosovala penize :(( Kreditku jsem nechal zablokovat,nastesti tam mam limity.
Od: fany
Datum: 13.08.16 10:56

Moni, také mě to udivilo. Na to nemusela ani s někým žít, mužů, co by jí udělali děti, by našla hned spoustu. Spíše je to tedy jen výmluva. Možná, že bývalý o tom vůbec neví. Je tam víc věcí, co mi nesedí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:17
avatar

Dvojčata?To by nasvědčovalo na umělé oplodnění a vysvětlovalo ty nejasnosti.Ale může být vše jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wrzwrz
Datum: 13.08.16 10:28

Já bych šla hned k soudu, nechala si upravit styk s dětmi. Myslím, že její dopis bude pěkný důkaz a máte slušnou šanci dostat děti do střídavé péče. Peněz máte dost, takže dobrý právník nebude problém. Jen abyste při své práci měl čas se o děti starat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 11:47

wrzwrz Datum: dnes 10:28

Myslíte to dobře, ale tazatel při svém povolání by se nemohl o děti starat ani náhodou. To, že si ho vybrala jako ploditele s pěkným platem a málo časem mohlo být součástí nějakého plánu. Vybrala mu peníze z učtu, ačkoli se stějuje k milenci a nebude chtít alimenty? Z pohádek jsem vyrostla. Pokud byla dobrá matka, nešla po ní sociálka, asi bych usilovala hlavně o to, abych děti se se mnou stýkaly a věděly, kdo je jejich táta. Léta plynou rychle a najednou tu budou dospělí lidé a budou se ptát, proč jsi za námi táto nikdy nechodil?

Mně třeba nejde do hlavy, proč se nesebrala a nešla s dětmi pryč, jako se rozcházejí jiné páry. Proč to drama? Nehledej nás...to říkají lidé, kteří se někoho bojí. Nemá cenu o tom spekulovat. Co víme o matce? Nic. Může vzít děti do ciziny. Stěžejní je, kdo je opravdu otec v rodných listech...Proto nemá smysl to dál rozebírat.

Pravda zůstává jen jedna, rozešli se dva partneři, ale nerozešly se děti se svými pravými rodiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:58
avatar

fany otázka je jakým spůsobem v nové rodině děti budou vychovávany ke vztahu k pravému otci.Může to být tak že se ho začnou bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:13
avatar

Pozor ze zákona alimenty platit musíte.Zjistěte si u právnika co dělat abyste za pět roku nebyl žalován za neplacení alimentu.Nějaký dopis nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 11:49

zolíku, máte naprostou pravdu, pokud je v rodných listech, platit musí a bude, protože asi matka peníze potřebuje, když mu je i vzala z učtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:26
avatar

Moje známá byla vdaná,ale dítě měla s jiným mužem,ale výživné platil manžel. Nevím,zda jste s ní oddán,či je vdaná za bývalého? Nevím jak je to dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 11:52

Myslím že mnoho mužů by se vyhnulo alimentům, kdyby si po narození dítěte nechali udělat test. Jistota je jistota, ale muži šetří na nepravém místě. Konec konců se stává, že i děti v porodnici vymění, takže bych ty peníze dala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:55

To zní jako únos... Jsou to tvoje děti, máš na ně právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 13.08.16 13:20

Mnoho žen se mylně domnívá, že muži nemají city a netrápí je nejistota o osudu jejich dětí. Jak by bylo ženě kdyby jí někdo odvezl dítě s přáním, aby ho už nikdy neviděla? Je to omyl mnoha žen. Skoro každá má pocit že chlapovi stačí, že platí alimenty. Je to prostě zvrácené a tak i já říkám jako Ty, je to sprostý unos, pokud nešlo o domácí násilí. Ukradla tátovi děti. I muži mají city ke svým dětem. A také ukradla dětem tátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 13.08.16 16:45

Jednak jsem pochopila, že milenec nebo bývalý nemůže mít děti. Tudíž jste byl asi tzv. spermobanka. Čekala tak dlouho, aby mohla využívat financí a možná i proto, až děti se narodí. Taky není vždy jistota, že se narodí. Otázka je ještě rodný list - zapsání.

Myslím, že jako únos nebude, chce /bude chtít/ peníze třeba za půl roku.

Dávala bych na účet mimo, na své jméno, ať nejste pak zaskočený. Zásadně pro děti, aby nemohla zneužít. Jinak určitě vhodná porada s advokátem, sociálku bych zatím do toho netahala. To dříve snad policii.

Děti, i kdyby třeba jen 1x za měsíc Vám jistě stojí za to.

