Jaký názor máte na Turecko?

Od: Datum: 30.07.16 01:02 odpovědí: 25 změna: 12.08.16 21:30

Mám za to, že se turecký prezident zachoval správně. Nenechal se zabít a udělal si v zemi pořádek. Jaký názor na to máte vy? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 02:23
V Turecku hned věděli kdo je kdo a tech x desítek tisíc lidi zadrželi.. No jinde by se to vysetrovalo déle. Máme výborného spojence v NAto, na kterého se můžeme v případě jakékoliv krize,hlavně migrační,spolehnout
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 30.07.16 16:35

Myslím, že jde o zemi, kde nejsou zvyklí a ani nikdy nebyli, poslouchat poslušně a plnit rozkazy jiných a dokázali si vždy vládnout sami, na rozdíl od nás - Rakousko-Uhersko, SSSR jako nehynoucí přítel, nyní Eu. Myslím že on ví přesně co chce a byl to důvod k puči, aby se ho teroristi zbavili a proběhlo další arabské jaro. Médiím nevěřím, neříkají pravdu.Jsou mi jinak také lhostejní, ale obdivuju každého, kdo umí chránit svoji zem a to on umí, to mu nelze upřít. Jako Putin. Proto jsou nazýváni diktátory, protože si umí udělat a udržet pořádek. Němec neví co má v zemi, rus a turek to ví.*smich*

Od: dam®
Datum: 30.07.16 04:19

Turecko překvapillo? Snad jen politiky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.16 06:21
avatar

Dobrý den, já nemám z pana Erdogana dobrý pocit a můj dojem je, že použil metodu pana Stalina. Tedy, nevěří nikomu ze svého okolí, cítí se neustále ohrožen a tak připravil národu "test loajálnosti". Nyní provádí čístky, které upevní jeho moc (a tu on má rád). Ovšem, ohledně toho puče je mnoho nejasností, tak těžko říci, kde je pravda. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 07:25
avatar

Turecko je jednou z mnoha zemí, kde slovo spravedlnost existuje pouze na papíře. Takže Erdoğanovu novodobou Operaci Condor řeším jedině z toho úhlu, jaký dopad bude mít na naši zemi. Jinak je mně srdečně putna, co se v Turecku děje. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 30.07.16 17:51

Když se zamyslím nad reakcemi "demokratických" států, nad hnusným případem, kdy jedna music skupina pussy riot souložila v muzeu a tropila bengál ve slavném ruském chrámu, tak upřímně řečeno se mi líbilo, že je Putin za odměnu poslal na Sibiř a rozcapené děvenky se rychle uklidnily. Každý holt říkáme demokracie a spravedlnost něčemu jinému.;)

Od: vilik
Datum: 30.07.16 17:59
Vážená Fany, vezměte prosím jakýkoliv naučný slovník a přečtěte si význam výše uvedených slov.
To, co popisujete, totiž ta slova taky neznamenají. Výše uvedený příklad totiž právě dělá z Putina nedemokratického diktátora a z vás někoho, kdo ta slova nezná.
A vy přece nechcete na veřejnosti působit jako tupec.
Pěkný den.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 31.07.16 11:15

vilíku, kdyby se to stalo u nás, že do chrámu sv. Víta by vlítly blbky , rádoby zpěvačky a začaly tam vyvádět jako se to stalo v Rusku, tak si nemyslím, přestože jsme značně ateistický národ, že by to lidem bylo jedno.Pominu ted církev, mluvím o demokracii a spravedlnosti.
Ty prostitutky se cítily tak pevné v kramflecích, jak má demokracie vypadat, že jedna ve vysokém stupni těhotenství veřejně souložila na kameru v muzeu a jiné si strkaly do vaginy mražená kuřata...Opravdu to vypadá na demokracii, že musí lidé strpět hnusné chování? Možná byste si takové kuře i koupil, co prošlo vagínou neurotických blbek, ale já na to mám jiný názor a Putin rozhodl správně. Uplně stejný názor měl i náš prezident. A začaly kvokat slepice na západě a v Americe o demokracii a nespravedlnosti, že je za to poslal na Sibiř. Opravdu se tomu divíte? Já vůbec.

