Nejlepší herec všech dob

Od: Datum: 05.08.16 23:47 odpovědí: 45 změna: 17.08.16 23:26
avatar

Dobrý večer, zrovna jsem se dodíval na dokument "tajemství Josefa Kemra" a nabudilo mě to k otázce, jaký herec v celé naší kinematografie je ten NEJ.

Osobně nemohu vybrat pouze jedno jméno, protože je více adeptů na titul. Tak třeba okrajově pár mých favoritů, kteří prostě již asi zřejmě nemohou a nebudou nikdy nikým překonáni: Kemr, Menšík, Sovák, Smolík, Marvan, Pešek, Hrušínský apod.

Když koukám na jejich divadelní a filmovou tvorbu, která je jako virtuósní koncert a porovnám to z dnešními "herci" (Jakub Prachař, Matonoha, Kostková, Mádl, Kotek a spol.), tak to je nebe a dudy a říkám si, kam ta naše herecká, režisérská, scénárenská a dramaturgická tvořivost a úroveň klesá a klesá...

...No nic, jen jsem se zasnil a zabřednul na chvilku v dobách již dávno minulých. Házím zde na poradnu anketu, kterou bych rád zjistil, jak na tom jste s osobním vkusem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 00:05
avatar

- tak těm dnešním mladým se třeba líbí víc ti "dnešní" herci. Mně osobně se z představitelů té mladší generace moc líbil Vladimír Dlouhý. Myslím, že by se mezi plejádu Vašich favoritů docela hodil. Jinak s Vámi souhlasím.


doplněno 06.08.16 00:07:

- a ze starších bych zmínila ještě Zd.Štěpánka, Otomara Korbeláře, Oldřicha Nového ...


doplněno 06.08.16 00:43:

A co Josef Somr?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:18
avatar

Ano Vláďa Dlouhý byl také perfektní. Do ankety bych dal více herců, bohužel lze vybrat maximálně pouze 6 políček.

Datum: 06.08.16 01:26
avatar

Je to pár dní, co dávali starý film ,,Robinsonka,,. Nikdy jsem ho pořádně neviděla a právě jsem zjistila, že tam hrál jako mladý klučina /teen/ Vladimír Dlouhý. Musím říci po pravdě, že jsem ho obrečela. Bydlel nad Václavském náměstí, v Mezibranské ulici. Doručovala jsem tam občas poštu a bohužel, potkávala jsem ho tam ke konci. Ačkoliv už byly jeho dny sečteny, pořád měl v sobě něco plachého, jemného, zvláštního. Něco vyzařoval. Škoda, že to nezvládl.

Jeho a paní Medřickou bych chtěla vidět na divadelních prknech. Ale bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:17
Dále bych jmenovala třeba Svatopluka Benešem, Vlastu Buriana, Huga Haase. Z hereček Zitu Kabátovou. Z mladších třeba Ondřeje Vetchého, ujíždíme také na Ozzákovi, kterého hraje Martin Dejdar :) nebo se mi v Želarech líbila Anna Geislerová
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:19
avatar

Herci musí vyzrát, ti dnešní mladí taky budou za modly. Jednou. Někteří. Dodala bych Hégr, Řehoř, Voska... Těch bylo! Řekla bych. že všichni, co hráli, zestárli, nabrali celoživotní zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:29
avatar

Jenže problém je v tom, že ti dnešní mladí sice vyzrají, ale dovolím si říci, že nikdy nedosáhnou kvalit těch našich hereckých ikon. I kdyby zráli stovky let.

Pan Kačer řekl krásnou větu, že dříve byli herci hercem a dnes jsou herci spíše šašci. Tak nějak to řekl, přesně nepamatuji.

Od: dam®
Datum: 06.08.16 00:39

Werich, Kopecký, Höger, Cupák, Kodet, tak si myslím, že tahle anketa je moc nakrátko, ale za to Samuraji nemůžeš, je příliš dobrých herců, ale ti současní, mladší - neznám jména, jó ještě, Trojan jestli už jej někdo nevzpoměl.


doplněno 06.08.16 01:40:

ej, oprava - nevzpomněl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 01:17
avatar

Nemůžete určit, který byl nejlepší. Protože každý byl originál. Každý byl excelentní špička ve svém já.

Myslím, že to v těch lidech bylo od mládí, každý byl svůj, jenom tím věkem a zkušenostmi vše vyplulo více na povrch.

Pan Menšík už když hrál študáka, tak už to v sobě měl.

Jenom se mi zdá, že jste zapoměli na ženy. Něco málo jich je zde jmenovaných, já bych ještě vzpěla na Jiřího Hrzána z ,,Drahé tety a já,,. Též Iva Janžurová je nezapomenutelná, Jiřina Jirásková.

