Kde koupit pohankové nudle?

Od: Datum: 26.07.16 15:11 odpovědí: 12 změna: 27.07.16 22:25

Zdravím, prosím vás, máte někdo vyčíhnuté obchody, kde koupit pohankové nudle(soba)?

U nás je přestali naskladňovat, kupodivu ve zdravé výživě neměli taky, v supermarketech Albert, Lidl jsem neuspěl.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 22:51

Třeba poradí Pohanka?

Datum: 27.07.16 20:33

Tak to nevím, šla bych do té zdravé výživy, Náš grunt, Stodola, Bio obchody, Country life apod. Anebo všude ve velkých obchodech mají ty zdravé koutky, další možnost je, si je vyválet sám jako naše babičky, půl napůl s pšeničnou moukou.

Jinak si myslím, že je moc lidí nebude kupovat a valná část zboží se bude jako neprodaná dávat do odpisu.

Tesco má i rozvozovou službu - iTesco. Lze si vše objednat a dovezou až domů.

doplněno 27.07.16 22:13:

V Tescu udělejte prostě velký nákup domů, nebo pro prarodiče.

Datum: 27.07.16 21:24

Díky, v tom Tescu by je mohli mít, na internetu jsou, ale to bych musel objednat opravdu kvantum, aby se mi vyplatilo to poštovné, Ve zdravce je právě neměli, což se divím.

Od: hs
Datum: 27.07.16 19:20

Dobrý den, kupuji v Tescu (dle popisu jsou pohankovo-pšeničné), cena 50,- Kč.

Datum: 27.07.16 20:55

To jsou ony! Takže Tesco, díky moc, mám ho dál, ale pokud je tam fakt mají, nadělám zásoby.

Datum: 27.07.16 20:11

Rizzlah a hs, povíte mi, jak ty nudle připravujete? Mám je už pár týdnů (od japonského týdne v Lidlu) ve špajzu, recepty jsem pročetla, ale ještě pořád z toho nic nebylo...

Datum: 27.07.16 21:21

Určitě, měl jsem je právě v čínské restauraci a kruci dobře to připravili, podle mě jsou i chutnější a hlavně zdravější.

Můžete je připravit spíš jako salát, teplý i po studenu a pak moje nejoblíbenější.

http://www.myrecipes.com/reci…les-with-chicken-peanut-sauce

Můžete použít libovolné maso, já používám soju, maso nejím, ale použít jde opravdu kterékoliv maso.

Ingredience :

1 oloupaná mrkev

1 hrnek vývaru ( pokud děláte s masem, bude nejlepší asi kuřecí, hovězí ) já dávám zeleninový

2 lžičky burákového másla ( nemusí nutně být, pokud máte alergii, ale dává tomu tu správnou chuť )

1-stroužek česneku ( rozmačkaný )

2 lžičky sojovky

2 lžičky medu

hrstka červeného pepře/sečuan/nebo obyč, drcený

1 lžička zázvoru ( může být i koření, ale lepší je čerstvý )

kuřecí prsa / sojové kostky, libovolné maso ( 0.5 kg )

soba nudle ( když děláte ze dvou, máte toho víc )

jarní cibulka nakrájená, aby to bylo na 6 lžiček, popř. obyčejná

hrst buráků.

Připravte si vedle v misce/hrnci : polovinu hrníčku vývaru, do toho ingredience, burákové máslo, zázvor, sojovku, med, pepř, česnek a metličkou rozmíchat do jemna,

Do větší pánve prsa ( nebo kterékoliv jiné maso) zalít druhou polovinou vývaru a přivést k varu, pak snížit plamen a nechat 5 minut dojít, kuře se provaří. Vypnout, odložit na 20 minut stranou Kuře vysušit, nakrájet na kostky.

( Nakrájené kostky můžete na pánvi i osmažit jako čínu, ale vaření je zdravější a výsledná chuť je podle mě skoro stejná. ) V míse/hrnci smíchat maso, nakrájenou mrkev, buráky, cibulku, ibovolnou zeleninu dle chuti, do toho zamíchat pohankové nudle, které jste si uvařil/a zvlášť. Můžete jíst i za studena, ale teplé je teplé.

Datum: 27.07.16 21:54

Popř. tady ještě dodatečně podobný recept, i s videem, vypadá to taky dobře

Datum: 27.07.16 22:14

Děkuji ta slečna je ale strašně otravná :-D ale prokousala jsem se tím, vypadá to zajímavě. Budu to muset trochu upravit, zelí mám ráda, ale kvůli jedné večeři (dobrá, dvěma... třem...) se nevyplatí kupovat hlávku. To samé sezamový olej a tak. Uvidíme, nějak si s tím zkusím poradit. Nedávno jsem chtěla dělat miso s udonem (taky jsem se k tomu ještě nedostala...) a k tomu se výborně hodila jedna čínská mražená směs, třeba půjde i sem

Datum: 27.07.16 22:25

Je, proto doporučuji moji variantu :D .

Miso je super, hodně snídám miso polévku, udon si dávám hodně v bistru, je to praticky rámen pokud se nepletu, tam používají asi jen jiné nudle.

Datum: 27.07.16 20:56

Zkuste tady, vřele doporučuji: http://www.pohankovymlyn.net/

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.