Jak vybrat přezdívku

Od: Datum: 10.08.16 13:45 odpovědí: 15 změna: 10.08.16 16:48

Ahoj,

chtěla bych si zvolit přezdívku, v nějakém cizím jazyce, popřípadě zkratku více slov, co mne charakterizují,

jenže nevím, jak si zvolit přezdívku. Jsem poněkud pochmurná, mám prostě takovou pochmurnou povahu a chci aby taková byla i přezdívka. (To je divný když se to tak napíše nebo řekne...)
Nevíte jak si tu přezdívku vymyslet, aby byla originální a nikdo o podobném slovu nikdy neslyšel? Díky :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 14:02

Třeba něco příhodného v latině? To je, myslím, celkem originální.

Od: hledamvhodne
Datum: 10.08.16 14:09

laticnsky jsem už zkoušela... Právě že mortem, jenže oslovovat mě mortym... :) zní mi to trošku divně, i když večer jsem z toho byla nadšená

Datum: 10.08.16 14:17

Nebo třeba hebrejsky? "Smutný" je "mecaer", "pochmurný" je "kadur", "nešťastný" je "misken" (vše přibližný zápis).

Datum: 10.08.16 14:06
Darkness,darkneska...
Datum: 10.08.16 14:09

to používá moc lidí :)

Datum: 10.08.16 14:11
Od: fex
Datum: 10.08.16 14:19

A co třeba "Grcka"? To nikdo nepoužívá.

doplněno 10.08.16 14:20:

Pochmurné je to dost *smich*

Datum: 10.08.16 15:08

No, tak možná virtuálně by to i šlo, ale reálně bych zas do takového extrému nešla *smich*

Od: krtek
Datum: 10.08.16 14:47

nechci vám brát iluze, ale moje letitá zkušenost i pozorovací smysl mi říká, že přezdívku si dotyčný jedinec nevolí, ale je mu určena okolím (např. přáteli) ..na základě jeho jména/příjímení, chování, charakteristické vlastnosti nebo specifické činnosti... např. když je někdo malý tak je Piňda...atd...

Datum: 10.08.16 14:58

Přezdívka, kterou si někdo sám pro sebe vymyslí, se většinou nevžije. Většina uznávaných přezdívek není uměle vymyšlená, ale vzniká spontánně v nějakém kolektivu. Bývá odvozená ze jména dotyčného, jeho vzhledu, nebo jeho vlastností. Často se dotyčnému ani moc nelíbí, ale musí se s ní smířit. Mně se "Magdon" zpočátku taky moc nelíbil (vznikl v pracovním kolektivu, dost krkolomným odvozením z mého příjmeního), ale bránit se nemělo smysl. Nakonec jsem rezignoval a tuhle přezdívku používám už nějakých 40 let *frajer*.

(hmmm... Krtek byl rychlejší :( ).

Datum: 10.08.16 15:09

To siece ano, ale když se tak představím, uchytí se to... Na základce jsem se také představila v přezdívce a říkali mi tak do konce devítky :D A když se občas vidíme, taky mi tak řeknou...

Od: fex
Datum: 10.08.16 15:20

Je to pravda:

"Čau holky, já jsem Grcka"

To by se určitě uchytilo, ale to je taková blbost vymýšlet si přezdívku.

Od: dam®
Datum: 10.08.16 15:49

Bobek - bobkový list - vavřín...

Datum: 10.08.16 16:26

Sombré, Darkfille, Temnala, Tristess... odvozeno všechno od smutku z angličtiny, češtiny a francouzštiny. ;)

Datum: 10.08.16 16:48

Víte kdo, co je bunk? V nářečí bunk, bunčet. To je tmavý tvor, sedí v temném koutě a když sedne na člověka, tak ten bunčí je z něho bunčok. *hej* Asi se to dá přirovnat k chandře. Dost mají společné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.