Předávkování Ibalginem

Od: Datum: 20.07.16 19:29 odpovědí: 32 změna: 29.07.16 14:49

Prosím poraďte mi snědla jsem 9 Ibalginů 400 kvůli bolesti. Je mi 15, může mi to něco udělat? Měla bych jít k doktorovi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 19:34

Předávkování ibuprofenem naštěstí většinou není fatální, nejčastějšími příznaky otravy jsou nevolnost, zvracení, bolesti břicha, zmatenost, bolesti hlavy, ospalost nebo podráždění, případně křeče a bezvědomí. Komplikace jsou ale velmi individuální. Neuděláte chybu, když zavoláte na 155 a zeptáte se odborníků. A co Vás tak bolí, že jste udělala takovou hloupost?

Datum: 20.07.16 19:36

Mám zánět celé čelisti, bolest je to hrozná.

Datum: 20.07.16 20:11

Linka 155 neslouží k dotazům je primárně určena pro stavy ohrožující život na tohle je pohotovostní lékařská služba.

Datum: 20.07.16 20:44

A tím jste si odpověděl na svůj "dotaz" z 20:15 ;)

Datum: 22.07.16 19:50

dobrý den, prosím většina pohotovostí je zrušena!

Datum: 20.07.16 19:34

Dobrý den. Záleží v jakém časovém rozmezí. Předpokládám, že najednou to nebylo. Ale i tak je to dost.

Datum: 20.07.16 19:35

Bohužel najednou.

Datum: 20.07.16 19:39

Obávám se, že na zánět čelisti Vám Ibalgin nepomůže. Bude to chtít něco silnějšího, tedy na předpis. Zavolejte někam na pohotovost a vše jim řekněte. Na zuby je výborný algifen- samozřejmě je také jen na předpis.

Datum: 20.07.16 19:41

Děkuji Vám za doporučení. :)

Datum: 20.07.16 19:40

No tak jak pise inzinyrka. Zavolejte a zeptejte se. Mě to přijde už hodně. Pokud je to kvůli zubům, tak se zubaři stejně nevyhnete. Já beru občas Ibalgin 600 (ten už je na předpis) a dva bych si najednou nevzal.

Od: maky®
Datum: 20.07.16 19:38

přidávám se s tou 155 a to hned, prosím, udelejte to...*blee*

Datum: 20.07.16 19:58

Mě se nedávno povedlo cáknout si do očí vodu po holení. Na internetu psali volat 155. Nechtěl jsem blokovat linku a už vůbec ne sanitku. Zavolal jsem proto přímo na oddělení, kde je pohotovost, řekl sestře, co se stalo a co jsem udělal potom a vše to dobře dopadlo. Nakonec jsem nikam nemusel a nikoho jsem neblokoval. Pokud máš paušál, volej přímo do ordinace, pokud ne, zavolej na 155 a popiš co se stalo, určitě ti poradí. Příště čti příbalovou informaci v letáku a sama si nic neordinuj. Hodně štěstí.

doplněno 20.07.16 20:16:

Albatrosi patrně jste nepodchytil pointu toho co jsem chtěl napsat, ale to je jedno. Nebudu to dále rozvádět. Téma je o něčem jiném.

Datum: 20.07.16 20:12

Boha, co má společnéhopaušál s tím kam budu volat opravdu dosti stupidní rada.

Datum: 20.07.16 20:08
Spíš na zubní pohotovost. ..řešit rychle zánět čelisti
Datum: 20.07.16 20:10

S rozjetýn zánětem čelisti okamžitě k lékaři tady se nejedná o legraci ale stav s možnými fatálními následky pokud se zánet rozjede.

Datum: 20.07.16 20:17

No, to je teda rozum! Na jaře jsem měla zánět obou čelistí a zánět 4 zubů k tomu. Nezbylo mi, než tu bolest mezi zmírněním prášky, prostě přetrpět a pak ještě celé dva dny, než začala účinkovat antibiotika. To se nedá nic dělat, musí se to vydžet! Chcete si nenávratně poškodit játra? Je to hozné svinstvo, proto se musí dodržovat dávkování!

