Jeli byste nyní žít do Ameriky?

Od: Datum: 28.07.16 11:29 odpovědí: 11 změna: 29.07.16 12:41

Dříve byla Amerika trhák. Osobně či z doslechu vím, že stále se Češi odtamtud nevracejí (nebo se do ČR vrátí, vyděsí se, že si naši zem zidealizovali a honem spěchají zpět do USA. Díky Obamovi tam již je zdravotní pojištění prý pro všechny povinné, takže o zdravotní péči bych se tak nebála. Snad ještě mě děsí ta dost velká kriminalita, ale USA je obrovská a někde je poklidno. Tak nevím, dříve jsem do USA jednoznačně chtěla, tak by mě zajímaly vaše názory. Pořád se přikláním na stranu emigrovat (bude-li možnost), právě proto, že vidím, že kdo tam odjel, ten tam je spokojený. Jen můj bratranec se vrátil, protože tam byl asi 10let načerno a nemohl už chodit. Vracejí se snad jen ti, co tam načerno makali. Tak co, upřímně - jeli nebo nejeli byste a proč? Nemyslím za prací, ale žít tam s rodinou do smrti. Za prací je určitě pro Čecha snesitelnější EU.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 11:46

Já určitě ne, stačilo mi půl roku a to ještě před 11/9. Uznávám, že New York nebo Washington nejsou USA ale i tak je to na hony vzdáleno svobodě a klidnému žití v ČR. Pokud odejít do zahraničí, jsou určitě mnohem zajimavější místa. Také máme s manželkou jedno na důchod vyhlídnuté ;)

Datum: 28.07.16 11:47

No, tak či tak bude třeba pracovní vízum, na cestovní pas/ turistické vízum je pobyt tuším 3 měísce a to by se muselo pořád obnovovat, takže když natrvalo, tak jedině za prací, nebo si tam někoho vzít *srdce* *cert* a pak se to dá zařídit ještě jedním způsobem. Známý dělá tuším na Floridě, něco s IT a je spokojený.

Já osobně už plánuji roky Japonsko, jazyk docela zvládám, ale číst ty klikyháky je pořád horror.

Pokud opravdu uvažujete o trvalém pobytu, nezapomeňte o přepis všech dokumentů do angličtiny, od rodného listu po pracovní doklady. Myslím že Amerika je fajn, kterákoliv země, je to zkrátka změna a nemůžete říct, že jste seděl celý život doma.

Datum: 28.07.16 11:49
Nejel neni tam o co stat. Jiz tam neni lambada co byla. Dost veci zdrazilo , po ekonomicke krizi se plat bande zastavil. Pracuji cely den. Byty a nedejboze baraky drahe jak svina. Ktomu zdravotnictvi OK , ale musite tam byt legalne a to je malokdo. Hodne lidi je tam porad nacerno. Velka kriminalita. Velikanske getta...
Ktomu tam na vas nikdo neceka s otevrenou naruci. Pokud imigracni zjisti , ze se nechcete vratit , okamzite vas vyhodi. Pokud nebudete mit pracovni povoleni (ktere se vydava tezko a nejlepe az s pracovni smlouvou) tak budete pracovat jen nacerno. Tzn zadna nemocenska , zadna dovolenka , zadny duchod...
Tam je pekny zajet na vylet. American dream existoval pred 20rokama.
Od: coco
Datum: 28.07.16 12:16

V zadnem pripade, obycejny zivot v USA neni ve srovnani s zivotem u nas lepsi, ani drive nebyl, pokud chce clovek slusne zit, hodne se tam nadře a vetsinou se zadluzi na cely zivot. Schopnejsi jedinec muze dosahnout lepsi zivotni urovne a se stestim i osobniho bohatstvi, ale to muze klidne i tady v klidnejsim klimatu a bezpeci domova. Dobrodruzne povahy to mohou klidne vyzkouset, stejne se obvykle vrati a ta zkusenost neni k zahozeni :)

Datum: 28.07.16 11:51

Nejel bych tam ani ,když bylo klidno.Američani jsou zkažený národ a chtějí všude vládnout,proto vedou války.

Od: fik
Datum: 28.07.16 12:00

V americe jsem byl,navštívil jsem tam více míst a můžu s klidným svědomím říct,že jestli si tam život představuješ asi tak jak v jejich přihlouplých filmech,že budeš cucat sklenku u bazénu a plkat kecy o penězích tak to tě sklamu. Jsou tam samozřejmě místa kypící luxusem,kde za noc můžeš utratit desítky tisíc dolarů,ale jsou tam taky zaostalá místa která si s ničím nezadají s našimi nejzapadlejšími vesnicemi a život v nich není rozhodně žádný med. Byl jsem tam 4 týdny a viděl vcelku hodně.

Když se tam dobře uchytíš,třeba máš nějaké odborné vzdělání(doktor,vědec atd...) tak se můžeš mít hodně dobře,to nepopírám,ale jako dělník taky žádná sláva,možná o něco líp jak u nás ale taky žádný terno.

Je tam hodně pěkných míst a určitě stojí za to se tam podívat,ale žít bych tam nechtěl. Jsem patriot a představa opustit na trvalo rodnou zem to bych nedal. Klidně pojedu až na konec světa ale s tím že se vrátím

Od: axus®
Datum: 28.07.16 14:21

Rict jet zit do Ameriky (USA) je stejne jako rict jet zit do Evropy (do Evropske unie). Je rozdil, jestli budes chtit zit ve Svedsku, v Nemecku v CR nebo treba v Rumunsku. Jak kvalitou zivota, tak moznostma uplatneni se, vydelani penez a pod.

A stejne je to v USA. Bude rozdil, zad budes chtit zit v Texasu, na Hawai, v Nebrasce nebo treba na Aljasce.

Umim si predstavit, ze bych mohl zit ve Washingtonu (ne DC ale stat) a Oregonu, nebo naopak v Mississippi a Alabame, naopak bych asi dlouhodobe nesnesl severovychod.

Kazdopadne USA obecne neni spatne misto k zivotu. Stejne jako spousta jinych zemi. Napr. CR.

Datum: 28.07.16 17:47

vsak proc ne, jen to neni tak jednoduche a naklady nejsou nejmensi... Pokud neumite poradne jazyk a nemate ok praci, tak na tom nebudete kdovijak jinak nez tady :)

Od: bg
Datum: 28.07.16 18:04

Já ne, ta zem mne láká jen hromadou nádherné přírody, ale tu najdete i jinde... nebyl jsem tam a i když bych se domluvil, raděj bych zvolil jinou destinaci. Asi to nemá objektivní důvod, je to jen pocit, prostě mne to jinam táhne víc. Pokud jste rozhodnutá, přeji štěstí!

Datum: 28.07.16 20:12

Být mladá, tak ano.

Datum: 29.07.16 12:41

Nikdy jsem tam nebyla a nikdy tam nepojedu. Dcera byla u kamarádky 3 týdny a nejvíc šokovaná byla z rezervace s Indiány, kde stará Indiánka vybírala vstupné, všichni stále někam spěchali, všichni se měli dobře...Nevím, ale dojem dcery byl, že se tu máme líp a že se tolik nepřetvařujeme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.