Možná sladkost vína

Od: Datum: 12.08.16 21:14 odpovědí: 14 změna: 14.08.16 07:45

Dobrej večír přátelé, občas kupujeme na benzínce Kontakt stáčené víno. Máme rádi polosladká a sladká vína, tak kupujeme Pálavu. Ovšem zajímalo by mě, zda lze klasickou cestou dosáhnout takové sladkosti vína nebo je víno uměle doslazováno.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.16 21:58

Pálava je hodně sladká i když ji koupíte ve sklípku ne jen na benzínce. Patří to k charakteristickým znakům odrůdy.Má prostě větší procento zbytkového cukru.

Datum: 12.08.16 22:09

Dobře, děkuji Vám za vysvětlení.

Datum: 12.08.16 23:28

zkuste si dát do vyhledávače Pálavu,pokud si dobře pamatuji, tak byl někde publikován článek, že na to,kolik se v ČR prodá Pálavy by musely být vinice tak 5x větší a všechny osázeny pouze tímto druhem.

Datum: 13.08.16 07:22

Zdravím.!

Přesně tak... Pálava z Maďarska.! No, možná i ze Slovenska.

Nedávno jsem dostal od souseda Portské, ovšem to bylo tak příšerně těžké

a sladké, že jsem to nedal. Nejradši mám Zelený Veltlín a pak Muškát.

Z červených Modrý Portugal a Neronet. Ještě před nedávnem jsem vůbec netušil,

že nějaký Neronet existuje. To víno má úžasnou barvu a skvělou chuť.

Stojí za vyzkoušení.! *palec*

Datum: 13.08.16 07:37

No to je právě ono. Pálava by měla být z pálavy, ale na té benzínce se nikde od nikoho nedozvíte, kde je její přesný původ a tudíž i složení.

Datum: 13.08.16 07:41

2kedar, já portské miluji. Ale to je na kalíšek jednou za čas. Není to na láhev za večer. Portské není na pití, portské je na mlsnání z maličké kleničky. Já i mám pocit, že se ani snad portské víno nepoužívá, protože se při výrobě mísí s pálenkou. Používá se spíše název Portské. http://cs.wikipedia.org/wiki/Portsk%C3%A9_v%C3%ADno:-D

doplněno 13.08.16 09:40:

Ale no tak, Kedare! To je jedna z nejlepších značek. Znovu vám opakuji, že to není na pití. Tohle portské, konkrétně tahle značka, ta je jedna z nejkvalitnějších. Já to taky zas až tak nepoznám, ale vzpomněla jsem si na příhodu, kdy mi byl nalit koňak špičkové kvality a mi se zkřivila pusa nad chutí mydlinek. A ten hostitel se na mě mile usmál a pravil: "Že ty máš hubu na kobzole?"(brambory) Asi tak.

http://www.global-wines.cz/tawny?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=D-SEA:+Kategorie+v%c3%adno+%7c+Portsk%c3%a9+a+Sherry+%5b%230000119%5d&utm_content=Tawny&confirmLegalAge=1

Datum: 13.08.16 08:05

Bylo to Portské Tawny. Bolehlav. Vypít celou flašku, tak mě křísí. *smich*

Připomělo mi to "Ajerkoňak" od babiny, co jsme chodili tajně mlsat do sekretáře. *hi*

Bylo to ze Salka, žloutku a panák Rumu. Vlastně vaječný likér. Ani to skoro neteklo.

Datum: 13.08.16 08:02

no já nevím, nemám nic proti vaší chuti, ale žiji mezi vinohrady a kupovat víno na benzince mi připadá úplně stejné, jako kupovat benzín ve vinotéce.

Pálava skutečně sladká je. To poznáte nejlíp, když si koupíte nějakou lepší lahev s přívlastkem Pálava pozdní sběr nebo Pálava výběr z hroznů.

Odtud moje rada. Kupte někde ve vinotéce nějakou lepší lahev a porovnejte se stáčeným vínem od benzinky. Rozdíl poznáte hned, ani nemusíte být expert. Si myslím, že to víno od benzinky přestanete kupovat.

Od: balzerka
Datum: 13.08.16 18:09

Kurňa, tak ste ňa ukecali . Idu si otevřít nějakú tu flašu!

Datum: 13.08.16 19:58

Figurku-*palec*

Jinak moje oblíbené je polosuché Bzenecká Lipka . A jen tak mimo já nekupuji na benzínce jen benzín (už jsem to tu jednou dával ,ale pokud najdu vložím opět!) ale taky Tuzemák !

Od: isteron
Datum: 13.08.16 11:03

Aby ste nemali pochybnosti, kúpte si muštomer a odmerajte si to sami. Každý vinár by takýto prístroj mal mať vo svojom hajlochu.

Od: asd1
Datum: 13.08.16 19:09

Jestli ti chutná tak to neřeš a považuj to za poctivou Pálavu ;)

Jestli to budeš zkoumat, tak nakonec skončíš ježděním do ověřeného sklípku v oblasti a kupováním tam...

Od: mate59
Datum: 13.08.16 20:35

Pokud prodejce vína na benzince toto víno prodává legálně,nádoby s vínem musí mít označené púvodem vína/výrobce,dovozce/názvem odrúdy,zatřídění vína dle sladkosti,obsah alkoholu, šarže a jiné.Takže se dostanete k púvodu vína.Pálava nemusí být jen sladká,když je suchá,obsah cukru je 4-9 g/lt - její buket vynikne lépe,než u sladké,kdy je víno víc zakulacené a obsah cukru při zatřídění vína mezi sladké je víc než 45 g/lt.Pokud vám prodejce neprokáže dokladem její púvod, patrně nakupujete přeslazený navoněný patok.

Polosladké vína mají obsah cukru od 12-45 g/lt v závislosti na obsahu kyselin ve víně a tato sladkost se dosahuje i bez doslazení cukrem.Zemědělská inspekce lehko zjistí rozborem jestli je víno naslazeno cukrem,fruktózou,moštem a podobně.

Datum: 14.08.16 07:45

Díky za příspěvek. To s tím obsahem cukru v číslech jsem netušil, jak je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.