Zahrada je tu nedostatkové zboží

Od: Datum: 24.07.16 13:13 odpovědí: 8 změna: 24.07.16 19:52

Od začátku roku scháníme v našem malém městě nějakou zahrádku ke koupi. Bydlíme v bytě a ráda bych s cerou 16 měsíců chodila ven krom hřistě kde by neustále utíká. Přála sme si oplecený kus travnatého pozemku, kde bych se nemusela bát, že uteče a chvíli si odpočinu. Bohužel, ke koupi nic není, když už se konečne po půl roce něco oběvilo, tak je to pouze pronájem. Mladý pán zdědil zahradu co nevyužívá a nechce se mu sekat, tak když mu dáme 1000,- kč za měsíc tak si tam můžeme chodit. Trén je nesrovnaný, jde vidět, že tam nechal zarůst dost záhonků a malé se tam špatně chodí. Hlavně, že nám ze začátku říkal, že to chce pronajímat aby to někdo udržoval a peníze? Že jen symbolické a řekne si o 1 000 kč když sem na mateřské a přítel je celodenně v práci. Ke všemu to neche ani na žádnou smlouvu, a to je policcista a má z nás tedy nezdaněný příjem. Prodat to prý zatím nechce, aby sme to tam alepsoň srovnali a zvelebili, ale to nemá cenu když to není naše. Sem zoufalá, kus zatravněné oplocené plochy je prostě pro mě snad nedosažitelný cíl. Na dům se zahradou zatím nemáme.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 13:52

Nepíšete jak sháníte.

Jestli se jenom díváte na vývěsky, tak je to málo.

Napište sami inzerát, co si představujete a vložte ho na internet /reality/, do místních novin, na vývěskovou plochu, nebo ve větších nákupních centrech je nabízím - koupím /Globus, Kaufland, Albert.../

Možná, že plno lidí by kousek pozemku, zahrady pronajalo, ale pak nad tím mávnou rukou, nebo se stydí.

Datum: 24.07.16 14:11

Vše co píšete sme už udělali. Mamé inzeráty po malých i velkých obchodech, na internetu. Ptáme se po facebooku i instagramu. Po známých a voláme i na svaz zahrádkářů. Po dlouhé době se uvolnil pronájem jen tento, o kterém už sem psala. Každý den koukám na reality na internetu a na vývěsky. Hledám co nové a nic.

Datum: 24.07.16 14:18

Pokud by mlaďoch chtěl, abyste tam udělali pořádek, porovnali, posekali, tak leda zadarmo, ne za tisíc, to je moc. Zkuste mu to navrhnout. Pokud by manžel měl ještě po práci sílu. Malý bazének, jestli tam je voda, také není marný.

Od: uska®
Datum: 24.07.16 14:58

Choťte s kočárkem po okolí a hledejte zarostlou zahradu nebo i v zahrádkářské kolonii. Ptejte se lidí na zahrádkách. Po objevení kontaktujte majitele.

Datum: 24.07.16 15:07

Odkud jste, já vás do zahrady pustím zadarmo a jako bonus si tam můžete udělat i vlastní pískoviště.

doplněno 24.07.16 15:59:

Zahrada je okr. Vyškov a já se už těšila, že konečně bude využitá.

Datum: 24.07.16 15:55
To by bylo od Vas moc hezke ale urcite bydlime daleko :) jsme z okresu Svitavy
Datum: 24.07.16 16:47

Majjo, samozřejmě, nápad je to dobrý, ale o zahradě máte trochu idylickou představu. Je to především práce a zase práce a to dost těžká a na to byste teď s malou těžko sbírala síly. Musela jsem se smát přání majitele, abyste to tam "aspoň" srovnali a zvelebili, hmm. Takže jestli tam má sekačku, může to manžel posekat, ale Vy sama s miminem ani to ne. Nájem 1000 kč měsíčně je prostě moc, zkuste smluvit max. 500, víc určitě ne. A když ne, tak si počkejte, vždytˇ zahrádka fakt není podmínka šťastného života, užívejte si nyní nejhezčího věku vašeho miminka , zahrádka časem přijde taky.

Datum: 24.07.16 19:52

Je moc hezké co jste napsala. Dodalo mi to naději a povzbuzení :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.