Existuje bůh

Od: Datum: 11.08.16 12:38 odpovědí: 13 změna: 21.08.16 08:35
Každý má na to svůj názor, ale já v něco věřím. Je důležité chodit do nějakého společenství?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mcneil
Datum: 11.08.16 13:05

Blaise Pascal, kdysi napsal, že víra v Boha, je otázkou srdce, nikoli rozumu. Rozumem nelze existenci Boha ani prokázat ani vyvrátit a dlouhosáhlé debaty na toto téma prostě nemají smysl a nikam nevedou.

Když věříš, je důležité do společenství chodit. Protože společnost podobně smýšlejících tvoji víru posiluje a mimo toho, jak známo, ve společnosti názorově blízkých, je prostě blaze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 00:29

lépe bych to neřekl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 20:38
avatar

1. "buh" jako entita neexistuje, 2. Ne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 21:30
avatar

Svého Boha-Stvořitele si většinou nevěřící předstravují každý jinak, věřící v tom mají jasno a běží do svatostánku. Věřím nebo nevěřím?, často přemýšlím jak odpovědět. Můj Stvořitel nemá s žádným náboženstvím nic společného, nepotřebuji číst biblické texty, nepotřebuji klečet a zpovídat se v kostele faráři což je cizí člověk a o jeho spojení s jakýmkoliv Bohem mám pochybnost, nemusím se modlit a dodržovat nějaké půsty. Žiju tak abych se nemusela stydět sama před sebou.

Eliško, udělejte to co cítíte, co vás naplní radostí a dejte pozor abyste nesklouzla k nějaké sektě. Pokud jste dítě, poraďte se s rodiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 21:39

Víra je od slova věřit. Ten kdo věří, nepotřebuje svou víru konzultovat, obhajovat, vysvětlovat, nebo sdílet s ostatními. Já byla k víře vedená, ale mé pojetí víry by mé rodiče dnes dost zaskočilo. Klér a víra jsou podle mně absolutně diametrální. Všechny jsou to organizace hromadící moc a majetek. Člověk by měl v něco věřit, nadarmo se neříká, že víra a naděje umírá poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 22:15
avatar

= organizace, které tento majetek potřebují pro službu společnosti (kdo zakládá a financuje všechny ty hospice, školství v rozvojových zemích apod.?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 22:12

Možná předseda Evropské Komise

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 22:28
avatar

Víc důležité než věřit, je cítit. A k tomu, abyste cítila ve svém srdci Boha, nepotřebujete nikoho jiného, je to Váš osobní vjem. Bůh existuje, ale jiným způsobem, než učí náboženství. Stále více převažuje názor, že náboženství je již překonané. Jsou nové cesty a noví duchovní učitelé, např. Eva Puklová, která má Duchovní školu v Praze a stránky Avatar0ý Vám řeknou o tomto směru víc. Její žáci opravdu pracují na svém duchovním růstu, ale dává návody všem, kdo mají zájem, právě na těchto stránkách a v krásných videích na Youtub, kde najdete i mnoho dalších učitelů. Můžete si vybrat, která cesta Vám bude vyhovovat a hlavně si udělat nějaký přehled o tom, co dnes spousta lidí praktikuje. Duchovní centrum je také v Chotěboři, lze sledovat na TV Goscha, spousta zajímavých duchovních přednášek i osobních cest duchov. rozvoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:42
avatar

"Bůh existuje, ale jiným způsobem, než učí náboženství."

Kterré náboženství máte konkrétně na mysli?


doplněno 13.08.16 11:44:

Už zase mi to zmrvilo odstavce a formátování.Dělám něco špatně, nebo je tak poj...ný editor?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:48
avatar

Editor. Také mi to dělá, už o tom zde i bylo téma. Mně ještě vadí, že když napíšu 2-3 otazníky za sebou, udělá to z nich jeden... (a skutečné překlepy, jako několik čárek vedle sebe, nechává být).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 21:18
avatar

Kartaginec - Jakékoliv. Všichni mají tu svou pravdu, tak jakto, že není stejná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.08.16 08:35
avatar

"blesik", mluvíte o náboženství, ale které máte na mysli? Ono totiž slovo "náboženství" v sobě zahrnuje mnohé. Je více druhů náboženství a každé má své podpůrné knihy, takže nevychází všechny z jediné.

Taková základní, známá náboženství jsou: křesťanství, judaismus, islám, hinduismus, buddhismus, šintoismus a navazující esoterika, která snad vůbec náboženstvím není.

Křesťanství je ze všech nejpočetnější a ke křesťanství se hlásí přes 2 miliardy lidí.

Vámi jmenovaní, jsou spíše esoterici, kteří jen "cítí", ale v Boha stvořitele "nevěří".


doplněno 21.08.16 08:57:

Lidské pocity jsou však velmi ošidné – často nás klamou, závisí na našich náladách a momentálních rozpoloženích. Naše pocity mohou být opodstatněné či neopodstatněné, pochopitelné či nepochopitelné – ale nejsou pravdivé či nepravdivé! Jsou čistě subjektivní. ("K zamyšlení" - web)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.08.16 23:18
avatar

Eliško, nevím, jak jste stará a jak rostla Vaše víra v Boha. Je spousta lidí, co tvrdí, že věří v něco, takoví "něcojisti", ale Bůh nenechává lidi v nevědomosti. Jeho stvoření vidíme všude kolem sebe, ale o něm se dozvídáme z knihy Bible.

Já si přečetla Bibli a uvěřila v Boha stvořitele, nejsem v žádné církvi ani náboženství. Někdy si říkám, že bych si ráda popovídala s lidmi, kteří také věří, zatím jsem se nerozhodla nikam chodit. Myslím, že je to na Vašem rozhodnutí, zda budete navštěvovat nějaké společenství nebo ne. Dobře se čte Bible online - studijní překlad: http://obohu.cz/bible/index.php?vs=ano&k=J&styl=CSP&kap=1

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.