Od: vilik
Datum: 31.07.16 11:48
Za prvé: Spravedlnost znamená to, že dopustí li se někdo protiprávního jednání, bude potrestán podle práva, tedy platných zákonů. Není to svévolné rozhodnutí jedince podle toho, jak se zrovna vyspal.
Za druhé: Označila jste členky zmíněné skupiny prostitutkami. Pokud nemáte důkaz, dopustila jste se minimálně pomluvy. I to je spravedlnost. Buď dokažte, že všechny souloží za úplatu, nebo buďte zticha.
Za třetí: Kdo si co kam strká je právě ta demokracie. Práva jedince však nesmí omezit práva jiného jedince. V případě pochybností rozhodne soud. A jsme zase u jedničky.
Doufám, že jste nemusela konzumovat zmrzlá kuřata z něčí vaginy.
Připomínám v této souvislosti můj názor, že naše společnost není na demokracii ještě vyspělá. Hodně lidí není podle mého způsobilé mít volební právo. Volby by jinak nevyhrávaly různé entity, kterým ti "voliči" ještě tleskají. Ano, narážím na vámi zmíněnou kauzu, komentář našeho prezidenta a vaše hodnocení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.16 18:04
avatar

Dobrý den, ujasněte si, jestli pana Putina obdivujete nebo ho kritizujete. Já doufám, že on nikoho do kriminálu ani na Sibiř neposílá - i v Rusku mají soudy. Jak velkou mají tyto soudy nezávislou rozhodovací pravomoc je otázkou, ale třeba jsou skutečně nezávislé (v některých případech), A jukněte se na termín "underground" (a jejich kousky obecně - není to nic nového ani ruského). Zdravím!

P.S. pro "fany".


doplněno 31.07.16 15:54:

fany - z Vašich příspěvků mám (jistě nesprávný) dojem, že máte něco proti ČT a jejímu zpravodajství.

Zpravodajství na komerčních TV je pro Vás asi přijatelnější a zřejmě nejvíce čerpáte informace z médií tureckých, které má pan Erdogan "pod palcem". Zdá se, že turecká demokracie je pro Vás vzorem, ale je to zatím způsob demokracie málo rozšířený. Ovšem, možná to bude v budoucnosti takový pojem, jako je již nyní pojem turecké hospodářství (což není pro ekonomiku žádného státu zrovna lichotka).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 31.07.16 11:20

Já to mám v hlavě srovnané dávno. Je mi uplně jedno kdo vládne, dívám se hlavně na jejich činy. Nemám ráda, když se lže, nemám ráda, když se z vlka dělá beránek a opačně. Proto nikoho neobdivuju ani nekritizuju, jsem realista a z toho pramení mé názory, totiž že žádný strom neroste do nebe. U nikoho. Tak to prostě je.

ben

Datum: 30.07.16 13:37
avatar
Kdyby povstalci chteli , tak ho sestreli v letadle a zabijou ho. To vypada na peknou frasku vedenou diktatorem. Jinak turecko v EU vubec snad ne. A na dovolenou vsude jinde , jen ne do Turecka. Staci jak jsem je videl v nemecku. Chovali se stejne jak romove v cr.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 30.07.16 16:30

Povstalci by chtěli, ale on měl své lidi na správných místech, kteří ho varovali. A o EU si nedělal iluze, američany asi také dobře zná. Proto ho nedostali. Je tam spousta cikánů s tureckým občanstvím. My také jako češi jsme "slavní" jako neděláci a zloději ve světě díky našim romům, čechům. Jasně že je neznáš, v jejich zemi jsi je nepoznal.

Datum: 30.07.16 13:40
avatar

Cítím to tak, jak píše Ben a troufám si říct, že to celém sám, se svými věrnými, připravil aby se lehce zbavil pro něj nepohodlných lidí a mohl ještě lépe držet pod krkem EU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 30.07.16 16:38

Přece neponechá na významných postech lidi, kteří mu usilovali o život?*nevi*

Datum: 30.07.16 17:35
avatar

Přemýšlejte, prosím...

(to: fany)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fan
Datum: 31.07.16 11:32

kedare, o čem mám přemýšlet? Právě že myslím, kdyby ne, napíšu tu názory z ČT a je to.;)

Od: janm*
Datum: 31.07.16 11:58

Ano, také nemám z pana Erdogana dobrý pocit a to včetně jeho rodiny, kdy jde spíše o "nekalé zájmy" ne nepodobné "mafiánskému klanu" a jak každý dobře ví, nejlepší obrana je útok, "zloděj volá chyťte zloděje", vždy je lepší lidi kteří jsou "nepohodlní " odstranit dřív pod jakoukoliv záminkou případně udělat "preventivní čistky pro výstrahu ostatním" než by oni mohli zareagovat... taktéž se mi nelíbí sestřelení ruského letounu pod záminkou narušení vzdušného prostoru ačkoliv měli s Ruskem "nadstandartní vztahy", "gesto" které se snad mělo zalíbit usa, a rovněž zabili dvě mouchy jednou ranou, protože v příhraniční oblasti kde jim rusko "vadilo" si totiž zároveň "hřáli svoji polívku"... z tohoto pohledu mám z Turecka (jeho politiky) pocit "dvojakosti"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 17:35
avatar

ANO., Přesně tak. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 31.07.16 11:30

