Postaci OP do Recka?

Od: Datum: 11.08.16 12:26 odpovědí: 6 změna: 12.08.16 11:29

Postaci nam jen obcansky prukaz letecky do Recka? Kdybychom jeli autobusem, tak evidnetne ano, ale nevim, kdyz se to tyka letiste.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 12:41

Ano.

Datum: 11.08.16 12:42

i letecky stačí OP

Od: luccie
Datum: 11.08.16 12:44

Dekuji vam.

Od: lucky
Datum: 12.08.16 09:06

Zdravím,

je to sice už pár let, co jsme byli s rodinou v Řecku autobusem a právě, že do autobusu doporučovali pasy. Prý kvůli Maďarům, že to jsou cituji: "pitomci a arogantní k..vy" (jejich chování mi malinko připomnělo přechod hranic za minulého režimu, kdo se jim podíval do očí, toho si vytáhli). Ale před dvěma lety byli rodiče letecky na Rhodosu a tam jim stačily OP.

Jsme přece v EU a v Schengenu, tak by to mělo stačit, i když bývají výjimky v mimořádných událostech. S tím mám zkušenost, když jsem jela s partnerem autem do Chorvatska, na což běžně stačí OP. Na Rakouských hranicích po nás chtěli pas a buchli nám tam razítko. Že prý kvůli mistrovství světa (či čeho to) ve fotbale. Ale to je taky dost let zpátky.

Je lepší se zeptat v CK, některá i sama upozorní na mimořádnou povinnost pasu.

Od: ertl
Datum: 12.08.16 09:41
Kdybyste jeli autobusem, potřebujete pas. Předpokládám, že byste jeli přes Makedonii.
Od: boba®
Datum: 12.08.16 11:29

Do členských zemí EU vám stačí OP. Za předpokladu, že letíte. Mám to odzkoušené na Kypr.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.