Proč to říká?

Od: Datum: 30.07.16 00:09 odpovědí: 8 změna: 31.07.16 23:59

Ahoj.

Mám občas špičkovacího kámoše. Tuhle se na mě zadíval a řekl: ,,Mouchy lítaj nízko- svině rejou. A to jsem skoro nic neřekl. Jenom něco malinko. Něco tím snad myslel? Něco konkrétního?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 30.07.16 00:29
avatar

Asi Vás chtěl pobavit a pokud měl něco upito, tak řekl takovou nelogickou hlášku...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 00:37

Ahoj Petko.

Občas se chlapec pobaví, že něco upije. A vona ta jeho hláška, měla takovou malou jistou logiku. Fakt ta havěť lítala dost nízko. To se potom kolikrát jeden neudrží.

Datum: 30.07.16 00:55
avatar

No právě že jenom "něco malinko" :-D Nejspíš něco, čemu se říká "rejpání" U nás se používá hláška "bude pršet - svině rejou". A protože déšť je většinou nepříjemný zrovna tak jako létání nízkolétajících (čili otravných) much, kamarád použil místo deště ty nízkolétající mouchy...v překladu "rejpeš a seš otravný jako ty mouchy"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 30.07.16 03:38

Snad myslel neprudit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.16 06:40
avatar

Dobrý den, určitě tím něco myslel - mířil přesně na Vás a lichotka to nebyla . Zdravím!

P.S. Jak píše @dam - prudil jste (a rýpal jako to dělají prasátka).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 07:01
avatar
Před bouřkou a deštěm klesá tlak a stoupá vlhkost.
Na to reaguje hmyz, létá nízko. Za mouchami létají nízko vlaštovky.
.
Prasata ryjí hlavně když je zem vlhká. Do suché a tvrdé to nejde...
.
Teda rytí prasat a létání much a vlaštovek nízko si lidé spojují s deštěm. A potom si různá rčení kombinují. Někdy špatně.
Někdo to chápe, někdo tomu nerozumí. To je život.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 07:15
avatar

Tak mouchy většinou nejraději sedí na hovnu.Takže když lítaj nízko a rejou...v hovnu,podle mě to znamená,že mluvíte,štouráte v něčem nepříjemném a jste neodbytný a otravný jak ty mouchy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.16 23:59

Ahoj.

Děkuji všem zúčastněným za jejich příspěvky. Kolegové Ben a Hejkal na ten můj dotaz odpověděli poněkud jinak, než jsem asi očekával, ale vlastně splnili zadání mého dotazu. Možná by už šlo poznat, že se mé některé dotazy pohybují v poloze lehké ironie a nadsázce. S tím chlapem se známe od tý doby, co začaly naše holky chodit spolu do školky. Asi 25 let. A musím doplnit, že s těmi ,,jedovatostmi,, si začal on už dávno a taky jsem byl poněkud překvapen. On se takhle ,,zábavně ,, vyjadřuje i v komunitě jeho a dnes i mých známých a přátel.

Jsou situace, kdy se jeden fakt neudrží, aby nebyl ftipnej. Tuhle, dávno tomu, jsem v lékárně načapal 70tiletýho souseda ve frontě u pultu a počkal jsem si až příjde na řadu a vecpal jsem se před něj se slovy: Váženej pane, tady jste v lékárně, tady nemůžete předbihat ostatní čekající lidi. Koukejte mě pustit! A on se ten prevít ani nijak nezarazil. Vykulil, možná až vytřeštil svý oči a hned vypadal jako rozlícenej Poseidon. Pak spustil svou litánii, která byla hodna herce profesionála. Až později z něj vylezlo, že býval ochotník a že jsem jen zopakoval něco, co se svýma kámošema dělal občas už dávno. Vlastně jsem si naběhl na vidle. Ale, kdyby jste viděli ty lidi za ním ve frontě, jak byli vyděšení a nevěděli která bije. Vše trvalo jen malou chvilku, ale sranda nakonec byla taky. Ještě jsem mu řekl, Aby jsi se nezbláznil! Tak si teda něco kup a nezdržuj! A mám venku auto, nechceš hodit domů?

Taky jste byli někdy nějak podobně vtipní?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.