Od: pb®
Datum: 20.07.16 21:02

Ibuprofen naštěstí játra nepoškozuje, zato leptá žaludeční sliznici. Játra naopak poškozuje paracetamol (Paralen), který je zas šetrný k žaludku. To si člověk nevybere. Každopádně sežrat 9 prášk najednou je blbost, když maximum je 6 denně. Účinek to nezvýší. Buď dávka zabere do půl hodiny, nebo je třeba změnit účinnou látku analgetika. Jinak předpokládám, že si tazatelka zánět čelisti nediagnostikovala sama, ale byla u lékaře, který zánět ošetřl a nasadil léčbu antibiotky. No a někdy je zánět natolik velký, že žádná analgetika ani antibotika již nepomůžou a je třeba chirurgická léčba, tedy rozříznutí. To je pak úleva od bolesti okamžitá.

Od: gdhf
Datum: 20.07.16 21:29

Asi bych sjela busem na pohotovost, aby Vám předepsali něco silnějšího. Jak víte, že máte zánět čelisti? Byla jste s tím už u doktora? Léčíte to už nějak? Antibiotika máte? Jestli ne, šla bych hned zítra k doktorovi to řešit.

Datum: 20.07.16 22:14

Ano, u lékaře jsem byla. Antibiotika mi došly a já jsem neměla po ruce nic jiného než Ibalgin.

Datum: 21.07.16 13:50

Dobrý den. Možná by bylo dobré napsat, jak to dopadlo. Volala jste někam, co Vám řekli?

Datum: 21.07.16 13:53

Pokud bych ti měl něco doporučit tak 1) přečti si návod 2) dle vlastní zkušenosti Ibalgin na bolest špatně zabírá, místo toho zkus Paramax Rapis, zabírá mnohem rychleji, má mnohem lepší účinnost, můžeš brát poloviční dávky po 4h a můžeš si jich celkově za den vzít mnohem víc než u Ibalginu.

Datum: 21.07.16 14:20

Smutné je když v 15ti neumíte číst, rodiče asi také nemáte a s lékařem co vám předepsal antibiotika jste patrně nehovořila, jinak by vám jistě řekl kdy máte přijít na kontrolu a co udělat pokud atb nezabírají. Vzít si 9 ibalginů najednou to snad neudělá normální člověk, být vám, tak lékaře vyhledám okamžitě. Zhltnu plato léků a pak se ptám co se může stát, nezlobte se, příjde mi to jako špatný vtip, nudícího se žáka o prázdninách. Že je život diagnoza co zcela jistě končí smrtí, vím ale proboha proč tomu pomáhat. A dejte vědět jak se vede?

Datum: 21.07.16 20:01

Souhlasím s Lidus. Také se mi to nezdá pravděpodobné. 9 prášků je 9 prášků. Schválně jsem si nasypla 9 Ibalginů do hrsti a měla ji plnou. Pilule jsou velké. Tohle nikdo normální najednou nespolkne a ani po nebude zobat po jednom. Pokud se nejedná o pokus o sebevraždu. Měla jsem zánět nervu v zádech, bolest příšerná. Doktorka mi to opíchala a řekla že si mohu vzít v případě nutnosti Ibalgin. Její zákrok mi vůbec nepomohl a přes den a v noci to byla taková bolest, že jsem brala každé 2 hodiny jeden Ibalgin a ráno jsem ihned šla zase k doktorce. K mému štěstí měla zrovna ten ten zavřeno a zastupovala ji jiná lékařka. Ta mi dala úplně jinou léčbu, řekla abych ty ibalginy okamžitě přestala polykat a dokonce jsem musela brát něco kvůli regeneraci žaludku. Dala mi jiné léky, které mi zabraly skoro ihned. Ono hodně záleží na lékaři. Bohužel tato lékařka nepřijímá nové pacienty, hned bych k ní šla. Ta moje už přesluhuje a vůbec se dál nevzdělává. Prostě to matlá po staru, jako za komunistů.

Takže 9 Ibalginů najednou by určitě způsobilo nemalé zdravotní potíže. Je to rozhodně předávkování a to by se projevilo a tazatelka by se takto v klidu nevyptávala.

Datum: 21.07.16 21:04

Jak píšete že nikdo normální jich tolik nevezme.Vezme...,jestliže se jeho bolest dostane na nebo za určitou mez a stane se pro něj nesnesitelnou,přestane se chovat racionálně.Každý snáší bolesti jinak a proto bych nesrovnával s bolestí zad..Jinak k tomu doktorovi bych šel.