Pan Čepek, ten nemusel mluvit, stačilo jen koukat. Máme jich desítky herců i hereček.

Pan Hrušínský ve filmu Spalovač mrtvol. To je film, ze kterého mrazí. Proto si myslím, že jedničku nelze určit. Vzpomeňte na odlehčení třeba na pořad ,,Možná přijde i kouzelník. Jaká škála herců se tam objevila a každý tam měl svoje nezastupitelné místo.

Co vím ale určitě, jednička ve zpěvu je jeden jediný zpěvák, kterému propůjčil nejen hlas, ale i jméno, sám Bůh na nebesích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 03:33

právě včera jsme na chatě u táboráčku vzpomínali na herce kteří již nejsou mezi námi, ale i na ty kteří nás obohacují svým talentem. já např mám favoritů několik. Vede pan Ivan Trojan, to je člověk s nadáním od boha , jakákoliv role je úžasná . Potom Karel Rodén , též herec který nikdy nezklame.Taky mohu vidět Pavla Lišku, jiřího Mcháčka a další. Ze žen je výborná Tána Vilhemová, Anna Gaislerová, Petra Špalková a určitě další. Máme dost dobrých herců , ale i těch kteří tam nemají co dělat, ty raději jmenovat nebudu.Je to věc názoru a vkusu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 04:04

Mně se líbí nejvíce herecké výkony např. pana Sováka, Wericha a herců od Cimermanů. Donutil též není špatný, ale po jeho vyprávění hnědé pohádky se mi značně zprotivil... Nemůžu si odpustit rýpavou - herci (a herečky) byli a vždy (bohužel) budou prodejné d*vky každého režimu. Za groš řeknou a předvedou cokoliv (asi ne všichni, ale pak si moc nezahrají). Pochopit se dá jen, že je to živí, ale pak se k nim tak člověk musí stavět a nežrat jim "jejich" názory, které vypustí do eteru, obzvláště co se týče politiky. Omlouvám se za rýpavou poznámku mimo téma, ale mrzí mě to na nich i když jinak předvádí skvělé výkony - viz zmiňovaný Donutil, ale taky např. Svěrák, to je kapitola sama o sobě. :(


doplněno 06.08.16 04:09:

Och ano! Přede mnou tu zmiňují ještě pana Trojana - ten je opravdu výborný, viz jeho výkon ve filmu Anděl Páně nebo Četnické humoresky. Ono vůbec výkony skoro všech před listopadových herců jsou na skvělé úrovni...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 08:48
avatar

Třeba pan Josef Kemr právě prodejný nebyl.

Datum: 06.08.16 07:53

Pro mě jednoznačně Rudolf Hrušínský nejstarší a Dana Medřická. Ale skvělých herců jsme měli hodně, bohužel je to už spíš minulost. :( Ze současných Vojta Dyk a Vilma Cibulková

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 08:48
avatar

Všem děkuji za názory, je zajímavé si pročítat každého názory.

Od: fany
Datum: 06.08.16 10:11

Přemluv bábu, prodejní a uplatní "herci"

https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=1829163

Jinak u mně vítězí Karel Roden. Užasný člověk a herec. Všechno mu uvěříte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 06.08.16 12:44

Moc se omlouvám za špatný odkaz, takže to působí zmateně, ted jsem si toho všimla.

Oprava: - prodejní a uplatní "herci"


Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.08.16 10:34

Je rozdíl jestli nejoblíbenější nebo nejlepší herec. Nejoblíbenější herec pro mě byl vždy Rudolf Hrušínský a dle mého názoru i výborný herec. Ale nejlepšího herce nedokážu posoudit, který to je, když nejsem "odborník" na herectví. To je otázka spíš pro odborníky, kteří to studovali a ne pro laiky. Co člověk, to názor. I odborníci nebudou mít stejné názory, si myslím. To je podobné jako při soutěži Miss. Každému se líbí něco jinýho.


doplněno 06.08.16 12:28:

A z hereček mám nejraději Ivanu Chýlkovou. Zahraje perfektně všechno. Umí i zpívat. Zrovna nedávno jsem ji viděla v seriálu Kriminálka Anděl. I na tu roli kapitánky nebo komisařky se hodila a zahrála to perfektně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 11:26
avatar

