Krvavá boule po trhání zubu

Od: Datum: 25.07.16 08:18 odpovědí: 9 změna: 25.07.16 10:53

Zdravím, před 2 dny jsem byl trhat čtyřku nahoře, už nešla zachránit a zůstala mi tam po trhání taková až černá boule, měkká a na dotek pouštějící krev, o co jde? Nikdy jsem nic podobného neměl. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 08:40

2 dny po extrakci je příliš krátká doba. To hojení potřebuje víc času. Osobně bych zatím vyplachovala heřmánkem, nebo v lékárně koupila nějakou desinfekci k výplachu.

Od: mau5de
Datum: 25.07.16 08:53

Rozumím, takže s tím nic neprovádět a pouze vyplachovat?

Datum: 25.07.16 08:58

Určitě, pokud nemáte velké bolesti, kupte nějakou desinfekci a dejte tomu čas. ;)

Datum: 25.07.16 09:07

Dobře, díky moc

Datum: 25.07.16 09:02

Podobnou černou bouli jsem měla na břiše po laparoskopické operaci. Je to sražená krev. Vstřebá se to. Na vyplachování úst je dobrý odvar z řapíku.

Datum: 25.07.16 09:08

Rozumím, nikdy jsem nic podobného neměl, tak mě to trochu vyděsilo, jestli se mi to nějak zanítilo nebo tak něco. Dobře, díky

Datum: 25.07.16 09:22

Po trhání zubu zásadně ránu nevyplachujte ničím, ani heřmánkem. Ono se vám to zahojí i bez toho vyplachování. Kromě toho vyplachování narušuje přirozené hojení dásně.

Datum: 25.07.16 09:59

eulalie má pravdu. Po vytržení zubu se NEMAJÍ ústa ničím vyplachovat

Datum: 25.07.16 10:53

mi zubařka doporučila tea tree oil, olej z čajovníku australského

k dostání v každé lékárně.

Nevyplachuje se, pouze se trošičku potře postižená tkáň. Urychleje hojení dásně a působí protizánětlivě. Chuť je nic moc, ale funguje dobře

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.