Podobně jednají ženy, kterým jedou biolog. hodiny. Dítě by chtěly, o muže zájem nemají. Jen si vyberou "dárce". Znám z okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 13.08.16 17:05

To jste byli 4 roky spolu a tamto je bývalý manžel? To je teda pecka! Z táty dárce...Strašné! Neztraťte ten její dopis. Hned si ho nakopírujte, to je důkaz o její vypočítavosti a bezcitnosti. Jednou si ho dvojčata přečtou. Asi to bude chtít nechat si udělat si testy otcovství. Kdovíjak to je.


doplněno 13.08.16 17:49:

Jestli se prokáže, že otcem jste Vy, počítejte s tím, že proběhne soud ohledně styku dětí s otcem .Soud teprve určí, komu je svěří do výchovy. A taky buďte připraven na to, že ona vyrukuje s tím, abyste se dětí vzdal, aby on je mohl osvojit a dostaly jeho jméno. Na to bacha! To nedovolte! Pak byste neměl nárok je vidět. Jinak to bude zřejmě tak, jako u každého rozvedeného otce, že se s dětmi vídá aspoň co 14 dní a půlku všech prázdnin. O tom ale rozhoduje soud. Někdy si otec vyválčí třeba ještě jeden všední den odpoledne. To je dobré, pokud jsou malí, aby nezapomínali. Horší to bude , jak skloubíte se svou prací kontakt s dětmi . Taky mám obavy, že ta jejich matka je může ovlivňovat proti Vám. Intrikovat umí, buňky na to má. První, co udělejte, nahlaste, co se stalo na sociálce. A přidejte kopii dopisu, co Vám nechala.


doplněno 13.08.16 18:02:

Na internetu si zjistěte kontakt na sociálku v místě trvalého pobytu, při obec. úřadě nebo městs. úřadě.. A v pondělí jim zavolejte a popište, co se stalo. Že jste na cestách a nemůžete zatím osobně. To, že jednáte a neotálíte, bude v záznamech, jako, že o děti stojíte. Kdyby se to táhlo týdny, tak si řeknou, že ono ho to vlasně ani netrápí a podle toho se k Vám budou chovat.. V době řešení sporu o děti a styku s nimi, dohled nad dětmi dostává sociál. pracovnice, říká se tomu opatrovnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 18:18
Koukam kolik tu je odpovedi,dekuji moc lidi za rady.. V rodnym listu zapsany jsem.Nikdy bych svou pritelkyni netypoval na tohle chovani,vzdy uvarila,uklizela,delala ze me miluje:( nechtela svatbu ze je cas a uz vime kde byl zakopany pes :( Bulim jak mala holka.
Datum: 13.08.16 18:19
avatar

Já bych byla mnohem opatrnější v odsuzování paní. Nevíme, netušíme, jakým byl manželem, partnerem, tátou. Že nosí velké peníze domů, to nemusí být to hlavní. Paní se sama měla co točit, když byl tazetel stále pryč. Nebyla šťastná, nebyla spokojená, byla ve vztahu nešťastná, z péče o děti vyčerpaná, jestliže byla bez pomoci. Jestliže tazateli se snažila vysvětlit a říci a on nepochopil a nechtěl nic změnit, změnila ona. *hej*Radku, omlouvám se, ale nemohlo to být takhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 18:22
Nikdy mi nerekla ze neni spokojena ..vzdy mi prala krasnou cestu...volali jsme si ... Nechapu to taky ... Kdyby mi rekla ze neni spokojena .. Klidne bych si nasel jinou praci ale nikdy to nerekla :(

 

Datum: 13.08.16 19:35
avatar

Já to taky vidím na klasický únos - děti jsou vaše, nezřekl jste se jich. Nikdo nemá právo vám zatajovat, kde se nacházejí a bránit vám v pravidelném styku s nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 13.08.16 19:44

Upřímně,asi bych se dopustil naplnění trestní skutkové podstaty dvojnásobné vraždy podle paragrafu blablabla. Vědět že jsem byl 4 roky jenom vonuce-tím tě k tomu samozřejmě nechci nabádat.

Najdi si advokáta,na děti máš samozřejmě nárok,to ti nikdo nemůže upřít a vzhledem k tomu jak se matka zachovala,bych požadoval jejich svěření do péče,tím by jsi se jí pomstil nejlíp a měl by jsi svoje děti u sebe. Časem by jsi si našel partnerku která by za to opravdu stála a ta k** by je mohla maximálně tak vídat. S prací taky neblbni,nebo skončíš na ulici,vím jak je to těžký ale bez peněz se dneska žít nedá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekvomol
Datum: 13.08.16 19:58
Volal jsem na dispecink ale na pevnou linku na Policii ČR a rekl jim situaci a pani mi nemohla ani poradne odpovedet co mam delat ... Rikal jsem ji ze jsem deti uz tyden nevidel a prepojila me na kriminalku a pan mi rekl ze mam zastavit na nejblizsi policii a vse urychlene nahlasit,ze se casto stava ze tyto druhy lidi mizi do zahranici :(
Od: ogar
Datum: 13.08.16 22:02
Zdravím vás, Radku, a upřímně vám říkám, že je mi úplně úzko při představě, že by se to týkalo mě. Musí vám být hrozně a rozum to asi nebere. Radu pro vás sice nemám, ale chci vás jen podpořit a popřát hodně sil. Ale hlavně, ať to vše dopadne tak, jak byste si přál.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.