Nucení lehátek na pláži a vyhazováni deky

Od: Datum: 10.08.16 03:52 odpovědí: 10 změna: 10.08.16 22:54
Byli jsme nedávno v Itálii na Palmové riviéře a byl nám vnucen set s lehátkem, stolkem a deštníkem za 30 euro na 1.den. My jsme to odmítli a rozložili si deku svoji na pláži a šli se koupat do moře. Když jsme vylezli z moře na pláž, tak deka tam nebyla. Jdeme se informovat plavčíka, jestli o ni náhodou neví, jestli třeba ji vítr neodfoukl někam. On nám ukázal, že ji vyhodil do koše, protože jsme u něj neudělali kšeftík. Zavolal na nás policajty a oni místo, aby se zabývali ochranou turistů v rámci bezpečnosti na pláži, tak řešili hovadiny s naši dekou. Dali nám za rozložení deky s ručníkama pokutu 250 euro. Nemá být svobodná volba rozhodnutí, jestli si koupím plážový set nebo si vezmu vlastní deku, kterou si na pláži rozložím? Ještě plavčík v angličtině říkal, když máte na zájezd peníze, tak musíte mít na služby. 30 euro je předražená služba a to čech platit přece nebude, když na to nemá.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 06:13
avatar

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud ta pláž někomu patří, může si tam zavádět svá pravidla. Tolik obecně. A pokud jste dostali oficiální pokutu, tak jste asi porušili nějaké místní zákonné ustanovení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 06:17
avatar

Tyto služby byly silně předražené. Každý si může svobodně vybrat, zda si pronajme, či ne.

V minulých letech jsme pobývali každý rok bud v jižní Itálii, či na Korfu a set - slunečník a 2 lehátka stál všude na den 4 €. Za tu cenu jsme si to brali.

Ale v Itálii i na Korfu byla místa se slunečníky a pak volná pásma, kde se lidé mohli utábořit se svou dekou a klidně i se svým slunečníkem. Nosili si i skládací židličky. Pokud dodrželi toto pásmo, nebyly žádné problémy. Bylo tam těch lidí bez lehátek dost a dost.

Jen jednou se mi stal malér. Byla tam celá řada neobsazených lehátek, já si na jedno krajní vlezla /což jsem neměla/ a usnula jsem na něm jako špalek. Probudil mě hrubý křik, majitel do mě šťouchal, já spala tvrdě a dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, co se děje. Tak mě shodil do písku. To bylo ten jediný rok, na severu Itálie, kde byla lehátka drahá /17 € za set/ a my jsme si je nebrali. Přitom lehátka si nikdo nenárokoval, byla pořád všechna prázdná. Jenže já tam vážně neměla co dělat. Tak mě shodil dolů.

Myslím, že je jen na Vás, na čem budete ležet. Pokud nerozložíte deku v pásmu pro slunečníky, ale mimo, což lze všude, nikdo nemá nárok Vás vyhodit. Někdy to bývá ohraničeno lany, ale všude je dost místa pro lidi s dekami. Všude byli lidé se svými dekami.

Myslím, že jste sedli na lep kosákům, jsou asi na cizince domluveni a pokutu si rozdělí policie a majitel slunečníků. Za rozložení deky na vhodném místě by neměla být žádná sankce. Nejste jediní. Ale prostě bylo potřeba oškubat turisty. Nebo jste si nenašli to správné místo vyhrazené jen pro deky. A tak jste na to doplatili. *cert*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 07:17

Nedávno byl v novinách článek, že Italové mají nový zákon o obsazování pláže děkami.Mnoho lidí si brzy ráno donesou osušky , nechají je na pláži ležet a přijdou třeba až po obědě.Vy tam ale byli, jen jste se zrovna nacházeli v moři. Asi jste se perfektně nedokázali domuvit, k tomu jim ještě pomohli policajti. Asi jste se nebránili a zaplatili. V tom ručníkovém zákoně je to tak, že nesmíte nechat osušky do 8,30 ráno bez dozoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:38
avatar

Pokud je to pláž s placenými lehátky, nemá tam deka co dělat, zrovna tak pokud je to hotelová pláž a je tam zákaz. My vždy hledali třeba i vzdálenější a neupravený kousek dál od lidí a tam nikdy nebyl problém. Za všechno se platí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:55

... ne všude. Jsou země, kde neexistují soukromé nebo hotelové pláže a ty jsou tak přístupné všem bez omezení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:54

Před 6ti lety jsem to vzal se synkem pro zpestření zpět domů z Řecka z Igoumenitsi trajektem do Bari ( auto + 2 osoby asi 70 Euro jednosměrně) a pak Itálií nahoru. Poprvé v životě jsem se zastavil na hodinovou koupačku v Rimini. Oproti Řecku šílenost, hnus, moře zelené kalné, všude prázdninové šestipatrové paneláky, rovina, konzum, na pláží všude slunečníky a lehátka, kam oko dohlédne - placené. Kolik to tenkrát bylo, nevím, jestli 30 E jak říkáte, to je fakt šílenost. Tyto placené pláže má v Itálii obecně pod palcem nějaka mafiánská asociace provozovatelů pláží, dodnes si pamatuju cedulku... " Assozzione Balneari... - zákaz stavět slunečníky a podobně " Tak jsem se vykoupalli na konci pláže na takzvané divoké pláži, přeplněné lidna s ručníkama a slunečníkama a za hoďku tradá do Prahy.

Tj. Itálii už nikdy. Z principu nikdy. Drahý benzín, drahé mýto, všude nesmyslné radary a 30 a 50 i mimo města na silnicích typu našich okresek, pádská nížina je taky odporná sama od sebe, všude parkovací zóny... Zlaté Řecko, Korsika, Gruzie, Bulharsko, Francie...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 09:55

Souhlasím s váma je to dost nehorázné. A tam jako byl zákaz pro celou pláž nebo to byla jen zlovůle toho plavčíka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 10:49
avatar

Jojo nejvetsi chyba Italie , ty ceny , ta predrazenost a ta arogantnost na plazi ... byl jsem nespokojen. Zlate chorvatsko , srbsko , recko ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 11:06
avatar

Předloni, Kalábrie (Briatico, Tropea, Stromboli...). Hotelová pláž v ceně (set rezervovaný na celý pobyt), veřejné pláže bez problémů, můžeš si tam rozložit co jak chceš, ostatní soukromé pláže jsme respektovali a nechodili tam - nebylo proč.

K zamezení problémů možná stačí jen pochopit pravidla :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 16:44
avatar

Asi jste opravdu zabloudili na soukromou pláž, kde je prostě zakázáno používat vlastní ručník. Majitel si může opravdu stanovit svá pravidla, protože se o to místo stará a hlavně mu to patří. Určitě to bylo někde napsáno. Kdyby jste byli na "lidové" pláži, nic by se nedělo. Nebo třeba kousek vedle, prostě za hranicí jeho pláže. Vezměte to tak, že by třeba k Vám před váš barák, kde máte vlastní posezení, přišli cizí lidé a klidně si tam rozložili své propriety a udělali si tam piknik. Taky byste se vztekala a zavolala na ně policajty, když by nechtěli pochopit, že to je Vaše. Je to stejné, jako když jdete do restaurace a nevyložíte u nich na stůl vlastní oběd a nezačnete ho konzumovat. Také Vás poženou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.