Není ČR moc socialistická, co myslíte?

Od: Datum: 06.08.16 07:54 odpovědí: 41 změna: 09.08.16 20:46

Plánuje se nabrání 4000 policistů (na co?), horníci dostávají odstupné, přidává se učitelům, platy ve státní správě jsou velmi slušné, budou se sem dovážet ukrajinci za prací... Když se podívám na svůj plat a své perspektivy v soukromém sektoru, dost mne to děsí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 08:18
avatar

Naopak, mně připadá až moc kapitalistická. ;) Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 06.08.16 08:27
avatar

Brutální kapitalismus zavládl Českem !

Bojím se,co bude dál...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 06.08.16 08:19

Horníci jsou za tu dřinu v právu. Policisté v žádném případě a učitelé jsou rovněž přehnaně odměňováni. Ve fabrikách je to pro výrobu za stejné peníze po řadu let. Jako soukromníka vá stát obere o poslední kalhoty a ještě vzbuzuje pocit potřebnosti obrat všechny soukromníky, protože to tady tak je od války. Pokřikovalo se na zemědělce nadávkou kulak a to tito zemědělci opravdu dřeli jak koně. V Česku je prostě všechno nějak jinak a trvá to příliš dlouho.

K těm učitelům: je to skupina lidí, kteří neučí, nevedou děti k samostatným úsudkům, jen tlučou do hlav dětí texty, které jsou v mnoha případech naprosté hovadiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 08:27
avatar

Těžko říct. Někteří tvrdí, že je příliš socialistická, jiní zde zase vidí raný kapitalismus. Osobně bych určitě osekal sociální dávky. Není možné (správné), aby měl dlouhodobě nepracující stejnou životní úroveň jako zaměstnanec, nebo dokonce ještě vyšší. Ale žádný další fatální nedostatek nevidím. Spíše vnímám neradostnou vyhlídku; vláda by měla zůstat pamětliva, že do eráru přispíváme pro naše občany, nikoliv migranty. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 06.08.16 08:49

Kdyby jste osekal sociální dávky, tak z toho nic už nebude vůbec nic. Zaměňujete pojmy. Sociální dávka pro nezaměstnaného je na hranici existenčního minima 2020,- a náklady na bydlení, to celé až po vyčepání svých prostředků. Jestli to je stejná úroveň nebo vyšší, tak je to k smíchu. Nepojdete hlady, jinak ale po vás chtějí, aby jste prodal vše, na co jste roky šetřil. Jasně že za směšnou cenu a až nebudet mít nic, tak těch 2020,-. Romové nemají ofic. nic, jezdí auty a ty částky dostávají za výsledek své sexuální produktivity.

V tomto státě normálně funguje jen málo věcí, přiznání dávek je jen pro spodinu, běžný pracující bez práce nedostane téměř NIC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 06.08.16 08:47

Tahle země je tak socialistická, že kdyby nám tu Němci nepostavili fabriky, tak tu nikdo nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 09:14

Je to hlavně vymoženost po Velkém sametu špičkových vlád, Klaus, Tošovský, Zeman, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Fischer, Nečas, Rusnok, Sobotka a spolků modrého, růžového, svatého, zeleného, červeného, koblihového a dalšího ptactva, které pravidelně pro slibotechny volíme

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 06.08.16 09:18

Socialistické je víc EU !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 09:31

Asi žiju někde jinde než Vy...

- policistů je nedostatek, po změně služebního zákona jich spousta odešla do výslužby.

- to s těmi horníky je pravda. Také nesouhlasím s tím, aby je dotoval stát, když majitelé firmy rozkradli a rozdali si velké peníze na odměnách.

- učitelé jsou dlouhodobě platově podhodnoceni. Spousta těch, kteří vystudují ani do školství nenastoupí, jelikož dostanou jinde lukrativnější nabídku.

- slušné platy ve státní správě? No asi jak kde a jak komu. Přijde Vám slušný plat 18.000,- čistého po 20 letech praxe?

