Krádež - inzerát Iphone 4

Od: Datum: 20.02.13 14:15 odpovědí: 11 změna: 20.02.13 23:29

Dobrý den,

Potřebuji poradit :'(

Stal jsem se obětí krádeže. Jde o Inzerát na www.avizo.cz. Vyhledal jsem si tam inzerát na Iphone 4, který se mi líbil a vyhovoval mi a tak jsem s člověkem co inzerát vtvořil začal komunikovat. Údajně pán se chtěl osobně sejít, tudíž to vypadalo celkem věrohodně, ale bydlí odtud moc daleko a tak jsme se dohodli na převodu přes bankovní účet.

A zde je problém převedl jsem peníze a zboží nikde... přestal komunikovat a tak...
Nevíte co se dá dělat? :( (avizo sem kontaktoval a ty mi nemají jak pomoct)
Nevíte jeslti je pravda, že když to není ani 5000kč policie to nebude ani řešit?
Předem děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 14:21

Zajdi na policii.Ta si stim poradi. Jestlize si posilal penize na urcite cislo uctu neni problem majitele dohledat. To je vec policie, dohleda ho. Tobe doporucim jestli mas nejakou korenspondenci s tim zlodejikem, vytiskni a vem to s sebou. Do 5000 to sice neni trestni cin, ale kradez to je. A treba uz o nem budou vedet, protoze tohle mohl udelat vicekrat a castka muze byt daleko vyssi nez 5000.

Od: mowla*
Datum: 20.02.13 14:25

Není to krádež, ale podvod... Do 5.000,- Kč jde o přestupek...

Každopádně zajít na PČR neuškodí - a - pravděpodobně nebudeš sám, takže pokud se vás - poškozených, sejde více a podáte trestní oznámení (při škodě vyšší, než 5.000,- jde o trestný čin), možná se domůžete i vrácení peněz. Ale na policii zajdi určitě (jak píše Majsterjoe - korespondenci s podvodníkem si vezmi sebou), aby dotyčný aspoň věděl, že podvod někdo řeší, možná se i zalekne a peníze ti vrátí rovnou.

Datum: 20.02.13 14:28

Hranice 5000 Kč platí pro trestný čin krádeže. V tomto případě se však nejedná o krádež, nýbrž podvod (případně zpronevěru), a tam spodní limit není.

Nakolik jste k tomu přispěl svou bezmeznou důvěřivostí, to si vyřešte sám se sebou :)

Od: sisinka*
Datum: 20.02.13 14:36

Dobrý den,asi Vám neporadím,ale alespon poskytnu duševní utěchu,že nejspíš nejste sám kdo naletěl.Pokusila bych se najít více lidí které dotyčný pán podvedl a pak jedině podat hromadnou žalobu.Pokuste se zadat do vyhledávače na internetu ,,vygooglit,, jeho jméno,uvidíte jestli se Vám něco o podvodníkovi ukáže.Určitě bych neváhala a zveřejnila na internetu i jeho jméno,adresu a tel.číslo aby si na tohoto darebáka dali lidi pozor. Přeji Vám hodně uspěchu :)

Od: buss®
Datum: 20.02.13 15:13

Nic vám neukradl, naopak vy jste naletěl, jde o podvod. . ... a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou,
Oznámit na přestupek.

Od: jirbar*
Datum: 20.02.13 17:24

Kvalifikace podvodu se musí prokázat, že již v okamžiku nabídky bylo jasné že nic nepošle. Třeba vůbec žádný mobil nevlastnil. V opačném případě je to zpronevěra

Datum: 20.02.13 15:24

Určitě jděte na policii a nenechávejte to usnout.

Onen pán určitě takto napálil nejenom Vás a zrovna nedávno mi byl vyprávěn příběh, kdy podvodník, který z jednotlivců vylákal maximálně pětistovku, avšak stačil jich takto oloupit několik desítek, skončil, byť po několika letech, skutečně za mřížemi.

Od: dusin
Datum: 20.02.13 15:55

zdravim, jak postupoval ten podvodník? Dejte o tom vědět policii. Když by okradli například 100 lidí, už mají cca 5000x100 . V TV na tyhle podvody upozorňujou docela často. Může to být i třeba skupina tří lidí. bankovní účet musí být na někoho napsán nebo na nějakou firmu. Možná byste mohl napsat sem ten bankovní účet :) ať to těm podvodníkům nějakej hekr pořádně vosolí :) .

Od: jirbar*
Datum: 20.02.13 17:29

Je i možnost se obrátit na finančního arbitra či jak se mu říká, že peníze byly omylem poslány na jiný účet a ten další zařídí.

Nebo pokud se podaří tak pracovník příslušné banky (myslím názvu) může z čísla účtu zjistit jméno a adresu. Pokud se takový ochota najde. Mám tušení, že oficiálně to neřeknou ani policii. Jo bankovní tajemství je bankovní tajemství.

Osobní zkušenost kdy si nějaký Mec nechal poslat platbu na účet svého bratra

Datum: 20.02.13 23:29

Podvod jako vyšitý. Okamžitě jít na policii, vzít ssebou co možná nejvíce informací. Pokud policie bude mít oznámení od více lidí a dělá to nějaká skupina, možná je dostanou na organizovaný zločin a třeba rok si posedí v chládku.

Zásada je, nikdy neposílat neznámým lidem peníze předem, trvat na dobírce. I tak člověk riskuje, že mu přijde krabice s cihlou, ale už je to pro zločince více namáhavé. U dražších věcí raději obětovat čas a peníze za osobní návštěvu.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.