Prarodiče a vnoučata

Od: Datum: 24.07.16 11:45 odpovědí: 5 změna: 24.07.16 20:21

Dobrý den

Můj syn se rozvádí a chtěl by dcerku do péče,nebo alespoň do střídavé péče.Já jsem babička a o vnučku se starám od jejího narození,kdykoli se to matce nehodilo,tak malá byla u nás nahoře,budou ji tři roky a máme k sobě moc blízko je u nás šťastná.Na soc.oddělení se syn se snachou dohodli na střídavé péči( týden a týden).Nýní se snacha dozvěděla,že při střídavé péči se alimenty pomalu nulují a začaly problémy .Najednou vše ruší,dala si požadavek,že nechce nás jako prarodiče a k vnučce,že nesmíme.

Nejhorší na tom je ,že na soc.odboru se s námi nechtějí bavit (pouze s otcem) a tomu řekli,že pokud chce dcerku do péče,musí si zajistit školku a my jako náhrada v době jeho nepřítomnosti (když je v práci) být nesmíme.

Nebudu se moc vyjadřovat k chování snachy,ona musí vědět,jak by malé ublížila,ale ona chce hlavně ublížit mě.Ona dokonce dala vnučku k nám,že si potřebuje něco zařídit a vyzvedla si ji druhý den. Přitom ji syn našel v nějakém nonstopu .Je to již třičtvrtě roku co se od syna odstěhovala bez jakéhokoli náznaku,prostě odjel na noční směnu a dostal SMS,že nyní bydlí u svého bývalého přítele.Je toho moc,ale já chci poradit hlavně v tom jestli je možné,aby školka u tříletého dítěte byla přednější před výchovou prarodičů.Nejsme úplně staří 60 roků,ale já jsem v důchodu a o vnučku se ráda postarám.Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 13:57

Tu školku, pokud máte možnost si najděte. Vždyť malou můžete dát do školky kdykoliv a také ji kdykoliv vyzvednout. Třeba ji tam dáte ráno v 8 hodin a po obědě si ji vezmete domů.Užije si tak dětí, dostane se jí předškolní výchova ale i babičky a dědečka. Ve škoce zaplatíte jen tu stravu, co malá odebere. Školné, které zaplatíte, stát prostřednictvím daní zaplatí vašemu synovi zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 17:44
avatar

Udělejte to napůl, MŠ syn zajistí a vy budete dítě vyzvedávat po obědě. Neplatí -li dohoda, zvolte právníka a rozhodne soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 18:57

Moc děkuji za odpovědi,ale stále nevím proč je nutná ta školka.

Datum: 24.07.16 19:28

Buď o vnučku stojíte a uděláte proto vše, nebo můžete diskutovat a oponovat. Přihlásit do školky můžete, vodit nemusíte. Školka není povinná. Ale je dítěti prospěšná. Určitě je pro dítě lepší, než jen péče babičky a dědečka. A ve školce nikdy neuslyší ani slovo jak proti mamince, tak proti vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 20:21

Aha tak takto jsem to nepochopila děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.