- Ukrajinci jsou na rozdíl od místních schopni a ochotni dělat práce, ktreé je dlouhodobě nemožné pracovně obsadit. Na rozdíl od místních nemakčenků jsou schopni a ochotni pracovat.

- Nevím kolik berete, v jaké pozici a po kolika letech praxe, takže se k tomu nemohu vyjádřit.

Jinak samozřejmě spousta věcí socialistických je, ale Vy jste je neuvedl. Například to, že si stát dávkami a příspěvky vychoval generaci lidí, kteří nikdy nepracovali a nikdy pracovat nebudou, atd.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.08.16 09:45
avatar

*palec*100% souhlas se všemi body. Zatím jediná nezaujatá a pravdivá odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 06.08.16 11:55

Počet policistů je více než dostatečný. Česko má v evropském srovnání pátý nejvyšší počet policistů v přepočtu na obyvatele. A to v tom není započtena obecní policie. Před rokem 1990 bylo kolem 20 000 policistů v celé ČSSR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 13:47

To ale nic nevypovídá o tom, že je policistů dostatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 14:39
avatar

a čím, tedy, můžete doložit vaše tvrzení, že jich je nedostatek?

osobně jsem přesvědčený, že jich je nadbytek. jen pracují špatně nebo neefektivně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 19:26

Třeba tímhle - http://www.policie.cz/clanek/pridej-se-k-nam.aspx

Každé krajské ředitelství hledá lidi.

Nebo ze svědectví mých přátel, kteří u PČR slouží, ale ty Vám zde těžko doložím písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 15:02
avatar

Já se vyjádřím k platům ve státní sféře. Protože je stát nevýrobní podnik, a všechny mzdové náklady čerpá z daní obyvatel, tak si myslím, že uváděná mzda je víc než slušná. Protože k tomu musíte přičíst i benefity. Jsou možná i stravenky, týden dovolené navíc, odměny, přesčasy, diety, ošatné, tábory pro děti, jazykové kurzy, příspěvky na dovolené, rekreační zařízení, úředníci a úřednice v kancelářích mají pravidelnou pracovní dobu od pondělí do pátku, žádné víkendy, mluvilo se i o definitivě, atd.

O těchto věcech se člověku, který pracuje u soukromníka třeba v tiskárně na pozici tiskař ve nepřetržitém provozu /so+ne+svátky+noční/n nemůže ani zdát. Dostane akorát pracovní obuv a oděv, možná příspěvek na stravu, a ten plat o moc větší není, v závislosti co to obnáší. Třeba jenom okolo 25 000.

Na vyšších postech je u úředníků úměrně vyšší plat. Poslanci i 200 000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 19:17

Jak jsem psal... asi jak který úřad.

Okomentuji Vámi vyjmenované benefity dle informací, které mám ze svého nejbližšího okolí...

stravenky - ano (zaměstnavatel přispívá 50% ceny, zbytek si doplácí úředník ze svého)

týden dovolené navíc - ano, ale co vím, tak to dnes už nabízí i leckterý soukromník

odměny - ano, 2x ročně v hrubém cca 1/3 - 1/2 čistého platu

přesčasy - neproplácí se nic

diety - ne. Co by se možná dalo nazvat dietou, tak je úhrada cestovních výloh v případě služební cesty, ale ty jsou dány zákoníkem práce, tudíž úplně stejné pro všechny.

ošatné - ani náhodou

tábory - ano (tuším byl zmíněn drobný příspěvek z FKSP)

jazykové kurzy - ne

příspěvky na dovolenou - ani náhodou

rekreační zařízení - ne (prý se prodala, protože nebyly peníze na jejich správu a údržbu)

pravidelná pracovní doba - ano (ale prý také není pravidlem, záleží na pozici a momentální situaci na "bojišti")

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 06.08.16 15:44

Platově podhodnocení učitelé rozhodně nejsou. Za odpracované hodiny by měli být v klidu.

