Nechtěli ubytovat mladé Turky

Od: Datum: 04.08.16 21:47 odpovědí: 16 změna: 05.08.16 21:38

Ahoj.

Na Slovensku v jednom hotelu odmítl majitel na internetu povolit ubytování třem mladým lidem z Turecka.

Udělal majitel něco, za co by ho měl systém sežrat? Nebo, jako majitel svého hotelu, by si měl své hosty mít možnost vybírat? Jako restauratér, co nechtěl obsloužit dva cikány?

doplněno 04.08.16 22:24:

On se tak prý rozhodl z důvodu bezpečnosti. Stejně do něj jedou. Asi to bude mít dost drahý.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 22:07

Majitel si může vybírat, ale jeho důvod neposkytnutí služby nesmí být diskriminační (kvůli rase, náboženství, národnosti atd.)...je těžký tohle řešit.

Datum: 04.08.16 23:42

Majitel má právo ubytovat koho chce a důvody nikomu nesdělovat. Já bych je taky neubytoval.

Datum: 05.08.16 02:05

Tohle možná platí v Africe..

Datum: 05.08.16 00:19

- co když se majitel hotelu bojí? - anebo to už se taky nesmí?

Datum: 05.08.16 01:46

Nesmí. Hrozí mu pokuta v milionech za diskriminaci. Asi nemohl uvést jiný důvod, když měli volno a možná chtěl trochu zamachrovat, jak s nimi zatočí, kdo ví. Ale , i když se mi to zdá taky divný, že je člověk musí přijmout, tak sama na své kůži bych takové odmítnutí zažít taky nechtěla. On uváděl jeden z důvodů i bezpečí a strach hostů, je akt, že do penzionu, kde by bylo často více Turků, by Češi nechtěli. V tom 2. případě s cikány, že nechtěl, aby se za nimi táhli další cikáni. No a co s tím, že? Do cikánské restaurace přestanou chodit bílí a co mu z restaurace vznikne? Ani o tom si nesmí majitel rozhodnout sám, ale musí to podstoupit. Je to hrůza a stát mu za to nedá nic, když bude mít rázem ze slušného podniku IV. cenovou. Tam to pak řešej tak, že neúměrně zvednou ceny, aby tam nechodili, ale pak mu tam, při těch vyšších cenách, přestane chodit i hodně bílých. Jsem názoru, že o svém domu, penzionu, prostě majetku, by měl mít každý občan právo si rozhodovat sám.

Datum: 05.08.16 07:48

Majitel postupoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, což eurodiktatura zásadně nepřipouští. Proto se docela divím, že po tolika letech pod bruselským jhem poskytovatelé ubytovacích, restauračních a dalších zařízení nevypracovali neprůstřelnou strategii, která by jim umožnila nejen odmítnout nevyhovující zákazníky, ale také případně vysoudit duši z nejrůznějších neziskových parazitů, kteří by se rádi bezpracně obohatili. *nevi*

Od: coco
Datum: 05.08.16 12:22

Proc vlastne vznikl zakon o diskriminaci, ktery se u nas jeste donedavna tykal hlavne "utlacovani" domacich neprizpusobivych, kdyz dnes uz ty obycejne neozbrojene zaciname brat jako mensi zlo nez jsou roztahovacni migranti, nebezpecni pro celou Evropu...? Bude take tento zakon preventivni ochranou pro domaci obyvatelstvo, aby nedoslo k jeho utlacovani rozpinavymi dobyvateli? Mozna si nakonec stanovi sve vlastni zakony. *sok*

Nebo snad nemate obavy ze sve vlastni diskriminace...?

Datum: 05.08.16 15:04

O tom, že národnost nebo rasa nesmí být důvod k rozdílnému zacházení je uvedené už v Listině ZÁKLADNÍCH práv a svobod (překvapivě). Máte vy v hlavě vůbec něco jiného než tu eurodiktaturu?

Od: bmbx®
Datum: 05.08.16 15:24

Už se "těším" jak se za pár let budeme dovolávat dodržování takovýchto listin u muslimské většiny *haha*

Datum: 05.08.16 16:01

- pokud jde o tu eurodiktaturu - pořádně mne "nazdvihlo" ! rozhodnutí těch demen... o nutnosti vymýcení tzv. invazivních druhů živočichů z evropské přírody, přičemž mají na mysli jenom zvířata, nebo rostliny. To se Vám divné nezdá? - Vy zase nemáte v hlavě nic jiného. nežli ty Turky... - bez ohledu na rozum a historické souvislosti.

Datum: 05.08.16 16:14

Turky v hlavě nemám. Já o problematice invazivních rostlin a živočichů nic moc nevim...ale k lidem bych je nepřirovnávala (přece jenom je snad mezi náma nějakej rozdíl...nebo ne?).

Datum: 05.08.16 16:15

- a to Vám nakukal kdo? - ale jo - lidi jsou daleko horší !

Datum: 05.08.16 17:03
*palec*
Datum: 05.08.16 15:41

Ahoj Klérko.

Ale ona ta muslimská divná rasa právě zakládá důvod pro jiné podmínky pro jednání s nimi. Ty informace o nich si odpíráš dobrovolně, nebo ti to někdo dokonce radí?

Datum: 05.08.16 16:08

Jéé to je milej pozdrav. :) Tak to si budete muset nějak zařídit změnu Základních lidských práv a svobod, jestli s nima nesouhlasíte. Zkuste to navrhnout třeba takhle- příslušnost k národnostní nebo etnické menšině nesmí být nikomu na újmu, kromě lidí, kteří se hlásí k islámu. Takže, pokud by byl někdo ze země nebo by patřil k etniku, u kterého je vyšší pravděpodobnost, že vyznává islám, tenhle článek by se ho netýkal. Každá restaurace a hotel by měly tabulku zemí, kde je procento muslimů vyšší než 50% a také vzorník odstínů pleti, opět s vyšší než 50% pravděpodobností, že budou patřit muslimům, aby se to dobře třídilo. :) Tak ať vám to vyjde, budu držet palce.

Datum: 05.08.16 21:38

Ahoj Klérko.

Ano, milej to já jsem. A když jsi to tak už šikovně vypracovala, tak to můžeš rovnou někam odeslat. Ty budeš vědět kam. Já ti věřím. Víš děvče, jim nemůžeš nastavovat nějakou další tvář. Oni tě vyplesknou třeba i kameny. Většinou na 100% to ty jejich i cizí ženy nezvládnou. Víš, zákon je zákon a Šária obzvlášť. Nikomu, kdo ho vyznává, nějak nemůžu věřit ať už říká či dělá cokoliv. I kdyby se ti to sebevíc hodilo a nějak zapadalo do tvého sluníčkářského myšlení. Promiň, tak to prostě mám nastavený.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.