Odebrani rp,

Od: Datum: 30.07.16 16:22 odpovědí: 23 změna: 31.07.16 19:44
dobry den,predevcirem me zaspltavila policie a udali mi test byl pozit. Na metamfetamin...na miste mi rp vzit nemohli protoze sem ho nechala doma..jeli sme na krev a kdyz sme se vratili rekli at sednu do auta a v klidu jedu...coz mi prislo divny..nikdo mi teda nerek co mam delat jestli mam odevzdat ridicak nebo jestli muzu ridit nebo ne..mate nekdo zkusenost?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.07.16 16:26

Nevěřím této pohádce.

Od: xx
Datum: 30.07.16 16:27
jaky pohadce boze?
Datum: 30.07.16 16:29

A byla jste, jak se to říká? pod vlivem?

doplněno 30.07.16 16:37:

Jste blázen nebo se jen tak tváříte?! *sok*

Datum: 30.07.16 16:31
mela sem ho dejme tomu 12 h pred tim nez sem sedla za volant
Od: fany
Datum: 30.07.16 16:55

Tobě bych nesvěřila ani dětský kočárek podle toho, co o sobě píšeš. Jinak policie si zjištuje, jestli prověřovaná osoba má řidičák a pokud ho má a smí ho používat, není důvod k zadržení, jen k pokutě, když ho nemá sebou. Ovšem pohádku o tom, jak jedeš v drogách a policie Tě nechá autem dál ohrožovat učastníky provozu a chodce si nechej pro hlupáky. Už tam by ses musela dovědět výsledek testu. Tak si nevymýšlej, mám ráda pohádky, ale od jiných autorů.

Datum: 30.07.16 17:11
Co to meles za...kocarek si strc do ... asi urcite mam naladu sedet a vymejslet kraviny jelikoz mi plno lidi reklo ze je to kravina aby me nechali jet tak se ptam tady...
Datum: 30.07.16 16:59

Tak přinejmenším policisté pochybyli, měli Vám zakázat další jízdu. K vrácení ŘP by Vás měl vyzvat příslušný úřad, patrně až po projednání přestupku.

doplněno 30.07.16 17:01:

fany: trošku pletete hrušky s jablkama ale to je jedno. Pokud má ŘP u sebe, tak ho PČR na místě zadržuje a odesílá příslušnému správnímu orgánu. Důvody zadržení ŘP jsou dány

Zadržení řidičského průkazu

§ 118b

(1) Policista je oprávněn z důvodů uvedených v § 118a odst. 1 písm. a) až h) zadržet řidičský průkaz. Po zadržení řidičského průkazu oznámí policista bez zbytečného odkladu zadržení řidičského průkazu registru řidičů, u zahraničních řidičů příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

(2) Po dobu zadržení řidičského průkazu nesmí držitel řidičského oprávnění řídit motorové vozidlo.

(3) Policista, který zadržel řidičský průkaz, poučí držitele řidičského průkazu o důsledku zadržení řidičského průkazu a vydá držiteli řidičského průkazu písemné potvrzení o zadržení řidičského průkazu.

(4) Policie písemně oznámí zadržení řidičského průkazu obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodu k zadržení řidičského průkazu došlo; oznámení odešle spolu se zadrženým řidičským průkazem bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den po dni zadržení řidičského průkazu. U řidiče, který nemá na území České republiky bydliště, trvalý pobyt nebo přechodný pobyt, zašle policie zadržený řidičský průkaz obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa spáchání přestupku, který jej neprodleně zašle příslušnému orgánu státu, který řidičský průkaz vydal.

(5) Je-li zadržen řidičský průkaz příslušníku zpravodajské služby, policie písemně oznámí zadržení řidičského průkazu příslušnému orgánu; oznámení odešle spolu se zadrženým řidičským průkazem bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den ode dne zadržení řidičského průkazu.

(6) Vzor a náležitosti potvrzení o zadržení řidičského průkazu stanoví prováděcí právní předpis.

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#cast1

doplněno 30.07.16 17:02:

§ 118a

Zabránění v jízdě

(1) Policista může při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích přikázat řidiči motorového vozidla jízdu na nejbližší, z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, vhodné místo k odstavení vozidla a zabránit mu v jízdě použitím technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla (dále jen "technický prostředek") nebo odtažením vozidla, jestliže řidič

a) je podezřelý, že bezprostředně předtím zavinil dopravní nehodu, při které došlo k usmrcení nebo těžké újmě na zdraví,

b) ujel z místa dopravní nehody, na které měl bezprostředně předtím účast a kterou byl povinen oznámit policii podle § 47 odst. 3 písm. b),

c) je podezřelý, že požil alkoholický nápoj nebo užil jinou návykovou látku během jízdy,

d) je podezřelý, že řídil motorové vozidlo bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy ještě byl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,

e) se přes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) odmítl podrobit vyšetření podle zvláštního právního předpisu7) ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem,

f) se přes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. g) odmítl podrobit vyšetření podle zvláštního právního předpisu7) ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou,

g) řídil motorové vozidlo, aniž by byl držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu vozidel,

h) řídil motorové vozidlo, přestože mu byl soudem uložen trest nebo správním orgánem30) uložena sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Datum: 30.07.16 17:09
dekuji za odpoved...jen pro ty kreteny debilni...taky mi to bylo divny protoze sem se ptala policajtky jestli si mam sehnat odtah nebo odvoz a ona mi rekla ze nemusim ze autem muzu odjed domu..a to mi rekla po provedeni testu kterej byl pozit. Plno lidi mi reklo ze to je divny ze me nechali odjed asi proto se tu ptam boze...
Od: dejf
Datum: 30.07.16 17:22

Zdravím, nic proti, ale policisté, pokud to tak skutečně bylo, pochybyli.