Přijde vám slušný plat horizontkáře po 20 letech praxe 18000 hrubého? A to na rozdíl od učitele má odpovědnost za kvalitu výrobku, který při zmetku zaplatí. Proč se nezastanete jiných profesí? Tento národ žije z práce dělnických profesí, ne učitelů. To si uvědomte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 21:06

Naprostý souhlas. Žádný řemeslník se tady platově výš nedostane ani náhodou!

Datum: 06.08.16 22:04

Myslím, že můj kamarád instalatér by s Vámi nesouhlasil.

Asi záleží na šikovnosti toho kterého řemeslníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 00:32

gotreku, máte pravdu. Malíři nám vymalovali kuchynku a předsínku za 18 000 kč, materiál jsme platili zvlášt a ještě to trvalo 3 dny., protože pořád měli málo času. Asi příště objednám hodinového manžela. Takže až takoví chudáci nejsou, myslím, že tohle si učitel rozhodně nevydělá a to ani vysokoškolský.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 00:18

vanad1 včera 15:44

Já jsem uplně šokovaná z tohoto Tvého příspěvku. Abych řekla pravdu, nechci se dotknout Tvé inteligence, ale jak vůbec můžeš srovnávat práci učitele s prací horizontkáře? To si děláš šoufky ne?
To jsi mě uplně nadzvedl. Když ten člověk vyrobí zmetek, tak se musí vyhodit. Dítě, když nic nenaučíš, tak ho vyhodit do smetí nemůžeš. Jen z něj bude hloupý nevzdělanec, což je tragické. V životě pak neuspěje ani jako ten horizontkář.

Tohle prostě nejde srovnat. Já nemám slov. I když uznávám že na Tobě se asi podepsal nějaký učitel, ale nemusela to být až tak jeho vina, takže máš mít proč námitky proti učitelům, ale bavíme se tu všeobecně a tvrdit že tenhle národ žije z práce dělníků, ne učitelů, je tak hloupé, že se to hned tak někde nevidí. Už Werich zpíval že ten dělá to a ten zas tohle...

Trvám na tom, že jestli je někdo v našem životě důležitý a nejvíce nás ovlivní, jsou to rodiče a pak právě učitel. Vůbec jsem netušila, že někdo může v 21 století takto uvažovat. Ještě že ten učitel, z jehož práce podle Tebe národ nežije, toho horizontkáře naučil číst a psát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 11:30

Spíš bych to tady nazval "socialistický kapitalismu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.08.16 14:50
avatar

Vidím to jako Vy, takový "socialistický, rádoby kapitalismus". A přijde mně, že dnes nejvíc nadávají ti, kterým prdku chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 12:07
avatar

Zajímalo by mne jaká je skutečná tvář kapitalismu podle Vás.andreo2. ,,Když se podívám na svůj plat a své perspektivy v soukromém sektoru, dost mne to děsí."Je jedno přísloví: Jak si usteleš tak si lehneš.Pro kapitalismus přímo určené.doplněno 06.08.16 12:15:

to s těmi horníky je pravda. Také nesouhlasím s tím, aby je dotoval stát, když majitelé firmy rozkradli a rozdali si velké peníze na odměnách.

Tak že když majitelé vše rozkradli tak horníníci za to můžou a proto se můžouj jít pást? Znáte vůbec podmínky za jakých se bude dotace vyplácet?


doplněno 06.08.16 13:35:

Před rokem 1990 bylo kolem 20 000 policistů v celé ČSSR.

