Kdo zodpovídá za duševně nemocné lidi?

Od: Datum: 23.07.16 11:21 odpovědí: 14 změna: 24.07.16 06:57
avatar

Dobrý den, přátelé,

velice mě rozrušila zpráva, kdy duševně nemocná žena, před pár hodinami propuštěná z Bohnic, ubodala v prodejně jí neznámou, zcela nevinnou zákaznici. Podobně jako před časem, kdy mladá žena, puštěná z ústavu, ubodala mladého studenta ve Žďáru nad Sázavou. To se mě dotklo ještě víc, ta žena jela jen tak nazdařbůh, někde vystoupila a konala. Mám vnuka na železniční průmce asi 12 km od Žďáru. Bylo to všechno moc, moc blízko, co kdyby vystoupila právě tam?.

Zajímalo by mě, jak se toto řeší. Ano, do Bohnic byla povolána komise. Ale ta zjistí co? Potrestá koho? Jak to bude řešit?

Myslím si, že pokud někdo už něco podobného v minulosti udělal a má k tomu sklony /což obě vražednice mají a už se o podobnou věc pokusily/, že by už NIKDY neměl z ústavu vylézt. Zůstat za mřížemi doživotně. Proč chtějí mezi lidi, když je mordují? Kdo může vědět, že už se budou chovat, jako zdraví lidé, když až dosud byly nebezpečné?

Zjistila bych si asi, kdo dotyčnou pacientku propustil. Určitě existuje propouštěcí zpráva, kterou někdo podepsal, odsouhlasil. Kdo? Lékař, primář?

No a tohoto neználka bych pak zavřela, klidně na 10 let. Jako lékař byl k ničemu, nic neuměl, poslal do lidské společnosti zrůdu, která se svých problémů léčením nezbavila. On je vinen smrtí nevinného člověka. On to způsobil. Na to, aby jenom odstoupil ze své funkce - to je malý trest.

A myslím, že kdyby toto lékaři v léčebnách věděli, že mohou být právem potrestáni, také by si dali víc pozor a nepustili jen tak kdejakého blázna na svobodu. Protože kdyby něco - šli by do basy sami.

Jaký se váš názor, co si o této problematice myslíte vy? Díky, Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 11:43
avatar

Sice mě překvapilo, že ji propustili už za 3 týdny ale naše legislativa říká, že pokud léčba nebyla nařízená soudem, držet ji nemohou a může odejít kdy chce. I lékař je jen člověk, splést se mohl ale také může být pravda to, že žena pod medikací byla klidná a nebyl důvod ji držet. Ono je to složitější než se zdá, u nás na chalupě byl občan co byl sice trošku blázen ale nikoho nenapadlo, že v 50ti letech vezme nůž a půjde zaříznout souseda a pak si v klidu půjde sednout do hospody na pivo.

Vemte si spoustu jiných vrahů a ti ani na hlavu nebyli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 11:47
avatar

V tomhle bych nevinil ani tak lékaře, jako státního zástupce, policii. Pokud někdo provede takový čin, že se pokusí někoho uškrtit, což může a mělo by být klasifikováno jako pokus o vraždu, měl by být zadržen a umístěn ve vězení. Pokud určí lékař že je duševně nemocný, pak místo vězení léčebna. Nevím, kdo takové lidi může pouštět ven ale pro mě je zarážející, že kdyby svou práci udělali dobře, nemuselo k vraždě dojít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 11:48
avatar

Domnívám se, že za velkou část duševně nemocných nezodopovídá vůbec nikdo. To je samozřejmě špatné. Ale v případě vraždy v obchodním domě si skoro myslím, že nešlo o duševně nemocnou osobu v tom smyslu, jak duševní nemoc většinou chápeme. Ta ženská věděla, co a proč dělá. A propouštějícího lékaře bych vinila méně než policisty, kteří s ní měli co do činění na počátku čerevence. Jenže... Na počátku července prý policii řekla, že vraždit chce. Asi opravdu chtěla, jen si ti policisté mysleli, že před sebou mají opravdu velkého blázna. Kdo jiný by to přece takto řekl? Tak šup ní do blázince. Možná se slovy "Máte tady extra velký případ", ale bez poznámky, že má za sebou pokus o vraždu. Lékaři zjistili, že blázen není, že není co léčit. To zase známe i z jiných chorob a omezení, zejména starých lidí. Zdravotní stav není k léčení, v nemocnici se ale léčí, tak z nemocnice domů. Nebo někam, ale z nemocnice pryč.

Chyba se zřejmě stala někde mezi dřívejším léčením v Bohnicích, které odhalilo "jen" agresivitu, a následným chozením či nechozením k léčbě ambulantní. O ambulantní léčbě a čekacích lhůtách vím své z doby, kdy žila maminka a měla Alzheimra. O agresivních lidech, kteří normálné žijí a jen občas něhoho celkem beztrestně zbančí, vím bohužel také.

