Proč je sud piva dražší než lahve

Od: Datum: 10.08.16 19:00 odpovědí: 3 změna: 11.08.16 11:05

Zdravim, jak je možné, že sud piva v obchodu stojí třeba 1500, tudíž pivo vyjde zhruba na 15, ale stejné pivo v lahvi, stojí znatelně méňe? Už přece jenom kvůli vymejvání nebo potisku všech jednotlivých lahví, by měla cena být vyšší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 19:16
avatar

Cena jakéhokoliv produktu je marketingová záležitost. Stanovuje se podle toho, kolik je zákazník ochoten zaplatit, ne podle nákladů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 21:00

Ahoj.

Je to celé trochu jinak. Známí si pijí Svijana 11, jejich Máz ze soudku a s pomocí výčepního zařízení. Ať si koupili ten soudek v pivovaru sami, nebo od závozu, stál půllitr asi 13 Kč. Když jsme jeli s kámoškou okolo tohodle pivováru, tak jsme se u nich stavili v podnikové prodejně pro pár malých 5ti litrových soudků a zase tam neměli žádnou lepší cenu než tu obviklou za 13 Kč. Jsem se té protivné baby ptal, proč když si pro to pívo takhle dojedu k nim, že není nějak levnější v tom jejich krámě. A ona na mě vyhrkla co asi chceme, že oni do nás cpou samý jejich věci. Jako třeba popelníky, tácky, slunečníky, sklo, výčepní stolice, ubrusy a další reklamní věci. A že to něco stojí a co by jsme asi chtěli. A proto je to lahvový za 13 vočí i v Lidlu, PENNY a Normě. Ale, zase tam mívají akce za 7.90 a podobně. Tak že, kdo to pije ve větším a odchytne si tuhle akci, nalejvá se z lahváčů. I my. U sousedů. Tuhle jsem mu přivezl tři basy a to bylo nachvili radosti. Občas tam mívají v akci i jiné nějaké patoky. Když je to takhle levné, lidi se zlejou i tím. Nebo se mýlím?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 11.08.16 11:05

Podle mě tam jde o to, že se tímto způsobem vydělává na vybavení hospod. Dneska spousta hospodských chce, aby, když začnou točit pivo toho pivovaru, jim k tomu nejlépe zadarmo dodali i další věci, které něco stojí, zvlášť pokud jde o větší pivovar. Sice se ten hospodský musí zavázat, že musí mít nějakou výtoč (+ si pak dá sám k té ceně přirážku za 0,5l piva), ale ty náklady tam jsou.

Berte to tak, že většina sudového se vypije v nějakých hospodách, to, že si někdo jednou za čas vezme soudek na nějakou oslavu, pivovar nevytrhne, to není to hlavní, rozhodně ne. Pivovar taky nemůže vědět, zda si pro pivo z jejich hospody jedete/necháte se zavézt pro účely výtoče v hospodě, nebo zda to máte jen na soukromou akci. Cena je stejná, jako u všeho. Pokud to máte do hospody, což je většina, tak na tom vyděláte, máte ty jejich propagační věci + si sám dáte nějakou přirážku, když to máte jen na doma, tak ty náklady máte vyšší už jenom z toho důvodu, že si musíte vypůjčit chlazení, hnací plyn a podobně, v hospodě se to ztratí.

Náklady tam máte také, sice se na sud platí záloha, ale sud musíte také pečlivě vymýt, stejně jako lahve, dát na něj plastový kryt a etiketu na ten vršek, i když sud vrátíte, je potřeba sudy průběžně opravovat (nové těsnění, atd.), náklady jsou tam také.

Lahvové v akci pořídíte levněji, ale pokud kupujete za normální cenu, moc v tom rozdíl není. Na sudové pivo to můžete brát tak, že akce bývají jen málokdy, na rozdíl od lahvového.

Pokud vám vadí cena, pijte lahvové, a když si chcete někdy dopřát, tak si hold připlatíte.


doplněno 11.08.16 11:07:

hambucker, u 5l soudků je to zase jinak ještě v tom, že tam si ten soudek kupujete, plech taky něco stojí, 5l soudky se nevrací, cena obalu je tam započítaná. I 0,5l plechovky bývají dražší než vratné lahve. Taky bych řekl, že je cena odpovídající.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.