Stále ryby-je to moc?

Od: Datum: 07.08.16 11:38 odpovědí: 18 změna: 24.04.17 10:11
avatar

Ahojky, mám rybí období, každý druhý den si připravuji rybu, přírodně na pánvi, se zeleninou nebo bez, tř,na bobkových listech a tak různě, mořské i sladkovodní, se mi to střídá...nic se nemá přehánět, myslí si někdo, že to může být škodlivé? když pomineme "jedovaté" lososy a pod. Dekuji za názor,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 11:49

Ahoj Maky.

Jestli jsi žena či dívka co kuchtí ryby, tak bych ti i to Ahojky prominul. Bylo by nádherné mít takovou rybí kuchařku doma. Opravuji, doma asi né, ale asi bych se určitě stavil, stavoval. Ryb není nikdy dost. A to v jakékoliv úpravě. Asi bych tě miloval jako ty ryby. A to je hodně. Hezkou neděli přeji.


doplněno 07.08.16 12:06:

Tvého chotě chápu. Brácha říkal, že mu tetička z Vídně říkala, že to bylo placený a proto není nic špatného si tu mňamku z talíře dolíznout. Tohle řekla už někdy v 70tých letech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 11:57
avatar

humbucker ahojky, jsem děvče poněkud již odkvetlé, ale o rybičku se podělím ráda s kýmkoliv příjemným. Já rybičku, manžel krkovičku, on rybky vůbec...ted měl svíčkovou a talíř je vylízaný. Syn si občas dá rybu se mnou.Též ti přeji hezký zbytek neděle.

Od: ogar
Datum: 07.08.16 13:21
Není!Ryby jsou zdravé a jím je v jakekoliv úpravě skoro denně.Taky bych se rád zastavil I když svíčkovou a krkovičkou taky nepohrdnu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 13:43
avatar

ogare svíčková je v kastrolu po dně,,,,jedna porce určitě *smich*

Od: ogar
Datum: 07.08.16 16:24
Díky,vidím,že vám smysl pro humor nechybí.Nevim,jak by se na cizího strávníka tvářil manžel.Zvlášť když jde o jeho oblíbenou svíčkovou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 17:36
avatar

ogare, možná by se manžel kvůli poslední porci i popral, zítr totiž bude ještě lepší, o Vánocích jí musí mít celý týden, nebo´t je stále lepší a lepší :-D

Od: ogar
Datum: 07.08.16 18:43
Manžel ví,co je dobré,ale pokud ryby nejí,neví,o co přichází
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 07.08.16 13:59
Může to být škodlivé. Dokonce životu nebezpečné. Ale pouze za předpokladu, že by se vás manžel, po rybách v nebývalé kondici, z přejedení rybami pokusil zabít;).
A taky by mohlo být nebezpečné použití nesprávných surovin při přípravě, třeba vyjetého oleje, shnilých brambor nebo muchomůrky zelené. Pokud se jim dokážete vyhnout, nevidím problém.
Poslední věc, která mne napadá, je dlouhé skladování ulovených ryb na slunci, myslím, že týden už je prostě moc.
Neberte to vážně, lidi jedí ryby obecně velmi málo, většina navíc umí jen 2 úpravy: Osmažit kapří řízek a otevřít olejovky do pomazánky.
Jestli ale máte sama pocit, že ryby máte často, není nic jednoduššího, než se na jídelníčku domluvit s manželem k oboustranné spokojenosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 15:14
avatar

vilíku, c o to melete, pardon, psala jsem, že manžel ryby nejí...:-D

Datum: 07.08.16 16:28
avatar

Vezměte si, že jsou národy, které se živí téměř výhradně jen rybami. A naši předkové jich také jedli mnohem více než my (třeba zrovna těch lososů, kteří dříve ještě nebyli jedovatí:-D).