Datum: 23.07.16 20:04

Angel, nejsem pomstychtivá, ale docela bych Vám Vám přála mít skřípnutý nerv mezi lopatkami a následně zánět toho nervu. Abyste rozeznal obyčejné bolení zad a tohle. Ta bolest se nedá popsat. Jsem dost otrlá a hodně vydržím, jenže tenkrát jsem tady v noci chodila a doslova řvala bolestí, když to vystřelovalo po každé minutě až k lokti. Brala jsem ty Ibalginy po dvou hodinách a stejně to nezabíralo a bylo to hodně. Nebyla to obyčejná bolest zad. Ale abych si jich nasypala hrst a spolkla, tak to bych si raději zavolala pohotovost. Ale nesnáším nemocnice a věděla jsem, že by mne tam odvezli, tak jsem to raději do rána prořvala.

Datum: 24.07.16 22:10

Já psal že každý snáší bolest jinak proto je hloupost srovnávat.Jinak skřípnutý nerv jsem měl.

Datum: 22.07.16 18:50

- mně připadá, že si dělá srandu, i když jsem poměrně dost velkej "bašťoun" ! Je vůbec ještě živá, pokud je to pravda? - anebo je to narkoman, zvyklej na prášky - to je taky možný...

Datum: 24.07.16 00:24

10 ibalginu neni predavkovani, maximalne si znicite nebo rozhodite zaludek ...btw ibalgin nefunguje, je jen na mirne bolesti

Datum: 24.07.16 09:53

Ahoj.

Já to vidím tak, že ta nešťastnice buď kecala, nebo už není mezi námi. Ty čtyřstovkový prášky na bolesti mají hranici denního užití 2400 čehosi. Platíčko dá 4000 . Když má žena páchala demonstraci, ukázala mi vydloubané platíčko Veletolu. Když jsem se poptal telefonem své obvoďačky, co se možná mohlo stát, tak okamžitě zavolala Rychlou 155. Ti ji odvezli do nemocnice a ať jim tam říkala cokoliv, vypumpovali ji žaludek. Pro koho dalšího tohle může být nějaké poučení? Potom jsou to docela jednoduché počty. 2400:400-6 tablet/za den. Konzultace s lékařem nebo lékárníkem by měla být základní a zásadní věc. Nemůžu se zbavit dojmu, že položení dotazu byla provokace.

Datum: 25.07.16 10:46

No právě a proto mi ty různé lži vadí. Vemte si, že bychom se slečny vyptali kde bydlí a poslali jí tam rychlou abychom ji zachránili život. Teď nemyslím jen na ten Ibalgin ale třeba dotaz stojím na mostě a chystám se skočit. L.

Od: karel1968
Datum: 29.07.16 13:08

i v podobných případech volat toxikologické informační středisko Praha

Datum: 29.07.16 14:49

Se zánětem čelistí jsem si letos zažila hotové peklo, jak jsem již uvedla. Můžu říct, že jsem proklínala zubaře i celý zdrav. systém. Zubař, který mi obrousil zuby a nezakryl náhrad. korunkami, mi zapříčinil infekci 4 zubů a následně i obou čelistí, pozval mně, ať se příští týden zastavím, ale měl ceduli na dveřích, že má dovolenou, na pohotovosti se zděsili, proč nemám antibiotika, měla jsem si koupit něco proti bolesti, ale lékárnice nevěděla, co je nejsilnější (asi zaskakovala, nebo co to tam podávalo léky), tak mi podala léky, které nezabraly vůbec. Musela jsem, za pár hodin bolestí, jet zase 4 Km zpátky pro jiné léky, zase byla jiná lékárnice nerozhodná, nakonec jsem dostala ibalgin, doma jsem zjistila, že ho mám brát po 6ti hod. 3X denně, ale co zbylých 6 hod., když hlava třeští? Když už se má laik rozhodovat jaký lék koupit, tak je něco špatně. A to ani nemluvím o nějaké interakci mezi léčivy, kfdyž zoufalý a ubolený člověk, zkusí co zabere. Nedávno jsem se dočetla, jak nebezpečný může být paracetamol v kombinaci s jinými léčivy, např. acylpirínem. Už ho nikdy nekoupím. To jsme dopadli, léčit se sami!

doplněno 29.07.16 14:51:

Pokud vím, tak všecny léky zatěžují játa, některé i nžaludek. Játra čistí škodliviny.

doplněno 29.07.16 15:03:

http://www.badatel.net/ibupro…-namiesto-neho-uzivajte-toto/

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.