Ano ale v té době kdo nepracoval a kradl tak byl v kriminále

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 13:49

A kdo tvrdí, že se mají jít pást? Vy když budete pracovat u soukromé firmy, kterou majitel rozkrade, taky budete požadovat kompenzace od státu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 14:53
avatar

Nerostné bohatsví je majetek státu za které musí těžební firma platit,na víc se stát určitým podílem podílí na těžbě,například těžební limity.Tak že dotace jdou z těchto peněz .Navíc v případě že firma nebude mít prostředky na uzavření dolu musí to zaplatit stát.Je potřeba trestat ty co to zavinili ne vše svést na Bakalu ten jen využil situace.Přece mi nechcete tvrdit že titulovaní vysokoškoláci v tehdejší vládě tak špatně sepsali smlouvy s havířem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: diskuse
Datum: 06.08.16 13:11

Zajímavé je, že nikomu nevadí jaké prachy lítají mezi lobisty a dalšími. A za co. Vlastně za nic. Ty prachy musel někdo vydělat. Kdo jiný než pracující lůza.

Totéž sportovci a rádoby umělci. Nic proti nim nemám. Koho to baví, ať si je v tržní ekonomice zaplatí. Jenže ty miliony jim cpou sponzoři. Reklama, co jiného. No a sponzoři zase musejí odrbat lůzu, aby na to měli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 06.08.16 13:49

Od doby, co převzali moc soudruzi, tuším že po unoru, jsme byli vždy více země socialistická než naopak. Ne že bychom pomáhali těm, kdo to skutečně potřebovali, ale vždy těm kdo se o sebe uměli nejvíce brát.
I za socialismu se přidělovaly krásné nové byty romům, rodiny s dětmi o to déle čekaly, pokračovali jsme v tom i po revoluci, kdy se vláda nezaobírala a nezaobírá tím, jak se u nás žije nemocným, rodinám s dětmi a seniorům, vyčerpají se nadměrně starostmi, jak se žije romům a nedělákům. Kdyby špatně, je tím vinna diskriminace těch, co na ně vydělávají.

Policisté jsou potřeba a vždy potřeba byli. ale nechápu malé platy učitelům a zákon o počtu žáků ve školách a podle toho přidělování peněz na školu. To musel vymyslet velký dement. Určitě některý ministr školství.
Už Makarenko říkal, že lépe 5 dobře placených učitelů než 10 špatně placených učitelů, mimochodem to byl velký pedagog. Souhlasím s ním. Učitel formuje člověka a vzdělává ho. Je velmi důležitý v našich životech. A nelze ho tedy finančně hodnotit jako prodavačku za kasou i když si její práce také vážím, ale může ji dělat každý, u některých profesí je povolání ale daleko více posláním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 06.08.16 15:49

Makarenko byl podle vás velký pedagog. Tak to už není co dodat. Komunismus byl a je zrůdný a Makarenko některé zrůdnosti prosazoval. Učitelé nemají malé platy a člověka formuje tak, aby věřil tvrzení, nikoli aby používal logiku. Vidím učivo vnuka a je to k pláči. Dětství trávit učením, protože na pobíhání venku nemají čas, musí se učit. Děkuji, to stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 06.08.16 16:34

vanad1
Makarenko byl jeden z největších pedagogů. Po výstřelu z Aurory byl Sovětský svaz plný poválečných sirotků - 2,5 milionů. Byli to bezdomovci, kteří kradli, loupili, přepadávali i zabíjeli, aby se uživili.
Režim je i věšel jako zločince a Makarenko je začal z té ulice tahat, zakládat komuny a ty neštastné osamělé děti začal učit znovu žít.
Po něm jeho následovníci udělali totéž a všechny tyto děti pak bojovaly ve 2 světové válce a pokládaly tam své životy.
Ano, byl to velký pedagog a nikdo po sobě nezanechal tak velké lidské pedagogické dílo jako on.
To pro Tvou informaci, protože vidím, že vůbec nevíš co je to za velikána v pedagogice.