Vy zase nemáte žádné právo a zákon to i zakazuje, aby osoba co užívá omamné a psychotropní látky (nyní je jedno kdy a v jakém množství) řídila motorové vozidlo, či třeba i koloběžku či kolo. Prostě jste nebezpečím sam(a) sobě i ostatním (stačí když Vás někdo sešrotuje náklaďákem, že mu pod to vlítnete, bude mít třeba šok do konce života).

Datum: 30.07.16 17:27
Uklidni se fetko,toto je slušný web.
Řídit samozřejmě už nemůžeš,úřad te vyzve k odevzdání řp
Datum: 30.07.16 17:29

*palec* tak, tak..!

Datum: 30.07.16 17:28
Bohuzel ne vsichni jsou profesionalove.Stat se to u nas, chytne Vas o 100m dal jina hlidka a sla by jste na celu.
Datum: 30.07.16 18:09

Proč by to mělo být neuvěřitelné. Možná se jen našel policajt, který u vědomí nepřesnosti zmíněných "lízacích" testů, nechtěl buzerovat někoho, u koho si nebyl jistý, co "lízátko" ukazovalo. Jestli jí to najdou v krvi, tak o řidičák stejně přijde. Řidička udělala dobře, když si řidičák nenechala vzít na místě. Takhle má šanci ve správním řízení. Malou ale má.

A nevrčte na mně, že takhle je to vše špatně. Já tenhle systém nevymyslel.

doplněno 30.07.16 18:23:

Máte řidičák? Máte. Buďte ráda, a tiše "šoupejte" nohama. Třeba to dopadne dobře.

Datum: 30.07.16 18:15
Dekuji za odpoved jde o to ze sem ho u sebe nemela..navic sem toho mela malo Volf cajtka asi videla ze nejsem totalne v prdeli normalne sem komunikovala a od doktora sem mela papir ze komunikuju normalne chuze je v porazku zornicky i tep ale jelikoz mi nic nerekli tak nevim jestli do ty doby nez mi prijde papir nejakej muzu ridit nebo ne kdyz me nechali jet 50 km domu a nerekli nic o zakazu
Datum: 30.07.16 18:53

Můj názor je, že řídit můžete. Ale asi bych zavolal v pondělí na magistrát a zeptal se na to, že Vás PČR nevyzvala k vydání ŘP a nechali Vás odjet, jestli do doby vydání a nabytí právní moci rozhodnutí můžete řídit.

Datum: 30.07.16 20:31
Dekuju...jojo zavolam..cca do mesice budou testy z krve...takze mozna do ty doby...nevim taky sem z toho blazen kazdej se divy ze me nechali jet i ja sem byla v soku a ptala sem se dvakrat a vypadalo to ze oba me ma za debila kdyz se ji ptam zbovu...taky sem si rikala co kdyz me zastavi znovu? Mam jim rict ze uz me chytli? Ukazat vpich po odberech? Nedali mi zadnej papir nic jen sem podepsala ze mi delali test a cau..
Datum: 31.07.16 18:03

Můj táta říkal: "Kdo se moc ptá, moc se dozví." Aby jste toho telefonátu nelitovala...

Datum: 30.07.16 18:55

Nikdo, nejspíše máte pravdu. Ale než půjdu spát, pomodlím se aby mí mladí, na silnic nepotkali tuhle sebevědomou tazatelku! *modla*

doplněno 30.07.16 19:04:

Repkin, ale to je hodně smutný příběh! *plac*

Datum: 30.07.16 19:00

Babčo bohužel by jste se asi hodně divila, když by jste zjistila, kolik mladých ve Vašem okolí jezdí pod vlivem OPL a kolik starych pod vlivem alkoholu. Bohužel policie nemůže stát jen na silnicích a dávat jen dýchat, ale má i jiné úkoly, takže se to nedá všechno uhlídat. Je spíš směšné, že pak tací lidé nadávají, jak policie nic nedělá, přitom by jinak ***** magi v kostkách, aby je po cestě z hospody nechytli a nebo by nadávali "mě tady chytáte, když jsem si dal jednoho páva nebo jeden lok a támhle vraždí malý dítě". Člověk pak neví, jestli mu dát facku nebo začít brečet,

doplněno 30.07.16 19:18:

bohužel realita všedního dne

Od: uska®
Datum: 30.07.16 19:44

Když nebudu mít u sebe ŘP jako tazatelka, tak nedostanu na místě ani pokutu a řeknou mi, pomalu jeďte domů? Tak jej vozit už nikdy nebudu i když nikdy nejsem pod vlivem. To je fajn.

Od: coco
Datum: 30.07.16 20:07

Ja uz se nicemu nedivim, vcera jsem jela domu MHD, protoze jsem neco vypila a auto jsem radeji nechala na parkovisti, ale bezne nemivam u sebe jizdenku, tak jsem jela na černo a ejhle - kontrola, revizor jak hora a ja uz sahala po portmonce, pritom jsem vesele v naladicce neco drmo!ila o zakonu schvalnosti, ani si nepamatuji co vsechno jsem mu sverila a on jako v tranzu povida - tak vsechno nejlepsi a priste se polepsete - a jeste mi daroval oznacenou jizdenku. Pak ze se nenajdou lidumilove v techto profesich :)

Datum: 30.07.16 20:44
Dobře Vy! :-D tak to já bych dostal flastr jako dělo :-D
Od: obcan
Datum: 31.07.16 19:44

Dejte si další dávku a po oplocené svoji zahradě můžete řídit jako divoch, policista pravděpodobně dostal strach, zda fetík nemá prachatého taťuldu

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.