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Každý máme rádi nějaký druh humoru a jeho herecké provedení od různých hercu.Ti herci co se líbí starším nemusí se líbit mladším a naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 06.08.16 11:28
Taky přispěju.
Ono opravdu dost zásadně záleží na scénáři, režii a střihu, pak může vzniknout úžasné divadelní či filmové dílo, jak píšete. Bohužel, pokud bude český divák spokojen se současnou tvorbou, nebude zájem točit kvalitu, protože by do ní nikdo nechtěl platit reklamu.
V této souvislosti mne rozesmívá nedávné prohlášení představitele televize Nova, že lidé jsou ochotni platit za kvalitu a oni jejich vysílání proto plánují zpoplatnit. Mají prý 59% trhu s reklamou, jsou u nás největší. Bohužel jejich představy o kvalitě jsou pouze takové, že program zůstane podobný, ale bude v HD.
Samotný herec dokáže samozřejmě ovlivnit hodně. Ale dost ovlivní konkrétní výběr, někdo ho musí obsadit v souladu s vyzněním role, divák mu musí uvěřit.
Viděl jsem v divadle i seriálové herce a herečky a věřil jsem jim. Naopak někteří z herců typu Menšíka mne v lecčem zklamali. Všimli jste si, že herci s převážně kladnými postavami jsou oblíbenější?
A není pravda, že mladí nejsou dobří. Jsou, stejně jako začínali Abrhám se Šafránkovou, najdou se i v současné generaci mladí talenti.
A pro zajímavost: Za nejlepší české mladé herce jsou mnohými považováni David Lafata a David Limberský. Mezi nejvíc vyhledávané herečky pod třicet na internetu v ČR prý patří Markéta Štroblová, Martina Mrakviová či Nikola Jirásková.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 11:40
avatar

Ano výběr herců, scénář a vše kolem toho dělá mnoho. Vše se musí perfektně doplňovat a musí tam být perfektní kormidelník, tedy režie.

Prostě dneska mi přijde, že tohle nefunguje ani trochu. Když se náhodou dívám na telku a bude ve filmu figurovat Menšík nebo, Sovák, Kemr, Beyvl, Smolík, Haas, Zindulka, Růžičková, Somr, Smolík, Větrovec, Vinklář, Hrušínský Werich apod. tak se na to vždy těším, protože to je většinou záruka kvality. Když jdu dneska do kina na český film, tak mnohdy nevím, co v tom kině mám dělat...

Tuhle jsem byl s manželkou v kině na filmu Seznamka. Předtím jsem přečetl o co tam jde a říkám si, to bude zase sra...

Ale manželka tyhle škváry vyhledává, tak jsem se nakonec nechal přemluvit. No a katastrofa. Film bez hlavy a paty. A tak je to podle mě s drtivou většinou českých filmů a rádoby komedií.Samozřejmě najdou se zde výjimky jak třeba Želary, Hlídač 47, Habermannův mlýn, Václav, Pelíšky a další, jenže je toho jako šafránu. Stále doufám, že se situace zlepší.

Od: wamp®
Datum: 06.08.16 11:49
avatar

Samuraji,naprosto s Vámi souhlasím *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 15:40

Taky Pelíšky a Želary jsou super :) Habermannův mlýn taky, vystihuje, perfektně vystihuje, jací jsou lidé svině, ale na mne ten konec je až moc smutný, Václava jsem ani Hlídače 47 jsem neviděla. Zkusím. Ze starších filmů mne uchvátilo Kladivo na čarodějnice, daleko více než Spalovač mrtvol, dívala jsem se na to na kolejích se spolubydlící, ona u toho usnula a já se málem unudila, dokud jsem to nevypla :D Nedávno jsem viděla Údolí včel, opravdu super. A jsem zvědavá na Markétu Lazarovou, tu jsem jen četla...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 19:04
avatar

Kladivo na čarodejnice je bomba a Markéta Lazarová je též excelentní. Josef Kemr tam hraje jak Bůh.

Od: wamp®
Datum: 06.08.16 11:35
avatar

Nejlepší herec všech dob?...Špatně položený dotaz.To je jako kdybyste se zeptal,např.nejlepší člověk z vašeho města,okresu,státu.Nedá se to určit.Každý máme talent na něco jiného.Herec je herec.Je to jeho povolání.

Ještě podotknu,že dříve byli herci v podstatě komedianti.Hrávali pouze za jídlo,nebo za drobný peníz.Na nic si "nehráli,"nepovyšovali se.V dnešní době je každý herec nazýván hvězdou,i když je to v podstatě nula.Jsou všude.V televizi,v rádiu,v bulvárech...Strašné !

Nevědí,kolik by si vzali za své umění...Ať už je to film či seriál.Povyšují se a dávají nám najevo,že jsou nadlidi.

Už jenom ten jejich "červený koberec" v Karlových Varech,ubožárna.