Takže bych se vůbec nebála - buďte ráda, že máte takové zdravé "chutě"!


doplněno 07.08.16 16:30:

Akorát s těmi mořskými rybami bych byla trochu opatrná - moře jsou obecně hodně znečištěná, a dnes to nejsou jen lososi, kteří mají v sobě spoustu škodlivin...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 17:12
avatar

Když jsem se začala léčit s diabetem, můj pan doktor připomínal, jak je to s masem. Nejlépe prý kuřecí, krůtí, králičí a rybí. Ostatní jen málokdy a jenom libové, tučné maso, jako třeba bůček, prý vůbec ne.

Byla jsem na operaci kamenů v ledvině. Pan doktor urolog mi říkal: NEJEZTE RYBY, NEJEZTE DRŮBEŽ, NEJEZTE KRÁLÍKA. Jenom červené maso. Prý se po tomto bílém mase znovu snadněji vytvářejí kameny v ledvinách.

Tak se teď bojím jít k jakémukoliv dalšímu doktorovi. Nebo mi zakáže všechno maso a nařídí jenom škubánky s mákem! *plac* Jaga.

Chce to prostě rozmanitou pestrou stravu, od každého trochu. Nesoustředit se jenom na ryby či na kuřecí, ale pěkně to prostřídat. Občas i kousek prasátka. Aby měli všichni doktoři radost! *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 17:40
avatar

babojago, to je pekný blázinec, vidím, že je lepší jíst všechno, tedy vše s mírou ;)

Od: fany
Datum: 07.08.16 18:03

Musím se opravdu smát. Moje příbuzná, známá v rodině tím, že když jí nabídnete vepřový řízek, tak jí ho musíte dělat na pánvi, kde se předtím nic nedělalo jako kuře, slepice, králík a už vůbec ne ryby. Kdo jedl rybu a chtěl jí dát pusu a to i její vlastní dítě, odstrčila s grimasou nechutnosti, že jedlo ryby někde na návštěvě nebo si tajně otevřelo olejovky.

Přesto měla operaci 3 velkých ledvinových kamenů a aspiruje na další operaci. Takže jak to vypadá, v jídle to není. Já to vidím na málo pití, opravdu málo pije a nedá si říci a její zálibě chodit bosa. To ledviny také nemilují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 17:32

Pokud na to máš opravdu chut a nenutíš se do toho, pak to Tvoje těo potřebuje a říká si o to. Ale nic se nemá přehánět, skoč si na test se štítnou žlázou. A měj raději pestrou stravu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.08.16 18:40
avatar
Sestra jezdí do Brna na kosmetiku. A tam vyslechla příběh o jedné paní, která měla už spoustu let problémy s chloupky. Tvořily se jí ve větší míře, takže musela chodit častěji. Nikdo z její rodiny prý takhle "nezarůstal". A pak začala vyprávět, jak miluje ryby a mořské plody a jak pomalu nejí nic jiného... No a bylo jasno. Prý zvýšená konzumace mořských živočichů, ale i třeba avokáda či olivového oleje vede k tomuto problému. Jestli jsem pochopila správně, tak se více tvoří testosteron.
Tolik k tématu. ;) Kolik je na tom pravdy... *nevi*
Dáte si ještě rybičku? Nebo manžel? *smich* *smich* *smich*
Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 19:04
avatar

tak to teda Mono děkuji, se musím prohlédnout, jestlli se mi neco takového neděje...no, do manžela rybu nedostanu...*smich*

Datum: 07.08.16 19:17

Ahoj Maky.

Na chloupky se vyprdni. Ty má každej. Hlídej si spíš šupiny,

Info pro výrobce vnitřnězrajících kamenů. Užívejte Urinoterapii a nebudete mít potíže s tvorbou kamenů. Nikde. V těle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jusuf
Datum: 24.04.17 10:11

No stále ryby není úplně OK. I když jsou ryby zdravé, tak všeho moc škodí.

U nás doma je to tak, že syn asi rok a kousek odmítal jíst maso kromě ryb, ale ani ty ryby jsem mu nedávala jíst denně, jen tak 1x - 2x týdně. A ne jen mořské, ale i sladkovodní, aby to bylo vyvážené.

Sama ryby nejím, jsem na ně alergická, ale protože obsahují zdravé látky potřebné pro tělo, dodávám je jinak, třeba Omega3 beru v kapslích MaxiCor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.