Již je tu svatá Anna chladna zrána

Od: Datum: 24.07.16 12:24 odpovědí: 11 změna: 25.07.16 06:57
avatar

Ahojky, koukla jsem do kalendáře, v úterý má svátek Anna. Me připadá, že teplá rána ještě nenastala a už jsou zde na programu chladna zrána. Jak vám vyhovují tyto ranní teploty? Mě vedra tedy nechybí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 16:14

Já osobně teplo ráda nemám, takže bych chladná rána vítala, ale zdá se mi, že letos se bude opakovat počasí, jaké bylo před 2 lety - pořád jakési dusno a ačkoliv nebyly tropické noci, počasí bylo dost otravné a také bylo ve vzduchu dost plísní, protože mi třeba na chodbě zplesnivěl rám od obrazu, který jsem kdysi dostala a byl natřený čímsi přírodním. U nás je teď 27 stupňů, zataženo a odporné dusno. Chladná rána určitě v příštím týdnu nebudou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 17:10
avatar

Maky, koukám, že i vy dnes nemáte co dělat, jsem na to dnes stejně, vnučky mám na výletě, manžel se vrtá v dílně...Zimu ráda nemám, vlastně v paneláku mi nevadí, vedro to zas nemá ráda moje nemoc a tak léto trávím na chalupě s tou výhodou, že si zde klidně můžete přitopit i v červenci. Čekala jsem letos tropy ale ono nic a jak je Anna to už se blíží zima.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 17:42
avatar

lidus mám co dělat, ale nic akutního, dopoledne uvařila dvě jídla, mezi tím okoukla zahrádku, odpoledne jsme byli se známými na pivu, mezi tím se vypršelo-šílené slejváky. Ted čekám vnučku, že si přijde natrhat špendlíky.

Velká vedra nesnáším, tak hezký zbytek neděle.

Datum: 24.07.16 17:54
avatar

Maky, nakolik vím, mnohé tyto pranostiky mají velmi starý původ, a to ještě v dobách, kdy se i v evropských zemích užíval juliánský kalendář (který je oproti tomu našemu současnému - gregoriánskému- poněkud posunutý dopředu). Gregoriánský kalendář se postupně zaváděl od konce 16. stol. Kdy se přesně zaváděl v českých zemích, nevím, ale třeba známá pranostika "sv. Lucie - noci upije" má také původ v době starého, juliánského kalendáře. Protože to v současnosti není pravda, tak se k tomu přidalo to "a dne nepřidá" - ale dohromady je to už úplný nesmysl. :-D

Navíc je taky potřeba mít na paměti, že pranostiky vzniklay v různých podnebných oblastech + klima se mění. U nás i v září běžně bývá 35 °C a velmi teplé noci (jihomoravské pohraničí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 19:20
avatar

ildiko, škoda jen, že už pranostiky neplatí...;)

Datum: 24.07.16 20:59
avatar

Já mám ráda teplo, ale je pravda, že by nemuselo být takové dusno...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 24.07.16 18:11

Pěkné nedělní odpoledne.Počasí je opravdu podivné a to už delší dobu.Přes den,jak zde zaznělo odporné dusno,voda ve vzduchu-moje klouby téměř nepohyblivé,nízkýTK atd...v noci kolem 10st..Popravdě jsem téměř nepoužitelná.20ti stupňové výkyvy počasí dají zabrat zdravým,natož nám nemocným.Jednou nás to zlikviduje.Ale přírodu si ničíme bohužel sami.Kde jsou ty doby,kdy léto bylo léto a zima zimou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 19:19
avatar

Iveto, proto se občas divím, proč se cítím tak divně a řeknu si, jsem ale už hodne stará...pak přijde ta prudká zmena počasí a mě to docvakne...hezký zbytek neděle přeji :)

Od: damandys
Datum: 24.07.16 23:58

Od úterý nás čeká dlouhý "podzim", který nastupuje nenápadně... nejdříve budou chladná rána, v srpnu už se u nás na parkovišti objeví první spadlé listí a je ho stále více a více. Dny se zkracují, večer už to jde poznat. Září, říjen, ranní mlhy... listopad, prosinec, deštivé dny, vánoce na blátě a podzim stále nekončí... Ne, ještě ne, zima začne až v lednu, kdy nasněží. Možná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 23:59
avatar

Jejda, a kde to bydlíte? Já mám léto ještě v říjnu. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 25.07.16 06:57
avatar

také doufám, že bazén zazimujeme až na konci října ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.