Co se týče Tvého vnuka, na hraní a lítání venku má jistě dost času. Stačí, když mu vypneš občas počítač nebo tablet. Vzdělání je ta nejvyšší meta, je třeba si ho velice vážit, nevzdělaný člověk se hned pozná a má to v životě těžší. I stylem života. Ale důležité je, že pak člověk hodně ví a zná a neplete si Lenina nebo Břežněva s Makarenkem.
Ano, učitelé mají být velmi dobře placení, protože rozšiřují duševní obzory a naše nevzdělané mozky mění na vzdělané a to je opravdu moc důležité. Vzdělaný národ je jiný národ, to už věděla Marie Terezie a uzákonila povinnou školní docházku. Proto se dnes nepodepisuješ třemi křížky.
Takže zdůraznuj vnukovi, že vzdělání je pro něj důležité a neuděláš chybu, protože je to pravda. Kdyby romové nebyli líní chodit do školy a učit se, dávno by byli někde jinde než jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 16:46
avatar

Výborně, fančo původem z Prehe. Překvapujete a to v pozitivním slova smyslu. Uděluji vám palec nahoru a to znamená O. K. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 00:22

Spíše jsem překvapila sama sebe, že mě to tak rozčílilo i při mé klidné povaze.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 07.08.16 18:25

Ať hledám jak hledám, nikde není nic o skutečně revolučních postupech v padagogice A.S. Makarenka. Byl označován za klasika socialistické pedagogiky.

A pokud vím, miliony dětí bez domova vyrobil právě výstřekl z Aurory a pak následné řádění bolševických band. jenže Rusko je vzor veškerého zmaru, beznaděje, bezohlednosti. Ale když ho máte za velikána, proč ne.

Velikán byl J.Amos Komenský, to bez debat. Ti ostatní jen experimentovali a dnešní odborníci na výchovu jsou jen odborníci sami pro sebe. Tomu odpovídá stav společnosti.

Vkuk tablet nemá, zato učení mraky. Uveďte případ, prosím, kdy učitel rozšiřuje naše duševní obzory. Skutečně potřebné věci pro živost si stejně každý musí zjistit sám. Vzdělání jako souhrn znalostí. Např. u železa ve špenátu to bylo žalostné. Kdo to nevěděl, za 5. Přitom to byla naprostá hloupost, železo ve špenátu není.

Tak se mějte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 09:13

Vanad 1, to máte pravdu, Rusko je vzor veškerého zmaru, beznaděje, bezohlednosti, to ale Amerika to je jiná kapacita, humanisti, géniové, vrchní policajti na celém světě, multi-kulti znalci a.t.d.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.08.16 11:50

vanad1:

nic ve zlém, ale váš vnuk asi nebude moc duševně zdatný, nepřipadá mi že by dnešním dětem nezbýval dostatečný čas na zábavu díky učení ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.08.16 17:14
avatar

"fany", ono je učitel a učitel, kuchařka a kuchařka, lékař a lékař, uklizečka a uklizečka, je to holt kus od kusu, ale většina je těch dobrých, kterým na dětech záleží, ale jsou i takoví, kteří udělají na dětech více škody než užitku. Ale jak na to, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 00:25

pt - všude se najdou lidé, kteří nedělají pořádně svou práci, v každé profesi. Ovšem obecně vzato, nebýt učitelů, jsme národ nevzdělaných hlupáků a to si musíme přiznat že je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.08.16 21:01
avatar

Nevím, jestli je to ta správná odpověď.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 07.08.16 00:27

Ten Tvůj demokrat nechal za první republiky střílet do nezaměstnaných horníků na Kladně. Obdivuj ho beze mne.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 20:46
avatar

Zapomněl jsi ještě na mosteckou stávku. Máš dojem, že kvůli tomu jeho slova pozbývají platnosti. Pokud ano, napadá mně jen jedno přísloví: "Kdo jsi bez viny, hoď kamenem".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 19:17
avatar

Bohužel ne, je to všechno svinstvo těch nahoře, co si cpou do vlastní kapsy, dkyby to tady bylo moc socialistické, tak by na to musely být především daleko lépe důchodci a osamělé maminky a taky invalidi. Poslanci a senátoři se topí v prachách, maí funkcní, že by den musel lmít 100 hodin a dělají s odpuštěním h... A drobní řemeslníci makají od nevidím do nevidím. A jsou snad dnějaké nomanželské půjčky nebo výhodné půjčky na byt?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.