Snůška snobů...

Abych to uvedla na správnou míru,samozřejmě ne všichni jsou tací,ale těch skromných rapidně ubývá.

A těch nejkvalitnějších jakbysmet.Ti vymírají.

Táák a teď mě ukamenujte *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 12:18

Proč hned kamenovat? Každý jsme jiný, všímáme si jiných věcí a v hodnocení lidí uplatňujeme jiná hlediska. Vy si všímáte jejich povyšování se, toho, že jsou nuly, že jdou jen po penězích, vnímáte je jako ubožáky s červeným kobercem, snoby... Je to váše hodnocení a nikdo vám ho nebere. Já je vidím jako lidi, kteří nám něco nabízejí něco ze sebe. Do našich hodnocení námi se pak promítají naše vlastnosti, naše měřítka v hodnocení druhých. Vlastně to pak prozrazuje hodně i o nás samotných. Samozřejmě nesmíme zapomínat na média, která podávájí takový obraz, jací lidé v jejich redakcích působí. Já to vidím trochu jinak a při osobním setkání s některými z nich nemohu nic z vašeho hodnocení potvrdit, jsou to lidé jako my ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 16:19
avatar

Proč bychom Tě kamenovali? Dnešní herci či hudebníci - čí chleba jedí, toho píseň zpívají. Nic ve zlém.

Mnozí z nich, už zestárlí, o které není příliš velký zájem, se ještě chtějí zapojit aspoň do politiky. Když divadlo a film už nenese. Není jich málo, vzpomínám na Petra Jandu, L. Županiče, pana Maxu, pana Stropnického /ten vždycky víc pokitikařil a pletichařil, než kloudně hrál/, či S. Chytrovou. Nyní hodlá kandidovat do senátu pan Harapes. Už tu nožku asi tak vysoko nevyhodí /i když jsem ho mívala moc ráda/ a peníze se hodí vždycky. Komu nakonec ne?

Prostě, kdysi byli herci herci a politici politiky. Dneska když herec zestárne, chytí se politiky. Nakonec, komedie je náplní práce herců i politiků. Tak čemu se divit, ne? *ee* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 12:28
avatar

Na to opravdu nejde odpovědět jednoznačně.Souhlasím s Vámi,že na dnešní filmy se dívat nedá,hlavně filmy typu kdy jsou všichni "v říji"nebo "v pokušení".Nějak nezdílím tenhle humor.Mě zase chybí charizmatické a pěkné kousky*frajer*jak ve filmu,tak i v hudbě.Typy jako Alan Delon,Belmondo,Bronson...Jon bon Jovi...u nás Bartoška...kde jsou ti hezcí chlapi?kvůli kterým bych seděla u filmu nebo videoklipu a kochala se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 06.08.16 12:49
avatar

Hlasuju pro Pivce a Vlastu Buriana. To byli první, kdo mne napadl, mám jich určitě víc ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 19:06
avatar

Jan Pivec byl velký perfekcionalista, ovšem nutno podotknout, že s ním ostatní nevydrželi kvůli jeho "rapl" povaze

Datum: 06.08.16 14:13
avatar

Můj nejoblíbenější je Jindřich Plachta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.08.16 14:35

Jan Werich

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 15:49

Možná by nebyla marná anketní otázka na nejlepší český/čekoslovenský film/seriál. Ze seriálů za mne Slovácko se nesúdí, Četnické humoresky, kdysi jsem viděla Dva písaře a zajímavý byl i F. L. Věk

Za filmy za mne Želary, Pelíšky, Návrat idiota z těch novějších a z těch starých se mi líbilo Kladivo na čarodějnice, Údolí včel.

Z pohádek u mne vede Pyšná princezna a Princezna se zlatou hvězdou na čele. No a kdyby se mapovaly večeníčky, tak jsem zboňovala Jája a Pája, Človíček, Zvířátka pana Krbce, Včelí medvídci, Bob a Bobek (ti černobílí) :) mnohem lepší než některé novodobé večerníčky a pohádky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 16:49
avatar

Kemr je protěžován po revoluci, protože se tvrdě obrátil bývalé době, ačkoliv neměl žádné problémy a byl za komunismu stále obsazován a to mu nevadilo, nikdy nebyl persekuován na rozdíl od jiných. Takže tyhle lidi přímo nesnáším, podobně se zachoval Lukavský.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 18:15
avatar

aja1946 *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 18:52
avatar

Panu Kemrovi měl být udělen titul zasloužilý člen Národního divadla. Odpověděl však dopisem na ÚV KSČ, kde stálo "Nahý jsem přišel na svět a nahý chci z tohoto světa odejít. Nenavykl jsem byzantským způsobům, abych ruku která bije, ještě políbil a poděkoval." Ve filmu Smrt krásných srnců měl Kemr původně hrát roli malíře Nejezchleba (Lubor Tokoš). Při pohřbu Jaroslava Seiferta však veřejně vyřkl větu: "Je- li s námi bůh, kdo proti nám?" Komunistický režim mu za to roli vzal. Málokterý herec si na něco podobného troufl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 22:46

