Co jsou pro vás rajčata?

Od: Datum: 03.08.16 22:16 odpovědí: 14 změna: 04.08.16 10:20
Teď jsem dokoukal dokument o rajčatech, velice zajímavé, existuje jichž par tisíc druhů. Já osobně je miluji stejně jak protlak, kečup, salát, pyré.
Jak jste na tom vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.08.16 22:22
Stejně.
Užrala bych se po nich *smich*
Momentálně mám obsypané keře.
A ta chuť,ta je Boží !
Datum: 03.08.16 22:27

Ona taková voňavá, křupavá, osmi centimetrová, čerstvě utržená nakládačka také není k zahození.

Ale souhlas, rajčata mám též ráda.

Už jste zkusili ráno k snídani chléb s máslem a na něm na plátky nakrájené rajče, trošku posolené?

Nemusíte mít už žádnou uzeninu, nebo sýr. Zcela to stačí.

Datum: 03.08.16 22:28

Večer, když moje kamarádky otevírají láhev vína... já krájím rajčata a otevírám cottage nebo mozzarellu *srdce*

doplněno 03.08.16 22:29:

Pohanko, po chlebu s rajčatem se můžu utlouct - ale s vaječnou pomazánkou (vejce, lučina, hořčice, pažitka). Mňaaaaam.

doplněno 03.08.16 22:36:

Fakt? a není to tekuté? My vždycky doma dělali pomazánku z pomazánkového másla, to mi ale do druhého dne zvodnatí. Lučina to drží krásně pospolu, pomazánka je tuhá - mám to tak ráda...

Datum: 03.08.16 22:34

ááááá, já mám hlad! Lučinu ani ne, ale dávám si tam majolku /nedávné téma ne-oblíbenosti/,nic dietního.

doplněno 03.08.16 23:00:

Když se dá majolky více, tak je to potom salát na vidličku. Případně ještě pokrájet nějakou šunku, debrecínku.

Dobrou noc.

Datum: 03.08.16 22:41

Asi budu trošku proti proudu, ale já tu červenou zeleninu plnou slizu naprosto nesnáším *smich*

Datum: 03.08.16 22:42

Dobrý den. Také se přidám. Dnes jsem z nich dělal za pomoci jiných inkrediencí šopák. Rajčata i okurky byly domácí, papriku a balkán jsem dokopupil. Rajčata mám nejradši, ale mám rád i jakoukoli jinou zeleninu. Ještě jsem neobjevil žádnou, kterou bych nejedl.

Datum: 03.08.16 23:03
Miluju hlavne cherry rajcata. Fakt parada.
Datum: 03.08.16 23:51
Ano cherry rajčátka jsou parádní, a i normální. Rohlík, máslo, šunka a posolené rajče *palec*
Datum: 04.08.16 06:38

Rajčata mám ráda, moc. I rajskou! *palec*A tady už se naše chutě v rodině rozcházejí.

Manžel nerad rajskou, syn a zeť neradi rajčata jako taková. Když chci zdobit něčím červeným, musím použít sterilovanou kapii.

Letos jsem byla v lázních a rajčata jsme sázeli velice pozdě. Každý už sklízí, my máme několik zelených kuliček. Letos mě to mrzí dvojnásob. Mám poslední 2 skleničky domácího kečupu. Chtěla bych vařit další. Domácí rajčata jsou nejlepší, bohužel, nebudou, ale jistě někde v obchodě něco koupím. Aspoň na 2 dávky.

Pro vzpomínku - je to už hodně let, syn byl ještě doma, svobodný. Udělala jsem jen tak k večeři mísu obložených chlebíčků, kromě jiných pochoutek ozdobila i rajčaty. Dala jsem mísu k televizi, v pokoji byla tma. Snědli jsme s manželem asi po dvou chlebíčcích, když se přiřítil syn. Sedl k televizi, přitáhl si tác k sobě a dopadlo to tak, že zbyl 1 chlebíček. Povídám synovi: Chutnalo ti? Chutnalo! A nevadilo ti, že na tom byla rajčata? Jéžišmarjá, vopravdu? Rozsvítila jsem a ukázala mu poslední zbylý chlebíček. Chvíli na něj koukal a pak povídá: A víš, že jsem to ani napoznal?

Ale i přes tento dobrý zážitek odmítá rajčata dál. :-D Jaga.

Datum: 04.08.16 06:58

Jen rajská omáčka a povlak na pizza rohlících. *nevi*

Datum: 04.08.16 08:08

Bez problémů si pochutnám na rajské (polévce i omáčce), kečupu, atd. *palec*

Nicméně syrové rajče nesnesu... *blee*

Asi jsem divný... *sok*

Datum: 04.08.16 08:28
Není rajče jako rajče!
Nerad koukám na ta v marketech prodávaná rajčata přesného kulového tvaru a unifikované velikosti, jak kdyby je jedna matka měla, vyráběná pomocí počítače, který dávkuje do minerální vlny vodu a potřebné živiny v továrně na rajčata. Bez chuti.
To jsou mi milejší moje rajčata různé velikosti, barvy a tvaru, popraskaná třeba i od deště, ale chutná a voňavá, rostoucí ze živé země, bez chemie. Jsou pochutnáním v jakékoliv podobě, o které tu kolegové výše uvedené píší...
Chvála buď létu!
Datum: 04.08.16 09:39

Já miluju především rajčata, ale rajčata je dnes už pojem, to, co se koupí v krámě je plod bez chuti a zápachu, bohužel i od farmářů. Vypěstuju si jeden keřík na balkoně a to má opravdu chuť.

Datum: 04.08.16 10:20

Asi bych rajčata nepěstoval,nebýt v minulosti náhody,pomocí ní jsem dostal sazeničku rajčete,které se vymyká.Jednak je vzhledově odlišné,pak je charakteristické malým vzrůstem a vysokou úrodnlostí.Na jednom malém keříku zvíci 50 cm jsem sklidil až 50 ks plodů.Tenká slupka,vynikající chuť.Jen je problém,když všechny keříky naráz dozrají..

JABRAKA

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.