A v čem on drží Liduš Unii u krku? Vždyt kdyby mu tam nenapochodovaly hordy běženců na pozvání mamá Merkel, tak neměl žádné problémy, jako neměly i jiné státy - Řecko, Německo a další. Je jich hodně, těch zaplevelených států. A všechny tyto státy dostávají z EU také na běžence prachy, o nich se nepíše, my je také dostaneme na těch 400 lidí, co slíbil premiér, když odmítal kvoty*smich*. Ale píše se jen o něm, o Erdoganovi, protože není členem EU. Takže ty informace nejspíše máte z ČT ;).Že byste měla na tuto situaci vlastní názor, nevěřím. Skoro všichni se prezentují názory z ČT. Také proč ne, když si ji za to platí.*plac*

Datum: 30.07.16 16:35
avatar

Turecko je stát,rozhodně s východní mentalitou,daleko podobnější Syrii,než kterémukoliv evropskému státu.Rozhodně s demokracií amerického typu bude mít hodně problémů.Díky rozdrobenosti společnosti,myslím hlavně náboženské,bude stejně jako v Iráku potřeba diktaturu k udržení moci.Určitě bude v zemi rozsáhlá opozice,nejen v armádě,viz Kurdové.Američané popravili Saddáma Husajna,protože prý popravil několik set Kurdů.Turci jich odpravili už desítky tisíc a nikoho to nezajímá.Rozhodně působit v opozici v Turecku nebude moc výhodné.A teď ještě milion utečenců.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fany
Datum: 30.07.16 16:46

DávámTi jabrako za pravdu. Je vidět že používáš svůj mozek a ne mozek ČT 1. Zatím co udělali pro Turecko NATO a EU bylo, tedy v jejich zájmu, ne v zájmuTurecka, že jedni mu tam nacpali vodíkové zbraně a druzí přehnané množství utečenců. A z toho měl vyvodit co? Je dobře že umí chráni svoji zemi. On je turecký prezident.

Od: fik
Datum: 31.07.16 12:22

Názor na tureckého prezidenta mám velmi negativní. Chudák ataturk,ten se musí v hrobě obracet. Velký kamarád islámského státu který by nejradši vrátil vše do sředověku. To se mu to žilo z kradené ropy od IS a prodeje zbraní. A když musel otočit,tak dostal svoje lidi do nebezpečí. Taky s tím ruským letadlem to byla síla. Bez okolků dal sestřelit ruský bombardér na syrských hranicích,bombardér který bojoval proti těm fanatikům. Vůči kurdům vede bez jakýchkoliv zábran suverénní genocidu a vůči svým odpůrcům taky. A co kde jsou ty lidskoprávní organizace a evropští politici? kde jsou ty sankce? Kdyby něco podobného udělalo rusko,čili vedlo genocidu a stavělo hřbitovy pro pučisty a vedlo takový čistky,to by se všichni mohli pominout a sankce by se jen sypaly...ale že je to člen NATO tak mu to krásně projde.

Bylo by dobře kdyby se jim povedlo tuhle zrůdu zabít,ale bestie dokáží přežít ledacos

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 31.07.16 12:30

fik

Přesně tak! Tady je krásně vidět jak se každému "měří jiným metrem", Rusku se "nepromíjí nic" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 12.08.16 21:30

Erdogan díky mamá Merkel už má v zemi 2,5 milionů uprchlíků. Sice je to velký národ, ale i tak jde o velké množství, když se mu tam pořád cpou další. Na to byl Turek dobrý, na bezvízový styk už ne. Nejde o to, zda mu ho dát či ne, jde o to, že mu to bylo Unií slíbeno za řešení a přijetí těch uprchlíků.
Všichni víme, že politici nejednají čestně, můžeme začít u našeho premiéra, co byl proti kvotám, ale uprchlíky přijímá dál podle nařízení EU. A skončíme u Unie, kde si také nevidí do ust.
Pravda je taková, že byla rozehraná politická hra a jemu se nechtělo skončit jako Kadaffí nebo Husajn. Tak si arabské jaro udělal sám. Můžeme to neschvalovat, ale to je všechno, co můžeme dělat, protože on je turecký prezident.

A mamá Merkel by si měla našprtat historii, aby věděla, co je Balkán. Když si doplní vzdělání, tak bude vědět, že tam byli 500 let pod turky, pod Osmanskou říší a nebude jim tam cpát muslimy. Kdyby američané byli víc vzdělaní, tak by věděli, že turci kdysi skoro vládli Evropě a nebude jim tam dávat vodíkové, tedy jaderné zbraně. Ale pořád jsem nazývaná za hlupáka, když tohle píšu, protože historii miluju, znám ji a také vím, že se opakuje. Ale domýšlivci z EU se z ní nepoučí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.