Založení Radia

Od: Datum: 23.07.16 14:27 odpovědí: 8 změna: 25.07.16 00:08

Ahoj... Kdo mi pomůže se založením vlastní frekevence? Mám chuť a zkušenosti, jako bývalý moderátor, založit svoji vlastní frekvenci. To co je tady v Čechách je neposlouchatelný peklo... Mám plán, defacto finance a hlavně chybí ten DRUHÝ k tomu rozjezdu...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 14:34

Nechci Vám kazit plány, ale největším problémem je získat právě nějaké vysílací pásmo, protože žádné volné není. Leda byste koupil již nějakou existující stanici.

Od: kakamila
Datum: 23.07.16 14:38
Jako v Česku...celoplošně...?Nevěřím,že máš na licenci,pronájem studia...a hlavně klientelu kdo něco jiného bude poslouchat.Dnes frčí radio na internetovém streemu...
Datum: 23.07.16 14:48

Jestli máš přebytečných pár miliónů, tak to můžeš zkusit. Za pár měsíců zjistíš, jestli jsi o peníze přišel a nebo něco vydělal. Ale jako začínající rádio budeš muset s cenou reklamy dolu, takže počítej, že začátky budou ztrátové.

Datum: 23.07.16 16:16

Pánové, díky za přízpěvky! Vím, že začátek je ztrátový, ale důležité je, že začátek vůbec je! Kdybyb teda byl. Když slyším ty dnešní radia v CZ a s rovnám s D, tak se máme opravdu co učit. Neberte to špatně, ale v CZ prostě chybí dobré RADIO. Sám poslouchám Impuls :-.) ale odpolení vysílání přímo s programovým šéfíkem a tím "vykouřeným" Vondráčkem je tak příšerný, že přelazuju, ale to je můj problém. Prostě to najendou padá šíleně dolů. Rád bych změnu. Vím, je to těžké, ale já jsem magor Snad se mi poštěstí a vy budete poslouchat "normální" frekvenci... Zdraví Vás Jirka.

Od: vernon
Datum: 23.07.16 19:12
Nesmysl. V ČR existuje pár velmi dobrých rozhlasových stanic, dvě z nich jsou skoro celoplošky.
Pokud posloucháš Impuls, nemůžeš založit dobré rádio, nemáš vkus...
Datum: 23.07.16 20:10

vernon: *hej**haha*

Datum: 23.07.16 20:45

Samozřejmě rozjet vlastní rádiovou stanici není nemožné.

Pokud opravdu chcete začít, začněte regionálně, už jen kvůli nákladům, když se to pokazí .. zas tolik neztratíte. V tomto rámci je konkurence obrovská, zvláště pokud zvážíte i to, že existuje nespočet internetových rádií - které v novějších autech není problém naladit a jedou lépe než klasické.

Řekněme, že seženete studio, vybavení do něj .. což jsou opravdu velké náklady, pak je třeba nějaká údržba celkový provoz .. řekněme, že toto máte a můžete si sednout a začít vysílat. Sehnat volnou frekvenci, v nějakém jednom kraji nebude moc velký problém a náklady to také nebudou extrémní s celostátní frekvencí určitě nepočítejte, nelze ji jen tak volně zakoupit, můžete o ni požádat a nějaká komise rozhodne, zdali na ni máte nárok - prostě jestli je to dobrá investice, konají se také různé výběrové řízení o frekvence, nedávno o telekomunikační.

Nemalé peníze také stojí ono vysílání, nemůžete vzít Youtube a hodit to do vysílání, musíte si zakoupit práva na vysílání dané písničky. A opravdu velmi dobře zabezpečit provoz stanice, za vysílací ticho - tedy výpadek ve vysílání se udělují obrovské pokuty a to za každé tuším 2minuty.

Upozorňuji na fakt 100lidí = 100chutí. Například vámi jmenovaný impuls, já nesnesu.

V ČR působí několik rádiových stanic, které jsou provozovány již dlouho, mají velké zisky a pořádají mraky akcí a jsou dobré.

Založení právě toho internetového rádia by mohl být dobrý začátek pokud to myslíte opravdu vážně, nároky nejsou tak velké, investice jsou nesrovnatelně nižší, jelikož to běží po netu tak si jen zaplatíte svoji adresu a jedete - pokud by jste byl úspěšný, nebyl by velký problém pokročit a jít na reálné vlny .. neznámou stanici nikdo nepodpoří.

Datum: 25.07.16 00:08

Jelikož mám s Českým telekomunikačním úřadem již nějaké zkušenosti a také stále závazky, nebude to pro Vás jako jednotlivce moc lehké, pokud nemáte za sebou nějaký zdatný tým se zkušenostmi. Měl jsem možnost celou mašinérii - žadatel vs ČTU zažít osobně. Můžu Vám říci, že i když se jednalo pouze o jeden lokální kmitočet v FM pásmu, bylo získání kmitočtu skoro nadlidský úkol. Jinými slovy těžká byrokracie. Muselo se spoustu věcí dokládat - co bude vysíláno, jakým výkonem (model šíření)... To vše podstupovalo výběrovému řízení, které se několikrát s neúspěchem opakovalo (další náklady). Zařídit si studio po technické stránce nebyl takový problém, jako sehnat povolení pro stavbu vlastního vysílacího stožáru a licence přenosového kanálu. Nemusím zmiňovat, že každé "razítko" nebylo zrovna levnou záležitostí. Finanční stránkou se teď nezabývám.

Jelikož mám možnost terestriálního příjmu FM stanic i ze zahraničí (teď neberu v potaz tropo podmínky) a také jejich srovnání, někdy jsou rozdíly mezi nimi přímo markantní. To s Vámi souhlasím. Teď neberu ohled na hudební žánr, které rádio vysílá, jelikož to záleží na vkusu posluchače.

Teď otázka na Vás. Chcete to mít jako zábavu pro oživení českého eteru, nebo chcete založením rádia generovat zisk?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.