Tak, tak. Bruno. Pan Kemr byl velice znám svým protikomunistickým postojem. kdo tvrdí opak, asi nemá moc informací ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 06.08.16 23:58

http://www.blesk.cz/clanek/ce…72-je-jako-otcovo-dvojce.html

Je zvláštní, že pan Kemr byl hodně pobožný a neskrýval to ani za socialismu. Ale nehlásil se ke svém synovi, ačkoliv o něm věděl a platil na něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 00:25
avatar

- jako herce pana Kemra velice uznávám, ale jako na člověku mi na něm něco vadí, ale nemůžu soudit, pokud jsem ho neznala. Možná nějaká teatrálnost? ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 17:00
avatar

Z nabízeného portfolia volím Menšíka. Nejvíce si vážím Luďka Munzara, ale to především kvůli jeho ryzímu charakteru. Jako herec je přece jen lepší Menšík. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 06.08.16 17:09
avatar

Za sebe:ze starých herců Jindřich Plachta a dnes asi Karel Roden a Ondřej Vetchý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 06.08.16 17:32

Moje typy R. Brzobohatý, V.Voska, R. Hrušínský st., K.Roden, Vlad. Dlouhý, Ivan Trojan, O. Vetchý, V. Preiss. Z žen např. Dana Medřická, H. Maciuchová, J. Hlaváčová, Iva Janžurová, Ivana Chýlková. Skvělá je Simona Stašová, která zraje jako víno.

Z těch mladších se mně zdá, že není moc výraznějších typů. Jistě někteří zazáří v určité roli, ale jsou hodně podobní.A ty úplně mladé celebrity, tak to je skoro o ničem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 08.08.16 20:03

Pěkný večer.Dobrých herců byla a je spousta.Z těch dříve narozených jsou to podle mě Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík,z těch novějších za mě Ondřej Vetchý,který bravurně zahraje opravdu cokoliv a hodně jsem si oblíbila paní Holubovou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bibi
Datum: 09.08.16 17:34

Měl by to být tento herec, prý náš nejlepší herec všech dob, ale škoda, že se nezachoal žádný záznam. Eduard Vojan v Alpách

Kde tráví dovolenou české celebrity? Tato otázka není výmyslem současného bulváru, o letní pobyty slavných Čechů se vážený měšťácký list Národní listy zajímal již před sto lety.

Tak například slovutný herec pražského Národního divadla Eduard Vojan trávil dovolenou v domácím prostředí: v Taurských Alpách. Na cestu po habsburském soustátí samozřejmě nepotřeboval cestovní pas. "Dramatický náš umělec pan Eduard Vojan tráví letos svou dovolenou od 8. července v taurských Alpách v českém hotelu Ankogel v Malnicích blíže Gastýna," zjistily Národní listy.

Za dobu svého působení v Národním divadle vytvořil Eduard Vojan (1853 - 1920) na 309 postav v 278 divadelních hrách, z toho velká většina těchto postav byla postavami hlavními.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 20:13
avatar

Myslím si, že i dnes máme hodně talentované herce, ale už nemáme talentované autory. Ti chudáci hrají v takových hovadinách, jako jsou ty novodobé seriály o ničem, že nemohou svůj talent rozvinout a prokázat, ani kdyby se rozkrájeli. Tak se s tím prostě smířili, protože jinak by neměli práci. Jinak samozřejmě všechny ty staré herce miluji a uznávám, ale chtěla bych vidět je v dnešní době. Buď by šli "od válu", nebo by se museli přizpůsobit a byli by na stejné úrovní jako dnešní mladí herci. My máme dobré herce, ale nemáme dobré, nebo vlastně vůbec žádné autory. Já mám pocit že ty hovadiny plodí nějaký automat...

Proto se neustále vracíme ke starým filmům, nebo seriálům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 19:33
avatar

To s Vámi souhlasím. Autoři nejsou automat, ale jako automat vytváří svoje "díla o ničem"

Datum: 17.08.16 23:26
avatar

- asi mne všichni "sepsujete", ale z té vrstevnické generace si mi dost líbil i Martin Stropnický.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.