Mouchy. Baví nebo obtěžují?

Od: Datum: 05.08.16 15:28 odpovědí: 17 změna: 06.08.16 12:46

Ahoj.

Tak zase něco. Na někoho jsem chvíli včera čekal a dělal jsem to na venkovní zahrádce na Malé Skále. Normálně běžná věc. Nic divného. Jen jsem si všimnul, že jak tam seděl ještě jeden nějaký chlapík, tak se bavil tím, že mu po do půl těla nahém těle pobíhala a přelétala M O U C H A. Normálně s jí takhle bavil.

Dotaz zní. Baví vás někoho taky takovéhle lechtání od mouchy, nebo to jen otravuje? Pozorovali jste tohle případně na někom. Nebo něco jiného?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.16 15:47

- mně je to docela příjemné - ale já jsem úchyl, pokud se jakéhokoliv zvířete týká. Nemůžu zabít ani mravenečka.

doplněno 05.08.16 16:29:

hm

- jo - jednou mne takhle "kousla" vosa, když jsem ji zachraňovala ze sudu z vodou - potvůrka a ošklivé káčátko ! Holt nevděk světem vládne i u těch zvířat.

Od: hm®
Datum: 05.08.16 16:19

Kdyby Vás ta moucha kousla (a že to, mrchy, uměj!), tak byste si názor na ni třeba poopravila.

K otázce: nevzpomínám si, že bych to někdy viděl. Ale třeba motýlka, když si na mě sedne, tak nechám. Ne proto, že by se mi líbilo, jak po mně leze (však on taky neleze), ale mám radost, že se mě nebojí a že ho vidím zblízka. Jenže to je jednou tak za 10 let.

Datum: 05.08.16 17:03

Tak to se mi stalo asi před měsícem na výletě! Pořád na mě sedal motýl - batolec a nechtěl se mě pustit! Bylo to úžasné...

Datum: 05.08.16 19:34

- není to diskriminace? - když si na vás sedne moucha - je to fuj, ale když motýl - je to krásný zážitek - přestože ani motýl nepohrdne nějakým tím fujtajblem, na kterém si zasosá.

doplněno 06.08.16 18:21:

hm

- to je fakt - zase jste mne "trumfnul" - teď abych běžela vygooglovat motýla, který kouše !

Od: hm®
Datum: 06.08.16 12:46

Není to diskriminace. Ještě se nestalo, aby mě motýl kousnul.

Datum: 05.08.16 16:30

mě mouchy vyloženě otravují, jak slyším bzučení, už mě svědí všude - nemám je ráda, lezou po různých hnusech a pak si jí mám nechat lézt po těle? tak to fakt ne... a neviděla jsem, že by si to někdo takhle užíval... prostě zírám...*bzum*

Datum: 05.08.16 16:42

- a všimla jste si, že si mouchy stále čistí "pacičky" a hlavičku?

Datum: 05.08.16 17:25

culdo, všimla - čistí, ale nevyčistí... *smich* dokud jsem bydlela ve městě, mouchy mi nevadily, co jsem se odstěhovala na venkov, začaly mě štvát - člověk si chce po celém dnu v klidu posedět na verandě, ale ony ho nenechají... vy, co se much zastáváte, že jsou to přítulná zvířátka (mona) - to samé byste mohli říct o komárech, hovadech, štěnicích apod. - ti jsou taky přítulní... :-D

Od: maky®
Datum: 05.08.16 19:51

culdabuldo, všimla, jsou s tím mytím posedlé, vypadá to na takovou tu úchylku, jako když si někdo neustále myje ruce třeba padesátkrát za hodinu a :-Dpod

Datum: 05.08.16 16:59
Mně mouchy baví. Ostatně, kdy se vám poštěstí, aby před vámi divoké zvíře neuteklo, ale jako mazlík sedlo na ruku? *smich* Doma je nemám, pokud nějaká vletí, odchytne ji pes.
A štítím se jich méně, než madel v městské dopravě. M.
doplněno 05.08.16 19:03: @minda - mouchy ale nepijou krev, jen lechtají ;)
Samozřejmě vše brát s nadsázkou.
Ovšem musím říci, že od té doby, co během zimy skrmíme přes 20 kilo slunečnice sýkorkám, už tu těch much není tolik.
Datum: 05.08.16 16:59

Mouchy nesnáším, protože přenášejí množství infekčních nemocí. Z toho důvodu mám také v úctě pavouky, kteří zlikvidují zhruba 80% much. Jako malý jsem samozřejmě házel mouchy pokoutníkům. *slunce*

doplněno 05.08.16 20:18:

4 culdabulda1: Přesně tak jejich existenci beru - slouží jako potrava jiným živočichům (i některým rostlinám). *slunce*

Datum: 05.08.16 18:56

Možná by mi nevadily, kdyby držely "sosák" a nebzučely. Vím, že to je zvuk křídel, ale prostě ten zvuk nesnáším. Tak je likviduji. A pěkně štípou, ne že ne. Docela by mne zajímalo k čemu jsou dobré, jakým přínosem vlastně mouchy jsou. Proč je příroda stvořila. Snad to tady někdo chytrý vysvětlí.

Datum: 05.08.16 19:42

- všechno na světě je "stvořeno" přinejmenším proto, aby sloužilo jako potrava pro něco jiného.

doplněno 05.08.16 21:45:

venkov4ever

- no ale i my skončíme jako potrava - a třeba zrovna pro ty mouchy - a tak pořád dokola. Jó život ...

Datum: 05.08.16 19:58
@suzymon - moucha domácí nekouše. Bodalka stájová by mohla být tím důvodem, proč se to běžně o mouchách tvrdí. Jinak - mouchy mají své místo na světě, protože přispívají k likvidaci tlejících organismů (mršin apod.)
doplněno 05.08.16 21:27: Moucha domácí jen olizuje :) Musím to vědět, když se se mnou mazlí *smich*
Bodalka - viz. obrázek - saje krev. Vypadají skoro stejně, jen bodalky mají viditelný právě ten "bodák".
Datum: 05.08.16 20:15

Mono, moucha kouše. I já jsem si myslela že ne a pak jsem si to musela přiznat. Nachytala jsem tu mouchu při činu a to nejednou. Doma ne, ale na zahradě koušou. Proč koušou jenom v přírodě, to nevím. A moucha to byla, nejsem zase tak pitomá,abych nepoznala mouchu. :-D Ale třeba venku jsou jen ty bodalky a domů mi lezou ty domácí bestie.

Datum: 05.08.16 22:49

Mouchy teda koušou, a doma,obzvláště, když je horko, nebo před bouřkou. Jsou to boží tvorové, kteří mají v přírodě samozřejmě svůj význam, ale pěkně mně s...u! Lezou po všem možném, pak aby člověk pořád jídlo přikrýval, schovával a stejně kadí po všem, co nevidíme. A co teprve masařky, BRR!

Datum: 05.08.16 23:06

Snazim se zachranovat zvirata jak se da, ale muchy, nebo jak rika muj manzel mouchy, tak ty zavrazdim kdykoliv je najdu u sebe doma a to se ze me stava vrah much a stejne tak jsem vrah komaru, hovad a vseho co mi pije krev, protoze jsem na to alergicka a kazde kousnuti me pekne natece. Motylci a v mych ocich mirumilovna zvirata miluju, chranim a zachranuju z vody atd...Buddhismus by ze me radost nemel, protoze bych dle nich nemela usmrtit ani tu muchu, abych se tak nenarodila v pristim zivote ja.:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.