Shrnutí - je to strašný případ, ale lékaři mají své předpisy. Měli by se rázněji zasazovat o jejich změnu, ale dokud změna není...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 11:59
avatar

Situaci magora v detenci bych přirovnal ke stavu doživotně odsouzeného vězně. Nemá co ztratit: Dotyčnému vězni už (v naší drahé demokracii) nemohou zvýšit trest, psychopat je na svobodě beztrestný úplně. Detence není žádný med; není divu, že magor udělá vše pro to, aby se dostal ven. Stará Orlová se nedávno dušovala, že dceruška všeho strašně lituje, ale hlavně už je úplně v pořádku, proto by ji měli ihned propustit na svobodu. Klidně vsadím svůj byt, že kdyby mladou Orlovou skutečně pustili a ona po týdnu někoho opět zabila a vrátila se (ne)spokojeně do ústavu, bude po půl roce stará Orlová kvičet znovu.

Kdo je zodpovědný...v případě vražedkyně z Anděla je to ona sama, protože už je údajně zdráva a tudíž zodpovědná za své činy. Doktoři jsou také jen lidé, chtějí mít šichtu za sebou a jít domů. Magoři stojí spoustu práce a peněz, jejich příbuzní typu staré Orlové i oni sami na felčary dorážejí a škemrají o propuštění. Je jen otázkou času, kdy ranhojič podlehne a psychopata propustí. Ale pokud jde o podstatu vašeho dotazu, tedy trestní zodpovědnost konkrétní osoby, jsem bytostně přesvědčen, že v demokratickém systému se tato zodpovědnost spolehlivě ztratí. Nikdo, stalo se, pokuste se zapomenout až do příští vraždy. A proto jsem velice rád, i když se tím možná dopouštím trestného činu, že se čas od času vyskytne nějaký Drasius Kedys (viz strýček Google), který vnese do zatuchlého systému trochu osvěžujícího vánku. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 11:59
Souhlasím s předchozími příspěvky. Neviním lékaře. Spíše soudní systém a státní zastupitelství
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 12:13
avatar

Zodpovídá celá společnost.Něco se řeší předem něco pozdě.Jsou kolem toho různé faktory.Když se toto stává tak je ve společnosti něco špatně.("Cimrman by řekl když se něco takového děje jen zázrakem lze v takové zemi přežít)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 23.07.16 13:33

spíše nechápu nečinnost policie při jejím prvním pokusu o vraždu v cukrárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 13:40
"Lékaři" nic, za všechno může ta zla policie, pravily ovce,pač to psali na hovinkach a říkali na nově!
Tato žena je psychicky nemocná, proto byla umístěna do Bohnic. Soudně to zatím dáno nebylo,ale paní lékaři ji neměli co pouštět,jelikož je nebezpečná a potřebuje lék. dohled a péči! Tihle chudaci s nízkými platy to zase po... a pouze se to snaží hodit na někoho jiného - stejně jako u Orlové
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 23.07.16 13:51

nastoupila prý léčbu dobrovolně, proto jí ani nemohli bránit v odchodu , jsem četla. Víte víc ,ze záznamů nemocnice snad?

kéž by každého agresivního člověka bylo možno hospitalizovat. Myslíte, že agresivita je vždycky nemoc?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 14:47

"Velice mě rozrušila zpráva, kdy duševně nemocná žena, před pár hodinami propuštěná z Bohnic, ubodala v prodejně jí neznámou, zcela nevinnou zákaznici"

Myslím, že právě pro vás je určen tento článek, který má výstižný název: Jak utišit hrůzu z teroru?

Jinak se snažím aplikoval radu jisté zdejší rádkyně v praxi... Tak jsem zvědav jestli to pomůže ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 15:00
avatar

Mě to prostě také hlava nebere...*nevi* ona se pokusila někoho uškrtit, místo obvinění jí dají do Bohnic...potud bych to ještě pochopila ale jak to že je po třech týdnech venku? To mě normální tedy nepřijde...jestli lékařům přišla dost normální k tomu aby jí pustili, tak měla být okamžitě obviněná z pokusu o vraždu a jít sedět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 23.07.16 15:16

údajně do těch Bohnic chtěla sama po akci v cukrárně. Policie ji tam odvezla (?). Nastoupila tam dobrovolně, mohla tedy z léčby odejít... Až někoho zabijete, počkejte na policii a chtějte odvézt do Bohnic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 02:34
avatar

Kdyby byla pravda, co píšete, tak ta (zřejmě) nemocná ženská měla víc rozumu, než policie i lékaři dohromady...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.07.16 06:57
avatar

Dobrý den, vůbec si z toho všeho nechci dělat legraci, ale když bych měl odpovědět na Váš dotaz v záhlaví otázky, tak bych řekl, že odpovědný by byl snad jedině věštec, který se "sekl" ve své předpovědi budoucích činů chorého člověka. Rodina si neporadí, policie a soud přichází až následně a lékaři neumí předpovídat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.