Vliv bývalé manželky na chování dětí

Od: Datum: 02.08.16 20:11 odpovědí: 5 změna: 03.08.16 10:11

Dobrý den, potřebuji poradit.Mám 3 roky přítele a ten má z předchozího manželství syna 26 a dceru 15.Syn již 8let fetuje, letos se tři měsíce léčil v Bohnicích,ale nepomohlo to.Přítelova bývalá žena nám dělá ze života peklo, vyhrožuje, telefonuje, posílá sprosté sms zprávy.Je nervově labilní a má invalidní důchod na psychické poruchy. Často bývala po psychiatrických léčebnách a já se starala o její dceru.Snažila jsem se její dceři dá všechno nač si vzpomene i na ukor svých dětí. I přes to, že přítel byl v tu dobu na pracovním úřadě a já jsem zabezpečovala celý chod rodiny sama.Bydlela u nás skoro půl roku a já jsem měla pocit, že je spokojená.Pořád říkala, jak je s námi ráda, jak si spolu rozumíme.Ani se nechtěla vrátit k mámě, když přišla z léčebny. Asi 14 dní po návratu domů nám začaly chodit sprosté sms zprávy a dopisy nejen od matky ale i od dcery..Jaká jsem mrcha vypočítavá, že mě nenávidí, že mi jde jen o peníze..a další sprosté výrazy, které sem ani nemůžu napsat. To samé chodí i jejímu otci. Že ho nikdy nebrala jako otce, že ho nechce nikdy vidět. A stejně tak se k nám chová i jeho syn.Jsou naočkovaní od bývalé ženy a udělají všechno co ona řekne.V podstatě je ovládá. Hrozně nás to mrzí..Já si to beru hrozně osobně.Myslíte, že ty děti budou mít někdy svůj názor a budou se s námi alespoň slušně bavit? Jak se mám zachovat až se třeba potkáme? Vůbec nevím co mám dělat.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.16 20:24

Co jste čekala? I kdybyste se rozkrájela, tak na Vás budou vždycky něco vidět. Je tam totiž závist, zloba, žárlivost. neschopnost té paní, že máte jejího bývalého.

Pokud se potkáte? Tak já bych o to ani nestála. Po tomto, co Vám napsali, tak snad by se měli děti omluvit.

Také, jak se k tomu postaví Váš přítel, ten by to měl řešit a vyřešit v prvé řadě. Neangažujte se moc.

Určitě být k dětem rezervovaná a žádné důvěrnosti, a hlavně, žádné úplatky a dárky. To udělalo moc velké oči, kdovíjak se máte s přítelem dobře. Již bych nevěřila a chovala se sice slušně, ale již žádné důvěrnosti, trochu odstup, žádná velká rodina.

Jinak máma je máma i když je taková nemocná, Vy budete vždy ta,co jste jí sebrala muže, kdybyste nebyla, třeba by se k ní vrátil. I když to není pravda, pro ní to tak bude.

Datum: 03.08.16 07:59

Vřele souhlasím s Pohankou. *palec**palec**palec*

Datum: 03.08.16 09:24

Chování dětí nezměníte, ať se s nima stýká jen váš přítel někde na neutrální půdě. Domů bych už nikdy ani tu dceru nepustila a asi bych se odstěhovala hodně daleko.

Od: pt®
Datum: 03.08.16 10:02

To jsou ty rozvody, které já tak nenávidím, vždy tím trpí děti. Nevím, jak dlouho je Váš přítel s ex rozvedený a co toho bylo příčinou, ale je vidět, že tím rozvodem trpí všichni. Jeho ex je na nervy, protože být sama na děti je jistě pro ni náročné a nevíme, zda jí její rodina pomáhá, či ne, každý není silný jedinec. Samozřejmě ji vadí, že exmanžel žije s Vámi, jste pro ní nějaký "narušitel", ale nejvíce je smutné, že se manipuluje s dětmi. Děti potřebují jednotnou výchovu a lásku obou rodičů a to jejich děti nemají, jsou jen, jako rukojmí pro vyřizování účtů mezi sebou a tak je narušený jejich vývoj a charakter. Samozřejmě, že se děti mohou v pozdější dospělosti změnit, utvořit si názor, ale zdaleka ne všem se to podaří a tak si nesou do života špatné vzory, špatné příklady a nemusí být v životě šťastné a mohou se chovat stejně, jako matka a otec.Vy jste se starala, což Vás ctí a máte svědomí čisté, ale nikdy druhého nepředěláte násilím, jen můžete dát dobrý osobní příklad, jako vklad dětem do budoucna, když to neudělají vlastní rodiče.

Od: chybajejinde
Datum: 03.08.16 10:11

Ježiši maria, ajo, já pro vás sice nemám žádnou radu, ale musím vám moc poděkovat. Lidé jako vy mě vždycky utvrzují v mém přesvědčení, že si nikdy nemám nic začínat s rozvedeným chlapem s dětmi a taky že kdybych se náhodou já sama někdy chtěla rozvést, že si to mám radši setkasramentsky rozmyslet než později prožívat to, co prožívá například bývalka vašeho přítele (léčení na psychárně, o dcerku se stará současná přítelkyně otce a dcerka pak inklinuje spíš k ní než ke mě, synek feťák, otec dětí má spokojený vztah s novou robou a já jsem zůstala na všechno sama... To bych asi taky na jejím místě skončila v Bohnicích). Vřelé díky! Vy a vám podobní jste chodícími důkazy pro nás svobodné do budoucna nebo pro ty, co třeba jsou v manželství a uvažují o rozvodu, že rozvod rozhodně není žádné vysvobození z nepovedeného manželství, ale naopak je to další epizoda hororového seriálu, který nebere konce.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.