Kluk vs muz - vnimate rozdil?

Od: Datum: 18.07.16 16:10 odpovědí: 11 změna: 19.07.16 16:24
Je pro me docela psycho predstava, kdyz me nekdo oslovi nebo se o mne bavi a nazyva me muzem. Spise tak v rodine. Jsem sotva plnolety a pripadam si porad, jako kluk. Muz mi zni tak trochu pro me jako starsi pan. Jaky mate na to nazor vy? Je kazdy automaticky muzem od plnoletosti? A jak na vas tyto dve slova zvlast pusobi? (muz, kluk)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.07.16 16:19

Mužem se podle mne stává kluk v momentě, kdy dokáže být zodpovědný za své činy a dokáže se postarat o sebe i o druhé (rodiče, děti,...).

Když se někdo chová nezodpovědně třeba ve svých 50ti letech a řídí se heslem "po nás potopa", je to prostě děcko s fousama...

Datum: 18.07.16 16:34

A teď si představte,že přijdete na ůřad zaplatit za odpad/příklad-nebo daň za nemovitost/ a paní v kanceláři na úřadě vám řekne "copak si chlapče přeješ?".

je to dané,já se stále v práci cítil mladík i v 30 letech a najednou přijdou mladíci-18-20 let a začnou vykat a hned jste "starý chlap a dnes když mi je 50 to už neřeším jde asi o zvyk.

Od: axus®
Datum: 18.07.16 16:40

Nedovedu si dost dobre predstavit situaci, kdy Te nekdo oslovuje slovem muz.

Leda snad "mlady muzi"... a tam by stejnak nasledovala pouze nejaka vytka, ktera Te zaradi zpet mezi kluky.

Datum: 18.07.16 16:45

Definice kluka, chlapce je označení pro nedospělého muže, přičemž věk kdy se chlapec stává můžem je v různých kulturách a zemích odlišný. Naopak muž je dospělý člověk samčího pohlavý. Dospělost se definuje jako stav zralého organismu a myslí více racionálně a konzervativně, přičemž organismus fyzicky dospívá okolo 21let. Věda která se zabývá dospělostí se jmenuje akmeologie.

Podle mě je to čistě na situaci a jde vlastně o nějaký společenský status. Zatímco i starší přátelé nazvu kluci, cizího člověka nazvu jako muže nebo pána.

V práci, při rozdělování úkolů říkám spolupracovníkům "kluci půjdeme .." ačkoli jim je 40-50let. Těžko by ovšem někdo vypověděl o 40-50letem člověku "přepadl mě takový kluk". Řekl bych že hranice je 20-25let, ale záleží i na tom jak člověk vypadá.. znám spoustu lidí, kteří vypadají o dost mladší než skutečně jsou a naopak.

Datum: 18.07.16 17:28

Jaký mám názor? Když mám pocit, že kluk potřebuje povzbudit a taky by si měl uvědomit, že už není děckem, vykám mu a chovám se k němu jako k muži. ;) Já jsem už ve věku, kdy čtyřicátník je pro mě klukem. :-D Ale vy byste se měl naučit, jako samozřejmost, chování k dívkám a ženám. Myslete a přemýšlejte o sobě jako o mužském. Ne o jako o kloučkovi, o dítěti. To, jestli jste chlapec nebo muž, to je ve vás a jestli to okolí bude nebo nebude akceptovat, je pouze a jen na vás, na vašem chování. Každý si musí vybojovat místo na slunci, sám.

Od: wraith92
Datum: 18.07.16 18:21

Jedno moudro říká: "To, co z chlapce dělá muže, je cena jeho hraček".

Od: hm®
Datum: 18.07.16 19:48

Tak to asi budu chlapcem navždy. Myslím, že nemám hračky dražší, než jsou herní PC pubertální mládeže.

Od: hm®
Datum: 18.07.16 19:45

Taky si pořád nepřipadám jako *muž*, resp. sám bych se takto neoznačil. Ačkoliv plnoletost je dávno za mnou a za nějakého cucáka se nepovažuji. Já asi vnitřně přejdu z "kluka" rovnou na "starýho chlapa". :)

Datum: 18.07.16 20:58

Ahoj.

Mě použití slova muž nepříjde jako moc používané v běžném oslovování. To spíše je slyšet v prdlých reklamách na Fernet a podobné lihoviny. ,,I my muži máme své dny. ,, Pamatujete? Pojmenování používáné častěji je spíš PAN, PANE. Někdo řekne třeba i čau vole. A puberťák to není. Ještě tak už tady zmínění ,,chlapi,, .Jsem dvojnásobný dědeček, ale pořád si myslím, že se dívám na svět mladšíma vočíčkama.

Datum: 19.07.16 14:36
Pořádal jsem nedávno sraz spolužáků a to bylo radosti když přijely i holky z dálky. Jen moje pár let už plnoleté dcery si klepaly na čelo když jsem o těch bábách mluvil jako o holkách. Všechno je holt relativní jak konstatoval jeden pán s bujnou hřívou.
Datum: 19.07.16 16:24

Kluk se stává mužem tehdy, když obejde kaluž, místo, aby do ní vstoupil.:)

Jinak se srazy mám podobné zkušenosti. Před lety byl tchán na školním srazu ze základky, asi po 60 letech. Doma pak vyprávěl: kluci říkali,...mluvil jsem s klukama o..., byl tam Franta, Pepa, Honza a ostatní kluci...*smich* Když jsem si představila ty 75 leté KLUKY, válela jsem se smíchy. Ale on je tak svýma očima pořád viděl. A já se k tomu pomalu propracovávám taky. Loni jsme totiž měli sraz už po 45 letech. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.