Inzeráty dohodou

Od: Datum: 04.08.16 22:50 odpovědí: 13 změna: 09.08.16 14:49

Tak jsem brouzdala na "Bazoši" a hledala jsem britské modré kotě a docela mě zaskočilo kolik inzerentů uvádí cenu "dohodou". To krucinál nemůžou uvést kolik za to kotě chtějí? Překvapilo mě, že nejvíc to dělají právě oficiální chovné stanice s koťaty s papírama. Nutí zájemce zavolat, zeptat se, posoudit svoje finanční možnosti...To to tam nemůžou napsat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 23:30

Každý, kdo u inzerátu uvádí tenhle nesmysl "cena dohodou", má stejně víceméně jasnou představu o tom, kolik chce vydělat. Asi rádi smlouvají, což třeba zase mě nebaví. Takže bych jim prostě nabídnul cenu, která je pro mě zajímavá (samozřejmě taky reálná) a pokud by ji neakceptovali, šel bych jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 08:58

Přesně tak, já také nechci smlouvat ať už něco kupuji nebo prodávám, takže bych volala jen na inzeráty, kde bych byla schopná cenu akceptovat. Cena "dohodou" mě nutí protelefonovat zbytečně peníze.

Datum: 05.08.16 01:49
avatar

Taky mně to u inz. štve. Dělají to proto, že se bojí, aby lidi tu cenu akceptovali, aby se ozvali, takhle je ještě prostor pro osobní dohodu. Nakonec si vyberou toho, kdo z nich dá nejvíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 06:09
Na tyto inzeráty nemusíte reagovat. Další inteligentní prodávající u ceny píší "nabidnete" To nereaguji vůbec
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 07:59
avatar

Mě napadá, že jeden z důvodů může být i ten, že chovatelské stanice nechtějí, aby se veřejně věděly ceny jejich koťat - tedy aby neměly srovnání ostatní chovatelské stanice.

Navíc pokud má člověk opravdový zájem o britskou kočku, nebude jeho hlavním kritériem cena, ale kvalita chovatelské stanice. Je tedy možné, že takto inzerent odfiltruje tyto na cenu zaměřené zájemce, o které nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 09:29

Nevím jak u koťat ale u jiných výrobků jako jsou PC a komponenty je běžné že na emailu se mi dotazují překupníci počítačů, takže cenu vyzvídají u konkurence. Kdyby museli volat tak by se jim to moc nevyplatilo. Oni si napíšou, poptaj se a za to nic nedaj. Ve skutečnosti ani nemají zájem koupit, protože cena se jim nelíbí a chtějí slevu (překupníci vždycky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 01:57

Ano, máte ve všem pravdu. Dalším důvodem také bývá, že cena koťat (štěňat) bývá rozdílná dle kvality jednotlivých jedinců i dle pohlaví- soudím podle prodeje štěňat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 05.08.16 17:32

To je nejlépe neodpovídat, ti lidé totiž nevědí co by za to chtěli a plácat kvůli nenasytovi zbytečně kredit by se mi nechtělo. Bud ví, nebo neví, šla bych dál.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.08.16 17:44
A vy chcete kotě britky nebo jen tak koukáte? Protože jestli chcete, pak by si to nejdřív chtělo zjistit zdravotní problematiku plemene a temperament a rozhodnout se, jestli je to zrovna to pravé ořechové. Ony nekontaktní britky s nutností testování nemusí být ve výsledku dobrá volba. A jestli i pak na britce trváte, pak bych se spíš vypravila na výstavu, osobně se s chovateli seznámit a něco se o plemeni dozvědět.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 09:06

Teď se přiznám, že jsem nepochopila "nutnost testování". My nejsme žádní kovaní chovatelé. Měli jsme postupně perskou kočku a dva perské kocoury, Aramisovi je 11 let a manžel by chtěl britku. Amísek bude mít společnost a snad trochu ožije. Amísek je po smrti bráchy Bertíka smutný a hodně fixovaný na nás. Jak někam sednu, hned ho mám na klíně, sednu k PC, skočí na stůl, sejdu z ložnice dolů, hned ho mám na rameni, kde se mi válí celou dobu, co dělám snídani...chceme zkusit kámošku.

Od: pb®
Datum: 06.08.16 09:25
Takže se přiznáváte, že o plemeni nic nevíte, jen se vám prostě líbí. Když pominu to, že podstatná část britek není mazlivá, jsou tu ještě vrozené choroby, na které by měly být rodiče kotěte testováni. Ideálně ne jen jednou ale opakovaně a to i předešlé generace, protože genetický test stále chybí. Nejedna britka už umřela na HCM. Tím nestraším, jen chci upozornit na nutnost dobrého výběru. Testovaný chov se pak projeví i na ceně. A taky bych nebrala od nezkušeného chovatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 14:49

Nevadí nám, že není mazlivá. Tu první peršanku jsme dostali jako v pořadí už čtvrtí majitelé a ta kočka byla vyloženě nas...á na celý svět. Ode mě se nechala pohladit, když jsem jí dávala dlabanec, ale na manžela syčela jak klubko hadů. Asi půl roku jsme ji prostě ignorovali, jenom krmili a po půl roce se začala sama lísat a nakonec proležela hodiny manželovi na klíně. A myslím, že úplně každé plemeno má nějaké sklony k chorobám pro ten druh typickým.

Datum: 06.08.16 22:48
avatar

Jako prodejce mám zkušenost, že když někdo k pultu přijde a jako první se zajímá o cenu tak z 90% nekoupí. Jde po ceně a my nepatříme mezi nejlevnější. Proto mám vždycky někde viset ceník. Možná je v tom lidská psychika, neprozradit před někým cizím, že na to nemám. Chci si sám, v klidu rozhodnout, jestli ty peníze dám, nebo ne.

Pravděpodobně takový chovatel spoléhá na to, že když už se zeptáte na cenu, že se přeci jen chytnete drápkem, a nakonec koupíte. Podle mně je to blbost. Existuje spousta lidí, a patřím mezi ně, kteří když nevidí cenu u zboží, nebo někde blízko na visícím ceníku, tak jdou dál. Jinam, kde tu cenu mají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.